Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dane z projektu: Doskonały EN

 

Zapotrzebowanie na m2 powierzchni ogrzewanej 38,0 W/m2

Zapotrzebowanie na m3 kubatury ogrzewanej 13,0 W/m3

Zapotrzebowanie ciepła projektowanego budynku 7758 W

 

 

Kubatura ogrzewana 596 m3

Pow ogrzewana 204 m2

 

Mam nadzieję, że obliczenia są porównywalne do wersji nie EN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

PLEBUS

Nie wiem czy mnie pamiętasz - kiedyś zanim kupiłaś projekt doskonałego pytałaś mnie o zestaw materiałów, które potem Ci przesłałam :D

Cieszę się, że tak ładnie poszło Ci z budową...

Kasiu - napisz mi na privie, gdzie się w Łodzi budujecie (coś kojarzę ale mi umknęło..)?

I bardzo, ale to bardzo prosiłabym Cię o namiary na jakąś firmę projektową, która mogłaby mi poszerzyć domek tak jak zrobił to Basil! Please :lol:

Pozdrawiam! Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hormann jest kretyńsko ( wręcz absurdalnie i bezpodstawnie ) drogi. Ja dostałem oferty lub sprawdzałem:

 

http://www.pakro-drzwi.waw.pl/ oferta wraz z 2 naświetlami za ok. 6000 netto. Forma dowolna

 

http://www.walmarkpolska.pl/?strona=11 drzwi z 2 naświetlami, ok. 4800 netto, forma dowolna

 

http://www.delome.pl/indexb.htm bardzo fajne drzwi, ładne wzory ( również według indywidualnych projektów ), sensowne ceny, ale bez naświetli więc trzeba kombinować

 

Sprawdzałem ( lub chciałem właściwie sprawdzić ) Dierre i od 2 miesięcy czekam na ofertę - na pewno kupię Dierre :p

 

Dowiedziałem sie natomiast, że M&S Okna ( na pewno w Bydgoszczy, nie wiem, czy inne oddziały tez ) robia na indywidualne zamówienia drewniane drzwi w dowolnych formach ( frezowania, itp. ) i lakieruja na kolory z palety RAL. Cena również ok. 6000 zł

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przedstawiam pierwsze rzuty mojego domu wg projektu Doskonały z naniesionymi modyfikacjami.

Założenie było takie, że powiększamy i poszerzamy nieco po to, żeby zrobić miejsce na spiżarnię i garderobę. Garaż będzie z nazwy garażem, a raczej pomieszczeniem gospodarczym na rowery, motory, quady(?) i kosiarki. Na samochody przewidziana będzie wiata obok domu.

 

Proszę wszystkich fachowców, praktyków i sympatyków tego projektu o wyrażenie swoich opinii na temat rozwiązań uwzględnionych w przedstawionych rzutach.

 

http://lh6.ggpht.com/_eHv7T8xBewA/SrvG-mFEKkI/AAAAAAAAACE/bCsIn_tVWRM/s800/Projekt%20Doskona%C5%82ego%20z%20modyfikacjami%2022.09.09.jpg

 

PARTER (pomieszczenia w kolejności: garaż-kotłownia+obok garderoba-łazienka-dodatkowy pokój-no i mini spiżarka obok kuchni)

PIĘTRO (od frontu: pokoje-łazienka-garderoba-pokój)

 

 

ZAŁOŻENIA

1. projekt - DOSKONAŁY

2. WYMIARY - DŁUŻSZY O 1M, SZERSZY O 0,5M

 

PARTER

1. DODANA SPIŻARNIA KOŁO KUCHNI (chyba trochę jednak za mała) I GARDEROBA

2. ZMNIEJSZENIE POKOJU NA PARTERZE

3. POWIĘKSZENIE ŁAZIENKI I KOTŁOWNI (kosztem kotłowni powiększymy garderobę)

 

PIĘTRO

1. POWIĘKSZENIE FRONTOWEGO BALKONU (specjalne życzenie Inwestora, bo chce mieć widok na jezioro :)

2. LIKWIDACJA JEDNEJ Z ŁAZIENEK I ZAMIANA NA ...

3. DODATKOWĄ GARDEROBĘ

 

Tak jak wspomniałem jest to pierwsza wersja z próbą uwzględnienia naszych oczekiwań. Jest w niej kilka błędów (w wymiarach okien szczególnie) i nad paroma kwestiami trzeba się będzie jeszcze zastanowić (przejście z kotłowni do garażu, wymiary garderoby/parter i kotłowni, ewentualne przedłużenie dachu po stronie południowej w celu zacienienia w lecie).

 

Liczę na Wasze opinie co do funkcjonalności i ewentualnych 'zagrożeń' wprowadzonych zmian.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basil102 - - dzięki :D , ja tez zamówiłam okna M&S ( będą 20.X. ) - mój "pan od okien" twierdzi, że można u niego zamówić też drzwi. Mam sobie wybrać wzór, a on wyceni.

resident.mgr Witaj ! Moim zdanie w Doskonałym na parterze brakuje garderoby, to dobry pomysł. Spiżarnia - za mała, chyba lepiej zrobić pojemną zabudowę. Powiększenie salonu - jak najbardziej, jest ciut za mały.

Zazdroszczę widoku na jezioro ! Ale po co od razu powiększać balkon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę widoku na jezioro ! Ale po co od razu powiększać balkon?

 

Niestety jeziora nie mam na wprost balkonu. Muszę się nieco wychylić i wyjrzeć poza obręb dachu. Dlatego balkon będzie powiększony.

Zresztą lubię takie 'udogodnienia' jak balkony albo tarasy. Byle nie za małe.

 

Ile Twoim zdaniem potrzeba miejsca na kotłownię przy założeniu, że zainstaluję tam piec gazowy kondensacyjny, być może w przyszłości dodatkowy zbiornik (podgrzewanie wody poprzez solary), pralka (może i suszarka)? Szkoda by było zmarnować niewykorzystane miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wszystkich fachowców, praktyków i sympatyków tego projektu o wyrażenie swoich opinii na temat rozwiązań uwzględnionych w przedstawionych rzutach.

 

Ustawienie drzwi do pokoju na parterze na prostopadłej ścianie pozwoliłoby znacznie powiększyć łazienkę.

Drzwi do garderoby na parterze są nieergonomiczne. Ciężko będzie "wydobywać" rzeczy z najgłębszych zakamarków. Można zmniejszyć głębokość do 60cm i zrobić drzwi przesuwne (szafa), lub pogłębić o 20 cm i pojedyncze wejście (garderoba).

Podobnie na górze. Poszerzenie garderoby do 160 cm pozwoliłoby ustawić na jednej ścianie wieszaki - 60cm, na przeciwległej półki - 40cm i w miarę swobodnie poruszać się między nimi.

 

Spiżarnia - za mała, chyba lepiej zrobić pojemną zabudowę.

W pełni popieram :)

 

Ile Twoim zdaniem potrzeba miejsca na kotłownię przy założeniu, że zainstaluję tam piec gazowy kondensacyjny, być może w przyszłości dodatkowy zbiornik (podgrzewanie wody poprzez solary), pralka (może i suszarka)? Szkoda by było zmarnować niewykorzystane miejsce.

 

cztery urządzenia o wymiarach 60x60 zmieszczą się na jednej ścianie, dodatkowo metr na swobodną obsługę pralki - czyli minimum to 2,4x1,6m

Możesz też kupić kocioł z wbudowanym zasobnikiem przygotowany do współpracy z solarami. Wtedy kotłownia maleje do 1,8 x 1,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paseczek okna M&S - pakiet 3 -szybowy, szyba bezpieczna, współczynnik przenikania ciepła 0,6 lub 0,7 - zapomniałam :oops: okucia WK1 - 42 500. Kolor dwustronny i u nas duże okno w jadalni będzie otwierane ( przesuwane ). Pozostałe okna jak w projekcie. Najtańsza oferta z M&S - 30 tys., najdroższa z Oknoplastu chyba 54 tys. Rolet zewnętrznych nie montuję.

resident.mgr u nas rekuperator będzie w kotłowni, żeby mi nie szumiał nad glową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie rekuperator bedzie w garazu :)

 

A rekuperatory w wersji "domowej" czy z wkopanymi rurkami w ogródku?

 

Może się mylę, ale to drugie rozwiązanie to chyba trochę pic na wodę. Od dłuższego czasu szukam u siebie na prowincji kogoś, kto zastosowałby wariant z "darmową klimatyzacją" i jakoś nie mogę znaleźć takowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pierwszy post na forum więc wypada się przywitać. Dołączam do grona "domowizjowców". Buduję Doskonały EN z przeróbkami, generalnie tak jak Doskonały 2, lub inaczej mówiąc Doskonały 2EN. Gdy kupowałem projekt to jeszcze nie było Doskonałego 2EN tylko EN więc musiałem przeprowadzić adaptację i teraz wygląda dokładnie tak samo jak 2EN ;) Budowę zacząłem w połowie maja i obecnie jestem na etapie kładzenia dachu. W wolnej chwili postaram się zamieścić jakieś fotki.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

emb78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj emb78 - fotki mile widziane!

 

Za kilka dni wchodzą dekarze, a my jeszcze nie zdecydowaliśmy się na tytan-cynk.

Mój faworyt to vm zink anthra do antracytowej dachówki, elegancki, piękny, ale wtedy całty dach byłby w jednym kolorze.

 

resident.mgr - nie robimy GWC, nie przekonało mnie.

 

Czy planujecie ogrzewanie garażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie rekuperator bedzie w garazu :)

 

A rekuperatory w wersji "domowej" czy z wkopanymi rurkami w ogródku?

 

Może się mylę, ale to drugie rozwiązanie to chyba trochę pic na wodę. Od dłuższego czasu szukam u siebie na prowincji kogoś, kto zastosowałby wariant z "darmową klimatyzacją" i jakoś nie mogę znaleźć takowego.

 

Rekuperator połączony z GWC w ziemi

Zanim się zdecydowałam to miałam okazje być w pomieszczeniu( wsumie to na hali) gdzie jest gwc z wentylacja i super uczucie

Na zew bylo koło 30stopni i duszno a w pomieszczeniu było chłodno i przyjemnie (koło 20 stopn bynajmniej takie mialam odczuciei)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...