Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam pytanie dotyczace wiezby dachowej doskonalego: czy krokwie, ktore przychodza nad salonem (maja dlugosc ok.11m) mieliscie wyciete w jednym kawalku czy moze łączone???

 

Ja miałem w jednym kawałku. Masa jakieś 200-250kg/szt (mokre drewno).

5-6 osób i 2 godziny pracy.

 

ps. A rozpatrywaliscie okna 3-szybowe z argonem?

 

Okna z argonem to standard, bez gazu współczynniki są straszne. Wyższa półka to krypton.

Chyba wszyscy wybrali okna 3-szybowe.

 

Odnośnie kosztów dodatkowej izolacji:

Koszyki izolacyjne ISOPRO do zmnijszenia mostków termicznych balkonów - 1892,61 zł (w projekcie Halfen Deha - droższe o jakiś 1tys. zł)

Bloczki ISOMUR - 4822,71

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Basil - Pewnie będziesz stosował kolektory poziome jako dolne źródło. Jaką będziesz miał moc pompy i ile pętli będziesz miał założone (jaka powierzchnia działki)? W moim przypadku pompa ciepła to też będzie dobre rozwiązanie - nie mam gazu, a inne rozwiązania wydają się nieekonomiczne lub brudne.

Dzięki za inne cenne uwagi, wszyscy czytamy i zapewne wykorzystamy Twoje doświadczenia.

 

JK102 - Możesz napisać coś o rodzaju pompy ciepła na który się zdecydowałeś i ewentualnie jej parametry (moc, rodzaj kolektorów, producent itp.). Czy jest szansa żebyś wkleił jakieś zdjęcia ze swojej budowy?

 

paseczek - Ciekawy pomysł z wyjściem na balkony z pokojów z obu stron budynku? Muszę przemyśleć takie rozwiązanie u siebie. Bloczki ISOMUR oceniałem na wyższy koszt rzędu 7k PLN. Bloczkami odcinałaś tylko obrys budynku (z garażem), czy ściany nośne wewnętrzne także? Nie ocieplasz fundamentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty zrobiłem lane z betonu wodoszczelnego, bez izolacji wodnej i termicznej. Myślę że będą do niczego za jakieś 100 lat :)

Bloczki ISOMUR dałem pod wszystkimi ścianami parteru, z działowymi włącznie. W garażu są dopiero pod stropem. W połączeniu z dylatacją pionową z pozostałą częścią domu garaż jest odcięty termicznie od reszty. Pozostały mostki na słupach których nie da się tak łatwo izolować.

Od kosztu bloczków można odliczyć koszt poliestru ekstrudowanego (jedyny nienasiąkliwy) którym należałoby ocieplić ściany fundamentowe, czyli ok. 3tys + robocizna. Producent bloczków twierdzi że ich skuteczność izolacyjna jest ponad dwukrotnie wyższa od styropianu.

 

Okno w sypialni zmieniłem również dlatego że z tamtej strony świeci u mnie słońce (o poranku). Na ten balkon robię wejście tylko z sypialni. Żeby nikt z domowników mi nie zaglądał :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hormann jest kretyńsko ( wręcz absurdalnie i bezpodstawnie ) drogi. Ja dostałem oferty lub sprawdzałem:

 

http://www.pakro-drzwi.waw.pl/ oferta wraz z 2 naświetlami za ok. 6000 netto. Forma dowolna

 

http://www.walmarkpolska.pl/?strona=11 drzwi z 2 naświetlami, ok. 4800 netto, forma dowolna

 

http://www.delome.pl/indexb.htm bardzo fajne drzwi, ładne wzory ( również według indywidualnych projektów ), sensowne ceny, ale bez naświetli więc trzeba kombinować

 

Sprawdzałem ( lub chciałem właściwie sprawdzić ) Dierre i od 2 miesięcy czekam na ofertę - na pewno kupię Dierre :p

 

Dowiedziałem sie natomiast, że M&S Okna ( na pewno w Bydgoszczy, nie wiem, czy inne oddziały tez ) robia na indywidualne zamówienia drewniane drzwi w dowolnych formach ( frezowania, itp. ) i lakieruja na kolory z palety RAL. Cena również ok. 6000 zł

 

Pozdrawiam

 

Rafał

 

A macie jakies namiary na firmy z siedzibami w innych miastach niz W-wa? Chodzi mi o takie drzwi jak na zdjeciu i kolor taki bym chciala:) A hormann jest strasznie drogi:/

 

http://img183.imageshack.us/img183/3082/drzwii.jpg

 

Drzwi maja w sobie jakby drobinki srebra. Brame zamowilismy normstahl w tym kolorze, ale takie drzwi z naswietlami to majatek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paseczek okna M&S - pakiet 3 -szybowy, szyba bezpieczna, współczynnik przenikania ciepła 0,6 lub 0,7 - zapomniałam :oops: okucia WK1 - 42 500. Kolor dwustronny i u nas duże okno w jadalni będzie otwierane ( przesuwane ). Pozostałe okna jak w projekcie. Najtańsza oferta z M&S - 30 tys., najdroższa z Oknoplastu chyba 54 tys. Rolet zewnętrznych nie montuję.

resident.mgr u nas rekuperator będzie w kotłowni, żeby mi nie szumiał nad glową :D

 

Z tym przenikaniwm bywa roznie. My chcielismy 3 szybowe bo wspolczynnik mial byc 0,6. Natomiast po dodaniu szyby bezpiecznej i P4 wspolczynnik ten wynosi 1,0. Zorientujcie sie jak to jest z onami u waszych producentow, ale ja odwiedzilam 3 (abatex, budvar i bartek) i wszedzie mowili to samo.

 

Czy ktos z was zrobil juz elektryke? Jaki wyszedl wam koszt, mi robia wyceny ok. 20,000!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przenikaniwm bywa roznie. My chcielismy 3 szybowe bo wspolczynnik mial byc 0,6. Natomiast po dodaniu szyby bezpiecznej i P4 wspolczynnik ten wynosi 1,0.

 

Wynika to z tego że ramiaki mogą zmieścić pakiet szybowy o ograniczonej szerokości. Użycie grubych bezpiecznych szyb zmusza więc producentów do założenia węższych ramek. Szyby są blisko siebie i współczynnik zbliża się mocno do wartości z pakietu dwuszybowego, lecz za znacznie większe pieniądze.

 

Jakiego rzędu są to kwoty?

 

Nie mam wyceny drzwi, ale optycznie taka sama brama (2125x5000) w Hormannie kosztuje 9400zł, a u Wiśniowskiego 6300zł (obie z montażem, pilotem i napędem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przenikaniwm bywa roznie. My chcielismy 3 szybowe bo wspolczynnik mial byc 0,6. Natomiast po dodaniu szyby bezpiecznej i P4 wspolczynnik ten wynosi 1,0.

 

Wynika to z tego że ramiaki mogą zmieścić pakiet szybowy o ograniczonej szerokości. Użycie grubych bezpiecznych szyb zmusza więc producentów do założenia węższych ramek. Szyby są blisko siebie i współczynnik zbliża się mocno do wartości z pakietu dwuszybowego, lecz za znacznie większe pieniądze.

 

Dokladnie dlatego nie przeplacalismy i wybralismy dobre profile z dobrymi szybami, ale z nieco gorszym niz 0,6 wspolczynnikiem. Oczywiście dwuszybowe. Cos za coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakies namiary na firmy z siedzibami w innych miastach niz W-wa? Chodzi mi o takie drzwi jak na zdjeciu i kolor taki bym chciala:) A hormann jest strasznie drogi:/

 

Jakiego rzędu są to kwoty?

 

pzdr

mc

 

Brama normstahl 6200 z napędem, montażem, dwoma pilotami i okuciami WK2, czas oczekiwania 6 tygodni.

 

Drzwi hormann same skrzydlo jest teraz w promocji za 4500 z montazem, ale ceny naswietla górnego i bocznego to bedzie razem z drzwiami koszt około 17.000!!! Tak nam wyliczono... Chora cena!

 

Edit: i sa to drzwi z szybą bezpieczną, a nie P4:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centauro Pompa Neuratherm Pro D 5/10, czyli z o nominalnej mocy 10 kW. 5 pętli kolektora poziomego, każda o długości 75 m. Te parametry pompy i kolektora uzyskaliśmy po kilku zmianach wprowadzonych w całym domu. Pierwotnie, dla nieprzekształconego projektu Doskonałego nitek było 7 a pompa o mocy 12 kW. Zmiany, jak juz pisałem obejmowały 20 cm styropianu na ścianach ( Swisspor Lambda EPS 031 ), 20 cm styropianu na gruncie, min. 30 cm wełny pod dachem i co najważniejsze, zmiana podłóg z drewnianych ( miały być deski warstwowe DLH o grubości 10 mm ) na betonowe. Okazało się, że pomimo, że niby to jedynie 1 cm drewna to dla obliczeń ( a zatem pewnie w życiu również ) zmiana była całkiem istotna :o Ja na pompę zdecydowałem się z dokładnie takim samych pobudek, dodatkow musiało byc bezobsługowe i czyste.

 

Dostałem od M&S zdjęcie przykładowych drzwi. Konstrukcja może byc jeszcze prostsza ( taka minimalistyczna ), frezowanie z dowolnymi odstępami a więc można chociażby dobrać do segmentów dowolnej bramy. Wygląda to coś tak:

 

http://www.fototube.pl/pictures/drzwi_msjp.jpg

 

więc chyba bez tragedii. Nie wiem z jakich przyczyn, ale drzwi od producentów bram to jakieś cenowe nieporozumienie. paseczek, mam wrażenie, że hormann nie tylko w przypadku drzwi chce niektórych z nas zrobić w balona. Wszyscy zamawiamy chyba takie same bramy ( różnica profilu lub odcienia szarości ) więc ceny powinny być zbliżone. W przypadku Hormanna, w kolorze RAL 7016 i najdroższym profilu moja wycena opiewała na 6800 brutto a przy Twojej cenie to kawał różnicy. Drzwi natomiast te barany wyliczyły mi na 21900 brutto :lol: ( podobno są otwierane telepatycznie ). Jako, że mnie tymi drzwiami ( i nie tylko ) wkurzyli do białości skończyło się Normstahlem ( a co konurencja jest :D )

 

Z tymi oknami to racja. Montaż szyby bezpiecznej albo antywłamaniowej powoduje zanczne zwiększenie współczynnika przenikania ciepła i tak w M&S, przy pakiecie 3 szybowym Termo normalnie jest to 0,5 ale po zamontowaniu szyby bezpiecznej juz tylko 0,7. Coś za coś :( Sprawdziłęm kilkanaście firm i naprawdę niewiele z nich było w stanie przy wymogu koloru profilu z palety RAL przy pakiecie 3 szybowym zainstalować szybę bezpieczną, o antywłamaniowej nie wpsominając ( bez dodatkowych podziałów wielkich okien ). Jesli się nie mylę, to prawdziwą antywłamaniową z 3 szybami montował Oknoplast, ale kolor tylko biały i złoty dąb ( zaiste ciekawy kolor :D ) a i tak wielkie okno w salonie zyskiwało jakże gustowne w przypadku naszych projektów szprosiki...

 

plebus, czekam równiez na wycenę elektryki, ja robię to w pakiecie z alarmem i automatyką, ale ceny mają byc ososbno więc dam znać. Liczyli Ci za "punkty" i te 20.000 to suma punktów, czy w pakiecie za całość roboty ? Czy do wyliczenia dałeś liczbę punktów z projektu czy już swoje własne opracowanie ( to ważne dla porównywalności wycen ). Do niedawna miałem umówionego elektryka ( dobrego i sprawdzonego ) za 3000 zł za robociznę za wszystkie instalacje ... no i zanim przyszło do roboty złapał inną pracę na min. 3 miesiące. To se ne wrati, mówię Wam :cry:

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basil- Co ciekawe, jedni mi wyceniali z punktu, inni za powierzchnie, czekam jeszcze na dwie wyceny. Mialam jakiegoś sołtysa do elektryki, ale okazało sie ze jest nieterminowy, wiec sobie darujemy. Musimy miec wszystko o czasie jesli jeszcze w tym roku chcemy robic tynki. Wycena byla na podstawie naszego opracowania, teraz doszedl projekt projektantki wnetrz, ale zadnych extremów:) wyszlo podobnie i tez chcemy razem z automatyka i alarmem.

 

A te drzwi M&S w jakiej są cenie? Pi razy drzwi:)

 

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plebus, wieść giminna niesie, że drzwi ok. 6000 PLN. My na razie też z projektem i własnym opracowaniem i zaraz dojdzie jeszcze korekta pani architekt. Napisz proszę jaki system automatyki chcielibyście zainstalować, czy będzie częścią alarmu, jakie funkcje, czy instalować będzie ta sama ekipa elektryczna i kto ewentualnie uruchamia.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plebus, wieść giminna niesie, że drzwi ok. 6000 PLN. My na razie też z projektem i własnym opracowaniem i zaraz dojdzie jeszcze korekta pani architekt. Napisz proszę jaki system automatyki chcielibyście zainstalować, czy będzie częścią alarmu, jakie funkcje, czy instalować będzie ta sama ekipa elektryczna i kto ewentualnie uruchamia.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

 

Rafale napisz mi proszę co masz dokladnie na myśli, bo ja za automatyke wzięłam garaż i brame, jak elektryk mówił. Natomiast wiem, ze automatyka to mogą być tez rolety itd.

 

halb zastanawialiśmy się nad podpiwniczeniem, bo pomieszczenie gospodarcze jest dośc małe i chcialam tam zrobic spiżarnię. Jednak po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw zrezygnowaliśmy z tego pomysłu i tylko poszerzylismy i wydluzylismy dom. Gdybym jednak miala piec weglowy na pewno to pomieszczenie znajdowało by sie gdzieś w piwnicy. Myslelismy podpiwniczyc garaż i pomieszczenie gospodarcze. Wejscie mialo być z garażu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jesteśmy właśnie na etapie szukania projektu domu na naszą działkę. Od pierwszego spotkania ze stroną domyzwizja.pl spodobał nam się Doskonały EN. Mam do Was ogromną prośbę czy ktoś jest w stanie podać adres/lub przynajmniej ulice gdzie można by zobaczyć realizację lub gotowy dom. Oglądaliśmy zdjęcia na forum i wizualizacje ze strony autorów projektu ale jednak co się zobaczy na żywo to ocenia się inaczej.

 

Serdecznie dziękujemy za pomoc i za wszystkie dobre rady na forum

 

Oto nasz e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centauro Zdecydowałam się na NIBE, kolektory pionowe. Czekam na dokładną ofertę. Wstępnie zaproponowano mi 1240 12 kW.

Za bramę Hormanna i drzwi zewnętrzne do kotłowni , z montażem, 2 pilotami, napędem zapłacę 9 tys. . Czekam na wycenę drzwi wejściowych, ale bez większych nadziei.

http://img225.imageshack.us/img225/127/p9131136.th.jpg

Fajne schody mam ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plebus, miałem na wysli właśnie te wszystkie "itd" :D Chodzi o integrację alarmu i elektryki by uzyskać automatykę domową lub jak to niektórzy mówią "dom inteligentny" ( tu bym jednak nie przesadzał z tym górnolotnym okresleniem ). Mogłoby to być zatem sterowanie oświetleniem, bramami, furtkami, domofonem, roletami ( jeśli ktoś instaluje ), alarmem, itd. Możliwości takich systemów sa oczywiście dużo większe ( ogrzewanie, wentylacja, itp. ), ja wspominam o takim podstawowym układzie, bez wodotrysków. Myslałem, że znaleźliście jakies ciekawe i niedrogie rozwiązanie i byłem ciekaw co to, stąd moje pytanie.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...