Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

plebus Ja rozwazam podpiwniczenie nie tylko ze wzgledu na jakies wieksze pomieszczenie gospodarcze, ale takze moze i znajdzie sie tam miejsce na jakas silownie, badz saune :) Oczywiscie wiadomo, ze nie wszystko na raz, jednak na poczatek zastanawia mnie sam koszt dodatkowy w podpiwniczeniu budynku. Co prawda dojdzie dodatkowy strop, ale np nie bedzie juz stolarki tak jak na pozostalych dwoch poziomach. Raczej jestem przekonany co do piwnicy, ale zgodnie z przyslowiem "mierz sile na zamiary" - parafrazujac

"spojrz w portfel i zobacz czy cos tam jeszcze jest" ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

plebus, miałem na wysli właśnie te wszystkie "itd" :D Chodzi o integrację alarmu i elektryki by uzyskać automatykę domową lub jak to niektórzy mówią "dom inteligentny" ( tu bym jednak nie przesadzał z tym górnolotnym okresleniem ). Mogłoby to być zatem sterowanie oświetleniem, bramami, furtkami, domofonem, roletami ( jeśli ktoś instaluje ), alarmem, itd. Możliwości takich systemów sa oczywiście dużo większe ( ogrzewanie, wentylacja, itp. ), ja wspominam o takim podstawowym układzie, bez wodotrysków. Myslałem, że znaleźliście jakies ciekawe i niedrogie rozwiązanie i byłem ciekaw co to, stąd moje pytanie.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

 

To nie pomoge, nie bawimy się w to. Nie na nasza kieszeń :( Juz kolejna wycena za sama elektryke z alarmem wyniosla 25.000 :/ Zalamka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plebus Ja rozwazam podpiwniczenie nie tylko ze wzgledu na jakies wieksze pomieszczenie gospodarcze, ale takze moze i znajdzie sie tam miejsce na jakas silownie, badz saune :) Oczywiscie wiadomo, ze nie wszystko na raz, jednak na poczatek zastanawia mnie sam koszt dodatkowy w podpiwniczeniu budynku. Co prawda dojdzie dodatkowy strop, ale np nie bedzie juz stolarki tak jak na pozostalych dwoch poziomach. Raczej jestem przekonany co do piwnicy, ale zgodnie z przyslowiem "mierz sile na zamiary" - parafrazujac

"spojrz w portfel i zobacz czy cos tam jeszcze jest" ;)

pozdrawiam

 

Dojdzie strop, pustaki, ocieplenie, jakaś stal dodatkowa, poźniej koszty ogrzewania i pewnie jeszcze sporo rzeczy, o ktorych nie pamietam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centauro Zdecydowałam się na NIBE, kolektory pionowe. Czekam na dokładną ofertę. Wstępnie zaproponowano mi 1240 12 kW.

Za bramę Hormanna i drzwi zewnętrzne do kotłowni , z montażem, 2 pilotami, napędem zapłacę 9 tys. . Czekam na wycenę drzwi wejściowych, ale bez większych nadziei.

http://img225.imageshack.us/img225/127/p9131136.th.jpg

Fajne schody mam ? :D

 

Z pozostałości krokwii? :) Super schody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jesteśmy tu nowi.

 

Projekt "doskonały" bardzo nam się podoba. Planujemy budowę. Czy dysponuje ktoś może kosztorysem? Bardzo proszę o informacje na temat kosztów budowy. Mój ares: [email protected] . Jeżeli ktoś by mógł przesłać kosztorys będziemy bardzo wdzięczni.

 

Pozdrawiamy wszystkich Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy u nas wyjdzie tak samo, bo powiekszalismy i troche pozmienialismy materiały, ale 75000 sam dach (robocizna 20000, dachowka i material 40000 i 15000 drewno), 46000 okna, murarz 15.000 (po znajomości), materiały bud. (porotherm 30, cement, piach, zbrojenia, itd.) ok 70.000 i oczyszczalnia zamiast szamba 4000. Z tego, co pamietam:) Wiec mało nie wychodzi.

 

Podliczylismy. Stan surowy zamkniety wyniosl dokladnie 270.000.

 

Teraz elektryk i tynki, czekam na opinie osob, ktore maja juz to za sobą. Jaki to koszt?

 

I wazne pytanie ogólne: trafiło nam sie kilka porysowanych szyb, czy ktos ma doswiadczenie co w takim wypadku? Wymienią, wypolerują, zwroca czesc kosztów czy mnie zleja i stwierdza, ze reklamacja jest nieuzasadniona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wazne pytanie ogólne: trafiło nam sie kilka porysowanych szyb, czy ktos ma doswiadczenie co w takim wypadku? Wymienią, wypolerują, zwroca czesc kosztów czy mnie zleja i stwierdza, ze reklamacja jest nieuzasadniona?

 

Zgłoś przy montażu. później będzie już za późno i tylko od dobrej woli firmy będzie zależeć czy Ci je wymienią. Naprawa jest raczej niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgłoś przy montażu. później będzie już za późno i tylko od dobrej woli firmy będzie zależeć czy Ci je wymienią. Naprawa jest raczej niemożliwa.

 

Zgłosiliśmy to ekpie montujacej okna, a w protokole odbioru napisalismy, że szyby sa uszkodzone i chcemy ich wymiany. Przekreśliliśmy równiez punkt, ze wg nas szyby sa pelnowartościowym towarem i nie mamy co nich zadnych zastrzeżeń. Dodatkowo uszkodzona zostala jedna rama okienna, co zobaczylam po wyjsciu ekipy niestety. natomiast ekipa wyszla w sobote a ja w niedziele wyslalam im jeszcze zdjecia porysowan i szyb i ramy. Teraz jeszcze dowiedzialam sie ze sa jakies specjalne kotwy do montazu okien w porothermie, a my mamy je zamontowane na jakies zwykle kotwy. Wiesz cos może o tych kotwachi montażu?

 

Zmrozila mnie informacja, że porysowania widoczne z 3m sa wymieniane. Paranoja, a kto patrzy przez okna z odleglosci 3m? Kazdy podchodzi do okna! Zobaczymy. W gwarancji bylo napisane ze trzeba zglosic wszelkie zarysowania pod rygorem niewaznosci lub utraty gwarancji, nie bylo ani jednego slowa, ze rysy widoczne maja byc z 3m. Nic takiego nie podpisywalismy. Czuję, że będzie wojna, a szkoda, bo okna sa na prawde bardzo ładne, ale te porysowania mnie wsciekły.

 

Przykladowe porysowanie

 

http://img101.imageshack.us/img101/8018/dsc0295g.jpg

 

i super zamocowane okno...

 

http://img96.imageshack.us/img96/9708/dsc0306c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje okna zamontowane są strasznie :o To nie są kotwy tylko kołeczki. Raczej do powieszenia zdjęcia niż okna. Jeśli wszystkie blaszki tak wyglądają to dramat. Przecież to mój 3 letni synek paluszkami wyrwie. Nie jestem ekspertem, ale nie zapłaciłbym za taki montaż. Okno powinno być zamontowane tak, by po zakotwieniu i wyjęciu klinów, a przed uszczelnieniem pianą okno nawet nie drgnęło.

W przekroju bloczka jak na zdjęciu dobrze trzymałyby tylko kotwy chemiczne. Każde inne zamocowanie nie ma się czego trzymać.

 

Jeśli chodzi o 3 metry to słyszałem o tym. Wspominał któryś z "wyceniaczy". Po części mają rację, są ludzie którzy dostrzegają rysy od przetarcia chusteczką higieniczną :-? Niemniej określenie "widoczna z 3 metrów" jest na tyle nieprecyzyjne że można się sądzić. Jeden rysę zobaczy inny nie. Niewielu przypartych do ściany zdecyduje się na proces. Wymienią dla świętego spokoju.

Twoja rysa jest zdecydowanie widoczna.

 

Możesz załączyć zdjęcia całych okien?

Zamówiliście z witrynami w ramie czy w skrzydle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie buduje zadnego z domów z tej pracowni ale chce sie wypowiedzieć odnośnie piwnicy. Zawsze byłam przeciwniczką piwnic, bo uwazałam , że koszty po co itd itd..ale wybudowanie nie duzej piwnicy, np nie pod całym domem to nie są az takie wielkie pieniadze, ktos z forumowiczów pisał ze 80 m2 piwnicy wyniosło go 25 tys ...a mozna tam przerzucic kotłownie, pralnie, spizarnie i inne cuda jakie sie chce..w piwnicy nie musza byc luksusowe płyki, super gładkie sciany...ja po namysle, bede robic nieduza piwnice , własnie aby tam umiescic częśc brudną.. kotłownie, spizarnie, pralnie ...

moze warto rozwazyc zrobienie piwnicy np tylko pod czescia domu..jak nie pod caloscia...

tylko ze ja bede budowac mały domek i az sie prosi mała piwnica zeby za ciasno nie było a Wy budujecie duze domy...

ale kto pobudował piwnice to kazdy mówi ze to bylo super posuniecie bo nigdy dosc pomieszczen zwłaszcza gospodarczych...bo najczesciej patrzymy a jaki salon a ile pokoi...a pomieszczenie gospodarcze małe...a garaz to garaz..ma stac samochod...a gdzie kosiarka, gdzie szpadel i grabki do ogrodka...a gdzie słoiki , a spziarek nie macie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz załączyć zdjęcia całych okien?

Zamówiliście z witrynami w ramie czy w skrzydle?

 

Nie zrobilam calych jeszcze:/ Zajelam sie wadami... Jak bede miala chwile to zrobie:)

 

Okna mamy rózne w oknach salych szyba w ramie, a w tych z ruchomym slupkiem w skrzydle. Nie wiem czy dokladnie o to Ci chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plebus jak sprawa z oknami? :evil:

My za stan surowy zamknięty zapłacimy na pewno więcej około 20 tys. :cry:

Wyceny elektryka i tynków jeszcze nie mamy. Mogę się podzielić wyceną hydraulika - 4180 + geberity

Czy masz już drzwi zewnętrzne ?

 

Jutro ma pojawic sie magik z firmy, z ktorej je kupilam. Zobaczymy, co wymysli...

 

Elektryk dzisiaj wszedl na budowe, ma mu to zajac 2tyg.

22.000 za: tablicę, inst gniazd 230, 400V, oświetleniowa, tv-sat, alarmowa, tel-internet.,glosnikowa, video-domofonowa, sterownicza c.o., do anteny internetowej, pomiary elektryczne, dokumentacja odbiorowa, WLZ, przewody zew. - praktycznie wszystko bez bialego montażu.

 

Tynków jeszcze nie mamy, ale ostatnio jedna ekipa, która zaczepilismy przypadkiem podała nam cenę z metra - 27pln z materiałem, ale to byla luźna rozmowa.

 

Ten hydraulik to rozumiem, że za robociznę? A co bedziecie robić? Podłogówka będzie? Grzejniki, drabinki, geberity, powieszenie pieca, gaz?

 

Drzwi zewnetrznych nie mam. Pakro zrobili mi wycenę z naswietlami 11.000 z zabezpieczeniami itd, ale kolor z próbnika, ktorego nie widzialam, a pytalam o ten konkretny kolor, wiec nie wiem czy taki maja skoro odsylaja do probnika. Poza tym to firma z Radzymina, troche daleka by mieli na pomiar... Zostanie najwyzej hormman :/ i zbankrutujemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena hydraulika to robocizna + materiały za rozprowadzenie tych wszystkich rurek od wody. Wszędzie robimy ogrzewanie podłogowe ( wstępna cena 120 zł /m2 - z wylewką ), ogrzewać będziemy pompą ciepła ( wycena ma być jutro ).

Tynki gipsowe 26 zł /m2 .

Hormanna nie kupię, bo nawet po rabacie to kosmiczna cena - 17 tys. ,

w salonie Oknoplastu wycenili mi Adeco na 11,5 tys. , przy Hormannie to wydaje się nawet tanio! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie to strasznie mało jak za dom z materialem... Mi hydraulik robi wycene. Ogrzewanie gazowe, zastanawiamy sie nad piecem.

 

Napisz mi jeszcze jakiej firmy ogrzewanie bedziecie mieli i ile metrow podlogowki macie?

 

P.S. Był magik od okien, robil zdjecia aparatem ... z telefonu, Na pewno wszystko na nich widać ;) A i pokazalam mu zamontowane okna, że palcem można odgiąć zamontowane krokwie. Pan stwierdzil, że porysowaniea musza byc widoczne z 2m, ale sa to ich normy fabryczne, wiec... No nic zobaczymy jak się do tego wszystkiego ustosunkują. Ja podpisalalm gwarancje gdzie napisane bylo, ze trzeba pokazac wszelkie zarysowania pod rygorem jej niewaznosci. Nie bylo nawet pol slowa o normach fabrycznych. Pan mnie nie wiem czy pocieszył czy zalamal i powiedzial, ze niektore porysowania mozna spolerowac, ale on dopiero bedzie wyslany na szkolenie i moze dopiero wtedy. Hmmm mam nadzieje ze nie bedzie cwiczyl na moich oknach:) Swoja droga taka firma znana a nie maja nikogo wyszkolonego w zakresie usuwania wad? Nie chce mi sie z nimi po sądach ciągać, ale jak bedzie trzeba - to jak mus to mus.

 

A tak w ogole to domagajcie sie kopii pomiarów okien jak ktokolwiek bedzie taki pomiar u was robil. I czytajcie te piekne gwarancje chocby miały 100 stron U nas troche cyrki byly, ale nie mielismy kopii dla nas i lipa - jak im sie udowodni, że cos nie było napisane, a nagle znalazło sie w arkuszu? Dopisac mozna wszystko. Chodzilo o to ze gośc napisał nam 6cm wylewki, gdzie dzwonilismy do kier. budowy i przy nim mowilismy mu ze wylewki bedzie 11cm Powiedzial, ze zanotuje, a co zrobił? Zapomniał i wpisal najpewniej juz po pomiarze 6cm i trzeba bylo skuwać podmurówki pod okna. Poziom na całym pietrze wylewki do zmiany i wtedy problem z ogrzewaniem podlogowym. Tymbardziej dziwne, ze na parterze napisal dobrze, a na pietrze pochrzanił... Dobrze ze hydraulik kumaty, cos zaradzi:) Tak samo mielismy teraz wszedl koles pospisywal co i gdzie uszkodzone, a kopii nie dał, juz dzwonilam i przyslali kopie, ale to powinno byc od reki zalatwiane, a nie pod przymusem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...