Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja sie cieszę, że chociaż hydraulik skóry z nas nie zedrze! Jest on polecany przez mojego murarza i kierownika budowy, ma sporą firmę działającą od wielu lat, zresztą robił hydraulikę u moich rodziców. Ta cena jakoś nie wzbudziła moich podejrzeń, że facet zamontuje nam jakieś badziewie. Miałam też wycenę na 9200, ale rurki chyba Rehau. Jedna i druga cena bez geberitów. Odkurzacz centralny wycenił nam na 900 zł + oczywiście sam odkurzacz po wykończeniówce.

Wstępnie wyliczyli nam 200 m2 podłogówki. Pompa ciepła firmy NIBE, ale jeszcze się nie doczekałam na wycenę.

U mnie okna mają montować 20.X i juz się boję, bo ja też okien z zarysowaniami nie zamawiałam. Ale może będzie dobrze.

A dużo masz tych zarysowań? Bo na takie rzeczy zwraca uwagę tylko na początku. może warto ponegocjować jakiś rabat. Nie darowałabym zarysowań na tych dużych oknach w salonie, ale w sypialnich powiesi się firanki, czy rolety i nie będzie tak źle. Ale rabat na otarcie łez sie należy! Zwłaszcza , żę firma znana i powinno im zależeć na dobrej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No sporo zarysowan, wyliczyli 12 szyb na 24 czyli połowa! Firme mamy z polecenia i znajomi nie maja zadnych porysowan, o ile moge podejrzewac ekipe monterska o te zewnetrzne, tak o te zabrudzenia i zarysowania wewnatrz - nie. Narazie rabatu nie chce, bardziej zalezy mi na oknach:) Zobaczymy. Dam znac na bieżaco, co odpowiedzieli i co zaproponowali. Narazie bedziemy żądać wymiany na nowe. A jesli oni uznaja, że niektore porysowania maja zostac, bo sa srednio widoczne- to wtedy na bank walczymy o rabat na te okna. Pewnie beda chceli nas zbyć 2% a my bedziemy zadac takiego by starczylo na firme, ktora zajmuje sie usowaniem zarysowań.

 

Wiesz z tymi opiniami, to roznie bywa. Ja narazie mam niepochlebną, chociaz z obslugi bylam w 100% i jestem zadowolona, ale zobaczymy jak zachowaja sie w takiej sytuacji, bo ładnie mówić potrafi wiele osbo, a trzeba tez ładnie rozwiązywac problem, jesli się pojawi.

 

Wycene hydraulika mam miec w tym tygodniu:) Podrzucę info na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulik:

100 za m2 z materialem podlogówka, bez wylewki liczone*

instalacja gazowa

10.000 bruttto za piec Vaillant (szafa)

ok 600pln szt. geberity

dojdzie materiał taki jak grzejniki purmo, jakies prysznice, wanna, umywalki, itd, bo bierzemy kompleksowo z materiałami wszyskimi od a-z.

Umowy jeszcze nie spisaliśmy, cena przy podpisaniu idzie w dół.

 

Ekipa od tynków:

tynki gipsowe 25pln z m2

tynki cementowo-wapienne 27pln za m2

 

Chyba zdecydujemy sie na cementowo-wapienne. Pewnie tez zedą z ceny jak sie zdecydujemy i będziemy mieli podpisac umowę. Do tej pory wszyscy schodzili:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w tym wątku,

Właśnie zakupiłem "Z Charakterem 3" + kosztorys.

Budowa w Koleczkowie k/Gdyni. Właśnie zaczynam urzędowy slalom, planuję zacząć wiosną.

 

Moje zmiany:

- podpiwniczenie pod salonem[1/7]+kuchnią/jadalnią[1/6]+WC[1/5]+kotłownią[1/4]+komunikacją[1/2],

- zamiana WC[1/5]+kotłowni[1/4] na WC z kabiną prysznicową (wejście do garażu z wiatrołapu),

- przeniesienie kotłowni do piwnicy,

- "wydłużenie" budynku o ok.1m - większy (dłuższy) garaż, wiatrołap i dwa pokoje na poddaszu,

- chcę zrezygnować z grzejników kanałowych na rzecz podłogówki wodnej (salon/kuchnia/jadalnia/WCparter) i grzejników (cała reszta),

- myślę o zwiększeniu grubości ocieplenia,

- zastanawiam się nad wyborem systemu grzewczego - gaz ziemny w perspektywie 3-5 lat,

- muszę przemuśleć parę innych drobiazgów poruszanych w tym wątku (okno w kuchni - proporcja rama/szyba itp).

 

W piątek jadę do miejscowego projektanta w celu omówienia tych zmian.

 

Powoli rozglądam się za ekipą do stanu surowego. KierBuda już mam.

 

W razie pytań - służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w tym wątku,

Właśnie zakupiłem "Z Charakterem 3" + kosztorys.

Budowa w Koleczkowie k/Gdyni. Właśnie zaczynam urzędowy slalom, planuję zacząć wiosną.

 

 

Już 3 raz wklejam posta, cos mi dzisiaj nie idzie:)

 

Chcialam pogratulowac wyboru, bo domek ładny i życzyc powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszą (telefoniczną) wycenę robocizny SSZ. 300PLN za metr - w tym: stan surowy czyli "murarka", izolacje piwnicy, więźba, folia, łaty, osadzenie okien. Oczywiście do negocjacji. Cena podana bez zerknięcia na projekt. Ekipa to podobno "górale" (cokolwiek to oznacza :roll: ).

Nie wiem dokładnie jakie metry ten Baca brał pod uwagę przy "wycenie" - ale przyjmijmy:

- 176,40m^2 - powierzchnia użytkowa (wg projektu),

- 73,5m^2 - szacowana powierzchnia piwnicy.

Wychodzi 250m^2

250x300=75tysPLN

 

no chyba, że Baca mówiąc "metry" miał na myśli powierzchnię całkowitą, wtedy mamy:

- 268,90m^2 - powierzchnia całkowita (wg projektu),

- 73,5m^2 - szacowana powierzchnia piwnicy.

Wychodzi 342m^2 :o

342x300=103tysPLN :o :o

 

Co Wy na to?

 

W moim dzienniku zamieściłem szczegółową listę zmian jakie planuję. Zobaczymy co jutro powie na to projektant adaptujący projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk dzisiaj wszedl na budowe, ma mu to zajac 2tyg.

22.000 za: tablicę, inst gniazd 230, 400V, oświetleniowa, tv-sat, alarmowa, tel-internet.,glosnikowa, video-domofonowa, sterownicza c.o., do anteny internetowej, pomiary elektryczne, dokumentacja odbiorowa, WLZ, przewody zew. - praktycznie wszystko bez bialego montażu.

 

plebus, a czy ta cena za elektrykę obejmuje również gniazdka i włączniki, czy to będzie jeszcze dodatkowy wydatek ?

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plebus, dziękuję za odpowiedż. Ja właśnie przed chwilą dostałem wycenę i jestem mocno i mile zaskoczony :o :o bo razem z instalacją automatyki ( ale bez samych urządzeń automatyki ) panowie za te same elementy, które opisałaś życzą sobie 10.000 brutto. Licząc osobno, klasyczna instalacja bez alarmu ( robocizna i materiały ) to 7.000, okablowanie dla automatyki i zarazem alarmu Nexwell 3.000 zł. Z fakrurą, gwarancją, autoryzowany instalator Nexwell. Oby tak było...

 

Mam jeszcze pytanie do Was wszyskich - czy robicie ogrzewanie w garażu w Doskonałym ? Garaż w wersji standardowej jest ocieplony ( zaizolowany ) również od wewnątrz i ma mały kaloryferek, ciekaw jestem jak jest w wersji EN, no i zastanawiam się co by się stało, gdyby nie dać tam ogrzewania w ogóle ( izolacja ścian jak w wersji EN ).

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oby nie doszły do tego żadne koszta. Nie wiem dlaczego, ale u nas wycen było robionych około 5 i każda opiewała na taka samą, bądź bardzo zbliżoną kwotę. Jedna była na 10.000, ale jak doszło do rozmowy, to po podliczeniu wyszło ok 25.000:/ Jesli nic nie dołożysz, to się chyba potnę, że nadpłaciliśmy 10.000! ;))

 

My mamy ocieplać garaż od wewnątrz, dokładnie sufit i podłoga (styropian), dodatkowo zamówiliśmy ocieploną brame garażową i do tego wszystkiego i tak dokładamy jeden grzejnik. Baliśmy się, że wychłodzenie garażu będzie powodowało przenikanie zimna do pokoju dziecięcego powyżej.

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jestem nowy na forum, planujemy budowę domu opartego na założeniach Z charkterem i kilki innych koncepcji.

 

Ponizej linki do fotek...jak ktoś może niech przerobi tak by się wyświetlały na forum (ja nie wiem jak;-))

 

Generalnie musieliśmy troooooochę zmienić koncepcję domu, tzn przeszklenia od zach i pol, jednak ściana frontowa jest od pn. Tym samym nasza ściana frontowa to ta z oknem w kuchni i wysoką ścianką kolankową.

 

Jakie macie pomysły by ucywilizować tą stronę? Co do zdjęć zajdą jeszcze takie zmiany jak: okno w kuchni będzie normalnej wysokości i węższe, wejście 2x bardziej wsunięte...

 

Ma ktoś doświadczenia z kotłem na paliwo stałe? Nie mamy w miejscowości gazu wię chcemy dać kocioł chyba za ekogroszek z podajnikiem; tylko że na arzie nasza kotłownia ma wym 3mx1,39m więc chyba troszkę za wąska...

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/13f5ec14e1be5392.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d687f1ff906cb831.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/730468597b1cd501.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd4dad8dd19ed1ec.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ebb3cb0d52f54a7.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/48ed937d16dda266.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiki:)

 

Mogłabyś napisać ile kosztowała Cię instalacja reku z gwc oraz jaka firma Ci ją wykonywała?

 

witam

reku jeszcze nie mam,a gwc robiła mi firma ventus z opola, za gwc zaplacilam ok 17 tys (wersja pod pompe ciepla, ktora jest drozsza o okolo 30%).

 

Cena jednak nie nalezy sie sugerowac, gdyz kazdy przypadek jest wyceniany indywidualnie - zbyt duzo czynnikow ma wplyw na jej koncowa wielkosc.

 

z pewnoscia nie ma sensu kupowac samego GWC, albo samej wentylacji, to jeden z wielu wielu elementow skladowych calego pakietu energooszczednego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja mam pytanie odnośnie łazienki na górze, bo wiem, że w Twoim projekcie są również skosy (nie wiem jak niskie) i nie jestem pewna czy prysznic zmieści sie tam gdzie jest umieszczony. Chyba, że prysznic w róg gdzie wc, a wc pod skosem - tam sie siada więc raczej uszczerbek na zdrowiu nie wchodzi w grę;) I osobiście umywalkę zrobilabym bliżej wc.

 

Albo taki cudaczek na brudno i na szybko, sory za jakość:

http://img11.imageshack.us/img11/6064/59285341.jpg

ale rozmieszczenie pomieszczeń bardziej podoba mi sie u Ciebie. Chyba bym nie kombinowała i zamienila miejscami wc i kabinę.

 

P.S. A ta łazienka cała z wanna i prysznicem i wc bedzie miala 9m2?

 

Na parterze wybralabym jednak kuchnie bez spiżarki, a powiększylabym pokój/gabinet. Teraz sa takie szafki kuchenne, że masa produktów sie tam zmieści bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zrobiłam zdjęcie trójkąta:)

Od zewnątrz

http://img34.imageshack.us/img34/6939/dsc0552f.jpg

 

I ze środka

http://img94.imageshack.us/img94/1648/dsc0549i.jpg

 

I kolor z bliska:

http://img30.imageshack.us/img30/105/dsc0555f.jpg

 

 

P.S. 5 szyb z wadami od wewnatrz zostanie wymienionych, a na odpowiedź w sprawie reszty (porysowania od zewnatrz) nadal czekamy. Dziś mija 14 dni roboczych od podpisania protokołu odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie łazienki na górze, bo wiem, że w Twoim projekcie są również skosy (nie wiem jak niskie) i nie jestem pewna czy prysznic zmieści sie tam gdzie jest umieszczony. Chyba, że prysznic w róg gdzie wc, a wc pod skosem - tam sie siada więc raczej uszczerbek na zdrowiu nie wchodzi w grę;) I osobiście umywalkę zrobilabym bliżej wc.

 

 

P.S. A ta łazienka cała z wanna i prysznicem i wc bedzie miala 9m2?

 

Na parterze wybralabym jednak kuchnie bez spiżarki, a powiększylabym pokój/gabinet. Teraz sa takie szafki kuchenne, że masa produktów sie tam zmieści bez problemu.

 

Skosy są oczywiście ale z tej strony ścianka kolankowa wynosi 146 cm...ale faktycznie będzie tylko wanna na piętrze bez prysznica. Co do metrazu na pietrze jest na razie podana pow podłóg więc troszku spadnie ilość m2...

 

Poza tym zlikwidujemy pralnie na dole iz robimy ją w łazience na górze w części za garderobą - pralka + jakiś kosz na bieliznę + suszarka. Na dola za bardzo obecnie jest zagmatwana komunikacja...

 

Spiżarka...jako że nie mamy innych pom gosp poza małą kotłownią może być jednak przydatna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...