Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przespałam się i mnie natchnęło;) Może jeszcze zamiast garderoby takiej małej zrobić szafę na całej dlugości ściany z wilkimi przesuwnymi drzwiami i praktyczne i śliczne:)

 

Hmmm..tez ciekawe...tu mamy właśnie dylemat bo fajnie byłoby mieć i garderobę i szafę - ją jeśli nie w sypialni to w holu/wiatrołapie na dole. Ale taka sueprowa duża na 3m to nam się tam nie zmieści jednak:(

 

A koszta trzeba jak najbardziej obniżyć. Swoją drogą, co wybieraliście na budowę swoich domów: max, porotherm, thermopor...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plebus, ze zdjęcia wynika, że trochę powiększyłaś trójkątne okno. Według projektu okno osadzone jest ok. 30 cm ponad gruntem, u Ciebie jest pewnie ok. 10, wewnątrz, po wylaniu podłóg będzie pewnie podobnie, czy sie mylę ?

 

Pozdrawiam

 

Rafał

 

Tak jak piszesz. Mamy straszny spadek terenu. Z tyłu tak jak widac a z przodu ok. 1,5 nizej:/ Nie chcielismy juz bardziej podwyższać budynku i kopac w ziemi - ewentualne oberwanie chmury i nawet odprowadzenie czasami zawodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym zlikwidujemy pralnie na dole iz robimy ją w łazience na górze w części za garderobą - pralka + jakiś kosz na bieliznę + suszarka. Na dola za bardzo obecnie jest zagmatwana komunikacja...

 

Spiżarka...jako że nie mamy innych pom gosp poza małą kotłownią może być jednak przydatna....

 

A nie myśleliście o podpiwniczeniu częsci garażowej, łazienki i kotłowni na parterze? To nie byłby glupi pomysł. Zyskacie duzo miejsca. Wiadomo ze buduje sie na lata. Zamiast Kotlowni moglibyscie powiekszyć - wydłużyć łazienkę, a zamiast miejsca na opał, które wydaje mi sie małe, byłaby spiżarka. Schody do piwnicy mogłyby być w garażu. Zyskalibyście duzo cennego miejsca i komunikacja bylaby lepsza i nie byloby tak, jak to się mówi, "naćkane". A miejsca na jakis stół ogrodowy i inne meble? Na głupią taczkę, łopatę, opony zimowe? My bedziemy stawiac altanę w ogrodzie i tam wszystkie te rzeczy będą, ale mielismy podpiwniczać. Naszczescie alternatywna okazalo sie w naszym wypaku poszerzenie i wydluzenie, ale czy tu coś da nie wiem. Chyba bym podpiwniczała, albo zamiast garazu pomieszczenia a garaz wolnostojący, tylko nie wiem czy macie na to miejsce na działce - my mamy za wąską działke i ten pomysł też padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plebus

co do podpiwniczenia to niestety lipa... calość będziemy budować na kredyt ale systemem gospodarczym. I zależy nam na obniżeniu kosztów tam gdzie się w miarę da...myśleliśmy o piwnicy ale to trooochę wychodzi - różnica miedzę częściową a całościową jest minimalna.

 

W zasadzie jak się bank przyczepi i przeliczy koszt budowy dajmy na to 2000 x m2 podłogi a nie pow uż to już jest lipa :evil:

 

Co do garażu - w Wz-tce mamy garaż wbudowany a nie wolnostojący wyboru nie ma...a działka ok 22x40 więc za wiele za domem nie zostaje..

 

Co do spiżarki...schody chcemy systemowe, więc pod nimi będzie pustka...nawet jakby były np żelbetowe to nie zabudowane

 

Więc za wiele wyboru nie mamy :cry:

 

A co sądzicie o tej ścianie frontowej (z oknem w kuchni)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Nas interesuje projekt Doskonały 1.Niestety ale mamy wjazd od południa działka 21x80dł i jest ciężko odnaleźć jakieś sensowne rozwiązanie..myślimy o zamianie miejscem pokoju na parterze z garażem ,a wejście do domu zrobić od strony salonu.Martwi Nas 1 stanowiskowy garaż oraz wejście które w naszym przypadku będzie przez salon :wink:

 

Hymm może dało by się doprojektować jakąś wiatkę na samochód..obok doskonałego

 

Proszę o radę :) Macie jakieś pomysły?

 

Wszystkim realizującym projekty pracowni "Domy z Wizją" gratuluje świetnego gustu :D .pozdrawiam Łukasz :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co sądzicie o tej ścianie frontowej (z oknem w kuchni)?

 

Może:

http://img259.imageshack.us/img259/5836/730468597b1cd501kopia.jpg

 

 

Sory za krzywy klinkier, ale nie mam takiego w kompie:/ Ale wysytarczy ruszyc wyobraźnię i kosteczka bedzie prosta;)

 

Edit: A gdzie Ty masz kominy w tym projekcie?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Nas interesuje projekt Doskonały 1.Niestety ale mamy wjazd od południa działka 21x80dł i jest ciężko odnaleźć jakieś sensowne rozwiązanie..myślimy o zamianie miejscem pokoju na parterze z garażem ,a wejście do domu zrobić od strony salonu.Martwi Nas 1 stanowiskowy garaż oraz wejście które w naszym przypadku będzie przez salon :wink:

 

Hymm może dało by się doprojektować jakąś wiatkę na samochód..obok doskonałego

 

Proszę o radę :) Macie jakieś pomysły?

 

Wszystkim realizującym projekty pracowni "Domy z Wizją" gratuluje świetnego gustu :D .pozdrawiam Łukasz :

 

http://forum.muratordom.pl/wiata-garazowa,t144055.htm

tu rady:)

 

http://img27.imageshack.us/img27/8641/06032202.jpg

kliknij na foto

 

 

Wg mnie coś szklanego, nowoczesnego, lekkiego, nie stwarzajacego mimo wszystko pierwszego planu, co zaczynaloby sie tak jak daszek nad garazem w doskonalym. Jesli w garazu pokoj, to wtedy okno z boku, a we frontowej pełna ściana. Na zdjeciu od boku, ale pewnie mona z przodu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Lukarna z bliska:

http://img257.imageshack.us/img257/7476/dsc0602n.jpg

Pozdrawiam forumowiczów,

K.

 

 

ładnie Ci ten dach "obrobili".

 

Tak patrze i doszedłem do wniosku, że w moim "z charakterem 3" dam przy tym wewnętrznym narożniku mniejsze (węższe) okno (fixa) bo tam mało miejsca na ocieplenie ściany zostaje a będę dawał grubiej styro niż w projekcie (jak ktoś daje tyle co w proj. to jest ok - na styk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oby nie doszły do tego żadne koszta. Nie wiem dlaczego, ale u nas wycen było robionych około 5 i każda opiewała na taka samą, bądź bardzo zbliżoną kwotę. Jedna była na 10.000, ale jak doszło do rozmowy, to po podliczeniu wyszło ok 25.000:/ Jesli nic nie dołożysz, to się chyba potnę, że nadpłaciliśmy 10.000! ;))

 

My mamy ocieplać garaż od wewnątrz, dokładnie sufit i podłoga (styropian), dodatkowo zamówiliśmy ocieploną brame garażową i do tego wszystkiego i tak dokładamy jeden grzejnik. Baliśmy się, że wychłodzenie garażu będzie powodowało przenikanie zimna do pokoju dziecięcego powyżej.

 

Pozdrawiam,

K.

 

plebus, elektryk przyjechał na budowę, obejrzał wszystkie zakamarki, omówilismy szczegóły sprawdzając, czy mówimy o tym samym i nadal zostało 10.000. Cena na podstawie instalacji elektrycznej z projektu ( niewielkie zmiany w ilości punktów nie wpłyną na cenę ), do tego TV Sat i sieciówka komputerowa no i Nexwell ( co dla uproszczenia jest odpowiednikiem Twojej instalacji alarmowej ). Innymi słowy, potwierdził to co pisałem wcześniej: 7.000 zwykła instalacja, 3000 Nexwell. Była również konkurencyjna firma - nie mam jeszcze ostatecznego wyliczenia ale szybka kalkulacja "na kolanie" dała ok 8000 zł za instalację bez automatyki ( tego ekipa nie potrafiła jeszcze skalkulować ). Nie potrafię zrozumieć skąd takie róźnice między 2 regionami Polski.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paseczek, z materiałami do instalacji, czyli całe okablowanie - w moim przypadku, elektryczne ( 230V i 380V ), sieciowe, TV, CCTV i domofonowe. W tej cenie równiez obwody nie uwzględnione w projekcie czyli oświetlenie elewacji, wejścia i podjazdu, ogrodu i podlewania ogrodu. No i oczywiście rozdzielnia - szafa elektryczna według schematu z naszego projektu ( plus kilka dodatkowych zabezpieczeń ) wykonana w oparciu o elementy Schrack. Gniazda elektryczne, sieciowe, TV, włączniki wszelkiego typu są osobnym wydatkiem i nie sa zawarte w tej cenie.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basil102, plebus

 

Oboje piszecie o wycenie bez materiałów czy z nimi ?

 

U mnie wszystko, bez białego montażu. Może jak juz dostane dokumentację wyliczymy liczbe punktów?;)

 

Basil102 nie wiem skąd różnica w cenie i to aż taka:/ Może konkurencja u Was większa? Nie mam pojęcia. Robiliśmy min. 5 wycen i ta była druga - najniższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...