Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rozwiązanie ciekawe, zwłaszcza że zalety opierasz na doświadczeniu teściów :wink:

 

1/ Z czego robiłaś te zbiorniki i w jakiej wielkości?

2/ Połączenie rynien z danego boku ze zbiornikiem też robisz fragmentem rynny położonym pod ziemią czy jakaś zwykłą rurą pcv?

 

1/ Dopiero my bedziemy je robić, są to dreny 2x 120, ale jeszcze zastanawiamy sie nad jedyn zbiornikiem plastikowym, jednym z dren. U teściow tylko dreny są.

 

2/ Rura pcv o grubości mniej wiecej rynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[quote name="plebus

1/ Dopiero my bedziemy je robić, są to dreny 2x 120, ale jeszcze zastanawiamy sie nad jedyn zbiornikiem plastikowym, jednym z dren. U teściow tylko dreny są.

 

2/ Rura pcv o grubości mniej wiecej rynny.

 

Wygląda to ciekawie..bynajmniej woda nie będzie pływać po działce. Choć ja jeszcze w WZ mam zapisany obowiazek konsultacji jako ze działka leży ponoć na obszarze zmeliorowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze z innej beczki...jakie robicie ogrzewanie w swoich doskonałych, charakterach etc...

 

Pomijam oczywiście kwestię pompy ciepła bo na to poprostu mnie nie stać :cry:

 

U nas jako że nie ma gazu będziemy mieć kocioł na paliwo stałe..jakiś ekogroszek pewnie z dodatkowym rusztem umożliwiającm okresowe przepalanie np drewnem

 

Oczywiście w większości domu będą grzejniki, ale zastanawiamy się również nad podłogówką w kuchni i łazienkach (tutaj jakieś grzejniczki pewnie też by się znalazły). Ma ktoś może takie doświadczenia - pytam bo interesują mnie głównie koszty wykonania - wiadomo, współczesne kotły na paliwo stałe umożliwiają współpracę jednocześnie z podłogówką i grzejnikami (oba w ukł. zamkniętym). Tylko wtedy tak naprawdę trzeba instalację wyposazyć w 3 regulatory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze z innej beczki...jakie robicie ogrzewanie w swoich doskonałych, charakterach etc...

 

Doskonały:

Gaz.

Podłogówka na parterze (oprocz garażu i pom. gosp.), na antresoli i we wszystkich łazienkach (tu dojda drabinki).

Grzejniki pokoje na piętrze + pom. gosp. + garaż..

 

Hydraulika mam z polecenia, wstepna wycena w tym watku juz byla, a szczegóły w grudniu gdzieś. Siostra była zadowolona i dobrze wyszla cenowo, licze ze też sie nie zawiodę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogłbyś napisać jeszcze raz jaką dostałaś wycenę i ile siostra zapłaciła? Jakoś szybko przeleciałem te 12 str ale chyba mi umknęło :cry:

 

Sistra budowala sie 2 lata temu, inna powierzchnia domu, tylko podlogowka, wiec podanie ceny nie bedzie miarodajne.

 

A o hydraulice ja i inni pisali na 10str. Poczytaj.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, znalazłem :lol:

 

Poniżej poprawiona koncepcja..co sądzicie, jakieś uwagi, pomysły na jeszcze lepsze rozwiązania?

Jesli chodzi o pokazany spadek to jest to jeden z pomysłów jak wspomniałem...inny to zrobienie nasypu dla części domu od strony garażu oraz skarpy kawałek za tarasem...by woda z reszty działki (małego kawałeczka :( ) położonej wyżej nie wpływała na taras...

 

http://images46.fotosik.pl/220/831442f725820d8em.jpg

 

http://images36.fotosik.pl/108/6ff8c5b5b103977bm.jpg

 

http://images40.fotosik.pl/217/37352a2e2ff80ff1m.jpg

 

http://images36.fotosik.pl/108/d82e02960830f4e5m.jpg

 

http://images43.fotosik.pl/221/0a3d0069627dc630m.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/217/a1a8ce4a951655d5m.jpg

 

http://images50.fotosik.pl/221/a0cef04693c932c7m.jpg

 

http://images36.fotosik.pl/108/00e5ace8d640c162m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym uzytkownikiem nazywam się Janusz i zamierzam budować ten sam projekt w opcji En mam prośbę jest szansa na więcej fotek na maila [email protected] więcej z zewnątrz z kazdej strony prosiłbym -))

 

napisz wogóle skąd jesteś ja jestem z Wrocławia jakby nie było daleko podjechałbym zobaczyć na żywo-)) oczywiście jakby była taka możliwośc

 

pozdrawiam janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basil

okna wyglądają superowo...domek zaczyna nabierać już swojego uroku :lol:

 

a co byscie doradzali,

zostawić spadek terenu jak na wizualizacjiach (tylko wtedy poziom zaglębienia fundamentów z jednej str wyjdzie ok2m) czy zrobić opaskę wokół domu?

Generalnie wyrównalibyśmy teren tylko boję się o jedno...jeśli od dołu zrobię nasyp to część podłogi na gruncie chyba będzie musiała być na tej częsci nasypowej - jak wygląda sprawa z osiadaniem tego...

 

Trochę mi sie nie podoba że w przypadku opaski od str ogrodowej bedzie trzeba zrobić też taką małą skarpę...ale cóż :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basil okna fajne:) Teraz już domek nabiera kształtu. Rozumiem, że teraz tynki. Jakie robisz?

 

mp_krk ta skarpa nie wyglada tragicznie, jak sie ja ładnie zagospodaruje bedzie super. Chyba wybralabym to rozwiazanie. Pomyśl nad jakimiś schodami, roslinami. Wedlug mnie bedzie to ładnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, współczesne kotły na paliwo stałe umożliwiają współpracę jednocześnie z podłogówką i grzejnikami (oba w ukł. zamkniętym). Tylko wtedy tak naprawdę trzeba instalację wyposazyć w 3 regulatory...

 

Co masz na myśli mówiąc o regulatorach? Znaleźlismy piec dla nas i jest tam napisana taka ciekawostka:

"bardzo wysoka funkcjonalność i wszechstronność pracy - kocioł może obsługiwać aż 3 niezależne strefy grzewcze, w tym dwie niskotemoperaturowe (podłogowe) za pomocą opcjonalnych zestawów montowanych wewnątrz obudowy"

 

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale może o to chodzilo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plebus, teraz w trakcie wykonywania jest wentylacja mechaniczna ( rury ), za 2 - 3 dni elektryka i hydraulika, później tynki. Zdecydowalismy się na gipsowe.

Jeśli chodzi o schody to pytanie podstawowe jakie schody chcesz zrobić ? Podobno do każdej konstrukcji da się zainstalować szklaną balustradę, natomiast sposób jej wykonania tez jest różny ( bezszprosowy, z metalowymi tralkami, itd. ). Sprawdzałem juz kilkanaście opcji w cenach od kilku tysięcy do kilkudziesięciu ( ok. 60.000 brutto ) w wersji derwnianej z balustradą. Mogę polecić pana ( z Torunia ), który robi genialne konstrukcje stalowe ( m. in. schodów ) i montuje również szklane balustrady. Zastanawiam sie tylko, czy da sie takie schody zrobić na odległość, bez bezpośredniego kontaktu z jegomościem :) Jeśli jesteś zainteresowana slużę telefonem na priva.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Jestesmi nowi na tym forum i tak jak wszyscy tutaj zakochalismy sie w projektach "Domy z wizja". Mamy juz dzialke tylko teraz mamy dylemat, ktory projekt wybrac!!! :-? Jest pomiedzy Doskonalym, Stylowym i Z Klasa. Czy kots moze ma jakies zdjecia z realizacji. Najbardziej to mi zalezy na Z Klasa, ale mozemy sie nie wyrobic finansowo i wtedy bedzie ktorys z innych. Podaje maila:

 

[email protected]

 

A tak pozatym to powodzenia wszystim, z tego co tutaj widzialam to swietnie wam idzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do Doskonałych:) Orientowaliście się o cenę schodów + szklana barierka? Polecicie mi dobrych i niedrogich wykonawców?

 

Nasza wycena:

Schody z "policzkiem" ze stali nierdzewnej szczotkowanej z 2cm nakładką ( stopnicą ) również z nierdzewki+"przyklejony" stopień drewniany = 25.500pln + szklana barierka ( szkło tzw. bezpieczne - białe, zielone jest tańsze ) = 1200pln/mb + pochwyt aluminiowy z górnym oklejeniem z tego samego gatunku drewna co stopnie=330pln/mb.

Powyższe ceny zawierają montaż. Niestety nie jestem pewien czy odwzorowując założenia projektantów domów z wizją da się "wstawić" takie schody niedużym kosztem :(

Ufff! Ten piękny design kosztuje niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp_krk ta skarpa nie wyglada tragicznie, jak sie ja ładnie zagospodaruje bedzie super. Chyba wybralabym to rozwiazanie. Pomyśl nad jakimiś schodami, roslinami. Wedlug mnie bedzie to ładnie wyglądało.

 

plebus,

obecnie na tej wizualizacji była zostawiona pochyłość terenu więc de facto skarpy by nie było tylko równy teren ale pod kątem...

 

skarpa powstanie jak będzie opaska no bo bedzie musiał być podsypany teren...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp_krk ta skarpa nie wyglada tragicznie, jak sie ja ładnie zagospodaruje bedzie super. Chyba wybralabym to rozwiazanie. Pomyśl nad jakimiś schodami, roslinami. Wedlug mnie bedzie to ładnie wyglądało.

 

plebus,

obecnie na tej wizualizacji była zostawiona pochyłość terenu więc de facto skarpy by nie było tylko równy teren ale pod kątem...

 

skarpa powstanie jak będzie opaska no bo bedzie musiał być podsypany teren...

 

na pocieszenie napisze, ze u na spadek terenu pozostał i skarpa i tak będzie:) rzecz gustu jak to zrobicie, ja bym zostawila spadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...