Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytanie mam do Doskonałych:) Orientowaliście się o cenę schodów + szklana barierka? Polecicie mi dobrych i niedrogich wykonawców?

 

Nasza wycena:

Schody z "policzkiem" ze stali nierdzewnej szczotkowanej z 2cm nakładką ( stopnicą ) również z nierdzewki+"przyklejony" stopień drewniany = 25.500pln + szklana barierka ( szkło tzw. bezpieczne - białe, zielone jest tańsze ) = 1200pln/mb + pochwyt aluminiowy z górnym oklejeniem z tego samego gatunku drewna co stopnie=330pln/mb.

Powyższe ceny zawierają montaż. Niestety nie jestem pewien czy odwzorowując założenia projektantów domów z wizją da się "wstawić" takie schody niedużym kosztem :(

Ufff! Ten piękny design kosztuje niestety...

 

dzięki za wycenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mp_krk ta skarpa nie wyglada tragicznie, jak sie ja ładnie zagospodaruje bedzie super. Chyba wybralabym to rozwiazanie. Pomyśl nad jakimiś schodami, roslinami. Wedlug mnie bedzie to ładnie wyglądało.

 

plebus,

obecnie na tej wizualizacji była zostawiona pochyłość terenu więc de facto skarpy by nie było tylko równy teren ale pod kątem...

 

skarpa powstanie jak będzie opaska no bo bedzie musiał być podsypany teren...

 

na pocieszenie napisze, ze u na spadek terenu pozostał i skarpa i tak będzie:) rzecz gustu jak to zrobicie, ja bym zostawila spadek.

 

no ale czesciowo wyrownywalas? od ktorej strony?

 

spadek fajny tylko zastanawiamy sie co taniej wyjdzie...przy opasce musimy na dluzej przy okazji wykopow pod fundamenty wziasc koparecze by ta ziemie poprzesuwala...przy spadku wychodza nam natomiast gleboko lawy (wiec i dluzsze kopanie koparka) jak i sciany fundamentowe prawie jak w piwnicy :(

 

juz mam tego dosc :-? a w dodatku musimy sie zdecydowac na pokrycie dachu...i do wyboru dachowka (ceramika lub beton), blachodachowka lub gont...co powinno wyjsc najtaniej liczac wiezbe pokrycie i robocizne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp_krk

 

Optymalnie zrobiliśmy. Trochę podebraliśmy ziemi i troche głeboko ławy wyszły. Koparka mniejwiecej 80pln za godzine, ale im wiecej weźmiesz tym cena moze byc atrakcyjniejsza, ale wiadomo ze ponizej pewnych granic nie zejdą. No i czlowieka z glowa na karku musisz do tego wziąć, żeby wiecej nie popsuł niz się narobił;) Zawsze możesz wziąc ludzi do kopania fundamentów, tylko musisz obliczyc czy ci sie to oplaci. U nas kopała cała meska część rodziny, a koparka tylko do podebrania terenu była. Narobili się chłopaki, ale trochę udało się zaoszczędzić:)

 

Bachodachówka jest najtańsza (i po 20pln/metr jak w reklamach), ale wszystko zalezy co wybierzesz, bo porzadna blacha typu tyt-cynk, miedziana ukaladana na rąbek jest w takiej samej cenie jak nie droższa od ceramiki. Ale jesli chcesz tanio, to ta wersja raczej odpada. I trwałość poszycia jest wazna, dachówka np craton ma 50 lat gwarancji, a wychodzaca z tej samej fabryki a sprzedawana przez Tondach (stodo glazur) ma juz 30 lat gwarancji. Wiec oszczednością bedzie zakup z tondachu. Tu by można pisac i pisać. Ile osób tyle tez opini. Mozesz kupic tańszą ceramiczną lub w tej samej cenie porzadną cementową.

 

Kilka linków:

gont bitumiczny z powłoka miedzianą: http://www.tegola.pl/products.php?id=32

 

I forum budowlane:

http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=14163

http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=12763

http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=16217

 

My wybraliśmy ceramiczną, glazurowaną, ale nie płaską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem pewien czy odwzorowując założenia projektantów domów z wizją da się "wstawić" takie schody niedużym kosztem :(

Ufff! Ten piękny design kosztuje niestety...

 

tommy k, ależ da się, da :) Schody, wzór dokładnie według założeń architektów - stal czarna lakierowana proszkowo, stopnie z drewna bukowego wybarowionego na dowolny kolor 6500 brutto. Wersja ze stopniami dębowymi ok. 1200 zł więcej, dopłata za stal nierdzewna ok. 3000 zł, dopłata za stopnie z drewna egzotycznego ok. 4000 - 5000 zł czyli ciągle poniżej 25.500.

Zwróć uwagę na kosztorys ( ten ze strony Domów ) - wymienione tam schody kosztujace 12.500 są produktem pewnej firmy i początkowo faktycznie tyle kosztowały, ale w momencie kiedy do firmy zaczęli zgłaszać się budowniczowie Doskonałych ( i innych również ) firma zastosowała w praktyce prawo popytu i podaży i moja wycena opiewała już na ok. 35.000 zł netto ( nierdzewka, stopnie bukowe i balustrada tylko przy schodach, szkło 6.6.2 ). Notabene, balustrada z tego szkła osiągnęła niebagatelne 1300 zł za m.b a można to samo ( naprawdę to samo ) zrobić za 500 - 800 ( w zależności od szkła ). Faktem zaś niezaprzeczalnym jest, że w firmie "za 30.000" mówicie, pokazujecie i dostajecie, w tych manufakturkach trzeba czasami trochę potłumaczyć, czasami samemu narysować ( ale z drugiej strony dzięki temu czasami powstaja niepowtarzalne produkty ).

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ///

Zmiesciliscie sie w przedziale cenowym 30-40 tys?

Jakie braliscie szyby?Anywlamaniowe 2 szybowe, czy postawiliscie na ciepło

i wzieliscie 3 szybowe moze wiecie jaka jest różnica w stracie ciepła miedzy jednymi a drugimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ///

Zmiesciliscie sie w przedziale cenowym 30-40 tys?

Jakie braliscie szyby?Anywlamaniowe 2 szybowe, czy postawiliscie na ciepło

i wzieliscie 3 szybowe moze wiecie jaka jest różnica w stracie ciepła miedzy jednymi a drugimi.

 

Moje kosztowały dokładnie 30 tys. - profil 6-komorowy, pakiet 3-szybowy, różne kolory na zewnątrz i wewnątrz.

Pakiet 2-szybowy k-1,0; pakiet 3-szybowy k nawet 0,6.

Przy tak wielkich przeszkleniach jak w doskonałym "k" szyby ma ogromny wpływ na współczynnik całego okna.

Ciekawostka. Okno trapezowe podzielone poziomo (trójkąt + prostokąt) wychodzi znacznie taniej niż podział pionowy (dwa trapezy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jak uważacie czy Doskonały 1 zwrócony dużym przeszkleniem na południe (w stronę drogi osiedlowej) bedzie komfortowy do mieszkania?Czy to duże przeszklenie nie bedzie problemem? Wy wiecie jakich rozmiarów jest to okno :D

ehm poco Ja znalazłem tą stronę Domów z Wizją teraz nie mogę wybić ich Sobie z głowy :lol:

 

mp_krk od jakiego kierunku świata masz wjazd na działkę?wschodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam pytanie do budujących DoskonałyII

 

W jakiej firmie zamawialiście okna,jetem na etapie poszukiwań okien

 

witam wszystkich budujących (przede wszystkim doskonałe domy :) )

my też jesteśmy w trakcie budowy domu doskonałego.

poziom zaawansowania: dom stoi z dachem, oknami, tynkami wewnątrz.

Jeśli chodzi o okna, to mamy okna z firmy Internorm profil Varion - drewno modrzewiowe od wewnątrz a aluminium antracyt z zewnątrz - pięne (może troche nieskromnie, ale bardzo sie cieszę, bo to nowy nabytek).

Jeśli ktoś jest na podobnym etapie, to chętnie wymienię poglądy czy opinie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...