Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzieki ///

Zmiesciliscie sie w przedziale cenowym 30-40 tys?

Jakie braliscie szyby?Anywlamaniowe 2 szybowe, czy postawiliscie na ciepło

i wzieliscie 3 szybowe moze wiecie jaka jest różnica w stracie ciepła miedzy jednymi a drugimi.

 

W przedziale cenowym podanym przez Ciebie sie nie zmieścilismy. Daliśmy 6 koła więcej. Mamy pakiet 2 szybowy: od srodka bezpieczna (o2), na zewnątrz P4 w całym domu + klamki na kluczyk, okucia wk2 we wszystkich oknach, kolor dwustronny (taki sam). W salamandrach mozna bylo wziąć pakiet 3szybowy z antywłamaniową, ale wspólczynnik z 0,6 na 1,0 wzrasta. Przy pakiecie dwuszybowym z P4 i o2 współczynnik mamy taki sam.

 

Pozdr.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,jak uważacie czy Doskonały 1 zwrócony dużym przeszkleniem na południe (w stronę drogi osiedlowej) bedzie komfortowy do mieszkania?Czy to duże przeszklenie nie bedzie problemem? Wy wiecie jakich rozmiarów jest to okno :D

 

Na poludnie więc powinien być jasnym pokojem, co ja osobiście uwazam za atut, droga osiedlowa, to może byc problem. W zalezności jak bardzo ciekawskich sasiadów masz, ale jesli zainwestujesz w dobry płot, to i tak nic nie zobaczą - chyba, że sąsiadujesz z blokowiskiem;)

 

Wymiary okna u nas z firmy, która zakładała nam okna (inne niz w projekcie oryginalnym): wysokość dłuższy bok 4580, szerokość dół 3020, wysokośc krótszy bok 2600 i skos górny nie jest podany, ale sam wyjdzie;) Są to wymiary otworu okiennego, nie okna, ale jak może widziałeś na wcześniejszych zdjęciach malo pianki doszlo.

 

W sumie można sobie mniej wiecej wyobrazić jaki jest to rozmiar:) Na pewno wszystko widać jak na dłoni i tak sobie myślę, że na drobnych zlodziejaszków niektore widoki tez dzialają... Z drugiej jednak strony, jak ktos będzie chciał, to i tak do domu "wejdzie".

 

Pozdr.

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum . Jestem w trakcie wybierania projektu doskonałego 2 en i mam pytanie odnośnie tego dużego okna w salonie czy ktoś ma jakieś rozwiązanie na rolety , ponieważ te wszystkie zdjęcia okien na forum są bez rolet proszę o jakiś namiar na firmę . Czy ktoś buduje Doskonałego w okolicach Zielonej Góry chętnie bym go zobaczyła w realu. Dom jest rewelacyjny nic w nim nie trzeba zmieniać super rozmieszczony i ta przestrzeń :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum . Jestem w trakcie wybierania projektu doskonałego 2 en i mam pytanie odnośnie tego dużego okna w salonie czy ktoś ma jakieś rozwiązanie na rolety , ponieważ te wszystkie zdjęcia okien na forum są bez rolet proszę o jakiś namiar na firmę . Czy ktoś buduje Doskonałego w okolicach Zielonej Góry chętnie bym go zobaczyła w realu. Dom jest rewelacyjny nic w nim nie trzeba zmieniać super rozmieszczony i ta przestrzeń :D

 

google.pl i wrzucasz rolety skośne, pytanie czy interesują Cię rolety zewnetrzne czy wewnętrzne. Ale takie i takie już są do kupienia.

 

I http://forum.muratordom.pl/rolety-do-skosnych-okien,t127834.htm

 

Pozdr.

K.

 

Edit: tu cos było o roletach w doskonałym: http://forum.muratordom.pl/post2598584.htm?highlight=#2598584

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was interesował się Moskitierami? Planujecie zakladać? Znacie jakies godne polecenia firmy o zasięgu ogólnopolskim? Chodzi o takie, które mozna zdemontowac na zimę, nie chcemy ich na stałe, czyli mechanizmu, który na stale przymontowany jest do okna wewnątrz domu i roletka zwija sie jak w standardowych roletach. Interesuja nas przyczepiane od zewnątrz moskitiery. Ktoś może robił wycenę i orientuje się w kosztach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum . Jestem w trakcie wybierania projektu doskonałego 2 en i mam pytanie odnośnie tego dużego okna w salonie czy ktoś ma jakieś rozwiązanie na rolety , ponieważ te wszystkie zdjęcia okien na forum są bez rolet proszę o jakiś namiar na firmę . Czy ktoś buduje Doskonałego w okolicach Zielonej Góry chętnie bym go zobaczyła w realu. Dom jest rewelacyjny nic w nim nie trzeba zmieniać super rozmieszczony i ta przestrzeń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was interesował się Moskitierami? Planujecie zakladać?

 

Mieszkam w okolicy obfitującej w komary. Zastanawiałem się nad moskitierami, w mieszkaniu sprawdzają się doskonale, ale do domu zamówiłem niemal same witryny, jeśli coś się otwiera to są to drzwi w których moskitiera będzie raczej przeszkadzała. Szczególnie montowana na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do budujacych Z charakterem...

 

czy w Waszych projektach w konstrucji dachu są elementy slalowe - odnośnie tej wersji projektu gdzie więżba jest drewniana?

 

W wykazie stali kształtowej "Z charakterem 3" stoi:

Płatew:

C180, 8200mm, 2szt

BL.100x6, 200mm, 2szt

BL.150x10, 180mm, 2szt.

 

Poza tym są inne elementy ale nie dotyczą one dachu no i do tego prawie 4,5 tony stali "zbrojeniowej" (pręty fi6, 10, 12, 16 :roll: a nawet fi20 :o ).

 

Dałem to do policzenia jeszcze raz konstruktorowi - zobaczymy co on na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was interesował się Moskitierami? Planujecie zakladać?

 

Mieszkam w okolicy obfitującej w komary. Zastanawiałem się nad moskitierami, w mieszkaniu sprawdzają się doskonale, ale do domu zamówiłem niemal same witryny, jeśli coś się otwiera to są to drzwi w których moskitiera będzie raczej przeszkadzała. Szczególnie montowana na stałe.

 

U nas w Doskonałym będzie na parterze moskitiera w kuchni (boczna elewacja), okno przy witrynie trójkątnej (jest roziwerno-uchylne) no i na gorze: pokoje dzieciece (lukarna i "ślepy" balkon nad garażem), sypialnia rodziców (kolejny "ślepy" balkon) i okna dachowe. Juz mam namiar na jedna firmę w moim województwie, ale jeszcze nie byliśmy po wycenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ///

Zmiesciliscie sie w przedziale cenowym 30-40 tys?

Jakie braliscie szyby?Anywlamaniowe 2 szybowe, czy postawiliscie na ciepło

i wzieliscie 3 szybowe moze wiecie jaka jest różnica w stracie ciepła miedzy jednymi a drugimi.

 

W przedziale cenowym podanym przez Ciebie sie nie zmieścilismy. Daliśmy 6 koła więcej. Mamy pakiet 2 szybowy: od srodka bezpieczna (o2), na zewnątrz P4 w całym domu + klamki na kluczyk, okucia wk2 we wszystkich oknach, kolor dwustronny (taki sam). W salamandrach mozna bylo wziąć pakiet 3szybowy z antywłamaniową, ale wspólczynnik z 0,6 na 1,0 wzrasta. Przy pakiecie dwuszybowym z P4 i o2 współczynnik mamy taki sam.

 

Pozdr.

K.

Plebus - podajesz pewnie współczynnik dla samej szyby - nie dla całego okna - czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...