Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak się cały czas zastanawiam nad puszczeniem z kominka ciepła w kanały wzdłuż okien na parterze (salon), żeby zapobiec wychłodzeniu tej części domu. Czy w praktyce takie rozwiązanie może stworzyć coś w rodzaju kurtyny i ograniczyć wychładzanie salonu?

Wolałbym się pierwszej zimy nie przekonać, że jednak tak duże połacie szklane przepuszczają więcej zimna z zewnątrz, niż się może wydawać.

Oczywiście planuje ogrzewanie podłogowe i zakup okien o przyzwoitych parametrach termicznych

 

Co o takim rozwiązaniu myślicie?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

resident.mgr, jesli masz na mysli okno w jadalni to ma ono standardowy wymiar, taki jak w projekcie, natomiast jesli mówimy o oknie w salonie ( to zmniejszone ) to nie pamiętam jaki ma dokładnie wymiar, ale wiem, że jego szerokośc zmniejszyliśmy dwukrotnie.

2 - częściowe okno nad garażem ma równiez rozmiar z projektu, jedynie fakt, że okna były montowane w warstwie ocieplenia sprawia, że wygląda jakby miało inny wymiar.

Jeśli chodzi o Tówj pomysł z dodatkowym ogrzewaniem to skonsultuj sie z dobrym fachowcem - moim zdaniem efekt może być taki, że zgłupieją Ci czujniki temperatury podłogówki i całość będzie nieprzewidywalna ( takie opinie słyszałem równiez o grzaniu kominkiem przy podłogówce - raczej dla przyjemności a nie z konieczności dogrzewania ).

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

resident.mgr, jesli masz na mysli okno w jadalni to ma ono standardowy wymiar, taki jak w projekcie, natomiast jesli mówimy o oknie w salonie ( to zmniejszone ) to nie pamiętam jaki ma dokładnie wymiar, ale wiem, że jego szerokośc zmniejszyliśmy dwukrotnie.

2 - częściowe okno nad garażem ma równiez rozmiar z projektu, jedynie fakt, że okna były montowane w warstwie ocieplenia sprawia, że wygląda jakby miało inny wymiar.

Jeśli chodzi o Tówj pomysł z dodatkowym ogrzewaniem to skonsultuj sie z dobrym fachowcem - moim zdaniem efekt może być taki, że zgłupieją Ci czujniki temperatury podłogówki i całość będzie nieprzewidywalna ( takie opinie słyszałem równiez o grzaniu kominkiem przy podłogówce - raczej dla przyjemności a nie z konieczności dogrzewania ).

 

Pozdrawiam

 

 

Witam, tak z ciekawości? "okna były montowane w warstwie ocieplenia " - ja nie widze ocieplenia na tym domku, a okna są??

pzdr

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest u Ciebie?

chcąc zachować wizualizację jak na stronie domów z wizją to wewnątrz faktycznie okna muszą znajdować się na wysokości 80-90cm (w zależności od wzrostu domowników). Mnie interesuje jak to będzie wyglądać z zewnątrz.. okno na wysokości 85 cm z zewnątrz może wyglądać trochę dziwnie... Na wizualizacjach w kuchni doskonałego zastosowany jest "podest" dzięki któremu zyskuje się jakieś 20-30 cm patrząc z zewnątrz. Hmm.. Nie znam się za bardzo na budowaniu domów, jak na razie jestem na etapie projektowania, ale nie chciałabym podnosić domu nie wiadomo ile, żeby osiągnąć zamierzony efekt.. Ale może masz rację, dom tak czy tak trzeba trochę podnieść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak z ciekawości? "okna były montowane w warstwie ocieplenia " - ja nie widze ocieplenia na tym domku, a okna są??

pzdr

 

doskonali :) Tak sie nazywa technika montażu okien polegająca oczywiście nie na tym, że okno wkłada sie w styropian ocieplonego domu ( bo by spadło chyba ), tylko mocuje na wysięgnikach poza obrębem muru jeszcze przed układaniem ocieplenia i elewacji. Zabezpiecza to przed powstawaniem mostków cieplnych i przemarzaniem ramy a dodatkowo zwiększa docieranie światła do domu w przypadkach kiedy stosuje się grube warstwy izolacji ( okno czy raczej szyba jest bliżej elewacj a zatem zewnętrzne wnęki sa płytsze ).

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Na ścianach garażu jest zwykły biały styropian, dla wyrównania ściany, bo garaż i tak jest oddzielony od reszty domu.

Biała opaska wokół domu to styropian hydrofobizowany, żeby nie nasiąkał od śniegu i deszczu.

Cała reszta to Swisspor lambda 17cm w płytkach 100x250cm

Kleiłem w wolnych chwilach.

 

Właśnie zamontowali mi bramę - Wiśniowskiego.

Powiedzcie proszę jak zamontowali je u Was?

Nie podoba mi się że brama wisi 70 cm od sufitu, przecież wystarczy dać dłuższe prowadnice i brama schowa się wysoko pod sufitem. Na dodatek otwarta brama zasłania nieco światło otworu (jakieś 10cm).

Też tak macie? To norma? Czy tylko u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak z ciekawości? "okna były montowane w warstwie ocieplenia " - ja nie widze ocieplenia na tym domku, a okna są??

pzdr

 

doskonali :) Tak sie nazywa technika montażu okien polegająca oczywiście nie na tym, że okno wkłada sie w styropian ocieplonego domu ( bo by spadło chyba ), tylko mocuje na wysięgnikach poza obrębem muru jeszcze przed układaniem ocieplenia i elewacji. Zabezpiecza to przed powstawaniem mostków cieplnych i przemarzaniem ramy a dodatkowo zwiększa docieranie światła do domu w przypadkach kiedy stosuje się grube warstwy izolacji ( okno czy raczej szyba jest bliżej elewacj a zatem zewnętrzne wnęki sa płytsze ).

 

Pozdrawiam

 

Rafał

 

 

Witam,

Rozumiem, a jakie to są okienka?

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonali, zamontowaliśmy M&S okna, obustronny kolor RAL 7016

 

paseczek, plebus, montowaliście ( montujecie ) bramy bez tynków, czy macie już tynki wewnętrzne ? Mi Normstahl odmówił montażu bramy bez tynków bo montaz końcowy na tynku jest warunkiem gwarancji. Chciałem, żeby zamontowali prowizorycznie a finalnie po tynkach ale to również "załatwia" gwarancję. Muszę więc jeszcze troche poczekać bo teraz podłogówka i wylewki, dopiero potem tynki.

 

paseczek, czy Swisspor Lambda 31 zamawiałes w niestandardowym wymiarze ( na specjalne zamówienie ). Ja nie moge nigdzie znaleźć takich płyt, tylko standardowe wymiary. Czy 10 albo 20 tez robia w takich rozmiarach - byłoby łatwiej montować takie duże płyty, szczególnie jeśli mają być 2 warstwy.

 

Pozdrawiam

 

rafał

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do montażu bramy musiałem otynkować ścianę na której ją zamontowali, dobrze jest otynkować również węgarek, i to chyba standard. Tak samo przygotowywałem pod bramy Krisspolu czy Hormanna. Firma która mi montowała sprzedaje, również Normstahl bez dodatkowych ograniczeń.

Styropian to rzeczywiście nietypowe wymiary. Jednak bez dodatkowych opłat. Zażyczyłem sobie już po wycenie. Takie kolosy mają sens tylko gdy kleisz na klej poliuretanowy (z wiadrem zwykłego ciężko byłoby to podnieść) i ściany masz prościutkie. Styropian niestety nie zdarza się idealnie prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam techniczne pytanie do budowniczych Doskonałego. Chodzi mi o, nazwijmy to "murek" między hallem a salonem, czyli to coś co oddziela 2 wysokości posadzki. Chodzi mi o izolacje tej pionowej powierzchni. W projekcie na przekroju jest pokazane ocieplenie, trudno dociec jakie bo nie jest szczegółowo opisane. Problem w tym, że po wylaniu chudego betonu ta płaszczyzna jest zlicowana z betonowymi słupami i ze ścianą sąsiadująca z ta z trójkątnym oknem. A zatem jesli dołozymy kilka centymetrów styropianu czy nawet poliestyrenu ekstrudowanego, później, podobnie jak każdą inna ściane czy belke obrzucimy 1 cm warstwą tynku, to wtedy ta płaszczyzna "murku" nijak nie chce byc zlicowana z belkami i wposmniana ścianą. Innymi słowy na belkach i na ścianie bedzie 1 cm tynku a na "murku" pod tynkiem jeszcze dodatkowo izolacja. Pytanie jest teraz nastepujące - czy to błąd mojej ekipy budowlanej i ten "murek" powiniem byc cofnięty w stsounku do belek i sciany o grubość izolacji czy tez to błąd projektu. Błąd ten można zniwelowac nie kładąc na murku izolacji, wtedy wszystko pokryje się wyłącznie tynkiem, ale mówiąc szczerze to taki sobie kompromis jak w środku pokoju bede miał 20 cm mostek cieplny o długości kilku metrów. Napiszcie proszę jak to u Was wyszło i jak ewentualnie pozbyliście sie tego problemu ( o ile u Was wystapił ).

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie nad tym rozmyślam.

To nie jest błąd ekipy. Jeden z błędów biura projektowego.

Ta ściana jest elementem konstrukcji nośnej na której wspierają się i słupy i ściana przy kominku. Zgodnie z projektem jest tam nawet zbrojony wieniec. Choć z perspektywy czasu widzę że wystarczyłaby o połowę cieńsza ścianka oporowa dla gruntu po drugiej stronie, pozostałą część można by wtedy wypełnić styropianem. Można było też, postawić tę ściankę z super ciepłego suporeksu i porządnie zaizolować przeciwwilgociowo. Teraz pozostaje tylko kupić jakąś kosmiczną izolację (np. próżniową) i w ten sposób zmniejszyć różnicę grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...