Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do tej pory stan surowy zamkniety, elektryk, tynki wewn., wentylacja grawitacyjna, alarm wszystko ok 300.000.

 

Wykonanie więźby dachowej, montaz folii paroprzepuszczalnej, łat i kontrłat i dachówki, plus obróbki (pas podrynnowy, orynnowanie, pas nadrynnowy, obrobka przyscienna, kosze i dachówki ciete, obrobka komina, wylas dachowy, okna dachowe, gąsiory, uszczelki itd dach 175m2 - 20.000

Materiał: dachowka ceramiczna + akcesoria + okna dachowe + orynnowanie - 33.000 brutto [22%vat]

Drewno na więźbę: 10.000 + inpregnacja cisnieniowa ok. 2.000

 

Okna ok 46.000

 

Wszystko zalezy od materiałów jakie sobie założysz. Z naszych wyliczeń wynika, że musimy mieć ok 650-700 koła, żeby dom był taki jakim go chcielibyśmy oglądać, nie piszę marzylibyśmy ...

 

Schody u nich to 12500 - realnie z balustradami koszt ok 35-40koła

Posadzki parkiety - u nich 22k - nam wyszło za sam salon z jadalnią, holl, kuchnie, przedsionek, wc przy salonie - ogólnie ok 100m2 niecałe 15.000, a gdzie wszystkie pozostałe łazienki (3szt.u nas) i panele do 4 pokoi i na holl i antresolę na górze? Sama stolarka - drzwi wewnętrzne wyliczono nam na 22-25 koła i to nie są drzwi z górnej półki. Materiały raczej klasa średnia. Dla mnie troche ten cennik zanizony. Oczywiscie, ze mozna sie w tym zmieścic, ale to chyba nie bedzie wyglądało tak jak na stronie Domów, niestety.

 

No i najwazniejsze: materialy materiałami, ale robocizna robocizną, tu tez bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paseczek, przyjrzalem sie projektowi raz jeszcze i o zgrozo zauważyłem, że ten błąd jest zaplanowany. Na przekrojach widać, że "murek" włazi bardziej do salonu i nie jest zlicowany ze słupami. Trochę bez sensu. Po ułożeniu 20 cm styropianu na podłodze wiele tego odkrytego stopnia nie zostaje, przykryję to 5 cm poliestyrenu ekstrudowanego i jakoś będę musiał z tym żyć :) A tak przy okazji, szukałem tych materiałów prożniowych ale poza ogólnymi wzmiankami nie znalazłem zupełnie nic. Czy znasz jakis producentów ?

 

modesta, temat był poruszany kilkanaście wpisów wyżej. Jesli chodzi o Doskonałego stan surowy zamknięty prawie wszystkim wychodzi podobnie - ok. 270 - 300 tyś. Dopiero później zaczynaja się schody ( nie tylko ze schodami ). Zgadzam sie z plebuską, kosztorys jest zdecydowanie niedoszacowany. Oczywiście można dom za taka kwotę zbudować, ale nie będzie wyglądał tak jak na wizualizacjach. Według moich rachunków 800 tyś pozwoliłoby na wybudowanie domu i w miare bezpieczne poruszanie sie w wykończeniowce ( mam tu tez na myśli urządzoną kuchnię i coś do siedzenia w salonie ).

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki basil102 i plebus za odzew.

 

Tego się niestety spodziewałam, zbyt wysokie koszty:(

Przekalkulujemy raz jeszcze sprawę, ale chyba porwiemy się na tańszy

"z charakterem 4" , ze zmianą garażu jak w "z charakterem 3".

 

Będę oczywiście podglądać Wasze postępy, bo sa imponujące!!!

Pozdrawiam i powodzenia życzę!!!

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój początek na tym forum. Zacząłem od prześledzenia Waszych wypowiedzi o Doskonałym 2 (taki, chociaż ze zmianami będzie budowany).

Duża powieszchnia okien skłoniła mnie do policzenia kosztów ogrzewania dla różnych źródeł energii. Chciałem to wkleić ale nie mogę sobie poradzić z tabelą pisaną w Open Office. Jeżeli to kogoś interesuje, to proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam

Tadeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basil polecam Ci przeczytać : http://forum.muratordom.pl/10-bledow-w-podejsciu-do-fachowcow-bardzo-zyciowe,t172836.htm można się uśmiać. Nie trzeba się długo zastanawiac by stwierdzić jakie to prawdziwe:)

 

A jesli chodzi o realizacje, to super ze teraz są, ale mało mi, mało!!

 

P.S.

Mam bramę garażową :lol:

 

http://img687.imageshack.us/img687/1788/zdjcie159.jpg

 

P.S. 2

Z 12 porysowanych szyb, wymieniono mi dzisiaj 3 :lol: Reszta, którą przywieźli do wymiany była porysowana :evil: i to chyba bardziej niż te szyby, które mieli wymienić... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oto wyliczenia kosztów energii wraz z tabelą

DOSKONAŁY 2

Powierzchnia okien i drzwi zewnętrznych wg projektu; 69,32 m2.

Ceny energii z różnych źródeł na XI. 2009.

1 MJ = 0,2778 kWh 1 kWh = 3,6 MJ

1.Gaz ziemny W3,

ciepło spal. 39,5 MJ/m3 (wartość opałowa ok 35,6 MJ/m3)

0,921+0,313=1,234 zł tj.ok. 1,506 zł brutto / m3,

Opłaty stałe 8,2+47,6=55,80 zł tj. ok. 68,80zł brutto / miesiąc,

Dla b. dobrych kotłów niekondensacyjnych z 1 m3 gazu otrzymamy:

Wartość opałowa 35,6 MJ x 0,93 (sprawność kotła) = 33,1 MJ = 9,2 kWh

Koszt 1506:33,1= 45,50 zł / GJ 1 kWh z gazu – ok. 0,164 zł brutto

2.Energia elektryczna G12

Dzień 0,2736+0,1720+0,0098 = 0,4554 0,4554x1,22 = 0,5556 zł / kWh brutto

Koszt 1 GJ – 154,33 zł brutto

Noc 0,1780+0,0763+0,0098 = 0,2641 0,2641x1,22 = 0,3222 zł / kWh brutto

Koszt 1GJ - 89,50 zł brutto

Opłaty stałe 4,86+6,15+0,96 = 11,97 11,97x1,22 = 14,60 zł brutto

G11 0,2363+0,1607+0,0098 = 0,4068 0,4068x1,22 = 0,4963 zł brutto

Opłaty stałe 4,86+2,68+0,96 = 8,50 8,50x1,22 = 10,37 zł brutto

1 GJ = 277,8 kWh, koszt 1 GJ – 137,86 zł brutto

Straty i zużycie energii cieplnej na ogrzewanie wg projektu (część opisowa – obliczenia str 1)

w GJ/rok i w % oraz koszt energii dla IV strefy klimatycznej:

Powierzchnia ogrzewana – 218 m2

Obl. zapotrzebowanie na moc cieplną Qo - 15925 W

Zapotrzebowanie na moc cieplną wentylacyjną Q went – 3985 W

Zapotrzebowanie na m2 powierzchni ogrzewanej Qf – 73,2 W/m2

Zapotrzebowanie na m3 kubatury ogrzewanej Qv – 25,2 W/m2

Roczne zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania Qh – 127,1 MJ tj. 35308 kWh

Wskaźnik sezonowego zapotrzebowania na ciepło EA - 583,9 MJ/m3 x rok tj. 162,2 kWh/

Wskaźnik sezonowego zapotrzebowania na ciepło EV – 200,8 MJ/m3 x rok tj.55,8 kWh/m3x

Koszt 1 GJ energii dla różnych źródeł:

Energia elektryczna :

taryfa G11 – 137,86 zł

taryfa G12 – 154,33 zł dzień

taryfa G12 – 89,50 zł noc (godz. 13-15 i 22-6)

Gaz ziemny - 45,50 zł (taryfa W3)

Ekogroszek - 27,45 zł (dla wartości opałowej 25,5 GJ/tonę i ceny 700zł

za tonę)

Drewno - 18,46 zł (dla wartości opałowej 6,5 GJ/tonę i ceny 120 zł

za m3)

Pompa ciepła - 42,80 zł (powietrzna , dla COP = 3, przy założeniu 60%

pracy na taryfie dziennej

i 40% na nocnej)

Pellet - 42,85 zł (dla wartości opałowej 17,5 GJ/tonę i ceny 750 zł

za tonę)

http://img69.imageshack.us/img69/1985/doforum1.jpg

 

Pozdrawiam

Tadeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Śledze od ponad roku wymiane opinni na tym forum i sam zdecydowalem własnie na zakup Doskonałego 2 EN. Dołączam wiec tez dziś do forum.

Na poczatek chciałbym zapytać, czy ktoś podnosił ścianke kolankową Doskonałego? Jesli tak to o ile?

 

Wydaje mi sie, ze ze wzgledu na ocieplenie w Doskonałym 2 EN, trzeba by go podniesć o jakiś jeden pustać conajmniej (ok 22cm) aby był taki jak Doskonały 2?

 

 

PS. Przy okazji zauwazyłe, ze sporo Rafałów buduje ten dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tece, wiem że fizyka i matematyka nie kłamią, ale wyliczenie dla pompy jest moim zdaniem zupełnie nierealne ( może dlatego, że aż za bardzo teoretyczne ). Jeśli przyjmiemy, że grzejemy przez 7 miesięcy w roku to według Twojego wyliczenia miesięczny koszt ogrzewania wyłącznie w sezonie to ok. 800 zł a to kwota wręcz zabójcza. Znam niejeden dom z pompą, również większe niz Doskonały, ale tam rachunek za ogrzewanie w wysokości 350 zł podnosi alarm u mieszkańców. Na drugim biegunie Twojego wyliczenia są koszty ogrzewania i ciepłej wody mojego znajomego w mniejszym nieco ( 180 m.kw ) i dobrze ocieplonym domu. Średnie miesięczne koszty to 100 zł ( oddzielne liczniki prądu na pompę i pozostałe odbiorniki elektryczności ).

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mnie nurtuje jedno pytanie - w realizacji domu doskonałego 2(realizacja 1)

nie widać grzejników, a w całym domu na podłodze połóożone jest drewno.

Wszyscy ostrzegaja nas, że podłogówka, a na niej drewno nie ogrzeje nam calego domu.Jeśli podłogówka, to płytki, ale ja wolałabym mieszkać na drewnie!

Robimy podłogówkę to już postanowione, ale nie postanowione co na niej...

Czy macie jakieś doświadczenie w sprawie ogrzewania podłogowego i drewna jako posadzki?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info. Czy zmienialiście przy tym długość dachu - okap? Na Waszym zdjeciu zamieszczonym powyzej wydaje mi sie, ze nie?

 

Czy błąd o którym mówisz jest w projekcie pracowni (jaki?) czy był zwiazany z Wasza adaptacją?

 

PS.

Pozdrowienia dla Rafałka od immiennika :D . Czy zostawiliście schodek w salonie mimo ze może w okolicach przebywac Rafałek?

 

 

My podnosiliśmy o 2 pustaki. Jeden, bo chcieliśmy wyższy stryszek, a drugi ze względu na błąd w naszym projekcie, nie ze wzgledu na ocieplenie. Dzięki temu mamy mniejsze skosy na poddaszu i jeszcze mały stryszek.

 

Pozdrawiam,

Kasia [mama Rafałka;)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonali, pytanie czy ostrzegaja Was firmy z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujące się wykonywaniu instalacji ogrzewania podłogowego, czy też wszyscy ci co nie mają ale słyszeli :D

U nas było dokładnie tak samo - "pompą to nie da rady", "drewno sie nie nadaje". Otóż jak najbardziej sie nadaje. Nie jest to oczywiście wybór najlepszy bo drewno jest jednak izolatorem a nie przewodnikiem, ale dobra firma zbierze dane ( ocieplenie, okna, rodzaj podłóg ) i tak wyliczy podłógówke, by bez problemu ogrzewała dom. My w rezultacie z drewna zrezygnowaliśmy, ale mieliśmy wyliczenia podłógówki dla deski barlineckiej w całym domu. Po wstępnym wyliczeniu - bilansie ( bez informacji o grubszej warstwie ocieplenia na elewacji ) wyszło, że 1 nitka ogrzewania w salonie musi wejść na ścianę tworząc ogrzewanie ścienne, ale nikt nigdy nie powiedział ze sie tego zrobic nie da.

 

Pozdrawiam i życzę cierpliwości w słuchaniu porad "wiedzących"

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info. Czy zmienialiście przy tym długość dachu - okap? Na Waszym zdjeciu zamieszczonym powyzej wydaje mi sie, ze nie?

 

Czy błąd o którym mówisz jest w projekcie pracowni (jaki?) czy był zwiazany z Wasza adaptacją?

 

PS.

Pozdrowienia dla Rafałka od immiennika :D . Czy zostawiliście schodek w salonie mimo ze może w okolicach przebywac Rafałek?

 

 

My podnosiliśmy o 2 pustaki. Jeden, bo chcieliśmy wyższy stryszek, a drugi ze względu na błąd w naszym projekcie, nie ze wzgledu na ocieplenie. Dzięki temu mamy mniejsze skosy na poddaszu i jeszcze mały stryszek.

 

Pozdrawiam,

Kasia [mama Rafałka;)]

 

Okap wydłużaliśmy, nie pamietam o ile dokladnie wyszło natomiast zrobiliśmy tak zeby to ładnie wygladało i na tyle na ile starczyło krokwii:) Od salonu i jadalni schodzi praktycznie do ram okien, z drugiej wiadomo troche inaczej, bo zostawilismy wrazenie, ze jest "kopniety". A bład był w projekcie adaptacyjnym, niestety.

 

P.S. A schodek jest, zostawiliśmy. Schody na gore też;) Windy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonali, pytanie czy ostrzegaja Was firmy z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujące się wykonywaniu instalacji ogrzewania podłogowego, czy też wszyscy ci co nie mają ale słyszeli :D

U nas było dokładnie tak samo - "pompą to nie da rady", "drewno sie nie nadaje". Otóż jak najbardziej sie nadaje. Nie jest to oczywiście wybór najlepszy bo drewno jest jednak izolatorem a nie przewodnikiem, ale dobra firma zbierze dane ( ocieplenie, okna, rodzaj podłóg ) i tak wyliczy podłógówke, by bez problemu ogrzewała dom. My w rezultacie z drewna zrezygnowaliśmy, ale mieliśmy wyliczenia podłógówki dla deski barlineckiej w całym domu. Po wstępnym wyliczeniu - bilansie ( bez informacji o grubszej warstwie ocieplenia na elewacji ) wyszło, że 1 nitka ogrzewania w salonie musi wejść na ścianę tworząc ogrzewanie ścienne, ale nikt nigdy nie powiedział ze sie tego zrobic nie da.

 

Pozdrawiam i życzę cierpliwości w słuchaniu porad "wiedzących"

 

Rafał

 

Co prawda pompy nie robilismy, tylko piec gazowy, ale problemy z "wiedzacymi" rowniez były. Ostatecznie podpisuje sie pod tym co napisał Rafał. Na parterze mamy co prawda płytki, ale na gorze: antresola i korytarz to podlogowka, na ktorej w zaleznosci od ceny planujemy panele lub deskę i wszystko da sie zrobic. Wiadomo, ze te ktore kladzie sie na podlogowqke sa nieco drozsze, ale te roznice cenowe coraz bardziej sie zacieraja. Na dowod, ze nic sie nie dzieje mam domek mojej siostry - niebawem 3 lata od zalozenia i wszystko dziala, grzeje i nic sie nie wypacza.

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! (po raz pierwszy na tym forum)

Bardzo fajny projekt - doskonały 2en, tylko trochę mnie martwią koszty !

Widzę ,że troszkę tych domów już się buduje i mam prośbę .

Czy mogę poprosić o wykaz ilościowy podstawowych materiałów tzn. ścian zewnętrzych i wewnętrznych w m2, dach (drewno i pokrycie do stanu), stal (już wiem że to trudna sprawa i są spore różnice) itp. do stanu surowego.

Chciałem to sobie wszystko przeliczyć.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...