Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie...

 

powróce do kwestii ogrzewania. oba projekty, doskonały i z charakterem, mają na parterze duże przeszklenia...i pustkę nad salonem, co jakby nie było w jakimś stopniu spowoduje ucieczkę powietrza na poddasze...

 

Czy wszyscy robicie na dole (salon, jadalnia, kuchnia) tylko ogrzewanie podłogowe? Rozumiem że macie info że to wystarczy...

 

My zastanawialiśmy się nad grzejnikami konwekcyjnymi/kanałowymi, lecz same nie są raczej najlepszym rozwiązaniem, natomaist jak połącze je z podłogówką to chyba mnie ta instalacja zje...obliczyłem tak na szybko że koszt tych grzejników na dwie strony w salonie i jedna jadalni będzie się wachał w granicach 6-10 tys. czyli pewnie tyle albo i więcej co reszta instalacji co dla domu... :cry:

 

a z drugiej strony obawa o to czy podłogówka przy takich przeszkleniach da radę...parowanie okien powinna wyeliminować went. mechaniczna...

 

i dalej...co kładziecie na podłogówkę...gres, specjalne panele???

 

A zastanawiałeś się czy nie wystarczy zagęścić podłogówkę? U nas hydraulik przy oknach zrobil co 10cm, a na reszcie domu co 15cm, a chyba normalnie kładzie sie w odstepie 20cm. To na pewno troche pomoże uzyskac na dole odpowiednia temperaturę. Ogólnie wyszlo u nas ponad 1300m rur podłogówki.

 

Nie wiem tylko czy nie planuje za wiele czujek temperatury. Chce rozlokowac 3 szt. Dwie na parterze: przy kuchni i trojkatnym oknie i jedna na pietrze, w okolicach antresoli. Czy możecie mi napisac gdzie w waszych domach znajduja sie te czujki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...

 

powróce do kwestii ogrzewania. oba projekty, doskonały i z charakterem, mają na parterze duże przeszklenia...i pustkę nad salonem, co jakby nie było w jakimś stopniu spowoduje ucieczkę powietrza na poddasze...

 

Czy wszyscy robicie na dole (salon, jadalnia, kuchnia) tylko ogrzewanie podłogowe? Rozumiem że macie info że to wystarczy...

 

My zastanawialiśmy się nad grzejnikami konwekcyjnymi/kanałowymi, lecz same nie są raczej najlepszym rozwiązaniem, natomaist jak połącze je z podłogówką to chyba mnie ta instalacja zje...obliczyłem tak na szybko że koszt tych grzejników na dwie strony w salonie i jedna jadalni będzie się wachał w granicach 6-10 tys. czyli pewnie tyle albo i więcej co reszta instalacji co dla domu... :cry:

 

a z drugiej strony obawa o to czy podłogówka przy takich przeszkleniach da radę...parowanie okien powinna wyeliminować went. mechaniczna...

 

i dalej...co kładziecie na podłogówkę...gres, specjalne panele???

 

A zastanawiałeś się czy nie wystarczy zagęścić podłogówkę? U nas hydraulik przy oknach zrobil co 10cm, a na reszcie domu co 15cm, a chyba normalnie kładzie sie w odstepie 20cm. To na pewno troche pomoże uzyskac na dole odpowiednia temperaturę. Ogólnie wyszlo u nas ponad 1300m rur podłogówki.

 

Nie wiem tylko czy nie planuje za wiele czujek temperatury. Chce rozlokowac 3 szt. Dwie na parterze: przy kuchni i trojkatnym oknie i jedna na pietrze, w okolicach antresoli. Czy możecie mi napisac gdzie w waszych domach znajduja sie te czujki?

 

 

Cześć;

Nam własnie jutro zaczynają rozkładać ogrzewanie. Robimy po całości podłogówkę, w łazienkach dodatkowo jakieś drabinki. Profilaktycznie wyciągne rurki pod grzejnik - obok trójkąta! (oby nie był potrzebny). Czujniki temperatu robimy w każdym pomieszczeniu (nie będzie problemu z ustawieniem temperatury) - zobaczymy jak to wyjdzie!

pzdr

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś dysponujący zestawiniem materiałów 'Z charakterem' najlepiej '3' ale może być też inny, mógłby mi je podesłać na priva [email protected] ? Chciałbym sobie zrobić wstępny kosztorysik tego domku. A może ktoś dysponuje zdjęciami, radami lub wiedzą ile potrzeba pieniążków na stan surowy otwarty/zamknięty? Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak ustawiacie swojego Doskonałego względem stron świata? Tzn, od której strony macie wjazd , a od której okno z jadalni i salonu?Ja mam dylemat ponieważ obawiam się wiatrów zachodnich, a więc dmuchających w te duże przeszklenia (jadalnia i salon)..Natomiast korci duuużo słońca docierającego do wnętrz domu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sugeruje sie glownie naslonecznieniem i co prawda moj doskonaly nie bedzie stal idealnie jak na planie co do stopnia, ale w kazdym razie cos w ten desen :) A wiatry raz sa, raz ich nie ma, jesli masz mozliwosc to posadz sobie drzewa ozdobne (tylko nie przy oknie, a jakies 7-10m dalej), zeby nie kurzylo sie za bardzo i zasiej trawke przed domem, wiatr wtedy straszny nie bedzie :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

____________________$$$

_____________________$$$$$

___________________$$$$$$

_________________$$$$$$$

_______________$$$$$$$$_$$$$$$

______________$$$$$$$$$$$$$$

_____________$$$$$$$$$$$$$

____________$$$$$$$$$$$$$

___________$$$$$$$$$$$$

__________$$$$$$$$$$

_________$$$$$$$$$

________$$$$$$$$

_______$$$$$$$

______$$$$$$

______$$$$$

______$$$$

______$$$$

______$$$_____$

$______$$___$$

__$$$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$

____$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$$$$$

__$$$$$$$$$$$$$$$

__$$$$$$$$$$$____$

$_____$$$$

_______$$$

________$

 

Małą gwiazdkę przed świętami

Przyjmij proszę z życzeniami

Może spełni się marzenie

Białe Boże Narodzenie

Lub, gdy przyjdzie Ci ochota

Niech to będzie gwiazdka złota

Bo, gdy spada taka z nieba

Wtedy zawsze marzyc trzeba

No, a jeśli tak się zdarzy,

Że srebrzysta ci się marzy

Możesz także taką zdobyć

I choinkę nią ozdobić

Gwiazda, gwiazdce zamrugała

I choinka lśni już cała

Naszych marzeń jest spełnieniem

Bo jest piękna jak marzenie

A pomarzyć czasem trzeba

Każdy pragnie gwiazdki z nieba.

 

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem tu nowa na forum i w tym tygodniu chcemy z mężem zamówić projekt doskonały EN, ( do 10 stycznia mają małą promocję).

Mam pytanie czy w projekcie jest podane dokładne zestawienie materiałów, czy też jest to zawarte w kosztorysie? zastanawiam się czy wogóle zamawić ten kosztorys. Bardzo proszę o jakieś informacje.

 

Czy ktoś z was posiada jakieś zestawienie materiałów, które mógłby mi podesłać na maila, jeśli to mozliwe oczywiście, byłabym wdzięczna?

mail: [email protected]

 

pozdrawiam

magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może namiary na firmę, która robiła schody i balustrady z doskonałego - ta, która była ujęta w kosztorysie?

 

Z kosztorysu nie, ale polecam mvmetal z woj. łodzkiego (Rzgów)

bardzo dziekuję za namiary :) odezwę się do nich na pewno :)

gdyby ktoś wiedział coś o tej firmie z kosztorysu - będę wdzięczna :)

plebus, a ty jesteś z łódzkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może namiary na firmę, która robiła schody i balustrady z doskonałego - ta, która była ujęta w kosztorysie?

 

Pisałem już o tym jakiś czas temu - schody z kosztorysu to wyrób firmy Metaliko lub Stalbud Wrocław ( informacja z biura architektonicznego ) ale niestety nie kosztują juz 12.500 a sporo, sporo więcej. Kosztowały tyle zapewne wtedy gdy projekty Domów z Wizja nie były takie popularne a popyt na schody nie tak duzy. Cóz, rynek...

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu po raz pierwszy.

Podobnie jak Wy jestem fanką Domów z Wizją. Mój typ to z charakterem3. Od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką tego projektu.

Jeśli można to proszę o fotki z realizacji, wskazówki i sugestie. Mam też pytanie dotyczących tafli szklanych w sypialni. Czy ktoś ma na to wycenę. W pracowni powiedzieli mi że to ponad 20tys i niestety nie jest to uwzględnione w kosztorysie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w ubiegłym tygodniu, otrzymaliśmy juz nasz projekt, po długiej rozmowie z panem architektem zakupilśmy Doskonały 1, choć pierwotnie zakładaliśmy Doskonały 1EN. Zaczeliśmy załatwiać już dokumentację więc mozna powiedzieć jakieś poczatki juz są :).

Mam pytanie czy ktoś zmieniał pustaki ceramiczne, które sa w kosztorysie U/220 25X18,5X22 na 2xwiększe? Bo są takie z dwoma ściankami pióro-wpust, zatanawiam sie czy takie nie byłyby lepsze. Prosze o opinie na ten temat.

 

Pozdrawiam

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w ubiegłym tygodniu, otrzymaliśmy juz nasz projekt, po długiej rozmowie z panem architektem zakupilśmy Doskonały 1, choć pierwotnie zakładaliśmy Doskonały 1EN. Zaczeliśmy załatwiać już dokumentację więc mozna powiedzieć jakieś poczatki juz są :).

Mam pytanie czy ktoś zmieniał pustaki ceramiczne, które sa w kosztorysie U/220 25X18,5X22 na 2xwiększe? Bo są takie z dwoma ściankami pióro-wpust, zatanawiam sie czy takie nie byłyby lepsze. Prosze o opinie na ten temat.

 

Pozdrawiam

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w ubiegłym tygodniu, otrzymaliśmy juz nasz projekt, po długiej rozmowie z panem architektem zakupilśmy Doskonały 1, choć pierwotnie zakładaliśmy Doskonały 1EN. Zaczeliśmy załatwiać już dokumentację więc mozna powiedzieć jakieś poczatki juz są :).

Mam pytanie czy ktoś zmieniał pustaki ceramiczne, które sa w kosztorysie U/220 25X18,5X22 na 2xwiększe? Bo są takie z dwoma ściankami pióro-wpust, zatanawiam sie czy takie nie byłyby lepsze. Prosze o opinie na ten temat.

 

Pozdrawiam

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...