Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

ponawiam prośbę o możliwość zobaczenia Doskonałego 2 na żywo.

Mocno zastanawiam się nad dopasowaniem go do potrzeb własnych.

Ze strony wizualnej dom przypadł mi do gustu, ale chciałbym ocenić stronę praktyczną.

 

Stąd moja gorąca prośba. Oczywiście namiary na obiekt pozostaną tylko do mojej wiadomości. Zdaję sobie sprawę z problemów wynikających z nadmiaru turystów, którzy pragną dom zobaczyć bo jest ładny, ale nie zamierzają go budować (tzw. "apacze"). Ja jednak domek chcę zbudować i chętnie pomogę w innych kwestiach.

Mam chyba dobre wejście na styropian, wełne i inne materiały budowlane.

Solidnego hydraulika.

Wszystkie namiary w okolicach małopolski.

Sam zajmuję się kwestiami finansowymi (kredyty itd.)

 

Pozdrawiam Wszystkich,

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Rafale,

 

my zmieniliśmy delikatnie dachówkę, nie jest zupełnie płaska. Wybraliśmy ceramiczną Tondach STODO glazura czarna. I wygląda jak na zdjęciach, które są na forum.

 

P.S. Wylewki schną. Cementowe.

 

Pozdrawiam,

K.

 

Cześć Kasia,

 

Miałem bardziej na myśli zamianę na zupełnie inną - np. falista dachówkę, która jest sporo tańsza ale znacznie zmienia wygląd domu, u Was zamiany w ogóle przeciez nie widać.

 

U mnie jutro zaczynają montaż kolektorów pompy, wylewki chwilę później. Najważniejsze, że znowu ruszyło :)

 

Róznica 13 000 jest przy kosztach dachówki łacznie z wykonaniem przez ekipę. Dachówka Creaton jest mniejsza niz Brass, potrzeba jej wiecej i takze trzeba troche zmienic odleglosci w konstrukcji dachu. Teoretycznie Braas daje na Tegalit Cisar 20 lat gwarancji wiec po 15 latach powina byc jeszcze OK:)?

 

RAF70, Tegalit po położeniu wygląda świetnie, ma niepowtarzalny kształt ( żadna ze znanych mi płaskich dachówek nie jest kwadratowa, wszystkie sa mniej lub bardziej prostokątne ) i pod tym względem bije inne na głowę. Ma równiez 1 dyskwalifikującą go wadę. Otóż po roku, dwóch latach od położenia pokrywa się białawym osadem. W mojej okolicy jest śliczny dom z tą właśnie dachówką i niestety osad jest mocno widoczny i na tej podstawie przekazuję tą opninię. Moim zdaniem nie warto. Sprawdź Erlus Linea - jest większa niż Creaton Domino więc może nie będziesz musiał zmieniać rozstawu łat.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje Basilowi za odpowiedz - przepraszam, że dopiero teraz. Planuję budowe "Doskonałego" dopiero w przyszłym roku, ale musiałam wiedzieć czy mogę sie do niego przymierzac. Tymczasem z uwagą będę śledziła wszystkie Wasze wpisy, bo to nieoceniona skarbnica wiedzy i doświadczeń.Trzymam kciuki za wszystkich budujących i decydujących się na budowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam już wycenę murarzy, za postawienie Doskonałego : wykop pod fundamenty, ławy, fundamenty, stropy ogólnie wszystko do dachu, z ich sprzętem wycenili mi na 37 tys. Co sądzicie to dużo czy nie. Nadmieniam że dokładnie wycenili według projektu, bo inna firma wyceniła "na oko" przez telefon na 20 tys.

Proszę o opinię.

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam już wycenę murarzy, za postawienie Doskonałego : wykop pod fundamenty, ławy, fundamenty, stropy ogólnie wszystko do dachu, z ich sprzętem wycenili mi na 37 tys. Co sądzicie to dużo czy nie. Nadmieniam że dokładnie wycenili według projektu, bo inna firma wyceniła "na oko" przez telefon na 20 tys.

Proszę o opinię.

 

Pozdrawiam

Magda

 

Mi wyceniono budowę doskonałego z częściowym podpiwniczeniem na 30tys. Bez czasu pracy koparki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam po długiej przerwie zimowej:)

Wkońcu sie zrobiło cieplutko i prace budowlane ruszyły:)

Jesteśmy obecnie na etapie dachu i mam pyanko ile Was wyniósl dach?? Jakiej blachy użyliście do obróbki lukarny i czy montowaliście u siebie ceowniki wzmacniajce płatwie?? Czy może znalazliscie jakieś tansze rozwiązanie??

Okna wstępnie wybralismy od Jezierskiego i bedziemy montować w strefie docieplenia:):)

Pozdrawiam

Edytowane przez wiki:)
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiki u nas dach całościowo wyniosl okolo 80.000. Pisalalm o tym w tym watku:robocizna ok 20.000, drewno,10.000, 50.000 dachówka z oknami dachowymi i innymi pierdolami typu blacha wlasnie (czarna, ocynk).

 

Pozdrawiam,

K.

 

Co ważne: my wydlużaliśmy i poszerzaliśmy dom, dodawaliśmy okna dachowe i nieco wydlużyliśmy okapy, więc powierzchnia dachu jest większa niż w oryginalnym projekcie.

Edytowane przez plebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam się jeszcze pochwalić, że wymieniono mi wszystkie szyby, ktore byly porysowane.

Abatex się spisał.

 

Teraz ocieplają nam dach i mamy już strych. Całkiem duży wyszedł.

W poniedzialek wchodza wykonczeniowcy i mam zapowiedziane, ze w ciagu 3 mesiecy skonczą - zobaczymy.

Glazurnik potrzebuje 2-ch miesiecy. Na szczescie mamy go od wykonczeniowca i sie dogadaja kiedy maja wchodzic zeby sobie nie przeszkadzac.

 

No i schody montowane beda po wykonczeniach. Tez juz zamowilismy.

 

Ocieplenie domu (elewacja)mamy zaplanowane na sierpien, bo wczesniej nasz wykonawca nie ma terminów wolnych.

 

Kasy nam na pewno braknie i nie wprowadzimy sie na tip-top. Niestety.

Ale, co nas nieco pociesza moze sie wprowadzimy w tym roku:)

 

 

pozdrawiam,

K.

Edytowane przez plebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dołączam do grona budujących Doskonałego (konkretnie D2). Śledzę forum od jakiegoś czasu i przyznaję, że forum dostarczyło wielu praktycznych informacji.

Jesteśmy na etapie adaptacji projektu i właściwie już teraz musimy dobrać kominek. W naszym projekcie kominek jest wolnostojący - nie mogę znaleźć odpowiadającego mi projektu. Szukam raczej czegoś innego, niż kominek proponowany oryginalnie w projekcie - czyli czegoś bardziej funkcjonalnego - zastanawiam się nad kominkiem z płaszczem wodnym. Czy ktoś z forumowiczów mógłby podzielić się doświadczeniami z tak umiejscowionym kominkiem? Jaki kominek dobraliście?

 

I jeszcz jedno - ponieważ budujemy się w Toruniu - basil będę bardzo wdzięczna za niamiary na dobrych fachowców z okolicy - jeśli można proszę o kontakt na priv: [email protected] - doprecyzuję.

 

pozdr,

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz Paseczek i Plebus:)

Dzisiaj zamówliśmy okna Jezierskiego czas oczekiwania 2msc:(

a w przyszłym tyg wchodzi nam ekipa od dachu:) Zobaczymy może uda sie jeszcze ponegocjować:)

Plebus gratuluje postępów budowlanych i zazdroszcze, że jesteś już na takim etapie:):)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czerwcz zeszłego roku buduję doskonały. postaram się z czasem zamieścić kilka fotek. jestem na etapie plyta gip-karton i reszta wykończeniówki.w razie pytań czekam na e-maile po wejściu na moją stronkę http://www.nowydach.eu , czasami może to potrwać kilka dni bo jestem człowiekiem bardzo zajętym ale postaram się pomóc w miarę możliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, późno zaczęliśmy bo pierwszym krokiem po zimie ( poza pompą ciepła ) były wylewki, a że wybralismy jastrych to musiała być gwarancja dodatnich temperatur nawet w nocy ( a u nas na wsi nawet w tym ciepłym tygodniu zdarzały się przymrozki ). Dzisiaj wylalismy piętro i okazało się, że zabraknie materiału żeby w całości wylać parter ( nie mozna lać na raty niestety ). A że materiał w Polsce niedpostępny to trzeba czekać i parter wylejemy w następny piątek. Tynkarze wchodziliby w najbliższy poniedziałek a tak dopiero za tydzień. Żeby nie tracić cennych dni, zrobimy w tym tygodniu komin do kominka i ... i może coś jeszcze :) Pompa i kolektor zakopane, czekają na podłączenie sterownika i rozruch. W międzyczasie planujemy wnętrza.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paseczek,

Próbowałem wysłać do Ciebie PW, ale nowe formu nie działa zbyt sprawnie więc muszę pisać otwartym tekstem. Pisałeś kiedyś o izolacjach próźniowych. Pytałem na forum o bliższe informacje, ale zapewne przegapiłeś moje pytanie. Szukałem oczywiście w internecie, ale sa tam tylko informacje szczątkowe, żadnych szczegółów. Czy znasz jakis producentów lub jakiekolwiek informacje mogące na takowego naprowadzić ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron traktujących o temacie, niestety nic po polsku :-)

Najciekawsza - bo traktująca o zastosowaniu w budownictwie, w dodatku u naszych zachodnich sąsiadów:

 

http://www.zae-bayern.de/deutsch/abteilung-2/spezielle-themen/vakuumdaemmungen.html

 

i inne:

 

http://www.vip-bau.de/e_pages/start_e.htm

http://us.sanyo.com/Biomedical/Patented-VIP-Vacuum-Insulation-Panel

http://www.porextherm.com/web/en/technologie/vac.htm

http://www.glacierbay.com/ultra-r.asp

http://www.panasonic.ca/english/vacuumpanels/index.asp

 

to jest ciekawe - pakiet dwuszybowy grubości 10mm o współczynniku U ≈ 0,5 W / (m² K) (być może na rynku od 2012)

 

http://www.vip-bau.de/e_pages/technology/vig/vig.htm

 

Wydaje mi się że nie ma tego jeszcze na rynku.

Znalazłem informację że 1 m2 takiej izolacji ( w 2007) wynosił ok. 85 euro

Tymczasem izolacja ta znajduje zastosowanie głównie w specjalistycznych urządzeniach (termosach, lodówkach)

Wizja 20mm izolacji domu pasywnego jest kusząca, izolacja próżniowa ma ok. 10-cio krotnie większy opór cieplny niż XPS.

Jeśli znajdziesz dostawcę chętnie kupię 1,5 m2 :-)

 

Pozdrawiam, Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paseczek, dzięki za odpowiedź. Ja w międzyczasie przeprowadziłem internetowe poszukiwania zakrojone na dszeroką skalę i zanlazłem tą samą firmę ( VIP Bau ) tyle, że w Szwjcarii: http://www.vip-bau.ch/index.php?id=62&L=1 a tam sporo odnośników do producentów tego materiału w Niemczech. Mi również przewinęła się gdzoeś informacja o cenie ok. 100 EUR za m.kw. To niestety za dużo bo ja potrzebowałbym ok 10 - 12 m.kw a niekoniecznie muszę ograniczyć grubość izolacji aż do 2 cm. Znalazłem zaś coś co na pewno zastosuję a mianowicie: http://www.ecotherm-pl.com/ Nie ma to oczywiście właściwości nawet zbliżonych do VIP ale te właściwości w zupełności mi wystarczą a i cena też bardziej do mnie przemawia.

Na jednej ze stron wymienionych w pierwszym linku jest porównanie ( również wizualne ) grubości izolacji przy zachowaniu podobnych parametrów. Niesamowita technologia ale jest raczej kwestią przyszłości i to chyba dość odległej.

Tak czy inaczej, jeszcze raz dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...