Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kasia,

 

Ale wypas, to już domek prawie gotowy ! Ja ma jeszcze ze 3 tygodnie do takiego etapu :( Ocieplenie dachu i regipsy w trakcie wykonywania, rury wentylacji mechanicznej dzisiaj skończone, GWC w przyszłym tygodniu, osprzęt pompy ciepła również, pomiary mebli zrobione. Powolutku do przodu. Jak cos się zmieni to wkleję jakies zdjęcia, na razie nie bardzo jest się czym chwalić :)

 

Pozdrawiam

 

Rafał

 

Cześć Rafał,

 

bardzo fajnie, że sie odzywasz. Do wypasu to brakuje tam wszystkiego. My tez powoli do przodu, bardzo powoli. Przez te deszczowe dni jest wilgotno i czekamy az wszystko troche przeschnie. Przydałby sie tydzien upałów. Pomiary mamy porobione i z kosztorysu wynika, że nie starczy na wykończenie na tip-top pietra i na dzien dzisiajszy musze zapomniec o meblach w pralni na parterze. Zalozymy panele na górze, obudujemy co trzeba w lazienkach i oszczedzamy na wiecej. Czekam z niecierpliwoscia na Twoje zdjecia! Jesli możesz podziel sie nad jakimi drzwiami wewnętrznymi myśleliście? Robisz elewację w tym roku? Malo ostatnio tutaj zdjęć, a szkoda, bo z tego, co czytam wszyscy sie troche posunęli z pracami.

 

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paseczek,

 

wentylacja mechaniczna została zaprojektowana na etapie adaptacji projektu, dlatego niezbędne przepusty zostały zrobione zawczasu. Ale tak czy inaczej, do kuchni przeszedłem z garażu ( a do garażu z pomieszczenia gospodarczego gdzie jest rekupereator, tłumiki i węzeł ), przez hall na wysokości wiatrołapu ( rura schowana w podwieszanym suficie ). Anemostat wyjdzie z mebli kuchannych pod samym sufitem. Salon i jadalnia sa obsługiwane przez rurę o większym przekroju wychodzącą z piętra w części biurowej nad salonem ( już za ścianką kolankową ). Tym samym mam w domu tylko 1 rurę, która wkurza i będzie musiała być zabudowana. Na szczęście architekt wymyśliła fajny sposób skomponowania zabudowy z innymi elementami sypialni i chyba będzie ok. Oczywiście rury na zewątrz mam w pomieszczeniu gospodarczym i częściowo w garażu ( w warstwie styropianu ), ale po delikatnym obudowaniu da się z tym życ :)

 

Kasia,

 

Skąd ja to znam ? :) My aktualizujemy nasz kosztorys na bierząco i już teraz strzałeczka pokazuje minus 150.000 ! Mam nadzieję, że się nie pogorszy, ale i tak trzeba bedzie dobrać kredyt. Zdjęć na razie nie zamieszczam, bo nie ma co pokazywać. Cały czas trwa zabawa z ocieplaniem dachu i regipsami, wkleję coś jak będzie gotowe, choć większość zna ten stan budowy :) Elewację chciałbym zrobić jeszcze w tym roku, na pewno muszę przynajmniej założyć styropian, siatkę i klej jesli już nie tynki i okładziny kamienne. Z drzwiami specjalnie nie pomogę bo drzwi, podobnie jak wszystkie drewniane i drewnopochodne historie robi nam stolarz więc się nie rozglądałem.

 

Pozdrawiam i powodzenia

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie (moim) zaprojektowano więźbę (bo o nią chodzi) "NA OBCIĄŻENIA TYPU CIĘŻKIEGO, W II-ej STREFIE ŚNIEGOWEJ i I-ej WIATROWEJ."

Ty budujesz w III-ej śniegowej i II-ej wiatrowej więc twój projektant ma rację. Obliczenia jednak wykonuje się prosto i szybko więc nie powinno to mieć wpływu na cenę adaptacji projektu do warunków lokalnych. Przecież właśnie dlatego (między innymi) się ją wykonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie, co wygrzebałam:) Toż to nasz doskonały!!!

Widać coś więcej niż salon i kuchnie.

A dla leniwych wersja do kupna ;)

 

http://www.luxlux.pl/artykul/15072/nieruchomosc_dnia_dom_pod_warszawa

 

Cena: 1 500 000 zł

Oferta dostępna w serwisie NajDom

 

I wybraliśmy drzwi wewnątrzne:

http://img810.imageshack.us/img810/534/p8302b.jpg

Edytowane przez plebus
Dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rafale

 

schody wyglądają jak stal szczotkowana. Są dośc surowe i o to nam chodziło. Stopnie będą dębowe w kolorze bliskim wenge, ale nie totalnie ciemne. Jak kolor drzwi Porta wenge w okleinie naturalnej (są jasniejsze niż te w sztucznej). Wasz pomysł z kominkiem - kozą jest ciekawy:) Ciekawa jestem jak to będzie wyglądało. Wkrótce postaram się wkleić nowe zdjęcia (ostatnio niestety robione komórką, co odbija się na ich jakości:/) Kiedy planujecie sięwprowadzić widząc stan prac na dzien dzisiejszy?

 

Pozdrawiam,

K.

Edytowane przez plebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawialiśmy w roku ubiegłym, co gwarantowało nam stabilność ceny, bo p. Marian zamówił towar na nie po starych cenach. Za schody z barierkami szklanymi plus balustrady na zewnątrz, natomiast bez żaluzji balkonowych i przy tzw krzyżu, które widac na zdjęciach w projekcie na stronie domow z wizja dalismy 33.000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kasia,

 

Bardzo mocno liczę, że da sie wprowadzic gdzieś w okolicach września. W dalszym ciągu trwają prace z ociepleniem dachu, ale teraz już nad stropem. Do końca tygodnia będzie już ocieplenie stropu i sam strop z płyt OSB. Robi sie pomieszczenie gospodarcze i w poniedziałek bedą instalować pozostałe elementy pompy. Schody "robią się", pod koniec tygodnia przymiarka i przycinanie szkła na balustrady. Teoretycznie kupa roboty, ale pociesza mnie fakt, że oprócz pomieszczenia gospodarczego i podłogi w garażu nie mamy w ogóle kafelek a zatem odpadnie kupa roboty ( pamietam, że pisałaś, że to nawet 2 miesiące ). To samo z podłogami, wylejemy ozdobny betonik jednego dnia, drugiego zaimpregnujemy i gotowe. Mam nadzieję, że ten wrzesień jest realny, bo wkurza mnie już mieszkanie w moim bloku kiedy przychodzi ładna pogoda i mógłbym sobie siedzieć na tarasie :) Cóż, trzeba czekać.

 

Pozdrawiam i wytrwalości :)

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia,

 

Mówiąc taras mam na mysli tarasową prowizorkę czyli wielgachną płytę z betou, ktorą wylalismy przy okazji lania słupów i belek. To coś w przyszłości będzie oczywiście wykończone ale nawet teraz mogłoby spokojnie służyć do postawienia krzesła ( tak, żeby nie utonąć w glinie otaczjącej chałupę :) ) i rozkoszownia sie popołudniowym słońcem.

Beton dekoracyjny to inaczej beton architektoniczny czyli ucywilizowana wersja posadzek przemysłowych. Różnica jest taka, że zamist zacierania wysokiej klasy betonu ( i wcierania w ten beton impregnujących środków chemicznych ) te posadzki wylewa się ma jastrych i impregnuje swego rodzaju szkliwem. Efekt jest taki jak podłoga w sieci sklepów Makro, czyli cudowne morze betonu :)

Załączam link do zdjęć posadzek w systemi z którego korzystamy:

 

http://www.maxitfloor.pl/?id=13666

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

zatrzymałem się dzisiaj na na ociepleniu fundamentów...

W moim projekcie (EN) mam styropian 17cm (trochę dużo???) położony na bloczki zabezpieczone Dysperbitem. Folii kubełkowej brak...

 

Zastanawiam się ja Wy docieplaliście swoje fundamenty?

Z pewnością trzeba wziąć pod uwagę warunki gruntowe. U mnie jest na górce i na ładnym żółtym piasku wiec wilgoci nie powinno być (choć u sąsiada 1,5m poniżej w piwinicy stoi woda)

 

Mozecie coś doradzić?

 

pzdr

maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam wszystkich,

od dawna już obserwujemy ten topic- projekty z pracowni DzW zachwyciły nas już 2 lata temu,jednak z uwagi na kształt i orientację działki oraz różne inne nasze "widzimisie"

nie mogliśmy skorzystac z gotowego projektu.

Po długim procesie tentegowania w głowie-na bazie Doskonałego i Z charakterem wyszło nam coś takiego:

http://img709.imageshack.us/img709/6765/cam1ss.jpg

http://img704.imageshack.us/img704/1457/cam52.jpg

http://img248.imageshack.us/img248/5726/cam92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...