Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam,my co prawda budujemy inny domek,za późno znalazłam domy z wizją ale chcemy zrobić w stylu nowoczesnym ,podobna elewacja itd,właśnie wybieramy dachówkę ,na razie stawialiśmy na domino creatona ale przejrzałam cały wątek i za chwilę wygoogluję pozostałe płaskie dachówki które się tu przewinęły.natomiast mam pytanie czym obkładacie kominy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam obłożony blachą, taką samą jak na lukarnie.

 

A można wiedzieć jaką blachą?

Właśnie stoje przed wyborem dachówki i blachy...

 

Jesli chodzi o dachówkę to po obejrzeniu kilku dachów zostanę jednak przy Tegalicie.

A jesli chodzi o blachę to korci mnie tytan-cynk. Widziałem blachę Rheinzink ale kolorystycznie chyba nie bedzie pasować do Tegalitu (za jasna). Znalazłem jeszcze VM Zinc (wersja Anthra-Zinc), ale musze sprawdzic jak ten kolor wyglada w rzeczywistości...

Edytowane przez maciekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć jaką blachą?

Właśnie stoje przed wyborem dachówki i blachy...

 

Jesli chodzi o dachówkę to po obejrzeniu kilku dachów zostanę jednak przy Tegalicie.

A jesli chodzi o blachę to korci mnie tytan-cynk. Widziałem blachę Rheinzink ale kolorystycznie chyba nie bedzie pasować do Tegalitu (za jasna). Znalazłem jeszcze VM Zinc (wersja Anthra-Zinc), ale musze sprawdzic jak ten kolor wyglada w rzeczywistości...

 

Witam ja mam dach pokryty dachówką Creaton Terra Piatta w kolorze łupka glazurowanego połaczony z blacha Rheinzink i wygląda rewelacyjnie:)

oczywiście to kwestia gustu:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam dach pokryty dachówką Creaton Terra Piatta w kolorze łupka glazurowanego połaczony z blacha Rheinzink i wygląda rewelacyjnie:)

oczywiście to kwestia gustu:)

pozdrawiam

 

Dzięki Wiki.

rzeczywiście bardzo fajne zestawienie - zwłaszcza z szarymi oknami.

Ja zastanawiam się nad jednolitym, ciemnym kolorem dachu w przypadku gdybym zdecydował się na jasne, drewniane okna.

Dostałem wczoraj próbki VMZink Anthra - i musze powiedzieć ze jakościowo blacha super!

Cena ok 17zł/kg czyli ok 80zł/m2

 

Ile blachy poszło na Wasze dachy?

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez maciekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wiki.

rzeczywiście bardzo fajne zestawienie - zwłaszcza z szarymi oknami.

Ja zastanawiam się nad jednolitym, ciemnym kolorem dachu w przypadku gdybym zdecydował się na jasne, drewniane okna.

Dostałem wczoraj próbki VMZink Anthra - i musze powiedzieć ze jakościowo blacha super!

Cena ok 17zł/kg czyli ok 80zł/m2

 

Ile blachy poszło na Wasze dachy?

 

Pozdrawiam,

 

WITAM

NAM POSZLO OK. 49 ARKUSZY

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

NAM POSZLO OK. 49 ARKUSZY

Pozdrawiam

 

Dzięki! Czyli ok. 100m2...

Mniej wiecej tyle się spodziewałem podczas gdy dekarz (który podobno robił dach w Doskonałym) wyliczył mi prawie dwa razy tyle... A przy tej cenie tytan-cynku to robi różnicę.

Albo dekarz się nie przyłożył do wyliczeń, albo ma bardzo nieefektywną metodę obróbek blacharskich. Chyba poszukam innego dekarza...

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Czyli ok. 100m2...

Mniej wiecej tyle się spodziewałem podczas gdy dekarz (który podobno robił dach w Doskonałym) wyliczył mi prawie dwa razy tyle... A przy tej cenie tytan-cynku to robi różnicę.

Albo dekarz się nie przyłożył do wyliczeń, albo ma bardzo nieefektywną metodę obróbek blacharskich. Chyba poszukam innego dekarza...

 

pzdr.

 

U nas wyszło ok 90m2.

Wykończenie lukarny i komina na tzw rąbek podniosło nam koszt ok 20%..

Wszystko zależy od sposobu obróbki blachy, bo to bardzo często podwyższa cene

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się nad budową Doskonałego. W związku z tym mam ogromną prośbę: Czy może mi ktoś z Was przesłać mi jego kosztorys przygotowany przez pracownię (to z pewnością ułatwi mi kalkulację kosztów i podjęcie decyzji). Będę bardzo wdzięczna.

 

Marta

[email protected]

 

Kosztorys znajduje się na stronie domów z wizją i wg mnie nijak się ma do stanu rzeczywistego.

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników "doskonałych" domów, i innych domów z wizją też

Właśnie zaczynam budowę i jestem pełen wątpliwości; całe szczęście, że jest takie forum

Mam od razu prośbę do basila i innych, którzy położyli już na swoim dachu płaską dachówkę. Powiedzcie gdzie można zobaczyć Wasze dachy na żywo. W ramach urlopu przemierzę kawałek Polski, to może udałoby mi się gdzieś dojechać. Gdyby ktoś był tak uprzejmy, to podaję adres mailowy: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

wklejam kilka zdjęć z prac wykończeniowych naszego doskonałego.

Jeszcze do skończenia mamy schody, kuchnię, łazienki na tip top i parę innych drobiazgów.

 

No i powiększyliśmy nasza rodzinę o pieska:)

 

http://img195.imageshack.us/img195/1671/dsc1358y.jpg

Edytowane przez plebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plebus Wasze wnętrza są prześliczne :):):)

gratuluje pięknego wykończenia no i pieska:)

Jeśli można spytać gdzie zamawialiście schody??

pozdrawiam

 

Wiki, Paseczek - dziękuję za miłe komentarze.

 

Wiki,

 

piesek jest super łabuzem:) razem z moim synkiem tworzą zgranu duet.

 

Schody i barierki zewnętrzne zamawialiśmy u Pana Mariana Śliwki - http://www.mvmetal.pl

 

PS. Jak Wasze budowy?

Edytowane przez plebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plebus - gratuluje! Swietnie to wszystko wspolgra :) Ja w przyszlym roku zaczunam Doskonalego 2 wersje lustrzana.

Teraz to pozostaje zyczyc udanego mieszkania :)

 

Dzięki Halb,

 

jeszcze tyle rzeczy bym zrobiła i zmieniła, ale niestety i tak przekroczyliśmy budżet, więc na nowe meble trzeba będzie dłuuugo poczekać. Rzeczy z przeprowadzki mamy w pudłach w garażu. We wrześniu robimy jeszcze elewację. A kolejne priorytety to działka! Nawożenie ziemi, płot i kostka.

 

Wklejajcie zdjęcia ze swoich budów jestem Ciekawa jak Wam idzie.

 

Halb planujesz jakieś konkretne zmiany w projekcie?

 

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plebus,

Mam pytanie odnośnie ogrzewania podłogowego. Czy w miejscu montażu schodów na dole przebiega podłogówka, czy obręb ten został ominięty? U mnie "fachowcy" położyli rurki w całym korytarzu, nie zważając na to, gdzie przyjdą schody. Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Monika

 

Obszar został pusty pod montaż schodów. Dobry fachowiec powinien sobie z tym poradzić.

Jesli posiadasz dokładne zdjęcia, to to może pomóc w montażu schodów.

Najlepiej zamontoważ je przed robieniem podłogi lub w trakcie, u nas jedna płytka została uszkodzona. Oczywiście podłoga byla w trakcie realizacji, wiec fachowcy ją wymienili, ale jesli podłoga jest na finał, to może się coś takiego zdarzyć.

Te elementy sa naprawdę ciężkie.

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków projektów domów z wizją .

Czy posiada ktoś namiary na użytkownika Muzykant , czytałem na forum że buduje dom w Koleczkowie z Charakterem 3 .Sam kupiłem ten projekt i chce dokonać takich samych zmian co Muzykant w swoim projekcie .

Mieszkam niecałe 10 kilometrów od Koleczkowa ale nie mogę się z nim skontaktować , kiedyś mocno udzielał się na forum a od lutego ani widu ani słychu .

Może ktoś z was ma do niego numer telefonu albo jakiegoś maila aktualnego .Proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...