Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuję Plebus za odpowiedź :-)

 

Pewne jest, że będziemy robić podłogówkę. Zdjęcia, z Twojej budowy to dla nas źródło informacji. Pozwoli to nam odnieść się jakoś do tego co będzie u nas robione.

Mam nadzieję ze będziemy cieszyć się nie tylko pięknymi wnętrzami ale również ciepłem zimą .

 

Czy możesz podać koszt postawienia stanu surowego zamkniętego .... czyli jak się nie mylę wzniesionego budynku z dachem i stolarką okienną. Jeśli ktokolwiek inny pamięta koszt swojego doskonałego w takim stanie to będziemy wdzięczni za odpowiedź.

 

Jesteśmy z Wrocławia, jeśli jest ktoś z okolic to chętnie nawiążemy kontakt odnośnie ekip budowlanych i źródła materiałów bud.

 

Pozdrawiam

K.

 

Podawaliśmy już na forum.

Stan surowy zamknięty to średnio ok. 300-350.000.

Wydaje mi się, że optymalny koszt tego domu to ok. 800.-900.000.

Nie mówiąc o zagospodarowaniu działki, ogrodzeniu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Plebus, odnosnie zmian w projekcie, to mi z grubsza pasuje i uklad i strony swiata... ten projekt jest jakby zrobiony pode mnie, wiadomo, ze pewnie jakas kosmetyka sie zdarzy, jednak to raczej wyjdzie w praniu. Jedno co mnie tylko zastanawia, czy w pomieszczeniu gospodarczym, procz pralki istnieje jeszcze mozliwosc swobodnego zawieszenia sznurko-suszarki? ;)

 

pozdr.

 

Chyba nie pomogę, bo ja mam powiększone pomieszczenie gospodarcze do 10m2 i i tak wydaje mi się ono małe:) Jest pralka, piec, jeśli tylko to bedziesz tam miał, to powiesisz pranie, ja mam tam jeszcze kuchnie gazową i zabudowę - spiżarkę. Jedynie mogę rozłożyć suszarkę na ziemi, taką jak w blokach często się stosuje. Sznurki rozłożę na dworze. Sporo miejsca jest na stryszku u nas, ale niewygodnie się chodzi po schodach strychowych:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie pomogę, bo ja mam powiększone pomieszczenie gospodarcze do 10m2 i i tak wydaje mi się ono małe:):/

 

Wieszac pranie na strychu, to troszke sport ekstrymalny ;) wchodzenie po schodach to jeszcze pol biedy, jednak ta miske z praniem trzeba jakos wtaszczyc na ten strych. Brakuje mi na pewno spizarni w projekcie - chociaz takiej malej, dlatego podejrzewam, ze nieznaczna czesc pomieszczenia gosp. przejmie ta funkcje (tak jak Ty to zrobiles). Skoro mowisz, ze malo miejsca to pomysle co tu by wykombinowac ;) Dzieki :)

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Halb,

 

Dobry magik kuchenny zawsze się przyda - choć to pewnie dopiero pod koniec przyszłego roku będę się zastanawiał nad wykończeniem kuchni. Ja z kolei mam solidnego budowlańca - jakby co, daj znać

Ja budowlanca jesli dobrze pojdzie to potrzebowalbym wtedy, kiedy Ty bedziesz potrzebowac stolarza- koniec przyszlego roku. Swoja droga ja zamierzam sie budowac w okolicach Swarzedza. Mam nadzieje, ze zgadamy sie w miedzyczasie, warto wymienic sie spostrzezeniami :) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich szczęśliwych przyszłych mieszkańców domów z charakterem. My za tydzień planujemy zacząć budowę naszego wymarzonego domu z charakterem 4. Jeśli ktoś w naszym województwie tj. warmińsko - mazurskim realizuje ten projekt chętnie zobaczylibyśmy jego realizację. Pozdrawiamy Monik i Łukasz ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Basil, już się przeprowadziliśmy. Już prawie miesiąc minął.

Znam bolączki z kasą... Też jesteśmy pozapożyczani:) Wykończeniówka jest tragiczna finansowo.

Sama robocizna to są masakryczne koszta.

 

Basil powodzenia w dalszych zmaganiach!

 

Kasia,

 

Ale Wam zazdroszczę :) Wykończeniówka jest masakryczna, ostatnia transzę kredytu wydałem robiąc zaległe przelewy w pół godziny :) Obawiam się, że masz racje z tymi kosztami. Myślę, że na gotowo, właśnie z ogrodzeniem i różnymi duperelami ale nawet bez ogrodu kwota może być bliska okrągłemu milionowi ( masakra !!! ). Załączę kilka zdjęć ze środka jak pozbędę się ze środka styropianu na elewacje. Mam nadzieję, że ruszymy ponownie w ciągu 2 - 3 tygodni, czekamy na podwyższenie kwoty kredytu przez bank. Byle się wprowadzić :)

 

Powodzenia

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia,

 

Obawiam się, że masz racje z tymi kosztami. Myślę, że na gotowo, właśnie z ogrodzeniem i różnymi duperelami ale nawet bez ogrodu kwota może być bliska okrągłemu milionowi ( masakra !!! ). Załączę kilka zdjęć ze środka jak pozbędę się ze środka styropianu na elewacje. Mam nadzieję, że ruszymy ponownie w ciągu 2 - 3 tygodni, czekamy na podwyższenie kwoty kredytu przez bank. Byle się wprowadzić :)

 

Powodzenia

 

Rafał

 

Cześć Rafał,

 

zgadzam się w 100%, ogrodzenie blisko 30.000 u nas, kostka nie mam pojęcia ale podejrzewam, że jeszcze więcej. Ogórd robimy sami, ale znajomi wyceniali to z roślinkami i projektem wyniosło ich to z najtańszej wyceny 50.000. Tak jak napisałeś: MASAKRA CENOWA:) Reasumując koszty, to ten dom z ogłoszenia za 1.500tys już mi się tak drogi nie wydaje:)

 

My elewacje zaczynamy od 1 września, ciekawa jestem jak wyjdzie. Robisz elewację zgodnie z projektem czy wprowadzaliście jakieś zmiany? Robicie na gładko, baranek czy kornik? Jakie kolory planujecie brązy, szarości? I wklejaj zdjęcia, wklejaj ciekawa jestem jak Wam idzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie,

 

Obecnie rozpoczynamy budowę z charakterem 1 w Koleczkowie k. Gdyni obecnie stan fundamentowy :)

 

Chciałbym podziękować za pomoc forumowiczom, wiele cennych informacji zostanie wykorzystanych :)

 

Plebus - super wnętrza (chcemy więcej fotek!!!! :) ) właśnie po to Architekci domów z wizją takie cacka projektują żeby tak je wykończyć.

 

Oczywiście cena w kosztorysie nie odpowiada rzeczywistości, ale aż dwukrotnie???

 

pozdrawiam wszystkich forumowiczów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanow projektow z pracowni DzW :)

Przymierzam sie do zakupu projektu Doskonaly 2 EN w wersji lustrzanej, z kazda chwila i kazdym postem umacniam sie w przekonaniu, ze bedzie to nie lada wyzwanie (szczegolnie dla portfela).

Oczywiście cena w kosztorysie nie odpowiada rzeczywistości, ale aż dwukrotnie???

Mozliwe, ze da sie wykonczyc w cenie zblizonej do tej podanej na stronie, ale wez pod uwage to, ze:

- ten 'kosztorys' uwzglednia dane sprzed roku

- nie uwzglednia materialow energooszczednych - jedynie wersje ekonominczna

- stolarka drewniana rowniez podniesie koszt - w kosztorysie wzieli pod uwage koszt PCV

- sa rozne (rowniez cenowo) ekipy budowlane/wykonczeniowe

- i pewnie wiele innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja budowlanca jesli dobrze pojdzie to potrzebowalbym wtedy, kiedy Ty bedziesz potrzebowac stolarza- koniec przyszlego roku. Swoja droga ja zamierzam sie budowac w okolicach Swarzedza. Mam nadzieje, ze zgadamy sie w miedzyczasie, warto wymienic sie spostrzezeniami :) pozdr.

 

Halb, zatem będziemy od siebie mieszkać o dystans rowerowy. Ja zamierzam budować "Doskonałego" w Tulcach niedaleko drogi na Swarzędz. Zatem jak dobrze pójdzie, naocznie przekonasz się czy mój budowlaniec jest coś wart...

 

Pozdrawiam,

 

Humira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanow projektow z pracowni DzW :)

Przymierzam sie do zakupu projektu Doskonaly 2 EN w wersji lustrzanej, z kazda chwila i kazdym postem umacniam sie w przekonaniu, ze bedzie to nie lada wyzwanie (szczegolnie dla portfela).

 

Mozliwe, ze da sie wykonczyc w cenie zblizonej do tej podanej na stronie, ale wez pod uwage to, ze:

- ten 'kosztorys' uwzglednia dane sprzed roku

- nie uwzglednia materialow energooszczednych - jedynie wersje ekonominczna

- stolarka drewniana rowniez podniesie koszt - w kosztorysie wzieli pod uwage koszt PCV

- sa rozne (rowniez cenowo) ekipy budowlane/wykonczeniowe

- i pewnie wiele innych :)

 

Tani to ten dom nie będzie - jak każdy 200 metrowiec. Co do stolarki okiennnej to w projekcie "Doskonałego 2 EN" widnieją okna firmy Rehau z serii "Clima". Zapewniam, że znajdziesz wiele okien drewnianych przystępniejszych dla portfela od tych zaproponowanych w projekcie :) W tym projekcie można co nieco zrobić taniej - polecam początkowe wątki gdzie dyskutowano na przykład kwestię zmniejszenia ilości stali (gdy kupowałem projekt sam Twórca przyznał, że trochę dużo tego wyszło...) jak i zamiany stropu na typ "Teriva" - co dla osób chcących zamontować zewnętrzne rolety daje dodatkowo około10 cm nad oknami parteru.

Niemniej życzę wszystkim "księgowym" udanych łowów cenowych.

Serdeczności, Humira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humira - to swietnie, mozemy pozniej sie powymieniac fachowcami. A na jakim etapie Ty jestes - jesli potrzebujesz magika od dachow, a nie masz sprawdzonego, to moge tez Ci podeslac z polecenia. Masz moze jakies zdjecia na chwile obecna stanu budowy? Jesli budujesz sie w Tulcach, to podejrzewam w ktorym miejscu... ;) Jakbys potrzebowala jakis fachowcow, to odezwij sie na [email protected]

Pozdrowienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych "Doskonaly",

Jestesmy pod wielkim wrazeniem zarowno projektow pracowni jak i tego co powstalo na podstawie tych projektow w rzeczywistosci - wielkie gratulacje dla wszystkich inwestorow szczegolnie dla basila i plebus - macie chyba najwiekszy wklad w tym watku ktory caly jest kopalnia wiedzy i pomyslow. Nam poczatkowo chodzil po glowie "Wlasny" ale ze wzgledu na orientacje dzialki odpadl. Doskonaly natomiast pasuje tam idealnie ale po dokladniejszym przyjzeniu sie brakuje tam paru praktycznych drobiazgow jak pralnia, chocby malutka spizarnia, chcielimy tez wieksza kuchnie. W b. projektowym powiedziano nam kiedys ze zmiany wymiarow zewnetrznych domu wiaza sie ze zmiana calej konstrukcji i lepiej w takim wypadku zrobic projekt indywidualny ale jak widze niektorzy z Was sobie swietnie z tym poradzili. Przyznam ze najblizsze naszym oczekiwaniom sa adaptacje zrobione przez plebus lub basil'a - pytanie do Was czy w jakims malo kolizyjnym terminie bylibyscie tak uprzejmi krociutko pokazac Wasze majstersztyki na zywo - zdjacia macie rewelacyjne ale jednak nie oddaja do konca rzeczywistosci (oryginalne wizualizacje np. sprawiaja wrazenie ogromnej przestrzeni w srodku podczas gdy salon tak naprawde ma pow. sredniego pokoju). Pozdrawiam serdecznie i prosze o ewentualne info. Bylibysmy bardzo wdzieczni.

moj namiar : [email protected] (sorki za brak pl liter - uzywam innej klawiatury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciekp, ale pojechaliście do przodu ! Rewelacja. Podoba mi się okno kuchenne bez słupa narożnego, ale belka nad oknem jest konkretna :) Do zimy zamkniecie chyba ?

 

letsmile, napisz prywatną wiadomość, nie ma najmniejszego kłopotu z obejrzeniem domu, jakoś się zgramy

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciekp - pięknie Wam idzie. Jeszcze dach i okna i się dopiero zacznie:) Pamiętaj przejrzeć okna po ich zamontowaniu, jesli uwaznie śledzisz forum widziałeś jakie miałam z nimi problemy. Patrząc z perspektywy czasu teraz też bym nie robiła dzielonego okna w kuchni i tak jak ty zlikwidowałabym słupek dzielący.

 

Letsmile - chwalę sobie te wszystkie naniesione zmiany mimo, że jednak podniosły powierzchnię, którą trzeba będzie niebawem ogrzewać, do 260m. Narazie do siebie nie zapraszam, jest tyle do zrobienia, że najlepiej jakbyśmy się z mężem rozdwoili, ale po elewacji i barierkach zewnętrznych się odezwę. Zobaczymy czy pogoda dopisze na elewacje, a później chcemy jeszcze zrobić podbitkę, oświetlenie zewnętrzne i zapory anyśniegowe na dachu, bo jeszcze ich nie mamy.

 

Dziś walczymy z kojcem dla psów :/

 

Pozdrawiam i życze wytrwałości,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humira - to swietnie, mozemy pozniej sie powymieniac fachowcami. A na jakim etapie Ty jestes - jesli potrzebujesz magika od dachow, a nie masz sprawdzonego, to moge tez Ci podeslac z polecenia. Masz moze jakies zdjecia na chwile obecna stanu budowy? Jesli budujesz sie w Tulcach, to podejrzewam w ktorym miejscu... ;) Jakbys potrzebowala jakis fachowcow, to odezwij sie na [email protected]

Pozdrowienia ;)

 

Halb - póki co, na razie dziękuję. Doskonały 2EN jest 2 projektem który próbuję wybudować na tej samej działce. Wcześniej miałem projekt domu z piwnicą. Mimo że sąsiedzi mają piwnice, mimo że zamówiłem magika od wód gruntowych i gleby który powiedział, że woda to jest - na 15 metrach.., to jak wjechała koparka , omal nie zapadła się po dach... Po skalkulowaniu kosztów budowania piwnicy przy wodzie na poziomie - 2,4 metra (wyszło bardzo skromnie 50 tys. zł), postanowilismy wybrać projekt bez piwnicy. I tak wybrałem Doskonałego. No ale wszechmocny Bank powiedział, że w takim razie to kredyt da nam po uprawomocnieniu się nowego pozwolenia na budowę. W swej łaskawości dał nam na to aż 1 miesiąc. Tak więc procedurę kredytową zaczynam od początku - i tym sposobem więcej jak stan "zero" to w tym roku już nie wyciągnę...

Jak mój projektant opracuje małe co nieco w międzyczasie to zamieszczę.

Humira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humira - to sie zgadza, niestety poziom wod gruntowych jest wysoki, stad ja takze zrezygnowalem z piwnicy, chociaz nie ukrywam, ze bardzo chialem ja miec. Banki niestety robia teraz troszke w spodnie ze strachu i tak to wszystko wychodzi. Jakie ogrzewanie zatem bedziesz stosowac? Podeslij mi moze lokalizacje swojej dzialki na maila, to jak bede przejezdzal, to bede mial na uwadze ;) Ja przesle Ci swoja, bo na tej samej dzialce beda staly dwa domki z tej pracowni. Moj brat buduje z charakterem 3, a ja doskonalego 2. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basil, wiki, plebus - dzięki za miłe słowa :)

 

Fakt, ekipa od murów i więźby uwinęła się naprawdę szybko - wszystko stanęło praktycznie w 2 miesiące od wjazdu koparki ...

 

Z tym oknem kuchennym to rzeczywiscie jest dość konkretna zmiana, ale tak nam się spodobało takie rozwiązanie ze zdycydowaliśmy się wyciąć słup.

Oczywiscie wszystko jest bardzo mocno dozbrojone, nadproże wydłużone i wylane az po wieniec a samo okno skócone do 2m po obu stronach zeby podparcie pod belkę było lepsze. Podobno ma wytrzymać :)

 

Dziś przestało padać wiec weszła ekipa od dachu i zaczęła układać folię i łaty. W tym roku robimy jeszcze dach ale na zimę zostawiam otwaty bez okien - niech sobie ładnie wszystko siądzie i dopiero na wiosnę ruszamy dalej.

 

Jeśli chodzi o dach zdecydowałem sie w końcu na tegalit (ten ciemniejszy) + blacha tytan cynk VMZinc Anthra (tez ciemna) + orynnowanie z tego samego materialu

 

 

pozdrawiam,

Maciek

Edytowane przez maciekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...