Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Maciek, jesli nie bedzie Ci to sprawiac wiekszych problemow, to podziel sie informacjami na temat kosztow budowy :)

Ale musze Ci powiedziec, ze masz bardzo czysto na tej budowie - porzadek musi byc :) Pieknie to juz wyg;ada :) pozdr.

 

Wydaje mi się ze jak na raze nie jest źle bo obecny stan kosztował ok 165tys

ale dach nie bedzie tani ... :(

 

przyp: buduje Doskonały 1 EN wydłużony o 1,5m + dodatkowy garaż ok 40m2 dobudowany do bryły budynku (w miejscu obecnego z którego zrobiłem dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, garderobę i spiżarkę)

 

pzdr.

Maciek

Edytowane przez maciekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam takiego rozbicia - wszystko przebiegało tak szybko ze pieniądze też się szybko wydawało... :)

Ten podział zależy takze od tego jak umówisz się z ekipą na płatności za robociznę i kiedy kupisz materiały.

Dodatkowo istotne jest tez czy kupujesz na 22% czy na 7% VAT. Ja oczywiscie miałem na 7% (ale zakup materiałów na składzie/składach koordynowałem sam - wbrew pozorom nie jest to takie czasochłonne jesli masz dobry skład).

 

Z tym dachem to w sumie mozna go zrobić w miarę tanio - wszystko zależy od materiałów...

 

Jeśli chodzi o okna - jeszcze nie wiem. Zorientuje sie w ofercie przez zimę.

 

Powodzenia w budowie - jesli w czymś mogę jeszcze pomóc to pytaj śmiało :)

 

pozdrawiam,

Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humira - to sie zgadza, niestety poziom wod gruntowych jest wysoki, stad ja takze zrezygnowalem z piwnicy, chociaz nie ukrywam, ze bardzo chialem ja miec. Banki niestety robia teraz troszke w spodnie ze strachu i tak to wszystko wychodzi. Jakie ogrzewanie zatem bedziesz stosowac? Podeslij mi moze lokalizacje swojej dzialki na maila, to jak bede przejezdzal, to bede mial na uwadze ;) Ja przesle Ci swoja, bo na tej samej dzialce beda staly dwa domki z tej pracowni. Moj brat buduje z charakterem 3, a ja doskonalego 2. Pozdrawiam :)

Witaj Halb,

Wysłałem na Twojego mejla szczegóły.

Co do ogrzewania: w projekcie "Doskonałego 2EN" jest kocioł gazowy kondensacyjny sprzężony z turbokominkiem i solarami (wszystko z oprzyrządowaniem firmy Makroterm). Do tego proponują rekuperator StorkAir.

Zamierzam zamiast solarów zastosować pompę ciepła do CWU (tańsza i pracuje cały rok), zamienić StorkAir na inny rekuperator i dorobić do tego GWC rurowy "tymi ręcami".

Humira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się zatem zdjęciami stanu obecnego. A właściwie stanem sprzed miesiąca, bo z braku forsy poza stertą styropianu na elewację zwaloną na środek salonu nic się nie zmieniło. Aaaaa, przepraszam, zmieniło się - okazało się, że moja jastrychowa wylewka jest spieprzona i wymaga naprawy... Może nie byłoby w tym nic strasznego, ot kolejna fucha, gdyby nie fakt, że wykonawca zniknął i wszelki ślad po nim zaginął i najprawdopodobniej najwcześniej zobaczę go w sądzie :) Reeeeewelacja :)

 

http://www.fototube.pl/pix/img8/org/d41d87c476da7a26b0edd34e7004bb9a.jpg

Salon

 

http://www.fototube.pl/pix/img8/org/d41d8ff93c6b12dc9d776ba0a1426b05.jpg

Kuchnia, jadalnia

 

http://www.fototube.pl/pix/img9/org/d41d84b247e36e16de2d0ccd59572b52.jpg

Piętro

 

http://www.fototube.pl/pix/img8/org/d41d8a5b77baf4794a739ff0c9831727.jpg]

Mój betonowy sufit. Szkoda, że taki mały :(

 

http://www.fototube.pl/pix/img9/org/d41d80fff6a1d4239712d73b5950b082.jpg

Pompa w częściowo wykończonym pomieszczeniu gospodarczym

 

Pozdrawiam i sukcesów w walce z ekipami ( i bankami ) :)

 

Rafał

Edytowane przez basil102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humira - dzieki za info - pompy ciepla w porownaniu do dwoch lat wstecz - znacznie stanialy, wiec coraz bardziej oplaca je sie stosowac - teraz zeby w tym gaszczu sprezarek wybrac ta najbardziej solidna i wydajna ;)

 

basil102 - co takiego zrobili z wylewka lub czego nie zrobili, ze jest spieprzona?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basil

 

Szczerze współczuję - jesli nawet "odnajdziecie się" w sądzie to jak nic, rok procesu masz z bańki.

Co za pompę tam wstawiłeś?

Ja zamierzam się pobawić jedynie w pommę ciepła do CWU - za sumę 9 000 zł można znaleźć 3 producentów. Wstępne wyliczenia wskazują, że koszt grzania wody dla 4 osób nie powinien przekroczyć przy średnim zużyciu 150 l na osobę/dzień 50 zł miesięcznie.

Humira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halb, spieprzona posadzka to takie zwykłe i powszechne partactwo. Źle obliczona wysokośc wylewki ponad rurkami ogrzewania podłogowego, źle rozpięta taśma dylatacyjna która spowodowała niepodolewanie jastrcyu w rogach pomieszczeń i przy drzwiach no i ogólne niechlujstwo wykonawcze. Naprawa będzie neistety kosztowac parę złotych a wyegzekwowanie tych pieniędzy od partacza będzie zapewne trudne, ale będę go ścigał do konća ( jego, nie mojego :) )

 

Humira, mam właściwie 2 pompy, CU firmy Neuratherm i CWU duńskiej firmy, której nazwy nie pamiętam- wszystko od Climakomfort. Więcej na ten temat pisalem gdzies wcześniej w wątku.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basil ja rowniez po zrobieniu wylewek zauwazylam ze w kilku miejscach (rogach) tasma dylatacyjna nie byla ulozona po katem prostym i wylewka nie dochodzi bezposrednio do sciany.Czy jest to faktycznie az taki dzuy blad wykonawcy ze powinnam sie martwic?Myslalam ze mozna to sobie ewentualnie "dosztukowac" lub przykryc po prostu docelowa podloga :( A co wg Ciebie oznacza zle obliczona wysokosc jastrychu nad rurakami?NAlali cI go za duzo/malo? Podobno optymalnie powinno byc 5 cm ale u mnie tez musieli dac duzo wiecej (mam grubosc od 7-9 cm) poniewaz chudziak byl krzywy oraz nie chcialam miec zbyt duzego progu przy oknie balkonowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paseczek tez spokojnie pomyslalam ze przykryje te "niedolania" pozniejsza podloga a potem przeczytalam opinie basila ze to jeden z elementow partactwa.U mnie na szczescie nagminnie nie wystepuje to zjawisko tylko moze w dwoch miejscach zauwazylam ze nie docisneli jastrychem tasmy do samego kanta;)Co do grubosci wylewki to czytalam ze faktycznie im grubsza tym dluzej bedzie sie nagrzewac ale jest tez z tego taki plus ze dluzej bedzie oddawac cieplo;)Oczywiscie wolalabym miec te optymalna grubosc 5 cm .Aby zmniejszyc grubosc i tak na chudziak poszlo 17 cm styropianu wiec w sumie nie wiem czy taka 5 cm wylewka dalaby rade pozadnie to "docisnac" Mielsimy krzywy chudziak z odchylkami do 5 cm i wyszlo jak wyszlo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek, paseczek, oczywiście mielibyście rację, gdyby wylewka byla przykrywana jakąś podlogą jak płytki czy panele. Jak pisałem wcześniej w wątku, ja mam u siebie dekoracyjną posadzkę przemysłową, czyli innymi słowy zatarty i zaimpregnowany beton. W związku z tym wylewka, która została zepsuta to nie beton a systemowy jastrych firmy weber ( w praktyce wykonawcy prawie każdą wylana pdłoge nazywaja jastrychem, ale jest istotna różnica miedzy półsuchą masą betonową a jastrychem anhydrytowym czy cementowym ). System Webera zastosowany u mnie jest z założenia cieńczy ( ok. 40 mm ) a min. grubośc nad rurkami ogrzewania podłogowego to 13 mm, ale nie więcej niż 25 mm. Na jastrych wylewana jest jedynie 5 - 6 mm warstwa dekoracyjna ( beton z polimerami ), a całość impregnowana, by zapobiec powstawaniu plam. Dlatego też w moim wypadku każda dzura w narożniku, niedolanie przy progu, itp. dyskwalifikuje podłogę bo 5 - 6 mm warstwa dekoracyjna zarwie się jeśli nie będzie leżała na solidnym podłożu. Jak się okazało w moim przypadku, wykonawca chyba nie potrafił obsługiwać laserowego niwelatora i w niektórych miejscach nad rurkami jest jedynie 5 - 6 mm jastrychu więc trzeba będzie oprócz napraw narozników całą posadzkę zeszlifować i nadlać kilka milimetrów specjalnej wylewki do napraw. To wszystko oczywiście pieniądze, czas i nerwy :)

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek, święte słowa - nie zostało mi nic innego jak sie domagać :) Wykonawca poszedł w las i tyle go widzieli więc za naprawę zapłacę z własnej kieszeni.

 

paseczek - to tylko szlifowanie mające na celu otwarcie porów, by po szlamowaniu i gruntowniu nowa warstwa idealnie połączyła się ze starą. Na 3 - 4 mm nikt zagłębiać sie nie będzie :)

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma ktoś może wycene elewacji??Ile metrów kwadratowych Wam wyszło??

 

Cześć Wiki,

 

u nas wyszło 32.ooo za elewacje (ponad 300 metrów) + wylożenie płytkami bakonów i schodów wejściowych z podestem, zrobienie cokołu wys ok 40 cm z płytki, obróbka balkonów blachą. Styropian 20cm, tynk Caparol i farba Caparol 3D plus, złamana biel z szarością Venato 15, planujemy kamień elewacyjny Master Stone Campana Grafit. Cena nie zawiera styropianu, samych płytek, parapetów, które planujemy wykonac z tej samej blachy, z której obrobiona jest Lucarna. Za robociznę wyszło ok. 40zł. Czyli razem ze wszystkim będzie koło 40.ooo.

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się zatem zdjęciami stanu obecnego. A właściwie stanem sprzed miesiąca, bo z braku forsy poza stertą styropianu na elewację zwaloną na środek salonu nic się nie zmieniło. Aaaaa, przepraszam, zmieniło się - okazało się, że moja jastrychowa wylewka jest spieprzona i wymaga naprawy... Może nie byłoby w tym nic strasznego, ot kolejna fucha, gdyby nie fakt, że wykonawca zniknął i wszelki ślad po nim zaginął i najprawdopodobniej najwcześniej zobaczę go w sądzie :) Reeeeewelacja :)

Rafał

 

Cześć Rafale,

 

za małe te zdjęcia, a powiększyć nie można! Z tej perspektywy i tak to wszystko ładnie wygląda. Z posadzkami lipa rzeczywiście, natomiast nie zastanawialiście się nad innym pokryciem podłogi? Nie wiem jak wychodzi Wam cenowo, bo może te wszystkie poprawki będą kosztowały tyle, że korzystniejsza będzie zmiana koncepcji podłogi?

U nas pomalutku robią elewacje, zdjęć narazie nie wklejam, nie ma sensu. Wkleje jak skończą i oczywiście jak będzie to ładnie wyglądał, bo po Twoich i nie tylko przygodach strach się bac co Ci pseudo-fachowcy sa w stanie zrobić.... Mam nadzieję, że dorwiesz wykonawcę i uda Ci się go wydoić na kwotę, która pokryje koszty napraw. Zanim zrobisz poprawki zastanów sie jak udokumentowac, że to co zrobił rzecvzywiście było/jest wadliwe. Sąd może powołac rzeczoznawce a jak naprawisz to co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...