Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam w prawie bliźniaczym wątku, który podglądam bo buduję "Praktycznego 1" z tej samej pracowni, więc czasami i rozwiązania i materiały podobne

 

I tu pytanie do wiki:) Czy ta dachówka nie powinna być położona "w szachownicę" jak na obrazku niżej

 

http://www.creaton.de/typo3temp/pics/effeccc31333ec84773b8741647d5fd0_e4bf74e289.jpg

 

U mnie będzie dachówka Braas Tegalit i Braas zaleca właśnie kładzenie "w szachownicę" (tak chyba szczelniej).

Edytowane przez miejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, faktycznie, cos z tym serwerem zdjęciowym się stało, postaram sie powiększyc i umieścic jeszcze raz. Betonu na podłodze nie zmienię za nic w świecie :) Cała koncepcja wnetrze domu jest oparta na tej podłodze więc nie wchodzi to w rachubę, choc przyznam, że liczylismy ile to by wyszło. Okazało sie jednak, że nie zaoszczędzilibyśmy juz w tej sytuacji wiele. Naprawa będzie kosztowała 20 tysięcy ale za to finalna wylewka dekoracyjna niewiele ponad 10 tysięcy. Suma sumarum, zostaje przy betonie :)

Wykonawcę na pewno da się złapać, calkiem prawdopodobne, że nawet i sąd orzeknie na moja korzyść, pytanie czy ten ćwok, który mnie tak urzadził bedzie miał z czego zapłacic. Jesli chodzi o stronę merytoryczną to mam juz ekspertyzę Webera, dodatkowo, kazdy krok naprawy bedzie dokumentowany zdjęciami i opisami szkód, powinno wystarczyć. Dodatkowo, w związku z tym że jest to rozwiązanie systemowe sąd będzie musiał powołać na eksperta kogoś kto zna wylewki w tym właśnie systemie. Wszystkich zna weber. Oby się dało naprawic :)

 

wiki, dach jak malowanie, gratulacje !

 

miejski, nie powinna, wszystkie dobre dachówki mogą byc kładzine w rzędach i taki sposób nie pogarsza szczelniości calego dachu, choc faktycznie niektórzy sie upieraja i potrafia nawet anulowac gwarancje w przypadku ułożenia w rzędach ( np. Imerys-Huguenot HP10, bardzo ładne ale taki właśnie jak przedstawiłeś sposób ułożenia zdyskwalifikował je )

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, faktycznie, cos z tym serwerem zdjęciowym się stało, postaram sie powiększyc i umieścic jeszcze raz. Betonu na podłodze nie zmienię za nic w świecie :) Cała koncepcja wnetrze domu jest oparta na tej podłodze więc nie wchodzi to w rachubę, choc przyznam, że liczylismy ile to by wyszło. Okazało sie jednak, że nie zaoszczędzilibyśmy juz w tej sytuacji wiele. Naprawa będzie kosztowała 20 tysięcy ale za to finalna wylewka dekoracyjna niewiele ponad 10 tysięcy. Suma sumarum, zostaje przy betonie :)

 

Rafał

 

Jestem bardzo ciekawa jak taka wylewka będzie wyglądała w rzeczywistości. Takie bardzo surowe, nowoczesne wnętrze mi się kojarzy. To lubię:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Plebus i Basil102

 

Producent tej dachówki nie precyzuje i nie narzuca żadnego sposobu jej układania., W okolicy jest pare dachów tej samej dachóweczki i wszyscy maja ją ułożona tak jak my:)

także może tak być:) mnie osobiście taki uklad bardziej się podoba:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawa jak taka wylewka będzie wyglądała w rzeczywistości. Takie bardzo surowe, nowoczesne wnętrze mi się kojarzy. To lubię:D

 

Kasia, odpowiedziałem na pytanie w mailu, ale zadałaś pytanie również na forum, odpowiadam więc i tutaj. Mam nadzieję, że efekt gotowej wylewki będzie jak na zdjęciu poniżej. Nie planuje jedynie podziału dylatacją na płyty, dylatacje będą jedynie w progach, tam gdzie jest to technologicznie konieczne. Na zdjęciu jest pokazane wykończenie impregnatem w wersji pół - mat i tak chciałbym to również zrobić.

 

http://www.fototube.pl/pix/img9/org/d41d84c05cab36e70b52859239c8db52.jpg

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basil102,

 

Chodziło mi o rozwiązanie u Ciebie odprowadzenia wody z wystającej części dachu, która w przypadku klasycznych rynien zewnętrznych wygląda jak na zdjęciu poniżej.

 

http://lh4.ggpht.com/_KzhHrXvb-Co/SqAlaY7iHcI/AAAAAAAAAKs/uGko_QIMFmk/s800/DSC05269n.jpg

 

Mam pytanie czy nie powinienieś zastosować płotków przeciw śniegowych, aby warstwa śniegu po roztopach nie uszkodziła konstrukcji wewnętrznych rynien lub ich nie zatkała. Płotki na podobnym dachu wyglądają tak:

 

http://lh6.ggpht.com/_KzhHrXvb-Co/SqAlJS30MII/AAAAAAAAAKM/nTRNeW1cnvg/s800/DSC05267n.jpg

 

Nie obawiasz się przemrażania w zimie pokoju z lukarną. Beton w lukarnie styka się bezpośrednia z cienką płytą OSB na której jest tylko blacha. Może lepiej było zostawić przestrzeń i wypełnić styropianem. Teraz chyba będziesz miał duży mostek cieplny.

 

maciekp,

Budowę przy sprzyjających wiatrach rozpocznę w przyszłym roku. Obecnie projekt jest u architekta przygotowującego adaptację. Wydłużamy o 2,4m zwiększając pustkę nad salonem.

 

mam pytanko,centauro,co to za dachówka?

 

paseczek,dzięki za możliwość żobaczenia na żywo domino,cały czas myślimy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,napiszcie proszę na jaką dachówkę sie zdecydowaliście? i czy po położeniu ładnie wygląda na wykończeniach,między innymi przy oknach,czy jest równiutka?

byliśmy zdecydowani na domino z creatona ale po obejrzeniu kilku dachów i jej nierówności zaczęliśmy się zastanawiać.

 

Basil,wszyscy tu się zachwycali Twoim dachem ale zdjęcia już poznikały, wrzuć coś proszę..

pokażcie swoje dachy wraz opisem co to za dachówka

będę wdzięczna za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meg29st, służę uprzejmie. To jedyne zdjęcia dachu jakie mam, bo później już na dachu się nie koncentrowałem więc nie mam fotek ze stanu obecnego, ale dach jest dach i tutaj nic się nie zmieniło. Dachówka to Erlus Linea. Podobno świetnie się układała, dobrej jakości, równa. Kilka nierówności, które się pojawiły po ułożeniu było związanych z wykonawstwem a nie samą dachówka i zostało przez ekipę od razu usuniętych. Moim zdaniem Erlus obok HP10 najbardziej przypomina ideał kształtu i koloru w postaci Braas Tegalit. Tegalit jak wiesz jest betonowy i dodatkowo po pewnym okresie pokrywa się brzydkim nalotem choć nie można kwestionować jego "urody" - jest idealnie antracytowy i kwadratowy :) zaś HP 10 od Imerys-Huguenot, który jest najbliżej Tegalitu może być kładziony na dachu tylko na przekładkę, a to moim zdaniem nie bardzo pasuje do formy domu.

 

http://www.fototube.pl/pix/img6/org/d41d84d6d2484fbec5e5e98e00043136.jpg

 

http://www.fototube.pl/pix/img6/org/d41d87a6b8ad9772b41cfd45eae61bdb.jpg

 

http://www.fototube.pl/pix/img2/org/d41d8812ee1377aa62425ba3b1b9d733.jpg

 

http://www.fototube.pl/pix/img10/org/d41d800f1aa4d2c423c787c9dd37c48a.jpg

 

 

kakusek, dzięki, mam nadzieję, że będzie jak mówisz, na pewno wrzucę jakieś zdjęcia, posadzka ma być gotowa we wtorek ze tydzień i aż cały chodzę z niecierpliwości :)

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję !

dach wygląda imponująco!

My mamy dach 4 spadowy i zastanawiamy się właśnie czy kłaść tak prościutko jak u Ciebie czy na przekładkę jak tu na zdjęciu

http://www.andbud.pl/dachowka/rodzaje_dachowki/galeria_linea

 

jaką stolarkę okien planujesz?pod kolor dachówki,grafitowe czy w drewnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meg29st, to są zdjęcia z zeszłego roku, w tym momencie dom jest prawie skończony, mam nadzieję, że za 2 miesiące będę już mieszkał a zatem okna są już dawno zamontowane. Kolor dopasowany do dachówki, czyli antracyt, RAL 7012. Nie wiem jaki dom budujesz, w jakim stylu, etc. więc trudno mi cokolwiek doradzić odnośnie dachówki.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budujemy Natalkę z mg projekt

zrobiliśmy trochę zmian,powiększyliśmy okna,

domek będzie w nowoczesnym stylu

 

po zachwytach Twoim dachem sprawdziłam cenę tej dachówki i zwaliła mnie z nóg,cóż ,szukam dalej...

Domino raczej odpada,za taką cenę krzywe dachówki trochę nas przerażają,

a ten imerys ktoś ma?albo turmalin z ruppceramiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meg29st, przy budowie nie wolno sie poddawać a już na pewno odpuszczać tylko po "obejrzeniu" cennika. Ja po długich poszukiwaniach dostałem świetny rabat tutaj http://www.abito.pl/, ale jako, że firma jest daleko od Torunia sam zakup załatwiłem przez lokalną firme za drobna opłatą ( pośrednictwo ).

Imerys HP 10 jest jeszcze droższy.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam dach pokryty dachówką Creaton Terra Piatta w kolorze łupka glazurowanego połaczony z blacha Rheinzink i wygląda rewelacyjnie:)

oczywiście to kwestia gustu:)

pozdrawiam

 

Cześć, a mozna Cie podpytać, który kolor blachy wybrałeś tzn.

a) patyna pro szaroniebieska (dosyc jasny) czy (b) patyna pro grafit (ciemniejszy ale wpadający w zieleń)

 

i czy rynny równiez masz z tej samej blachy co obróbki blacharskie i lukarnę?

Co z kominiem - klinkier, czy blacha u Ciebie?

 

Pozdrawiam

Rafał

PS. musze podjąc decyzje w tym tygodniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a mozna Cie podpytać, który kolor blachy wybrałeś tzn.

a) patyna pro szaroniebieska (dosyc jasny) czy (b) patyna pro grafit (ciemniejszy ale wpadający w zieleń)

 

i czy rynny równiez masz z tej samej blachy co obróbki blacharskie i lukarnę?

Co z kominiem - klinkier, czy blacha u Ciebie?

 

Pozdrawiam

Rafał

PS. musze podjąc decyzje w tym tygodniu...

 

Witam

Lukarne,komin, i rynny mamy z tej samej blachy czyli szaroniebieskiej

pozdrawiam

wiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację!

Zajrzałem na Wasze zdjęcie domu wklejone wyżej i zwróciłem uwage, że okna sa obramowane "czymś" białym.

Sam buduje doskonałego EN więc jestem ciekaw czy okna iu Was sa wyniesione do warstwy ocieplenia (poza obręb muru), czy moze w otworach okiennych jest wylożony styropian (ktos o tym pisał na forum tutaj) albo coś innego?

Czy powiekszaliście te okna (standardowo sa 220cm wysokości) i w jakiej firmie zamawialiście (plastykowe, drewniane, aluminiowe?)?

Ja powiekszam otwory/okna do 235cm gdyz podnioslem scianke kolankowa o pustak 22cm i zastanawiam się czy nie bedzie problemu aby zamowic takie duze okna, szczegolnie to trójkątne,ktore tez będzie wyższe o 15cm niż w projekcie...

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację!

Zajrzałem na Wasze zdjęcie domu wklejone wyżej i zwróciłem uwage, że okna sa obramowane "czymś" białym.

Sam buduje doskonałego EN więc jestem ciekaw czy okna iu Was sa wyniesione do warstwy ocieplenia (poza obręb muru), czy moze w otworach okiennych jest wylożony styropian (ktos o tym pisał na forum tutaj) albo coś innego?

Czy powiekszaliście te okna (standardowo sa 220cm wysokości) i w jakiej firmie zamawialiście (plastykowe, drewniane, aluminiowe?)?

Ja powiekszam otwory/okna do 235cm gdyz podnioslem scianke kolankowa o pustak 22cm i zastanawiam się czy nie bedzie problemu aby zamowic takie duze okna, szczegolnie to trójkątne,ktore tez będzie wyższe o 15cm niż w projekcie...

 

Pozdrawiam

Rafał

Witam

Okna zamontowane są w warstwie docieplenia w całości, to białe to tymczasowy styropian, który chroni taśme paroszczelną przed promieniami uv.

Okna są zgodnie z projektem, nie powiiększaliśny ich. Są to okna firmy Jezierski zamawiane i montowane przez firme Jareko z Warszawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie "Doskonali".

 

Ciekwa jestem Waszej opinii w nastepującej kwestii związanej z dachówką:

 

otóż wybrałem juz prawie dachówke Creaton Domino, ale w ostatniej chwili znajomy ktory rowniez ma dachówke Creaton ale typu Premion zdziwil sie, ze dachówka Domino nie jest barwiona w masie. Twierdzi on, ze jesli dachówka nie jest barwiona w masie to nie warto jej kupować szczegolnie takiej drogiej, bo jak przyjdzie grad to moze sie obłupic kolor i wtedy bede "biegal" po dachu z pedzlem i zamalowywal...

 

Ciekwastka jest ze Domino mimo ze nie jest barwiony w masie jest drozszy ok 15% od Premion ktory to jest barwiony w masie.

Co o tym sadzicie?

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...