Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Załączam rzuty Doskonałego 2 EN "skastomizowanego" pod naszą rodzinkę. Prace trwają. W tym roku chcemy zakończyć na stanie "zero". Chętnie zapoznam się z Waszymi uwagami. Rozdzielczość jest taka sobie - chciałem wstawić lepsze, ale niestety były za "grube" w stosunku do wymagań Forum

 

Serdeczności,

 

Humira

Parter 2EN..jpg

Poddasze 2EN..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytłaczająca większość dachówek nie jest barwiona w masie. Nie słyszałem jednak jeszcze nigdy, aby podczas gradobicia obłupiła się komuś. Cena produktów bardzo rzadko jest bezpośrednio powiązana z kosztami ich produkcji, tutaj płaci się za design.

 

To fakt wiekszosc jest niebarwiona w masie. Dowiedzialem sie tez ze cos za cos, tzn dachowka barwiona w masie (ceramiczna) jest bardziej nasiakliwa niz niebarwiona, bo w trakcie barwienia dodaje sie tez wapno czy jakis inny specyfik.

Wiec na Creatona w kolorze lupek sie zdecydowalem ale dowiedzialem sie w tym tygodniu ze wszystkie zapasy wyczerpane i bedzie dopiero w grudniu...co za pech:-(

Czy ktos zastosowall HP10 Adroise? czy jest w podbnej cenie do Creatona?

Mayer Holsen jest chyba znacznie drozszy od Creatona?

 

pzdr

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, HP 10 jest piękna ale droga, droższa niż Erlus LInea, dodatklowo ułozenie jej w inny sposób niz na przekładkę powoduje anulowanie gwarancji a taki sposób układania moim zdaniem kompletnie ją dyskwalifikuje. Nie znam obecnego pułapu cen, ale w sierpniu zeszłego roku Erlus Linea w ilości 260 m.kw, bez dachówek szczytowych, z gąsiorami, dachówkami wentylacyjnymi i dachówkami do wyprowadzenia kolektorów słonecznych kosztował 30.000 brutto ( w tym 2000 prowizji dla lokalnej firmy za pośrednictowo za sprowadzeinie dachówki z Podkarpacia ), zaś taki sam zestaw Imerys Huguenot HP 10 ale obejmujący dachówki szczytowe kosztował 32.000 ( bez transportu na budowę i rozładunku ). HP 10 jest najbliższy ideałowi dachówki z projektu czyli Braas Tegalit, pięknie, gdyby nie ten sposób układania :( Meyera nie znam, mniemam że bierzesz pod uwagę model Piano ?

 

Pozdrawiam

 

RAfał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Na wstępie chciałem podziękować wszystkim użytownikom, którzy dzielą się na tym forum wiedzą i doświadczeniem nabytym w trakcie budowy domów, szczególnie "domów z wizją". Dużo można tutaj się dowiedzieć. Sami planujemy rozpoczęcie budowy na wiosnę, ale ostatnio trochę czasu poświęciłem tematowi dachówek i odwiedziłem kilka składów oferujacych płaskie dachówki, w tym poznałem wyceny. W projekcie doskonałego jest przewidziany Tegalit. Zagłębiając temat spotkałem się z m.in z informacjami o niezbyt estetycznych brzegach tej dachówki. W związu z tym poprosiłem lokalną firmę o wycenę dachu z tą dachówką i poruszyłem ten temat. Na wystawce dachówka w zasadzie prezentowała się bez zarzutów. Sprzedawca jednak asekuracyjnie zaznaczył, że w przypadku niezbyt estetycznego wykończenia brzegu, może być problem z ewentualną reklamacją, ponieważ taki efekt przy dachówkach betonowych nie jest jej wadą i może wystąpić. Akurat mieli na składzie dopiero co przywieziony transport takiej dachówki więc sprawdziliśmy i okazało się, że jest bez zarzutu. Niestety, sprawdzając na innym składzie (dachówka wyjęta z zapakowanej paczki) wygladała trochę gorzej - chodzi oczywiście o wykończenie brzegu. Datego chętnie poznam wasze opinie na ten temat - najlepiej na [email protected], żeby nie zaśmiecać wątku. W przypadku Tegalitu udzielany dla nas rabat mieścił się w zakresie 15-20% w zależności od składu. W przypadku innych płaskich dachowek rabat do kilkunastu procent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Na wstępie chciałem podziękować wszystkim użytownikom, którzy dzielą się na tym forum wiedzą i doświadczeniem nabytym w trakcie budowy domów, szczególnie "domów z wizją". Dużo można tutaj się dowiedzieć. Sami planujemy rozpoczęcie budowy na wiosnę, ale ostatnio trochę czasu poświęciłem tematowi dachówek i odwiedziłem kilka składów oferujacych płaskie dachówki, w tym poznałem wyceny. W projekcie doskonałego jest przewidziany Tegalit. Zagłębiając temat spotkałem się z m.in z informacjami o niezbyt estetycznych brzegach tej dachówki. .

 

Szczerze to wątpie czy to będzie tak strasznie widoczne. Teraz patrząc na naszą dachówkę wątpię. Chyba, że ktoś będzie stał i szukał takich uchybień. Dachówka tworzy całośc i z pewnej odległosci takie rzeczy są niewidoczne. Chyba warto dostać dodatkowy rabat jesli z bliska rzeczywiście dachówka będzie uszkodzona. Pamiętam, że też na początku zwracaliśmy uwagę na najdrobniejsze szczegóły, później już nam przeszło. Dom z dachem tworzą całośc i ludzie patrzą na całość, więc jeśli nie ma w związku z tym żadnych uchybień technicznych (że przez to dach przcieka, dachówka nasiąka itd itp), to nie przejmowałabym się jej wyglądem szczegółowym za bardzo.

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Załączam rzuty Doskonałego 2 EN "skastomizowanego" pod naszą rodzinkę. Prace trwają. W tym roku chcemy zakończyć na stanie "zero". Chętnie zapoznam się z Waszymi uwagami. Rozdzielczość jest taka sobie - chciałem wstawić lepsze, ale niestety były za "grube" w stosunku do wymagań Forum

 

Serdeczności,

 

Humira

 

Czesc Humira,

 

szczerze odradzam okna nad częscią salonową. Po pierwsze problem z utrzymaniem ich czystości, a po drugie one po jednym deszczu będą wyglądały na brudne. To raczej nie zdobi salonu. Zresztą duże okno w salonie w pełni doświetli tę część budynku. A teraz jak juz domek stoi stwierdzam, że brakuje mi okna przez które mogłabym wyjrzeć na stronę garażową. Nie ma takiego punktu w domu, żeby obejrzeć co się dzieje z tej strony domu, gdzie sa malutkie okienka wstawione. Teraz albo zrobiłabym większe te okna, albo po prostu niżej żebym cokolwiek widziała.

 

EDIT: dodam, że z tamtej strony mamy ciemny las - szczególnie nocą i w sumie nieprzyjemnie sie robi jak psy zaczynają ujadac w tym kierunku, a ja nie mogę skontrolować co za tym szczekaniem się kryje: dzik, grzybiarz czy włamywacz:)

Pozdrawiam,

Kasia

Edytowane przez plebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom z dachem tworzą całośc i ludzie patrzą na całość, więc jeśli nie ma w związku z tym żadnych uchybień technicznych (że przez to dach przcieka, dachówka nasiąka itd itp), to nie przejmowałabym się jej wyglądem szczegółowym za bardzo.

 

Pozdrawiam,

K.

 

Chyba masz rację, nie ma co przesadzać. Z odległości kilku - kilkunastu metrów nie będzie tego widać. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć co sądzicie o budowaniu na płycie fundamentowej? Czy ktoś z Was budował doskonałego lub z charakterem w oparciu o to rozwiązanie? Ostatnio trochę czytałem na ten temat i z opisów wychodzą prawie same plusy. Ciekawi mnie jak wychodzi to kosztowo w porównaniu z tradycyjnym posadowieniem? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

pozdr.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację, nie ma co przesadzać. Z odległości kilku - kilkunastu metrów nie będzie tego widać. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć co sądzicie o budowaniu na płycie fundamentowej? Czy ktoś z Was budował doskonałego lub z charakterem w oparciu o to rozwiązanie? Ostatnio trochę czytałem na ten temat i z opisów wychodzą prawie same plusy. Ciekawi mnie jak wychodzi to kosztowo w porównaniu z tradycyjnym posadowieniem? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

pozdr.

Paweł

 

Jeszcze odnośnie dachu - mam u siebie Tegalit i nie widac uchybien nawet stojąc przy samym budynku. Wrecz przeciwnie calosc wyglada moim zdaniem naprawde swietnie :)

 

Pytanie do "zadaszonych" - jak rozwiazaliście wentylację i kominki? Dekarz poleca założenie 8szt dachówek wentylacyjnych które trochę psują całą "taflę" (choć nie wyglada to tragicznie). Druga sprawa to kominki - na pewno potrzebny jest jeden przy kuchni. A co z odpowietrzeniem kanalizacji? Jak rozwiązaliście to u siebie?

U mnie w przyszłym tygodniu kończą wiec postaram się wkleić jakieś fotki przedstawiające zakonczenie stan surowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, nie wiem czy okna dachowe masz juz osadzone, czy zrobią to dopiero po montażu dachówki, ale to dopiero zepsuje taflę :) więc nie stresuj się wentylacją. Dekarz dobrze radzi, wilgoć z dachu musi uciekać i najlepiej zrobi to przez dachówki wentylacyjne. Jeśli są subtelnie wykonane to nie będą nic psuły. To samo dotyczy odpowietrzenia kanalizacji i innych małych kominków - jeśli Braas ma fajne, dopasowane dachówki do przelotu kominków to całość będzie na pewno wyglądała dobrze. Wklejaj zdjęcia :)

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i wielbicieli Doskonałego oraz innych domków naszej ulubionej pracowni :).

 

Zamierzam ruszyć z budową Doskonałego 2 EN w przyszłym roku wprowadzając nieznaczne zmiany w projekcie. Rezygnuję z garażu na rzecz pokoju i garderoby. Chcę również wyrównać poziom posadzki na parterze i stąd moje pierwsze pytanie na tym forum. Czy ktoś z Was - budujących wykonywał lub wykonuje posadzkę na tym samym poziomie? Śledzę ten temat od dłuższego czasu i już nie pamiętam czy była na ten temat mowa.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i wielbicieli Doskonałego oraz innych domków naszej ulubionej pracowni :).

 

Zamierzam ruszyć z budową Doskonałego 2 EN w przyszłym roku wprowadzając nieznaczne zmiany w projekcie. Rezygnuję z garażu na rzecz pokoju i garderoby. Chcę również wyrównać poziom posadzki na parterze i stąd moje pierwsze pytanie na tym forum. Czy ktoś z Was - budujących wykonywał lub wykonuje posadzkę na tym samym poziomie? Śledzę ten temat od dłuższego czasu i już nie pamiętam czy była na ten temat mowa.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Witam

na stronie domyzwizja.pl jest realizacja doskonałego2 , który ma wyrównany poziom, możesz zobaczyc jak to wygląda :)

Edytowane przez wiki:)
ja osobiście nie zrezygnowałam z wyrównaia, pniewaz zabardzo i sie to podoba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na stronie domyzwizja.pl jest realizacja doskonałego2 , który ma wyrównany poziom, możesz zobaczyc jak to wygląda :)

 

Wiem wiem, widziałem :). Na wyrównanie jestem zdecydowany, mam tylko dylemat - czy podwyższyć podłogę salonu o 30cm - to raz, czy tylko o 15cm, a resztę (komunikację, kuchnię itd.) dostosować do tego poziomu obniżając poziom posadzki w tych pomieszczeniach o 15cm - to dwa. Głównie chodzi o wysokość pomieszczenia "przykuchennego" - jeszcze w ramach salonu (już ze stropem), które w razie pierwszego rozwiązania (30cm w górę) będzie miało zaledwie 2,51m wysokości - trochę mało jak dla mnie.

 

Cały budynek chcę posadowić jakieś 50cm wyżej w odniesieniu do terenu i obsypać dookoła zachowując gł. przemarzania (takie rozwiązanie, zdaje się, widziałem także u Ciebie wiki).

 

Kolejna sprawa to wentylacja z rekuperacją i GWC. Pochodzę z Opola i zainteresowały mnie wymienione przez Ciebie tamtejsze firmy. Czy mogłabyś ewentualnie podzielić się wynikami wyceny?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Doskonali!

 

Nie pamietam czy ten watek byl poruszany, ale czy montujecie na dachu stopnie i ławy kominiarskie jak w projekcie?

czy to jest obowiazkowe bo wg mnie troche szpeci ten dach?

 

ale z drugiej strony trzeba dostac sie do komina od kominka praz komina z kotlowni...

w niektorych systemach dachowych (np MH lub Imerys) trzeba tez malowac na kolor dachowek (w Creatonie podbno sa pod kazdy kolor)

 

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basil, wiki - dzieki za odpowiedz!

Okna są już osadzone - troche je powiekszylem (94x160) wiec tafli jeszcze mniej :) ale nie wyglada źle... Jeśli chodzi o wentylacje to Braas ma dość ładne te dachówki wiec bedzie ok. Kominki odkladam na przyszły rok, bo muszę ich liczbę i lokalizację ustalić z hydraulikiem (którego jeszcze nie mam). Zrobie jakieś fotki w sobotę to wkleję :)

 

eagleeddie - ja mam wyrównany poziom, tylko ze dom mam osadzony praktycznie na poziomie działki bo warunki na to pozwoliły. Jesli masz dom posadzony 50cm wyżej to rozwiązanie 15-15 wydaje sie ok (jesli nie wymaga jakiś większych przeróbek). Tymbardziej ze okno w kuchni jest zaprojektowane jakoś nisko wiec dla wysokich osób moze być niewygodnie przy blacie (ja swoje podnosiłem zeby blat miec na wysokosci ok 95cm).

 

Odnośnie reku i GWC to z Opola jest PROVENT. Pisalem gdzies wczesniej o ich wycenie - z tego co pamietam ok 40tys za komplet...

 

pzdr.

Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

eagleeddie - ja mam wyrównany poziom, tylko ze dom mam osadzony praktycznie na poziomie działki bo warunki na to pozwoliły. Jesli masz dom posadzony 50cm wyżej to rozwiązanie 15-15 wydaje sie ok (jesli nie wymaga jakiś większych przeróbek). Tymbardziej ze okno w kuchni jest zaprojektowane jakoś nisko wiec dla wysokich osób moze być niewygodnie przy blacie (ja swoje podnosiłem zeby blat miec na wysokosci ok 95cm).

 

Witaj maciekp.

W jaki sposób wyrównałeś poziomy, jeśli można wiedzieć?

 

Kuchnię przenoszę do pomieszczenia przy łazience, żeby była bezpośrednio przy ogrodzie. Tym samym salon się trochę powiększy. Kuchenne okno frontowe powiększam na podobiznę tych w salonie. Z drugim jeszcze nie zdecydowałem co zrobić - likwidować, zostawić tak jak jest, czy też powiększyć.

 

Ogólnie są to wszystkie zmiany jakie wprowadzam (jak na tą chwilę :) ). Przemknęło mi tez przez myśl powiększenie pomieszczenia gospodarczego (rozterki z wyborem sposobu ogrzewania) ale chyba nie będzie to miało sensu, bo żadnego większego kotła nie będę tam wkładał.

Edytowane przez eagleeddie
Problemy z wysławianiem się ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj maciekp.

W jaki sposób wyrównałeś poziomy, jeśli można wiedzieć?

 

Kuchnię przenoszę do pomieszczenia przy łazience, żeby była bezpośrednio przy ogrodzie. Tym samym salon się trochę powiększy. Kuchenne okno frontowe powiększam na podobiznę tych w salonie. Z drugim jeszcze nie zdecydowałem co zrobić - likwidować, zostawić tak jak jest, czy też powiększyć.

 

Ogólnie są to wszystkie zmiany jakie wprowadzam (jak na tą chwilę :) ). Przemknęło mi tez przez myśl powiększenie pomieszczenia gospodarczego (rozterki z wyborem sposobu ogrzewania) ale chyba nie będzie to miało sensu, bo żadnego większego kotła nie będę tam wkładał.

 

Podłogę wyrownałem do poziomu kuchni. Wiem ze straciłem jesli chodzi o wzgledy estetyczne - ten obniżony salon wyglada b. fajnie ale stwierdzilismy z zoną ze na jednej plaszczyźnie parteru (na którym bedziemy spedzac zdecydowaną wiekszość czasu) bedzie nam sie lepiej mieszkało :). Mysle ze tak zle nie wyszło - zdjecia ponizej. Po dociepleniu, wylewkach i podłodze okna bedą praktycznie do ziemi.

 

http://img100.imageshack.us/img100/4627/dsc0164hi.jpg

 

http://img823.imageshack.us/img823/3828/dsc0134b.jpg

 

jesli chodzi o pomieszczenie gospodarcze to ja powiekszylem swoje zdecydowanie - tj o cały garaz (ktory mam dobudowany z boku). Mając tę dodatkową powierzchnię do dyspozycji przesunąłem sciankę w kotłowni o 1m uzyskując kotłownio-pralnię (z zsypem na brudy z górnych łazienek, które są idealnie nad kotłownią:).

Resztę powierzchni przeznaczyłem na pomieszczenie gospodarcze z wydzieloną cześcią na spizarkę oraz oddzielną garderobę pomiedzy wiatrołapem a przejsciem do garażu (bo w jednej szafie wnękowej, która jest tam przewidziana bedzie trochę mało tam miejsca na kurtki, buty itp...)

 

Wiec jesli sie wachasz czy powiekszyć pomieszczenie gosp a masz taką mozliwość to się nie wahaj... wszyscy mówią ze takiej powierzchni nigdy za mało...

Edytowane przez maciekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogę wyrownałem do poziomu kuchni. Wiem ze straciłem jesli chodzi o wzgledy estetyczne - ten obniżony salon wyglada b. fajnie ale stwierdzilismy z zoną ze na jednej plaszczyźnie parteru (na którym bedziemy spedzac zdecydowaną wiekszość czasu) bedzie nam sie lepiej mieszkało :). Mysle ze tak zle nie wyszło - zdjecia ponizej. Po dociepleniu, wylewkach i podłodze okna bedą praktycznie do ziemi.

 

[jesli chodzi o pomieszczenie gospodarcze to ja powiekszylem swoje zdecydowanie - tj o cały garaz (ktory mam dobudowany z boku). Mając tę dodatkową powierzchnię do dyspozycji przesunąłem sciankę w kotłowni o 1m uzyskując kotłownio-pralnię (z zsypem na brudy z górnych łazienek, które są idealnie nad kotłownią:).

Resztę powierzchni przeznaczyłem na pomieszczenie gospodarcze z wydzieloną cześcią na spizarkę oraz oddzielną garderobę pomiedzy wiatrołapem a przejsciem do garażu (bo w jednej szafie wnękowej, która jest tam przewidziana bedzie trochę mało tam miejsca na kurtki, buty itp...)

 

Wiec jesli sie wachasz czy powiekszyć pomieszczenie gosp a masz taką mozliwość to się nie wahaj... wszyscy mówią ze takiej powierzchni nigdy za mało...

 

 

Patrzę na Wasze zdjecia z ciekawościa bo jestem na podobnym etapie. Nie wiem czy dobrze widze że otwór na okno kuchenne jest wyłożony na podstawie Isomurem?

Czy moze jest to jakis bloczek (Ytong?) aby lepiej zakotwiczyc okna (tzn nie kotwiczyć je w porotermie bezpośrednio) jesli montujesz okna w wastwie ocieplenia?

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...