Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Patrzę na Wasze zdjecia z ciekawościa bo jestem na podobnym etapie. Nie wiem czy dobrze widze że otwór na okno kuchenne jest wyłożony na podstawie Isomurem?

Czy moze jest to jakis bloczek (Ytong?) aby lepiej zakotwiczyc okna (tzn nie kotwiczyć je w porotermie bezpośrednio) jesli montujesz okna w wastwie ocieplenia?

 

Pozdrawiam

Rafał

 

To zwykły bloczek komórkowy - pojawił się tam ponieważ zdecydowaliśmy się podnieść okno kuchenne o ok 10-12 cm. W projekcie blat kuchenny, który dochodzi do okna jest na wysokości 85cm a to jest dla nas za nisko. Musieliśmy wiec podnieść okno żeby później móc podnieść blat...

 

Okna będę montował w warstwie ocieplenia ale nie wiem czy ten bloczek coś zmieni. Może rzeczywiście lepiej będzie przymocować kotwy.

Isomur kładłem tylko jako pierwszą warstwę przy podłodze.

 

Pozdrawiam,

Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

eagleeddie, skonsultuj swoje zmiany z dobrym architektem. Kuchnia przeniesiona do pokoju - przy ogrodzie, jesli jej nie powiększysz w żaden sposób, bedzie strasznie klaustrofobiczna. Powierzchnia niby taka sama jak kuchnia w oryginalnym miejscu ale bez otwarcia na salon będzie się wydawała bardzo ciasna. Odzysk metrów z kuchni może być bardzo pozorny bo jakby nie patrzeć nawet po wyrównaniu poziomow zostanie właściwie osobne pomieszczenie raczej trudne do zagospodarowania. Może warto to rzważyc, bo zmiany na papierze robi sie łatwo ale konsekwencje trudno realnie przewidzieć.

 

maciekp, niezłe zmiany, po porstu rewolucja. Kawał chaty Wam się zrobi dzieki takiej operacji. Można mieć niezły warsztacik w tym pomieszczeniu gospodarczym ( na piwo z kumplami :) )

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eagleeddie, skonsultuj swoje zmiany z dobrym architektem. Kuchnia przeniesiona do pokoju - przy ogrodzie, jesli jej nie powiększysz w żaden sposób, bedzie strasznie klaustrofobiczna. Powierzchnia niby taka sama jak kuchnia w oryginalnym miejscu ale bez otwarcia na salon będzie się wydawała bardzo ciasna. Odzysk metrów z kuchni może być bardzo pozorny bo jakby nie patrzeć nawet po wyrównaniu poziomow zostanie właściwie osobne pomieszczenie raczej trudne do zagospodarowania. Może warto to rzważyc, bo zmiany na papierze robi sie łatwo ale konsekwencje trudno realnie przewidzieć.

 

maciekp, niezłe zmiany, po porstu rewolucja. Kawał chaty Wam się zrobi dzieki takiej operacji. Można mieć niezły warsztacik w tym pomieszczeniu gospodarczym ( na piwo z kumplami :) )

 

Pozdrawiam

 

Rafał

 

eagleeddie: Zgadzam sie z Rafalem. Jeśli zależy Ci na powiększeniu salonu to łatwiej jest wydłużyć budynek o 1,5-2m.

Planowałeś coś konkretnego na tej powierzchni po oryginalnej kuchni?

 

Basil: wbrew pozorom zmiany nie sa takie duże - tylko dwie nowe scianki dzialowe... ale schowek na trunki sie znajdzie i piwko z kumplami bedzie mozna w spokoju wypić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po miesiącach debat zdecydowalisy się w końcu na dachówkę domino po czym dostaliśmy info od firmy że mają taka lawinę zamówien ze bedzie dostepna dopiero w styczniu,no załamka,ale trudno,czekamy.

ponawiam pytanko o obłożenie komina,nie chcemy klinkieru,pozostaje blacha,jaką wybraliście,w jakim kolorze( będziemy mieli dachówke w kolorze łupka),ewentualnie może ktoś ma inny pomysł na obłożenie komina,będę wdzięczna za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiki: okna jeszcze przed nami... poszukiwania dostawcy zostawiłem sobie na długie zimowe wieczory :)

 

meg29st: ja mam VMZinc Anthra - do ciemnego Tegalitu pasuje idealnie a Twój kolor bedzie chyba podobny. U mnie wyszło to tak:

 

http://img839.imageshack.us/img839/9786/kopiadsc0717.jpg

Edytowane przez maciekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciekp Piękny dach:):)

lukarne ocieplales może??

 

Dzięki :)

 

Odnośnie ocieplenia - tak, ale na razie tylko tam gdzie poszły obróbki blacharskie. Mam napchane waty + ten styropian, który widac na zdjeciu (choć pewnie zostanie wymienony na inny podczas ocieplania całego budynku). Reszta na wiosnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basil102, w miejscu po kuchni zamierzam postawić duży stół, ściankę działową najchętniej bym "przeszklił" całą ale przedsionek straci wtedy swoje funkcje.

Nowa kuchnia rzeczywiście może wydawać się klaustrofobiczna ale nic nie stoi na przeszkodzie aby wejście do niej zrobić po skosie z dużym otworem wejściowym (najlepiej do samego podciągu, który zastąpiłby kawałek ściany nośnej) także przeszklonym na całej swojej powierzchni (szklane drzwi itd) - coś na wzór ściany sypialni w projekcie "Z Charakterem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eagleeddie, potwierdzasz niejako moje obawy / uwagi do takiego pomysłu. Spróbuj wpisać w pomieszczenie obecnej kuchni stół ( duży jak piszesz ) z krzesłami z poszanowaniem zasad ergonomii projektowania wnętrz ( np. w oparciu o książkę Podręcznik Projektowania Architektoniczno - Budowlanego ) i może sie okazać, że wcale tak różowo nie będzie. No i przyznasz, że dyganie kilka ( naście ) razy dziennie z kuchni do tak oddalonej jadalni i z powrotem z wygodą ma niewiele wspólnego. Nie twierdzę, że pomysł innego wykorzystania pomieszczeń jest zły ale warto go skonsultować z fachowcem. Pamiętaj, że będzisz tam mieszkał przynajmniej kilkanaście lat i któregoś dnia te marsze między kuchnia i jadalnią mogą się znudzić.

 

wiki:), walcze niezmiennie na tych samych frontach czyli moja betonowa podłoga i kredyt. Podłoga została zrobiona / naprawiona i wylana została warstwa dekoracyjna. Niestety wykonawca przekombinował stwierdzając, że na pewno bardzo spodobaja mi sie dodatkowe efekty kolorystyczne na podłodze i ... wyszło dziwnie. Dziaiaj poprawiają, ale w międzyczasie okazało sie że podłoga znowo popękała. Chyba już zaakceptuje to pękanie jako immanentną ceche betonu bo siły już mi brak :) W kwestii zwiększenia kwoty kredytu zaś Deutsche Bank w sowjej radosnej twórczości odmówił mi ponieważ przez 3 miesiące byłem na zwolnieniu lekarskim. Tego w ogóle nie komentuje bo odzywają się we mnie zwierzęce instynkty a ja w sumie "niespotykanie spokojny człowiek jestem" :)

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eagleeddie; My również zdecydowaliśmy sie na kilka zmian w Doskonałym, min podwyzszenie podłogi w salonie o 30cm a wraz z nią także okien. Moim zdaniem jest przestrzenniej i wygląda fajnie, poza tym nie wyobrażaliśmy sobie pokonywania za każdym razem kilku stopni chociażby przy przenoszeniu dań z kuchni.. Nie zauważyłam też czy ktoś podpiwniczał Doskonałego ? Nam wyszło tak :

 

 

 

maciekp; czy mógłbyś załączyć jeszcze jakieś zdjęcie obróbki lukarny po bokach ? Takiego wykończenia oczekuję i od mojego dekarza. Rewelacja!

DSC04396a.jpg

DSC04420a.jpg

DSC04395a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekp; bardzo mi się podoba robota Waszego dekarza,super!czy mógłbyś dodać jeszcze jakieś zdjęcia z bliska wykończenia komina, bo chciałabym je pokazać mojemu dekarzowi. I jeszcze jedno czy mógłbyś zdradzić cenę blachy i cenę za robociznę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basil, wydaje mi się, że pomieszczenie o powierzchni 12 m2 zmieści stół "gościnno-imprezowy", bo w zasadzie taki ma mieć charakter. Stół kuchenny codziennego użytku będzie się znajdował w kuchni i tutaj może wyjść ten problem, o którym mówiłeś - małe zamknięte pomieszczenia. Wszystko jeszcze będzie przedmiotem przemyśleń ale dzięki Ci za cenne uwagi. Zdaję sobie sprawę, że można przesadzić i zaburzyć harmonię wnętrz.

 

Monya, właśnie przed chwilą w gronie rodzinnym zapadła decyzja o pozostawieniu posadzki salonu na zaprojektowanym poziomie :). Urzekły nas zdjęcia z realizacji domu plebusa :).

 

Wpadł mi do głowy (a w zasadzie żona zasugerowała ;) ) jeszcze jeden pomysł: szklana ściana nad pustką (przy skosie) - podobnie jak w domach "Z Charakterem". Chciałbym tam urządzić taki otwarty gabinet - pracownię. Fajnym elementem mogą być też żaluzje przesłaniające nieco możliwy nieład pracy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Odnośnie ocieplenia - tak, ale na razie tylko tam gdzie poszły obróbki blacharskie. Mam napchane waty + ten styropian, który widac na zdjeciu (choć pewnie zostanie wymienony na inny podczas ocieplania całego budynku). Reszta na wiosnę...

 

Maciek, nie moge dostrzec na zdjeciu czy masz dachówkę kładzioną w szachownicę (jedna pod drugą) czy z przesunieciem o połowe kolejnych rzędów?

 

Obecnie nie ma juz ani Tagelitu ani Domina ani Piaty w kolorze lupka i rozwazam MH Piano (kolor b podobny do Domino lupek ale mniejsza) lub HP10 - ta ostatnia jest wielkosciowo najbardziej zblizona do Tagelita (choc kolor inny ) ale faktycznie jak napisal Basil Imerys nie daje gwarancji na ulozenie w szachownice. Stad jestem ciekaw czy ktos ukladal dachowke, tak jak to zaprojektowali autorzy domow z wizja z przesunieciem i jak to wyglada?

 

Basil - mam juz domu probki kilku dachowek z wyjatkiem Erlus Linea bo nie znalazlem ich nigdzie w mazowieckim:-( ale patrzac na Twoje zdjecia wydaje mi sie ze jest ona bardziej szara niz lupek? Czyli bardziej zblizona do kolory szarego tegality niz tego grafitowego? szkoda ze dostawcy dachowek nie stosuja kodowania RAL bylo by znacznie prosciej;(

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAF70, kiedy ja kupowałem Erlusa handlował nimi Mar Bud z Milanówka http://www.mar-bud.com/ i oferował calkiem sensowna cenę. Kolor dachówki choć niezmienny to zależy od swiatła, konta patrzenia, itd, itp. dlatego ze zdjęć moim zdaniem nie da sie niczego wywnioskować. Ja porównywałem bezpośrednio Erlusa i Nelskamp Nibra G10. Ze zdjęć wynikało, że nie ma żadnej róznicy, na żywo była kolosalna. Właściciel składu, gdzie oglądałem Nelskampa twierdził, że między Erlusem a Domino nie ma żadnej różnicy. W mojej okolicy są 4 domy pokryte Creatonem i ja nie widzę między nim a moim dachem wielkiej róznicy ( może 1 ton ). Nie pamiętam jak jest z kolorami Tegalitu, Erlusa wziąłem w kolorze "Sintergrau" czyli w sumie antracyt lub grafit. Róznice między Tegalitem, Domino a Erlusem zapewne są, ale nie na tyle istotne by mogły zburzyć kolorystyke całego domu, ja bym się tym tak bardzo nie stresował.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAF70, kiedy ja kupowałem Erlusa handlował nimi Mar Bud z Milanówka http://www.mar-bud.com/ i oferował calkiem sensowna cenę. Kolor dachówki choć niezmienny to zależy od swiatła, konta patrzenia, itd, itp. dlatego ze zdjęć moim zdaniem nie da sie niczego wywnioskować. Ja porównywałem bezpośrednio Erlusa i Nelskamp Nibra G10. Ze zdjęć wynikało, że nie ma żadnej róznicy, na żywo była kolosalna. Właściciel składu, gdzie oglądałem Nelskampa twierdził, że między Erlusem a Domino nie ma żadnej różnicy. W mojej okolicy są 4 domy pokryte Creatonem i ja nie widzę między nim a moim dachem wielkiej róznicy ( może 1 ton ). Nie pamiętam jak jest z kolorami Tegalitu, Erlusa wziąłem w kolorze "Sintergrau" czyli w sumie antracyt lub grafit. Róznice między Tegalitem, Domino a Erlusem zapewne są, ale nie na tyle istotne by mogły zburzyć kolorystyke całego domu, ja bym się tym tak bardzo nie stresował.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

 

Dzieki za informację:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...