Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

maciekp; bardzo mi się podoba robota Waszego dekarza,super!czy mógłbyś dodać jeszcze jakieś zdjęcia z bliska wykończenia komina, bo chciałabym je pokazać mojemu dekarzowi. I jeszcze jedno czy mógłbyś zdradzić cenę blachy i cenę za robociznę?

 

Niestety pomimo objetnicy nie mam jeszcze zdjec gotowego dachu - musze jeszcze poczekac na kilka dachowek +dokonczyc montaz dwoch okien...

Odnosnie komina i lukrany to chyba na tych zdjeciach widac to troche lepiej. Dachówka jest kladziona z przesunieciem. Cena blachy - w W-wie mozna ja dostac za ok ok. 17zl/kg

 

http://img683.imageshack.us/img683/2015/dsc0713komin.th.jpg

 

http://img245.imageshack.us/img245/4980/dsc0714r.th.jpg

 

http://img96.imageshack.us/img96/9043/dsc0752y.th.jpg

 

http://img684.imageshack.us/img684/2769/dsc0750v.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich ,,doskonałych” – my również wprowadziliśmy pewne zmiany w projekcie: najważniejsze z nich to: podpiwniczenie części domu (dodatkowe pomieszczenie – może pralnia, kotłownia itp.) garaż został zamieniony na dodatkowy pokój i tyle z takich istotniejszych zmian. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru ,,firmy” która zdecyduje się na budowę . I tu niestety zaczynają się problemy (budujemy pod Krakowem od strony Kielc) jedna z ekip zaproponował nam cenę 70 tyś. z dachem !!! Mam pytanie do osób budujących w okolicy Krakowa: jak przedstawiają się koszty ekipy ? Bo wydaje mi się, że nasza jest dość droga. Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości. A dorzucę , że zażyczyli sobie dźwig – tylko po co ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,,doskonałych” – my również wprowadziliśmy pewne zmiany w projekcie: najważniejsze z nich to: podpiwniczenie części domu (dodatkowe pomieszczenie – może pralnia, kotłownia itp.) garaż został zamieniony na dodatkowy pokój i tyle z takich istotniejszych zmian. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru ,,firmy” która zdecyduje się na budowę . I tu niestety zaczynają się problemy (budujemy pod Krakowem od strony Kielc) jedna z ekip zaproponował nam cenę 70 tyś. z dachem !!! Mam pytanie do osób budujących w okolicy Krakowa: jak przedstawiają się koszty ekipy ? Bo wydaje mi się, że nasza jest dość droga. Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości. A dorzucę , że zażyczyli sobie dźwig – tylko po co ?

 

Witaj,

u nas dźwigiem transportowano krokwie na dach.

Troche ważą te bele.

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących

 

jestem na etapie doboru dachówki i zastanawiam się czy warto kłaść ją taką drogą tj. czy robi taką różnicę położenie dachówki ceramicznej ale standardowej w kolorze szarym, grafitowym itp. zamiast tegalita, erlus linea i podobnych

 

co o tym myślicie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich doskonałych:)

 

Zamieszczam kilka zdjęć z naszej realizacji doskonałego.

Miłego oglądania i czekam na Wasze zdjęcia.

 

Całkiem fajnie wyszło!) W salonie tylko jest za mały telewizor;-)

Rynny wydaja sie czarne? a w takim lukarna i komin w jakim są kolorze blachy?

W jakiej wysokosci sa dzrwi wejsciowe u Was 255? Nie widze naswieteln wiec zakladam ze zmniejszyliscie do...cm?

 

Pozdrawiam i gratuluje!

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich doskonałych:)

 

Zamieszczam kilka zdjęć z naszej realizacji doskonałego.

Miłego oglądania i czekam na Wasze zdjęcia.

 

Całkiem fajnie wyszło!) W salonie tylko jest za mały telewizor;-)

Rynny wydaja sie czarne? a w takim lukarna i komin w jakim są kolorze blachy?

W jakiej wysokosci sa dzrwi wejsciowe u Was 255? Nie widze naswieteln wiec zakladam ze zmniejszyliscie do...cm?

 

Pozdrawiam i gratuluje!

Rafał

 

Czesc Rafale,

 

Wszedzie mamy stare meble i stary sprzęt tv, niestety budowa tyle pożarła, że na nowe trzeba będzie poczekac jeszcze dlugo. Chyba nawet pierwsze beda kostka i plot, dopiero zainwestujemy w nowe meble i sprzet tv, ktorego notabene nie mamy czasu oglądać. Mamy czarny dach, czarna obróbkę blacharską, czarne rynny i parapety, będzie też taka sama podbitka. Ta czerń bardziej przypomina gleboki grafit. Drzwi wejsciowe tak jak piszesz 225 x 125.

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Plebus:):):)

elewacja rewelacja :), piekna kuchnia:) czarno-baiła mój ulubiony zestaw kolorów

Mi jeszcze daleko do tego etapu. jestem przed wylewkami i w poniedziałek zaczynaja nam ocieplac domek:):)

już nie moge sie doczekać kiedy mój tak będzie wyglądał ładnie z zewnatrz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=plebus; Mamy czarny dach, czarna obróbkę blacharską, czarne rynny i parapety, będzie też taka sama podbitka. Ta czerń bardziej przypomina gleboki grafit.

Pozdrawiam,

K.

 

Domek super. My też zrobiliśmy czarne obróbki blacharskie. Mamy antracytowy dach.A elewację planujemy "ocieplić" kamieniem i płytą drewnopodobną. Czy mogę zapytać, bo zauważyłam że macie falistą dachówkę, jaka to dachówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek super. My też zrobiliśmy czarne obróbki blacharskie. Mamy antracytowy dach.A elewację planujemy "ocieplić" kamieniem i płytą drewnopodobną. Czy mogę zapytać, bo zauważyłam że macie falistą dachówkę, jaka to dachówka?

 

http://www.tondach.pl/dachowki/suwakowe/stodo-12/ nie taka falista jak się wydaje, z daleka wygląda jak płaska. Gdzieś na forum są zdjęcia dachu, tam widac ją dokladnie.

 

P.S. Chcielismy zrobić w brązach,. ale okoliczne domy są w brązach i zdecydowalismy sie na szarości. O kamieniu też myśleliśmy, ale po weryfikacji ich ceny odpadły - buuu :(

 

Pozdrawiam,

K.

Edytowane przez plebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Plebus:):):)

elewacja rewelacja :), piekna kuchnia:) czarno-baiła mój ulubiony zestaw kolorów

Mi jeszcze daleko do tego etapu. jestem przed wylewkami i w poniedziałek zaczynaja nam ocieplac domek:):)

już nie moge sie doczekać kiedy mój tak będzie wyglądał ładnie z zewnatrz

pozdrawiam

 

Dziękuję Wiki, chciałam zupełnie na czarno-bialo zrobic, ale wszedzie mi odradzano czarny blat i w sumie czarny mam tylko przy kominku i cały czas jest zakurzony, codziennie można z niego ścierać kurz, ciekawa jestem czy w kuchni tez tak by to wyglądało. Niby częściej się go używa i przeciera, ale zazwyczaj nie uzywa się codziennie całego. Płyta indukcyjna jest czarna i wiecznie coś na niej widać, więc coś w tym musi być. Kuchnie również jeszcze mamy nie skończoną: lakobel, jeszcze jedna szafka do dorobienia, blat z drewna oddzielający kuchnię od salonu.

 

Nie martw się tempem robót, szybiej zleci niż Ci się wydaje. Później jest tylko problem, bynajmniej u nas, z funduszami. Chciałoby się wykończyć wszystko na finał, ale jeszcze daleka droga przed nami. Najwazniejsze, że mieszkać można i cieszyć się powierzchnią domu i własną działką:)

 

Powodzenia w budowie,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Doskonali,

 

Czy ktos moze podzielic sie informacja, w jaki sposób wykonał sufit na poddaszu? Tzn czy np drewno na jątkach, czy zabudowa z płyt GK?

 

Zastanawiam sie, czy moge podniesc krokwie i platwie (w ramach podniesienia wysokosci o pustak) a zostawic jatki na tym samym poziomie aby nie podnosic sufitu?

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi Ci o stryszek :-)

Ja całość obłożyłem cienką płytą OSB (pod nią wełna), z tego pomieszczenia będę korzystał przed zimą, wiosną i świętami.

Jedyny gość jaki będzie je odwiedzał to kominiarz. Myślę że nie sensu wkładać tam większych pieniędzy - byle trochę ocieplić i zabezpieczyć.

 

Jeśli chodzi o konstrukcję dachu, to możesz zostawić jętki na tym samym poziomie, jednak razem z nimi powinny zostać płatwie. Niestety u mnie było to kłopotliwe. Okazało się że po przesunięciu płatwi, wykonane wcześniej podpierające je słupy stoją gdzieś obok. U mnie więc o wysokości poddasza i stryszku zdecydowały właśnie SŁUPY.

 

Pozdrawiam, Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi Ci o stryszek :-)

Ja całość obłożyłem cienką płytą OSB (pod nią wełna), z tego pomieszczenia będę korzystał przed zimą, wiosną i świętami.

Jedyny gość jaki będzie je odwiedzał to kominiarz. Myślę że nie sensu wkładać tam większych pieniędzy - byle trochę ocieplić i zabezpieczyć.

 

Jeśli chodzi o konstrukcję dachu, to możesz zostawić jętki na tym samym poziomie, jednak razem z nimi powinny zostać płatwie. Niestety u mnie było to kłopotliwe. Okazało się że po przesunięciu płatwi, wykonane wcześniej podpierające je słupy stoją gdzieś obok. U mnie więc o wysokości poddasza i stryszku zdecydowały właśnie SŁUPY.

 

Pozdrawiam, Irek

 

Trafiłeś w sedno!

Otóż podnosze o jeden pustak ale chcialem zostawic wysokosc sufitu na pietrze na tej samej wysokosci.Patrzac na rysunki wykombinowalem, ze platwie ktore sa nad jetkami trzeba bedzie podniesc aby trafialy na słupy, ktore juz sa. A jetki chcialem zostawic na obecnym poziomie. Czyli jetki zostaja, a platwie podnosza sie o 22 cm.

Mam jutro to omowic z kier budowy i szukam argumenty aby sie zgodzili tak zostawic. Dlacczego jetki musza przesunac sie z platwiami? Rozumiem ze wobec tego nie podnosiles sufitu poddasza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszytskich

Rozważamy budowę domu "Doskonały" jeszcze nie wiem w jakiej wesji. Bardzo proszę o jakieś namiary takiego wybudowanego domu, który by można było objerzeć. Najlepiej z województwa mazowieckiego (lub innego). Proszę też jeśli to możliwe o zdjęcia z wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plebus, uwielbiam takie nowoczesne domy, zawsze mówiłam na nie klocki;), a tu proszę nowoczesny nie musi być prostym klockiem. Świetna kolorystyka zewnętrzna i właśnie ta bryła taka orginalna. Co masz na podłogach na dole?, to jakiś gres? Gratuluję wyczucia smaku i gustu:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam podać adres gdyby ktoś chciał mi przesłać zdjęcia lub o co bardzo prosze adres takiego domu do obejrzenia: [email protected] Ciężko jest sobie wyobrazić taki dom jak wygląda w rzeczywistości (szczególnie wnętrza) dlatego tak bardzo mi zależy na obejrzeniu tego domu przed podjęciem ostatecznej decyzji - żeby nie żałować przez długie lata. Z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plebus, uwielbiam takie nowoczesne domy, zawsze mówiłam na nie klocki;), a tu proszę nowoczesny nie musi być prostym klockiem. Świetna kolorystyka zewnętrzna i właśnie ta bryła taka orginalna. Co masz na podłogach na dole?, to jakiś gres? Gratuluję wyczucia smaku i gustu:yes:

 

Dziękuję Mar Jel,

 

mamy gres lapato na podłogach na dole, na piętrze panele.

Wcześniej zamieszczone są inne zdjęcia z domu.

 

Pozdrawiam,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...