Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeszcze jedno pytanko, czy według Was opłaca się dodawać grubsze ocieplenie scian i dachu?

 

jest 12 cm , ja dam wiecej to nie jest duży koszt .

 

ale mam inny dylemat byłem u ciesli i twierdzi że więzba jest przewymiarowana tzn chce zamienic:

 

krokwie 16x22 na 9x20 ( to sa te dłużssze 10m )

te krótsze krokwie 6x22 na 7x20

 

płatwie z 14x24 na 10x20

 

jętki chce pozamieniać 6x18 na podwójne 4x20

 

 

i co teraz ma ktoś dobrego cieśle który mogłby to ocenić ?

 

 

ja moge podejrzewac ze woli robić z cieńszego bo jest mu tak łatwiej , ale z drugiej strony sami projektanci twierdzili ze jest przewymiarowane i badz tu mądry

 

 

 

druga sprawa to czy robicie wieniec na scianie fundamentowiej znowu

murarz twierdzi ze nie potrzeba tam samo kierbud ....

 

zaczynają sie schody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papajoe

 

Jeśli chodzi o więźbę to jeśli nawet jest przewymiarowana to przecież nic strasznego. Drewno nie będzie Cię kosztować wiele więcej, a dach zawsze sztywniejszy. Ja osobiście bym nie odchudzał więźby.

 

Co do wieńca na ścianie fundamentowej to jest o absolutnie zbędny. Ja zamiast niego daje dwie warstwy bloczków więcej i tyle. Wieniec jest konieczny kiedy masz podpiwniczony budynek.

 

A który budujesz? Z charakterem czy doskonały bo już nie pamiętam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papajoe

 

Jeśli chodzi o więźbę to jeśli nawet jest przewymiarowana to przecież nic strasznego. Drewno nie będzie Cię kosztować wiele więcej, a dach zawsze sztywniejszy. Ja osobiście bym nie odchudzał więźby.

 

Co do wieńca na ścianie fundamentowej to jest o absolutnie zbędny. Ja zamiast niego daje dwie warstwy bloczków więcej i tyle. Wieniec jest konieczny kiedy masz podpiwniczony budynek.

 

A który budujesz? Z charakterem czy doskonały bo już nie pamiętam:)

 

 

Doskonały 3 ( bez garazu ) nie wiem jak jest w projekcie z Charakterem , ale u mnie są słupy ktore sa powiązane z ławą a potem jeszcze raz z wieńcem sciany fundamentowej ... to tez tylko 30zl/m za robote ....

 

bedę robił pełne deskowanie więc dach napewno bedzie "sztywny " :)

 

w projekcie z Charakterem jest wieniec ściany fundamentowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedż i ciagle drążąc temat ogrzewania mam pytanie czy ktoś może sie orientuje czy w projekcie jest obliczony koszt enegetyczny na 1m2 i jeszcze jedno czy kominek w "z charakterem" jest na gaz czy na drewno?

 

 

Zapotrzebowanie na m2 powierzchni ogrzewanej 73,9 w/m2

Zapotrzebowanie na m3 kubatury ogrzewanej 25,3 w/m3

Zapotrzebowanie ciepła projektowanego budynku 14 990 W

 

 

Kubatura ogrzewana 593m3

Pow Ogrzewana 203 m2

 

dotyczy projektu "Doskonały"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również zamierzam budować dom "z charakterem"

 

mam do Forumowiczów kilka pytań związanych z ewentualną zmianą w projekcie. Jakie zmiany zamierzacie dokonać w projektach domów z charakterem/doskonały.

 

Osobiście zastanawiam się nad:

1. dodatkowym dociepleniem posadzki (zamiast 8cm styropianu, 10 do 12cm)

2. dodatkowym dociepleniem ścian (zamiast 12cm styr. 15-20cm

3. zamienieniem ogrzewania gazowego wyłącznie na podlogowe elektryczne (brak gazu w okolicy), a na piętrze na 1-2 piece akumulacyjne, II taryfa

4. dodatkowym dociepleniem wewnętrznych ścian i sufitu garażu (będzie bez ogrzewania). Zwracam uwagę, że garaż znajduje się pod pokojami.

5. nie wiem czy przewidziany jest GWC i rekup. - zastosowanie ich w domku

 

Na ile wyceniacie zmiany w/w oraz ewentualnie ich sens.

Czy wg Was znacząco się zmieni ciepłożerność domu?

 

pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chce budowac dom "Doskonały" z pojedynczym garazem ale ze wzgledu na problemy "ogolnożyciowe" skonczylo sie na kupnie projektu i czekaniu na lepsze czasy :)

 

Mysle, ze nie ma sensu zmieniac parametrow wiezby, ocieplenia pomimo iz budynek jest raczej przewymiarowany. Co do wiezby, to tak jak ktos juz tu wspomnial, na cenie bedzie niewielka roznica, a zawsze jest to zgodne z projektem, a wiec bez przerobek i bardziej stabilnie.

 

 

W nastepnym tygodniu moge miec dokladna wycene materialową zrobiona przez fachowca.

Zmienilem swoj post, bo byl troche bez sensu, co pewnie wielu zauwazylo :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się że odnalazłam fanów projektu Doskonały :D

 

najprawdopodobniej ruszamy z budową marzec/kwiecień :) :

 

mam do Was pytanie?

jak rozwiązujecie kwestię ogrzewania?

zastanawiam się z mężem nad ogrzewaniem podłogowym na dole

ha ...

i temat kominka - też szukamy alternatywy

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Tez jestem fanka projektu "z charakterem" i "doskonały" jesli ktos ma kosztorys albo wizualizacje, czy fotki to poprosze na maila [email protected]

 

 

witam Was

ja jestem fanką "doskonały" :D

 

ruszamy wiosną :D

 

na końcu wkleił mi się post: dot.ogrzewania i kominka - może ktoś zerknie...

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki paseczek :) moj architekt chce 5000zl :o

 

Moje 2000 zł to kwota tylko za drobne zmiany (dwa podciągi, zmiana kąta nachylenia dachu, przestawienie ścian działowych).

Znajomi płacili ok. 5000 zł jeśli projektant zajmował się wszystkim tzn. brał projekt i upoważnienie a wracał z pozwoleniem na budowę.

Ja musiałem zapłacić jeszcze geodecie, geologowi i trochę się najeździć po urzędach i instytucjach.

Ciekawostka - w urzędach wszystko załatwiałem szybko z miłą i pomocną obsługą. Instytucje np. energertyka i gazownia zajmują się głównie wyszukiwaniem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...