Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

WItam,

chcę zakupić projekt domu doskonały 2 z biura domy z wizją. Niestety, działka na której chcę postawić ten dom znajduje się na terenie nasypów, czyli na gruncie niezbyt stabilnym. Oznacza to, że będę musiał budować na płycie lub na specjalnie wzmocnionym fundamencie. W związku z powyższym mam pytanie, czy ktoś z Państwa budował ten dom na płycie oraz ile droższa jest taka płyta od zwykłego fundamentu? ile pod ten projekt będzie kosztowała płyta? Czy znacie w Warszawie lub w bliskiej okolicy jakiegoś projektanta, który mógłby mi przeprojektować ten projekt. Mam już zrobione badania geologiczne mojej działki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oskmik ja nie pomoge bo buduje na normalnym fundamencie.

Co do stalowej platwi to mozna ja zmienic oczywiscie tylko po co? Jezeli masz platew o wymiarach 24x24 to wychodzi ci na nia prawie metr3 drewna. Platew stalowa wazy 360 kg po niecale 2700 zl za tone wychodzi cena bardzo zblizona do drewna... takze ja sobie darowalem :) no chyba ze ma sie swoje drewno. dostalem wycene na brame garazowa normstahl wymiary jak w projekcie:z automatyka 8200 duzo czy ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

mój domek zaliczył przed zimą stan surowy otwarty z dachem, a teraz czas na dalszy ciąg...

 

i moje pytania do tych, którzy mają już zamontowane okna:

 

1. na jakie się w końcu zdecydowaliście, drewno czy PCV?, różnica w cenie oczywista, ale niektórzy mówią, że przy dużych rozmiarach okien plastiki mogą się wypaczać

2. dwu czy trzyszybowe? (choć przy energooszczędnym te dwie szyby, to za mało)

3. czy macie zrobiony montaż w warstwie ocieplenia? Okazuje się, że sprawa nie jest prosta i oczywista dla producentów okien. Jedni nie wiedzą o czym do nich mówię, inni wiedzą ale nie potrafią, jeszcze inni udają, że wiedzą, tak że ogólnie jest problem. Jeśli macie montaż w warstwie ocieplenia, to kto Wam to robił?

 

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "doskonałych" , zamierzam zakupić projekt doskonałego 2EN, ale za radą kolegi Basila102, wcześniej chciałbym zobaczyć go "na żywo", więc moje pytanie czy ktoś realizuje/zrealizował może na Górnym Śląsku takowe przedsięwzięcie i zechciałby użyczyć go na wizję lokalną?

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wicios, ja na płatew drewnianą wydałem połowę kwoty jaką trzeba było zapłacić za stal. Poza tym zaoszczędziłem na dzwigu, transporcie. Byc może teraz relacje cen są inne i oszczędności nie będzie.

 

ipawelek, podłogówka jest w każdym pomieszczeniu w domu. Wylewka betonowa kończy się ok. 2 cm przed krawędzią. W to miejsce wklejona będzie listwa drewniana ( w kolorze stopnic i fornirów wnęk ) lub co mniej prawdopodobne listwa kamienna.

 

zibi1410, wątek o oknach był kilkanaściw stron temu, warto do tego wrócic bo było tam mnówstwo użytecznych informacji zarówno o samych oknach ( materiale, producentach ) jak i sposobach montażu.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wzorujac sie na podpowiedzi z niniejszego forum zamówiłem w zeszłym tygodniu okna u "jareko" PWC trójszybowe, profil Schuco SI-82. Jareko montował juz okna do Doskonalego w warstwie ocieplenia na kotwach JBD i daje na to 10 lat gwarancji

 

 

mój domek zaliczył przed zimą stan surowy otwarty z dachem, a teraz czas na dalszy ciąg...

 

i moje pytania do tych, którzy mają już zamontowane okna:

 

1. na jakie się w końcu zdecydowaliście, drewno czy PCV?, różnica w cenie oczywista, ale niektórzy mówią, że przy dużych rozmiarach okien plastiki mogą się wypaczać

2. dwu czy trzyszybowe? (choć przy energooszczędnym te dwie szyby, to za mało)

3. czy macie zrobiony montaż w warstwie ocieplenia? Okazuje się, że sprawa nie jest prosta i oczywista dla producentów okien. Jedni nie wiedzą o czym do nich mówię, inni wiedzą ale nie potrafią, jeszcze inni udają, że wiedzą, tak że ogólnie jest problem. Jeśli macie montaż w warstwie ocieplenia, to kto Wam to robił?

 

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basil - dzięki za info, mi wyszło , że płatem musi być 28x24, ale może gdzieś się pomyliłem. Masz rację , bo teraz jak się przyglądam tej wizualizacji to całkiem jest inaczej niż w projekcie. Mi zależy na tym aby tego całego strychu nie zamykać. Teraz tak sobie myślę, że może jeśli wszystko będzie drewniane, to lakierując widoczną więźbę (jętki płatwie itd) uzyskam ładny efekt. Całkiem modne jest połączenie betonu z drewnem. zobaczę jeszcze jak to wyjdzie, na razie mam w planach przestrzeń otwartą aż do kalenicy.

 

wicios - teraz stal jest dość droga, ja całą więźbę robię ze swojego drzewa z lasu. W tą sobotę wybieram się na wycinkę :-) . Więc już sporo zaoszczędzę i tak jak basil napisał można równ ież też zaoszczędzić na dźwigu i transporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no pewnie Tomchis jezeli masz swoje drewno to na pewno duzo zaoszczedzisz.mnie za drewno policzyli ok 11 tys... ja tylko swierdzilem ze koszty zakupu takiej platwi z drewna beda bardzo zblizone jak nie identyczne z platwia stalowa. obawiam sie tez ze jak wytniesz taka belke 24x28 to i tak nikt ci tego na dach nie "wtarga " i bedzie potrzebny dzwig. Powiedzcie mi czy te 10 krokwi nad salonem rzeczywiscie dawaliscie 16x22? bo mi wszyscy mowia zeby skrecic dwie krokwie 6x22 i bedzie ona silniejsza a zarazem tansza no i lzejsza... druga sprawa: robiliscie sciane z betonu konstrukcyjnego? jezeli z niej zrezygnowaliscie to czym ja zastapiliscie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Jestem w fazie kupna dziłki, projekt wybrany "doskonały 2en" lecz mam kilka wątpliwości :

- faktyczne koszty budowy - stan surowy zamknięty czy ma ktoś realną wycenę ?

- działka którą chcę zakupić 800 m2 czy nie będzie za mała po wybudowaniu domu ?

- jaki jest realny czas budowy ?

Czy jest ktoś kto buduje swój doskonały dom w okolicach Poznania ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomchis, obawiam, że sie rozczarujesz. To faktycznie wygląda ładnie na wizualizacji, kiedy jętki są rozstawione pewnie co 2 metry. W rzeczywistości efekt wizualny konstrukcji dachu widoczny z piętra jest raczej podobny do góralskiej chaty a nie nowoczesnego domu :)

 

wicios, ściana może być zrobiona z tego samego materiału co cała konstrukcja domu, czyli w moim przypadku z gazobetonu. Moim zdaniem dzięki takiemu rozwiązaniu można później uzyskac dowolny efekt na ścianie - gdyby człowiek sie rozmyslił i nie chciał już jednak betonu ( a to miało miejsce w moim przypadku ). Jeśli ściana byłaby już zrobiona z betonu ( a za tym idą spore koszty ) to pewnie już taka by została, żal byłoby zmienić. Poza tym pamiętam z naszego wątku, że któryś z budujących próbował znaleźć firmę, która byłaby w stanie profesjonalnie taka ścianę zrobić ( czyli z dobrym efektem wizualnym ) i nie znalazł.

 

Krispol30, o kosztach było kilka stron, przejrzyj wpisy sprzed kilku miesięcy i będziesz miał wszystko podane na tacy.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. dzieki za odpowiedz, twoje argumenty basil ostatecznie mnie przekonuja ze nie ma co sie silic na beton konstrukcyjny. u mnie jutro wszystko sie zaczyna... wbicie pierwszej lopaty :) dom ma stanac w 2 miesiace... pozyjemy zobaczymy. do konca roku chcemy z zona odprowadzic do stanu zamknietego z instalacjami i tynkami. konczyc bedziemy w przyszlym roku no ale jak bedzie zycie pokaze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wicios, no to już po pierwszym dniu zamieszania pod tytułem "dom" :) Powodzenia, żeby udało Ci się tak jak planujesz. Grunt to dobre zaplanowanie, koordynacja i strumień gotówki. Jeśli te 3 elementy uda się zapewnić to masz olbrzymie szanse, żeby na koniec roku dom stał w takim stopniu zaawansowania jak byś chciał, choć powiem szczerze, że 2 miesiące na stan surowy otwarty to naprawdę zawrotne tempo. Powodzenia i dawaj od czasu do czasu znać jak idzie :)

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum przeczytane, działka kupiona projekt zamówiony jeszcze tylko pozwolenie na budowę i ruszam z budową w Tarnowie Podgórnym

Mam pytanie dotyczące pustaka izolacyjnego Isomur - dostałem ofertę na 3500 netto. jest to cena do przyjęcia czy jest jakiś zamiennik tańszy ???

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krispol, jak przejrzysz wcześniejsze informacje to kots podawał Novomur ktory podobno jest tańszy. Ja zastosowałem Isomur i mam pytanie do Doskonalych ktorzy stosowali tego typu materiały

 

1. Czy układaliście Isomur na całym obwodzie tj rowniez pod drzwiami zewnetrznymi

2. Jak odizolowac szchody zewnetrzne od bryly budynku w świetle drzwi?. W projekcie jest oddzielone strytodurem/styropianem, czy tak robiliscie i zostawiliscie 20cm stryropianu? czy jednak tutaj zalaliscie betonem łącząc schody z drzwiami wejściowymi (to samo od kotłowni)?

 

 

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

mam pytanie do Basil i Wiki,

jakie macie wymiary okien w kuchni, i na jakiej wysokości są zamontowane? w przyszłym tygodniu zaczynają murowoć nam ściany a zastanawiam się nad wielkością okna nie wiem czy 60 cm to dobry pomysł przy szerokich ramach okna zostanie trochę mało szyby chciałabym trochę powiększyć ale zastanawiam sie o ile.

 

 

 

 

I jeszcze jedno do wszystkich czy ktoś zamieniał garaż na pokój, bo zastanawiam się w jaki sposób wstawić tam okno, tzn czy na środku czy też w ten sposób, żeby dolne okno kończyło się przed górnym, mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi. Bardzo proszę o podpowiedzi i opinie?

 

 

pozdrawiam

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy "DOSKONAŁYCH" po długich poszukiwaniach projektu wreszcie wybraliśmy właśnie ten DOSKONAŁY 1. Przeczytaliśmy temat na forum od deski do deski a i tak zbyt mało informacji , wiemy że między forumowiczami już dawno krążyły prośby o zestawienie materiałów ale my dopiero zaczynamy swoją przygodę, więc może znajdzie się jakaś dobra dusza i przesłałaby nam zestawienie na e-mail [email protected], chcemy zacząć budowę w tym roku jak łaskawi urzędnicy wydadzą pozwolenie na budowę ha ha ha. z informacji które piszą forumowicze dotyczących kosztów budowy są różne, więc już na etapie planowania budowy chcemy oszacować wydatki zeby nie zamieszkać tylko w gołych murach. Trochę ostatnio wątek się urwał, czy to zima? czy ci co wybudowali już nie są zainteresowani dzieleniem się informacjami na temat budowy tego wspaniałego domu, bo tak ich to wyczerpało? nie poddawajcie się, pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...