Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam pytanie ile was wysniosla adaptacja projektu ze wszystkim????

 

 

Wiki

 

1000zł za zrobienie planu zagospodarownaia działki + drobne zmiany w projekcie przesunięcie działówek , bez zmian konstrukcyjnych ,

uzgodnienie zjazdu na droge .

 

oddałem załatwione wczesniej warunki dla gazu , wody i pradu,

plus 4 egz projektu i płace dopiero jak bedzie pozwolenie na budowe .....

 

pozdr

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

do wszystkich którzy budują Doskonały - jaką maszcie wycenę stanu surowego ( fundamenty , ściany , strop) materiały + robocizna? Czy ktoś się zmieści w kwotach podanych w kosztorysie na stronie pracowni?

 

jestem umówiony na 40.000 zl za robote , miałem oferty od 35.000-60.000

materiały : bloczki , pustaki ,beton B20 , stal, wiezba. cegła 90.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

W projekcie połać dachu jest wspierana przez belki (na wysokości sufitu poddasza).

Z jednej strony jest to belka dwuteowa, z drugiej zaś belka drewniana wzmocniona dwoma ceownikami.

Na wizualizacji tego nie widać, ale te belki wystają z dachu i będzie widać że mają drastycznie różną konstrukcję. Prawa strona będzie się różnić od lewej.

Zamierzacie to w jakiś sposób zmienić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie połać dachu jest wspierana przez belki (na wysokości sufitu poddasza).

Z jednej strony jest to belka dwuteowa, z drugiej zaś belka drewniana wzmocniona dwoma ceownikami.

Na wizualizacji tego nie widać, ale te belki wystają z dachu i będzie widać że mają drastycznie różną konstrukcję. Prawa strona będzie się różnić od lewej.

Zamierzacie to w jakiś sposób zmienić ??

 

do dwuteownika są przykręcone po obu stronach płatwie ( takie krótkie nie pamietam teraz chyba mają po 3 m ) i to one wystaja na zewnatrz a nie dwuteownik ( gdyby to dwuteownik wystawał zaciągałby zimno z zewnatrz i

miałbyś mokry dwuteownik)

 

 

czy to to Ci chodziło ?

 

ps

 

moje drewno juz schnie

 

http://papajoe.fotosik.pl/albumy/374718.html

 

mam tylko pewne obawy ze ma za duze sęki i oflisy , i chyba wymienie kilka sztuk np tą ze zdjecia nr 3 , sam jeszcze nie wiem do końca .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Dzięki.

Widać to na którymś rysunku projektu ?

 

Aleś napstrykał zdjęć :o

Ja tyle robię tylko swoim dzieciom :wink:

Wytrzymałość drewna jest liczona z poprawką na takie sęki i oflisy, przy tych przekrojach idealne może być tylko drewno klejone. Przyjrzyj się czy aby drewno nie jest z czubów. Takie lubi się paczyć.

Jeśli chodzi o suszenie to drewno sezonowane schnie ok. 1 cm rocznie, więc nie będzie zbyt suche.

 

 

Macie już pozwolenia na budowę?

Ja po 4 miesiącach "konsultacji" z EnergiąPro w końcu mam komplet dokumentów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę na rekuperator do "Doskonały II"

 

projekt 1000,00

 

materiały dla wersji:

- comfort: 19050,00 + VAT

- premium: 15250,00 + VAT

- stantard: 14850,00 + VAT (7% jeśli z montażem)

 

montaż 4600,00 + VAT (7%)

 

Gruntowy Wymiennik Ciepła z rur Rehau (antybakteryjnych):

- materiały: 7056,00

 

montaż 100,00 zł x 48 mb rury (z wykopem)

 

http://www.rekuperatory.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich serdecznie

Świetne jest to forum i Wasze informacje.

My również należymy do fanów projektów z pracowni domy z wizją.

juz ponad dwa lata temu wybraliśmy projekt wygodny.

Aby dopasować dom do naszych potrzeb, wybraliśmy wersje w lustrzanym odbiciu. Wprowadziliśmy drobne zmiany ale tylko i wyłącznie wewnątrz domu.

teraz udało sie nam kupić działkę i czekamy na pozwolenie na budowę.

chcemy zacząć na przełomie maja i czerwca...

Czy nie wiecie czasem o kimś , kto buduje ten dom gdzieś w Polsce?

Będziemy wdzieczni za każdą informację.

 

pozdrawiamy wszystkich i życzymy powodzonka

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos posiada juz jakies zdjecia z realizacji tego domku?? :)

 

ja ten domek widziałem , stoi pod Sieradzem jest Doskonaly :)

 

zdjęc nie robiłem , dokładnie tam jest Doskonały III czyli wersja bez garażu

 

Doskonalego I .

 

Witam,

 

Też oglądałem dom pod Sieradzem - trzeba przyznać, że właściciele chcą się wyróżnić z tłumu...

Mam jednak do tej realizacji parę uwag:

- obróbki z Tytan-cynku mimo, iż szlachetne nie są zrobione zbyt pięknie,

- to dotyczy też głównego detalu tego domu czyli lukarny - powinna ona być mocno podkreślona, wsadzona w ramę - mam tu na myśli obróbkę dookoła, zgodnie z wizualizacją;

- strop Terriva - zastosowany tam jest niestety przez swoją znaczną grubość bardzo nieestetyczny, ponadto źle wyliczone zostały podziały stropu i schody trafiać będą w słup żelbetowy /błąd/;

- stolarka okienna w PCW - zastosowany tam ramiak ma na tyle dużą grubość, że designerskie okno kuchenne traci zupełnie swoją funkcję - nie doświetla i niczego prawie przez nie nie widać;

- dziwnie rozwiązana sprawa okładziny elewacyjnej - zamiast bazaltu są płytki ceramiczne na styropianie w nieuporządkowanych pasach - jak dla mnie to bałagan, w porównaniu z pomysłem autorów;

- no i podstawowa moim zdaniem sprawa to usytuowanie budynku - elewacją ogrodową w stronę wejścia!!! " na pokaz";

 

Pomijam sprawę ilości pomieszczeń i likwidacji części technicznej - sprawa indywidualna;

Duże brawa za odwagę i pomysłowość pomimo szeregu uwag!

 

Pozdrawiam

 

Takie są moje subiektywne uwagi do domu pod Sieradzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lukarny, ja osobiscie bede robic w kolorze dachu, bedzie ladnie wygladac :D

 

Pod W-wą koło Wiązownej stoi pięknie zapowiadający się Doskonały w stanie surowym - dach pokryty blachą płaską na rąbek stojący - bardzo dobra robota dekarzy, świetny efekt.

 

A co do Lukarny, to też jest wykończona blachą - zgodnie z wizualizacją - z grubą obróbką obramowującą w widoku elewacji; Powstał efekt bardzo nowocześnie wykończonego detalu;

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,

 

mam pytanie czy ma macie wykaz ilościowy materiałów budowlanych , poprosiłam o niego z biura projektowego ale jeszcze nie dostałam

 

:)

 

 

mamy , gdzie wysłac ?

 

Czołem,

 

Jeśli mógłbym prosić na maila ten wykazik, będziemy wdzięczni.

 

P.S. od tygodnia szczęśliwi posiadacze projektu Doskonały II: Martka& Vujson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

my też zaczynamy swoją przygodę. Byliśmy już zdecydowani na Doskonały 2 (choć wersja z 1 garażem jest ładniejsza), a wczoraj widziałam na stronie nowy "Z klasą" i się zakochałam. Niestety MPGP mi nie pozwala :-( Mogę dach mieć 35-45 stopni.

 

Czy ktoś może mi przesłać na [email protected] pozostałe projekty, które pracownia ma wprowadzić?

Może z tamtych mnie coś jeszcze oświeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

po pierwszym obejrzeniu wizualizacji bardzo nam się spodobał DOSKONAŁY2 i w tym momencie mamy zamiar kupić projekt, bo również idealnie pasuje do stron świata jakie mamy na działce,

dom wygląda świetnie ale mamy zamiar wprowadzić trochę zmian:

- likwidujemy różnice poziomów, z wyjątkiem garażu; i to niestety pociąga problem z niższym sufitem w kuchni i jadalni, ale cóż, jeszcze pomyślę...

- nie przepadamy za kominkami więc go nie będzie,

- zmienimy ogrzewanie jeżeli jest tak jak przeczytałem na forum, że zostało zaprojektowane nadmuchowe gazowe; przeprowadziłem kilka rozmów z osobami, które się na tym naprawdę znają i odradzam; waham się czy podłogowe na dole, ale wtedy nie deski (przepadam) czy standardowe grzejniki i kanałowe pod oknami, na górze standardowe grzejniki,

- powiększymy okna w kuchni, zaprojektowane są cool, ale nie będziemy się schylać żeby przez nie wyglądać :), w zamian chcę zlikwidować okno w części jadalnej od strony kuchni (jest od północy) - i tu mam wiele wątpliwości, bo z drugiej strony okno na elewacji frontowej wygląda elegancko

- chcemy powiększyć co nieco łazienkę na poddaszu, kosztem sypialni

- likwidujemy wszystkie okienka na elewacji "garażowej" na parterze i okno do łazienki na poddaszu (tu jeszcze są spory :)

na razie tyle PROSZĘ O KOMENTARZE

mam też prośbę o przesłanie zestawienia materiałów dla DOSKONAŁEGO2, bo jak przeczytałem niektórzy z was już mają - [email protected]

tymczasem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kaelo,

 

jestem w trakcie budowy doskonałego 2 i to czego moim zdaniem nie należy likwidować bądź zmieniać to:

 

NICZEGO NIE POWINNO SIĘ ZMIENIAĆ W KONSTRUKCJI BUDYNKU poniważ został on tak zaprojektowany aby być w swoim wyglądzie, formie oraz użyteczności jak najlepszy.

 

Jeśli chodzi o:

- likwidację poziomów w salonie to hym będzie to wyglądało jak klepicho w stodole - uwierz mi mam i widzę,

- kominek - twoja wola,

- ogrzewanie na dole - pewnie nadmuch nie jest dobrym pomysłem a podłogowe (parkiet - jest coś takiego jak finish parkiet który doskonale się do tego nadaje) - pomysł na dole w salonie z grzejnikami wydaje się być pomyłką,

- okno w kuchni :) ono generalnie nie jest do wyglądania tylko do naświetlania (aktulnie jesteśmy w trakcie wykonywania projektu kuchni i projektanci aż pieją i nie mogą się nadziwić temu pomysłowi z tymi oknami) pomieszczenia,

- likwidaja okna w jadalni ? hym obawiam się że 'regał' się tam nie zmieści :) więc nie wiem jaki jest tego cel,

- okna w garażu - bez znaczenia,

- okno w łazience na poddaszu ? nie wiem ale moim zdaniem kiepski pomysł - zrobi się z tego tzw dziupla :),

 

To takie moje uwagi do twoich pomysłów - trafne lub nie osądzisz sam tylko wtedy to już nie będzie "Doskonały 2" tylko "coś" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...