Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziekuje za namiar.Wysle do nich zapytanie choc watpie czy do tak malego balkoniku bedzie im sie chcialo przyjechac.Zastanawiam sie jakie robicie ogrodzenie bo ja swego czasu tez myslalam o takich poziomych przeslach malowanych na grafit.Mozesz podac ile macie metrow tego ogrodzenia (czy brama wjazdowa tez taka?) i ewentualnie koszt?(moze byc na priv) Rozumiem ze jeszcze nie macie go zamontowanego-jesli jednak sie myle to prosze o fotki :)

Pochwal sie rowniez nowa podbitka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Koszt ogrodzenia to około 30.000zł - 10 za przęsła, 10 za materiał (CJ Blok) i 10 wyjdzie robocizna murarza z pomocnikiem i cement, piach. Może nieznacznie przekroczyć, bo jeszcze nie wycenialiśmy daszków na murki, zobaczymy ile arkuszy blachy nam zejdzie i ile będzie chciał gość od ich "rzeźbienia". Płot i brama będzie z takich samych przęseł, a długość murowanego ogrodzenia z przęsłami początkowo miała mieć ok 20m, teraz będzie ok 30m, dalej podmurówka i siatka (nie wliczone do kosztów ogrodzenia, bo nie wiemy, czy zrobimy w tym roku - na dzień dzisiejszy jest stara siatka). Nie mamy jeszcze zamontowanych orzęseł, chcemy poczekać aż murarz skończy - wtedy wchodzi ekipa od przesęł, niech to dokładnie wymierzą i wtedy będziemy dopasowywać przęsła do dziur, nie będzie niespodzianek, że coś do czegoś nie pasuje. Zaskoczył mnie również koszt domofonu, zwykły domofon tyle, że nieco lepszej firmy urmet kosztuje 1000zł, jak dla mnie za kawałek żelastwa i plastiku masakryczne pieniądze i dodam, że to zwykły domofon nie vidodomofon. Pocieszeniem jest, że inny domofon firmy bticiono, którą nam polecało kilka osób, kosztował 2500zł. Tak jak myślałam o videodomofonie, stwierdziłam, że chyba aż tak bardzo nie potrzebuję:))) Ogólnie koniec z inwestycją w tym roku. Teraz zbieramy fundusze i w przyszłym chcemy zrobić płytki na balkonach, schodach zewnętrznych i daszku nad garażem i jeśli jakimś cudem się uda - kostkę, ale wątpię. Wyliczaliśmy, że będzie nam najmniej potrzebnych 50.000 na kostkę i taras, więc.... Narazie mamy zakupioną płytę meba i nią będziemy utwardzać podjazd, a później płyty te pójdą na utwardzenie podjazdu, który chcemy zrobić z jednej ze stron domu i posadzić na tym trawkę. Podejrzewamy, że przez najbiższe 3 lata będziemy mieli jeszcze co robić z domem i wokół niego:) Zdjęcia płotu i podbitki mam częściowo zrobione, ale muszę je zrzucić na komputer i wtedy coś powklejam, szczerze mówiąc brakuje czasu na wklejanie zdjęć. Zasięg na naszej wsi kiepski, dziecko wymagające:) i ciągle jest co robić.

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.Nam jeszcze duzo brakuje do wykonczenia domu (dopiero zaczynam wykonczeniowke) a jak piszesz o kosztach wokol domu to widze ze chyba do konca zycia bedziemy miec pelne rece roboty ;)Dom to skarbonka bez dna :yes: U nas dosc duza działka (28 ar) dlatego tylko do frontu (na wysokosci domu) zrobimy ogrodzenie na podmorowde a reszte trzeba bedzie ogrodzic siatka z elementami prefabrykowanymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam kilka zdjęć ze stanu obecnego.

 

Płot - CJ Blok z bliska

http://images47.fotosik.pl/895/a2e881f23038b605.jpg

 

Podbitka

http://images39.fotosik.pl/888/74d1760d4f0b0a70.jpg

 

Płotki antyśniegowe

http://images46.fotosik.pl/843/77b7a99f2073211e.jpg

 

Pozdrawiam,

K.

Edytowane przez plebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Naszą przygode z "własnym kątem" zaczelismy w tamtym roku,podejmując decyzje o zakupie dzialki. Do wyboru projektu podeszlismy, mozna powiedziec bez wiekszego namyslu. Szukalismy domu nowoczesnego i po wygooglowaniu tej frazy ukazaly nam sie domy z wizja. Decyzja byla szybka i oczywista - Doskonaly. Oczywiscie nie obylo sie bez przeróbek i konfiguracji dla naszych potrzeb (pozdrawiamy Pania architekt). Niektóre z nich byly drastyczne, np przesunięte schody, aby uzyskac efekt szklanej sciany w sypialni(jak w "z charakterem"). Wiem, moze przesadzilismy, ale budujemy dom dla siebie. To byla nasza wizja i mamy nadzieje, ze w takim wlasnie wnętrzu bedzie nam komfortowo:).

W tej chwili jestesmy na etapie murowania, ale juz myslimy o dachu i reszcie, gdyz ekipa bardzo sie sprezyla (8 tygodni od stanu zero) i wlasnie konczy ukladac terive.

Napiszie, co myslicie o naszym doskonalym. Za wszelkie uwagi i porady z gory dziekujemy

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=2744&attachmentid=58932

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=2744&attachmentid=58727

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=2744&attachmentid=58726

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=2744&attachmentid=58725

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plebus podbitke macie drewniana? Nie widze paneli wentylacyjnych dlatego pytam.Jelsi tak podaj prosze czym ją malowaliście.

Bardzo ładny ten murek z CJ Blok.Świetnie pasuje do waszego domku :) Widać ze wszystko macie dobrze przemyślane i konsekwentnie realizujecie-gratulacje :)

 

Nie, zwykła plastikowa, może na ciemnym kolorze rzeczywiście mniej widać wentylacje, ale jest nawet często, bo co 5 panel. Ciekawa jestem jak wyjdzie ostatecznie ten płot, bo nie widzieliśmy dokładnie takiego jaki robimy.

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMC,

 

przyjrzałam się Waszemu projektowi. Jest naprawdę ciekawy i podoba mi się. Nie wiem jakich porad i uwag oczekujesz, bo jednoześnie piszesz, że projekt jest przemyślany i taki właśnie chcecie. Jako użytkownik podobnego domu zastanawiałabym się nad odległością jadalni gościnnej jak się domyślam od kuchni, to jednak troche daleko maszerować z daniami i talerzami. Ja się nachodzę do pomieszczenia gospodarczego (mam tam piec, pralnie, spiżarnie i narzędzia), które mam nieco bliżej i już mam dość tego spacerowania:) Zastanawiam się gdzie masz pralnie, bo pom gosp jest dość małe, a wydaje mi się, że podstawowe narzędzia typu śrubokręt, młotek czy szczotka, szufelka, worki na śmieci, odkurzacz, kosz z brudną bielizną mogą sobie leżeć niewidoczne właśnie w takich nieuczęszczanych pomieszczeniach. Drzwi od pom gosp kolidują z drzwiami pokojowymi, będą uderzać klamką o siebie i się niszczyć. Może zastanówcie się, czy na dole nie wystarczy łazienka na miescu gospodarczego z prysznicem, wc i umywalką i drzwiami przesuwnymi na lewo, a pom gosp zrobić większe w dotychczasowej łazience? Może drzwi od pom gosp mozna zrobić bardziej na środku tej ściany?

 

Na górze zastanawiałabym się jedynie nad doświetleniem pokoju z Lukarną, u nas jest jedno pojedyncze okno od południa i podwojne od zachodu, nie jest to najbardziej doswietlony pokoj w domu:) Jasniejszy jest ten drugi u nas nad garazem, oprócz potrójnego okna ma też dachowe, może jednak zrobić pojedyncze z wyjściem na taras? Tym bardziej, że jedyne okno też jest na zachód.

 

Nie wiem na jakim dokładnie etapie murowania już jesteście, możecie się zastanowić nad tym, co napisałam. I oczywiście życzę powodzenia w dalszej realizacji.

 

Plebus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey plebus,

tak jak napisalas, jestes uzytkownikiem doskonalego, takze wiesz jak to jest mieszkac w nim na co dzien.Co więcej najgorszy okres tzn. budowa masz juz za soba i jak mozna przeczytac na tym forum, nie jednemu "pomoglas" w podjęciu wszelkich decyzji. To bedzie nasz pierwszy domek i nie wiemy jeszcze do konca czego mamy sie spodziewac i jak to wszystko bedzie wyglądalo " na zywo". Dzieki za zapoznanie sie z projektem. Twoje uwagi są jak najbardziej trafne. Jesli chodzi o jadalnie goscinna, mysle, ze nie bedzie ona uzytkowana na co dzien i jakos damy rade od swieta. Pralka jest zaznaczona w projekcie w lazience, takze pewnie tam zostanie.W pomieszczeniu gospodarczym narazie jest przewidziany tylko piec, plus jakies male sprzety. Pare metrow od domu stoi budynek z garazem, spizarnia, lazienką, pokojem i kuchnia, takze mysle, ze narzędzia, czy ewentualnie piec na inne grzanie jak gazowe znajda swoje miejsce. Znajduje sie z boku dzialki, nie koliduje z domem, a szkoda by bylo sie go pozbyc, zwlaszcza ze ma media.

Wracając do domu drzwi w pokoju beda przesuwane lub wąskie dwusrzydlowe otwierane do wewnątrz, lub w pom. gosp. zrobi sie do wewnatrz. Nie chcielismy miec ich na widoku. Na sciance przewidzieny jest jakis ciekawy projekt stylizacyjny. Jak najwiecej przestrzeni otwartych i prosta bryla to wlasnie nowoczesna forma. Pokoj z lukarną, hmm... Jeszcze nie wiemy w tej chwili jakie bedzie mial zastosowanie, gdyz nie mamy jeszcze gromadki dzieci (pierwsze w drodze:)). Mysle,ze podwojne oknodrzwi dadzą rade. Co prawda z zachodu,ale jak bedzie problem cos wymyslimy.:)

Murarze wylali schody, skonczyli strop i mają narazie przerwe. Teraz pora na dach.

 

A propos dachu, czy ktos z obecnych na forum ukladal blache "na rąbek"? Z tego co sie orientowalem i tutaj przeczytalem dach to niemala inwestycja.

pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej MMC,

 

my niestety nie mamy takiego budyneczku, będziemy mieli budynek gosp. połączony z kojcem dla piesków, ale dopiero zrobilismy jego projekt i tam będzie skladzik ogrodowy z drewnem do kominka. Rzeczywiscie taki budynek to sporoe ułatwienie.

 

Drzwi do pom gosp. wg prawa powinny otwierać się na zewnątrz pomieszczenia i nie mogą być suwane. Na pewno coś wymyślicie.

 

I na koniec gratulacje potomka:) Będzie miał kto brudzić te szklane powierzchnie;) U nas synek ma 2 lata i nie nadążam czyścić, drugie w drodze więc mamy już zaplanowany pokój z Lukarną, wcześniej była to suszarnia prania imały magazynek rzeczy, które wnosiliśmy na strych:)

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu - świetne ogrodzenie Ci rośnie! Masz najdoskonalszą elewację z doskonałych;)

Twój domek wygląda rewelacyjnie!

Skąd Ty bierzesz tyle sił na te inwestycje? A ta ostatnia - w pokój z lukarną... Tylko pogratulować!

Rafałek będzie miał z kim ganiać po chacie;)

Pozdrawiam!

Edytowane przez Kahah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahah,

 

my też zaczynaliśmy bez gazu, ale był blisko w ulicy więc to była tylko i wyłącznie kwestia czasu az podłączą i wstawią skrzynkę. Wielkim fartem nam założyli wcześniej niz planowali, bo inny inwestror w poblizu się wycofał i zostali z ludźmi i skrzynką więc jak podjechali i zapytali czy chcemy to odpowiedź była wiadoma: TAK TAK TAK! Fart po prostu. Gorzej było z prądem:/ Ale sąsiad życzliwy więc i to ominęliśmy. Jedynie z wodą nie było żadnego problemu.

 

Może jakieś pismo na jakim etapie jest sprawa ich pospieszy? Chociaż wiadomo jak to działa...

 

Pozdr.,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plebus ,

dzieki i nawzajem.:) Jak tak dalej pojdzie, to niedlugo bedziecie musieli myslec o wiekszym domu:) Rodzina sie powieksza. Drzewko juz posadziliscie?:)

Zaoferowalem żonie, że okna w domu bede mył ja. Chyba nie wiedzialem, na co sie pisze.

 

kahah , u nas tez jest teriva

 

pzdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...