Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My jesteśmy na etapie stanu "zero". Aktualnie będzie wykonywana izolacja ścian fundamentowych, zasypka, chudziak. Myślę, że w przyszłym tygodniu będzie można oblać pierwszy zakończony etap domu. Jak do tej pory trochę się to wszystko wlecze ale mam nadzieję, że przyspieszy już na etapie ścian. Wykonawca dobry ale ma kilka budów równolegle prowadzonych, o czym wiedziałem podpisując umowę, i jeśli pracowałby tylko u nas, to zwozilibyśmy obecnie drewno na więźbę.

 

Zapraszam do odwiedzania naszego dziennika budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich zauroczonych projektami DzW.

Własnie ruszamy z budową Z Charakterem 3 w okolicach Poznania gm. Swarzędz. Przeglądając wpisy na forum natknąłem się na info o budowie tego domu gdzieś w okolicy Poznania. Może ktoś z Was wie gdzie albo zna kontakt .

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie odzywałam, ten czas zdecydowanie za szybko leci:) My mamy aktualnie położoną dachówkę, ale jeszcze brak wykończenia boków, lukarny i rynien, w międzyczasie położyli już wodę i kanalizację, a w poniedziałek mają być okna, więc jak tak dalej pójdzie to stan "dewloperski" powinniśmy meć na koniec istopada, jak skończą dach to wrzucę parę fotek:)

Chciałam się natomast podzielić swoją uwagą dla tych, którzy jeszcze nie zamówili okien, my dopiero w tym tygodniu myśląc o kuchni zrobiliśmy juz konkretne projekty i... niestety okazało się że kiepsko z miejscem na kuchenkę z okapem, gdyż okna są naprawdę spore i mając tą wiedzę teraz zmniejszyłabym jedno okno o około 20cm i by grało, ale to już po fakcie. Uprzedzam więc abyście pomyśleli o konkretnym ustawieniu sprzętów w kuchni zanim zamówicie okna. Owszem wszytko się zmieści, ale trzeba kocepcję dostosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja już też mogę pochwalić się tym co zrobiłem.

 

Fundamenty gotowe, jeszcze tylko wieniec i zasypka.

 

Na innych zdjęciach widać wykop pod kolektor poziomy do pompy ciepła. Trochę pracy było... efekt pokaże gdy zrobię jeszcze studzienkę zbiorczą.

 

20110830261.jpg20110901262.jpg20110824258.jpg20110825260.jpg20110824259.jpg

 

pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim budującym.

 

Ps. Czy ktoś buduje w mazowieckim? Ja buduje niedaleko Siedlec. Chciałbym nawiązać kontakt i zobaczyć już taki domek na żywo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów! Od dawna śledzę wszystkie posty w tym temacie,bo jesteśmy z żoną zakochani w Doskonałym2. Nie będę skromny ale pochwalę się że od kupna działki do otrzymania zezwolenia na budowę minęło 4miesiące(bardzo dużo chodzenia"normalnie"to trwa ok 18 miesięcy) Budowę zaczynamy pod koniec września i mam nadzieję przykryć go do zimy,a jak dobrze pójdzie kontynuować bez przerwy zimowej(okna,instalacje) Co o tym myślicie? Nie za szybko? Będziemy budować pod Białymstokiem i jeżeli ktoś w okolicy budował lub zamierza bardzo chętnie nawiążę kontakt. Nasz Doskonały został bardzo delikatnie poprawiony np.podłoga bez schodka,poszerzyłem schody na piętro przez co i cały dom,na górze w sypialni zrobiliśmy garderobę-czyli kosmetyka.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim najlepszego...Doskonałego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uf a już myślałam że jesteśmy dużo do tyłu z wiadomościami ale nie jest tak źle- WITAM WSZYSTKICH bardzo bym chciała już opisywać jaki mamy ładny fundament który powinien być wylany niestety szukaliśmy nowego wykonawcy na gwałt bo wybrany nas olał :mad: ale to nic ruszamy z miesięcznym opóźnieniem od października widocznie tak miało być a plany bardzo ambitne mamy HiHi bo nasz bobasek rośnie w brzuszku i w nowym roku 2012 się pojawi na świecie. Jesteśmy na etapie szukania najlepszych cen beton znalazłam za B10 190zł +8% vat B20 220+ 8% szukam bloczków fundamentowych czy może ktoś zakupował bloczek standard 38x25x12 a nie jak w kosztorysie 38x25x14 ?takie mało kto robi. Stal niestety ceny wysokie :confused:. a na naszej działce opady sprawiły że po zdjęciu humusu stoi woda i mamy oczko wodne z żabkami super. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

U nas dach sie położyl (blacha na rąbek), wyglada niezle,fotki wrzuce niebawem. Od jutra ma zawitac elektryk. Mysle,że najwiekszym do tej pory wyzwaniem bedzie wybór okien. Moze pomozecie w tej kwestii, tj jak sprawdzają sie wasze 2,3 szybowe?

 

vayakon,

ja tez podobnie jak basil chetnie bym wrocil do tego etapu, aby poprawic pare rzeczy.

 

tomchis,

ja buduje pod Siedlcami, ale moj projekt jest troche przerobiony z oryginalu.

 

Anulka&Pawelek

My mamy termin na grudzien:) bloczki kupywalismy po 3zl w standardzie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poluks, kilka z moich historii jest opisanych na forum, natomiast ja wszystko sprowadziłbym do "zarządzania strategicznego" i jeśli cofnąłbym budowę do jakiegoś wcześniejszego stadium to: architekta zatrudniłbym zaraz po wybraniu projektu, wynająłbym inspektora nadzoru ostrego jak bulterier i dałbym mu takie wynagrodzenie, żeby był na każde moje skinienie ręki no i podpisałbym umowę z 1 generalnym wykonawcą. To, wbrew temu co uważa większośc budujących zaoszczędziłoby mi masę pieniędzy ( o własnym czasie, który też ma cenę nie wspominam ), w moim konkretnym przypadku, na podstawie skromnych szacunków jakieś 150 - 200 tysięcy :) Reszta to już detale tych wyżej wspomnianych decyzji.

 

Pozdrawiam przedprzeprowadzkowo :)

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porteer,

 

u mnie koszt dachu szacuje sie ok. 55.000 zl,

przyblizone ceny to: drzewo (deski, kantówki itd) ok 8 m3 ok 12.000,

ciesla 7.600

blacha ruukki classicc premium, rynny, 3 okna dachowe 23.000

dekarze 12.000

Częsc drzewa mialem swojego wiec dokladnie nie moge ci powiedziec, ale ogólnie potrzeba ok 8 m 3 (ok 15.000). Pamietaj,że plaszczyzna pod rąbek musi byc idealna, więc troche tych desek będzie potrzeba.

 

tomchis,

zapraszam do obejrzenia na żywo, jak bedzisz w poblizu:) , fotki wrzuce jak tylko znajde kabel do aparatu, bo czytnik kart mi sie w lapie zwalił.

pozdrawiam

M

Edytowane przez MMC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie B20-270 brutto, B10-235 brutto + pompa 190zł, bloczki 38x24x14-3,16 brutto. Mam 2 opcje - firmę budującą z własnymi materiałami i ekipę z moimi materiałami. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja są z polecenia. Codziennie boksuję się z myślami, co wybrać. Chciałabym zaoszczędzić, ale boję się, jak pisze basil, że to może być pozorna oszczędność. Muszę w końcu coś wybrać bo startujemy za 2 tygodnie. Fundamenty przed zimą, reszta od wiosny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie B20-270 brutto, B10-235 brutto + pompa 190zł, bloczki 38x24x14-3,16 brutto. Mam 2 opcje - firmę budującą z własnymi materiałami i ekipę z moimi materiałami. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja są z polecenia. Codziennie boksuję się z myślami, co wybrać. Chciałabym zaoszczędzić, ale boję się, jak pisze basil, że to może być pozorna oszczędność. Muszę w końcu coś wybrać bo startujemy za 2 tygodnie. Fundamenty przed zimą, reszta od wiosny.

 

Witaj, my wybraliśmy jednego wykonawcę pod klucz łącznie z materiałami i jak na razie to była najlepsza decyzja, finansowo min po rozmowie z Basilem wychodzi u nas dużo taniej, a do tego oszczędność czasu gdyż nie musimy jeżdzić załatwiać materiałów. Przede wszystkim wyszliśmy z założenia, że firma budowlana będzie miała materiały w lepszych cenach niż my zdąbędziemy, więc nie ma sensu poświęcać na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...