Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Anulka&Pawelek

My mamy termin na grudzien:)

 

 

MMC, Anulka&Pawelek - serdecznie gratuluję!!!

 

Ja się pochwalę, że 10.09.2011 zapełniliśmy drugi pokoik dziecięcy i jesteśmy w końcu w komplecie:)

 

Basil przeprowadziliście się już? Wkleisz jakieś zdjęcia ze stanu obecnego?

My zrobiliśmy w końcu płot, teraz robimy automatykę bramy, domofon i porządki na działce przed zimą.

 

Wiosną ruszamy z tarasem i może uda nam się zebrać na kostkę, później trawka, drzewka i inne roślinki.

W międzyczasie planujemy postawić małe pomieszczenie: domek narzędziowy z drwutnią i kojcem dla piesków.

 

Zdjęcia niebawem.

POzdrawiam,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, my wybraliśmy jednego wykonawcę pod klucz łącznie z materiałami i jak na razie to była najlepsza decyzja, finansowo min po rozmowie z Basilem wychodzi u nas dużo taniej, a do tego oszczędność czasu gdyż nie musimy jeżdzić załatwiać materiałów. Przede wszystkim wyszliśmy z założenia, że firma budowlana będzie miała materiały w lepszych cenach niż my zdąbędziemy, więc nie ma sensu poświęcać na to czasu.

 

Mój bardzo doświadczony wykonawca w swojej hurtowni za porotherma miał cenę 4,50 netto ja bez większych starań dostałem w innej 4,20 netto za sztukę. Może zaoszczędzicie czas ,ale napewno nie pieniądze. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu gratulacje bardzo się cieszę waszym szczęściem :hug:, my się dowiedzieliśmy że to chłopiec a u was co się narodziło. co do naszego doskonałego za tydzień zaczynamy i już nic nie może nam przeszkodzić. Jesteśmy zdeterminowani a w sobotę planujemy ogrodzenie tymczasowe tzn. mąż będzie robił a ja będę kierownikiem budowy ;).Pozdrawiam Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, gratulacje ! Czyli Pełna Chata :) My od tygodnia na nowych śmieciach ale określenie mieszkamy byłoby eufemizmem :) Chciałem uniknąć tego co niestety miało miejsce, czyli zgraja budowlańców na budowie już po przeprowadzce. Bałagan nie z tej ziemi do tej pory właściwie nieopanowany. Na to wszystko wprowadziły sie z nami myszy. Długo by opowiadać a właśnie wróciłem do pracy po 2 tygodniowym ( budowlanym ) urlopie. Jak tylko się oporządzimy zrobię i wkleję zdjęcia, choć do etapu chwalenia brakuje mi jakieś 100.000 :)

 

Porteer, ta korzystna cena niestety niczego nie dowodzi, to o czym pisze andryna to oszczęność wynikająca z budowania przez 1 wykonawcę ( bez względu na to, czy ma na coś lepszą czy trichę gorszą cenę ). Odpadają wtedy historie typu nie wyszło bo poprzednik spieprzeył albo wykonawca A myslał, że coś zrobni wykonawca B i na odwrót, a to klasyczne i niestety bardzo częste sytuacje na budowie.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu gratulacje bardzo się cieszę waszym szczęściem :hug:, my się dowiedzieliśmy że to chłopiec a u was co się narodziło. co do naszego doskonałego za tydzień zaczynamy i już nic nie może nam przeszkodzić. Jesteśmy zdeterminowani a w sobotę planujemy ogrodzenie tymczasowe tzn. mąż będzie robił a ja będę kierownikiem budowy ;).Pozdrawiam Ania

 

Też chłopak, drugi już:-)

Dobrze, że termin macie na grudzień, nerwy nie wskazane, a przy budowie niestety można zwariować:)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, gratulacje ! Czyli Pełna Chata :) My od tygodnia na nowych śmieciach ale określenie mieszkamy byłoby eufemizmem :) Chciałem uniknąć tego co niestety miało miejsce, czyli zgraja budowlańców na budowie już po przeprowadzce. Bałagan nie z tej ziemi do tej pory właściwie nieopanowany. Na to wszystko wprowadziły sie z nami myszy. Długo by opowiadać a właśnie wróciłem do pracy po 2 tygodniowym ( budowlanym ) urlopie. Jak tylko się oporządzimy zrobię i wkleję zdjęcia, choć do etapu chwalenia brakuje mi jakieś 100.000 :)

 

Pozdrawiam

 

Rafał

 

Cześć,

 

dziękuję za gratulacje. Czekam na te zdjęcia z niecierpliwością. Jeśli chodzi o budowlańców, to rzeczywiście, u nas niestety czasami wręcz "dzieliliśmy" dom z nimi. Było minęlo, ale jeszcze pewnie nie raz będziemy się o nich obijać - na szczęście już na zewnątrz. My lekką ręką wydalibyśmy jeszcze z 200, a już niby mieszkamy i wszystko jest wykończone... Studnia bez dna!!!

 

Pozdrawiam,

Kasia

 

A i gratuluje zwierząt domowych:) Może przyszedł czas na kota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z okazji przeprowadzki, tez byśmy tak chcieli:(

A na razie przyszedł nam projekt, teraz jest adaptowany, i może w tym roku dostaniemy pozwolenie, zobaczymy, ale mam pytanie do wszystkich którzy już wybudowali, w projekcie przyłacze energetyczne z domu do licznika zaprojektowane jest kablem YKY 5x16, a mój elektryk stwierdził, że przewymiarowany i że wystarczy 4x10, co Wy na to , zrobić jak w projekcie czy zaufać elektrykowi , to zawsze trochę taniej, dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Właśnie jestem już na końcówce załatwiania papierów. Pierwsza próba złożeni papierów nieudana ale przynajmniej wiem co mam donieść. Mój a właściwie nasz dom to Doskonały EN. Będziemy mieli go wraz z przydomową oczyszczalnią. większych zmian nie robiliśmy Jedyne rzeczy które przerobiliśmy to :

- rezygnacja z garażu w obrębie budynku, zamiast tego "graciarnia/spichlerzyk" z wyjściem w dłuższej elewacji.

- zamiast większej łazienki na pietrze - garderoba

- i lekko poprzesuwaliśmy okna dachowe

 

Po drodze okazało się kilka rzeczy i mam kilka pytań:

1. Jako że nasz dom będzie dosyć blisko lasu (5m) dostaliśmy "prikaz" ze starostwa aby przygotować podanie do Ministerstwa Infrastruktury o odstępstwo od przepisów budowlanych: odległość od lasu = 12m. Ktoś z Was może spotkał się z tym?

2. Czy gdy dostaliśmy z gminy warunki przyłącza wodociągowego to czy możemy przeciągnąć wodę zanim otrzymamy pozwolenie na budowę? Czy trzeba czekać?

3. Czy macie godnego zaufania kierownika budowy? Możecie polecić? Zależy mi na łebskim fachowcu który faktycznie sprawdza co się na budowie dzieje a nie tylko na osobie umiejącej przybijać pieczątki.

4. Ile wg was SSO wraz z konstrukcją dachu powinno wynieść (Doskonały EN). Chciałbym się trzymać materiałów i rozwiązań zawartych w projekcie. Może ktoś z was jeszcze pamięta jak to było w Waszym przypadku?

 

Dziękuję serdecznie za pomoc i mam nadzieję ze przez zimę uda mi się papierki załatwić i od wiosny wystartować z budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dzisiaj było wielkie lanie. Zastanawia mnie, czy ktoś z Was zrobił balkon w tradycyjny sposób? Architekt twierdzi, że balkon zrobiony w tradycyjny sposób, ocieplony od góry i dołu będzie tak samo energooszczędny, a finansowo będzie zdecydowana różnica.

 

My ostatecznie zrobiliśmy tradycyjnie wylewany balkon, nas tez przekonywali wszyscy, że dobrze ocieplony, wcale nie będzie gorszy, jednak jeśli chodzi o różnice cenowe, nie umiem powiedzieć ale to też podobno nie ma dużej, któś kiedyś na forum pisał że to rząd około 2000PLN.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Właśnie jestem już na końcówce załatwiania papierów. Pierwsza próba złożeni papierów nieudana ale przynajmniej wiem co mam donieść. Mój a właściwie nasz dom to Doskonały EN. Będziemy mieli go wraz z przydomową oczyszczalnią. większych zmian nie robiliśmy Jedyne rzeczy które przerobiliśmy to :

- rezygnacja z garażu w obrębie budynku, zamiast tego "graciarnia/spichlerzyk" z wyjściem w dłuższej elewacji.

- zamiast większej łazienki na pietrze - garderoba

- i lekko poprzesuwaliśmy okna dachowe

 

Po drodze okazało się kilka rzeczy i mam kilka pytań:

1. Jako że nasz dom będzie dosyć blisko lasu (5m) dostaliśmy "prikaz" ze starostwa aby przygotować podanie do Ministerstwa Infrastruktury o odstępstwo od przepisów budowlanych: odległość od lasu = 12m. Ktoś z Was może spotkał się z tym?

 

My pisaliśmy takie pisemko i skutkuje to tym, że nie mozemy ubiegac sie o odszkodowanie od nich w razie gdy jedna z tych pieknych drzew runie nam na dom:/ Ale skoro chcleismy sie budowac, to wyjscia nie mielismy...

 

Pozdrawiam.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...