Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy doskonałych, u nas praca wre z nutką ironi, w czwartek zalali strop a zaczęli fundamenty 04.10 więc wydaje się nam trochę długo ale frekwencja na budowie stale niewielka 3-4 osoby, dachowka już czeka, drzewo już chce żeby je ściąć a tu zima za pasem, bank czycha na potknięcie kredytobiorcy więc jak harmonogram mówi trzeba robić. Pytanie do osób które mają hydraulike za sobą, jaki to koszt materiału i robocizny, przypomnę że budujemy doskonałego 1. co do hydrauliki to dół robimy w podłogówce oprócz oczywiście garażu i pom.gosp. góra grzejniki. tym razem pisze do was Pawełek, żona jest już tak gruba że nie może klikać w klawiaturkę, rozwiązanie zbliża się dużymi krokami a myślała że z dachem zdążymy:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie doskonali!

Też jeszcze mam stan surowy i wciąż czekam na dachowców(zapłaciłem zaliczkę) na szczęście zima jeszcze nie przyszła i jest nadzieja że zdążą, też jestem zainteresowany hydrauliką jakby ktoś mógł podać zbliżone koszty byłbym bardzo wdzięczny. Robię podłogówkę w całym domu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
hej beyatka, my etap stropu mamy za sobą, czyli dokładnie dwa tygodnie i trzy dni temu, jeżeli będziecie robić strop monolityczny to zbrojenie i szalowanie u nas trwało dwa tygodnie do momentu zalania, więc jeżeli wasi fachowcy to supermeni to może się uwiną :wave: , życzymy bardzo dużo cierpliwości. My liczymy na dalszy cud pogodowy o niebiosa powstało u nas piętro w piątek przed wigilią zalewamy wieniec, trzeciego stycznia więźba a zaraz po niej dach, w styczniu żona rodzi więc nie wiem czy mam tego pilnować czy fachowców od dachu:confused:, ponawiamy prośbę o wycenę hydrauliki doskonały 1 lub 2 (dół podłogówka, góra grzejniki) bez fajerwerków. następnym razem podejmiemy próbę wstawienia zdjęć z realizacji pozdrawiamy i liczymy na wsparcie :bye:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam Wszystkich. Cieszę się, ze udało mi się trafić na to forum...wygląda na to, że będziemy tutaj często zaglądać.

Od dawna szukamy idelanego projektu dla siebie...ojjj nie jest to łatwe. Bardzo nam przypadł do gustu z charakterem 2...ale i tak myślimy o kilku zmianach, np. garaż chcemy zaadoptować na pomieszczenia gospodarcze typu kotłownia i pralnia.

Bardzo byśmy chcieli zobaczyć ten projekt w trakcie budowy - pomogło by to nam rozwiać pewne wątpliwości i podjąć ostateczne decyzje. Czy ktoś może buduje z charakterem w okolicach Rzeszowa, Dębicy, Mielca...ewent. Krakowa?

dziękuje za kontakt!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Porteer sympatycznie to wygląda, nam przez myśl też przeszła blacha na rąbek ale jednak górą ceramika, dach zaczynamy w przyszłym tygodniu choć akcentów rąbkowych nie zabraknie (lukarna i komin), pogodę to chyba zamówiliśmy oby tak dalej (odpukać), zbieramy wyceny na hydraulikę, instalacja c.o., c.w., gaz: robocizna w granicy 9000pln netto (dół podłogówka tj.salon, gabinet, jadalnia, kuchnia, przedsionek, łazienka oraz grzejniki dół łazienka, garaż i cała góra)cały materiał w zależności od pieca (u nas piec gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny vaillant lub wolf) ok.26000pln brutto. W przyszłym tygodniu mierzymy i zamawiamy okna pcv kolor grafit obustronny raczej zestaw pięciokomorowy, trzyszybowy veka, by nie być gołosłownym tak wygląda teraz:), pzdr.:bye:

dom 043.jpg

dom 046.jpg

dom 047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Anulka@Pawełek dzięki za te przybliżone koszty instalacji,będziemy powoli się przyzwyczajać do tego wydatku co do pieca -mój znajomy jest serwisantem Vaillanta i polecał model ECO VIT podobno bezawaryjny i ekonomiczny,a to najważniejsze. Okna-mamy podobny gust,a nawet taki sam na cały dom bez drzwi wejściowych,garażowych i do kotłowni(Hormman) koszt 30000 z montażem oczywiście(wcześniej pisałem).

 

Pozdawiam sedecznie i życzę szczęśliwego Rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :bye: my za stan surowy doskonały 1 też zapłaciliśmy 45tyś. inne oferty były wyższe ale na drugi raz wybralibyśmy pewnie inaczej ta kwota była zbyt wysoka w stosunku do jakości i szybkości prac trzeba bardzo dokładnie spisać umowę i zapoznać się ze sprzętem jaki ci wykonawcy w tej cenie oferują my bardzo kiepsko na tym wyszliśmy. Wypożyczyliśmy szalunki stropowe bez płyt to koszt 4tyś zł. niektóre ekipy mają swoje. Koszt płyt MFP tańsze, z których prawie nic nie zostało ciach-ciach:jawdrop: 6tyś. zł. do tej pory wydaliśmy 200 tyś. materiał + robocizna SSO z dachem (dachówka ceramiczna CREATON) i oknami (zamówiliśmy PCV 5 komorowe 3 szybowe). jakoś nie zauważyliśmy spadku cen wręcz odwrotnie wszyscy fachowcy bardzo wysoko się cenią mamy trzy wyceny hydrauliki robota tylko 9-10 tyś zł:sick:. wszystkim co zastanawiają się nad budową doskonałego życzę powodzenia sama konstrukcja domu często okazuje się zbyt skomplikowana dla wykonawców szkoda tylko że w trakcie budowy. Pozdrawiamy Ania i Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja zapłaciłem 25 tyś z więźbą. Nie była to wyspecjalizowana ekipa, ale murarz z pomocnikiem. Robili wszystko około 2 miesiące, więc całkiem nieźle.

 

Sprzęt w miarę, nie zawsze był jednak sprawny.:p co do szalunków to miałem swoje deski i z tego mi robili. Ale gwoździ to chyba z 50 kg poszło.

 

Ja ogólnie zamknąłem się w cenie 95 tyś ze wszystkimi formalnościami. Sporo zaoszczędziłem na drzewie i stali, bo drzewo swoje a stal pozyskana z betonowych słupów , które sam ręcznie potłukłem :rolleyes:.

 

teraz zastanawiam się nad oknami. Chyba zdecyduję się na oknoplast Thermo 90, koszt 35tys, ale trochę pozmieniałem, dodatkowo rozsuwane drzwi w jadalni (dodatek 3500PLN) oraz powiększone niektóre okna. Okna najcieplejsze , szyba 0,6. Co wy na to?

 

pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak uzyskaliście takie niskie kwoty u mnie SSO wynosi 270 tyś trzymam się projektu (SSo zleciłem firmie M+R) więc nic nie zmieniałem stali tyle ile miało pójść tyle poszło, bloczki isomur, łączniki balkonowe itp.

Najwięcej jednak dopłaciłem do dachu bo początkową cenę miałem ustaloną na kwotę 70 tyś kompletny jednak im bardziej się zbliżałem do budowy tym bardziej jego cena rosła i na dzień dzisiejszy wyszło mi prawie 100 tyś (więźba + deskowanie 20 tyś brutto robota cieśli 8 tyś , dachówka creaton blacha tytan cynk VMZINC Quarz wraz z rynnami okna Velux 73 oraz podbitka łącznie Materiał 48tyś robocizna 23tyś. podane ceny brutto z 8% Vatem).

Okna mam wycenione 5 komorowe 3 szybowe 20 tyś brutto i 6 komorowe 3 szybowe za 24 tyś kolor złocisty dąb. Elektryka ok.20 tyś czekam jeszcze za wycenami od Hydraulików. Na wszystkie mam po kilkanaście ofert więc nie wiem jak zrobiliście że macie tak niskie koszty.

Pozdrawiam

K.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Krispol30 twoja cena za SSO jest raczej ok z racji zastosowanych materiałów, my nie stosowaliśmy bloczków isomur ani łączników do balkonów, laliśmy strop wraz z balkonami, no i dach z tytan-cynkiem to musi kosztować, wiem bo dachy sprzedaje i tu udało się przyoszczędzić jak to mówią każdy orze jak może;). Ceny u Tomchisa rzeczywiście są kosmicznie małe tylko pogratulować pod warunkiem że cały proces budowy przebiega bez większych wpadek. My budujemy doskonałego1 bez większych wariactw więc i kwoty niezbyt duże(choć i tak nie małe w porównaniu do prostych konstrukcji). Więc szukajmy, wyceniajmy, negocjujmy aby jak najtaniej. pzdr:bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonali - mam dylemat - projektant przeliczał fundamenty, zmniejszył ilość stali bo stwierdził, że grunt jest stabilny i nie ma tez konieczności robienia wieńca, czego budowlaniec nie zrobił. Spotkałam się na budowie z innym budowlańcem, który stwierdził, że pomimo zmniejszenia ilości stali wieniec powinien być zrobiony bo tak jest bezpieczniej. Nie wiem co teraz zrobić. Czy robić wieniec? Wiosną chcę wystartować dalej, więc staram się teraz wszystko poukładać, nie mam jednak zbyt wielkiego pojęcia o budownictwie, więc zastanawiam się, czy nie zatrudnić kierownika nadzoru inwestorskiego. Czy ktoś z Was zatrudnia taką osobę? jeżeli tak - to jaki jest w ogóle koszt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...