Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no to mnie wicios nie pocieszyłeś

coraz mocniej zastanawiam się nad zastosowaniem jakiejś tradycyjnej - nie za mocno falistej dachówki ale nie wiem czy to będzie pasować...

 

a co do mchu - ponoć wylezie na każdej jak ma wyleźć - i nie wiem ile w tym prawdy ale nie wielkim kosztem można to dość szybko wyczyścić...

 

Witaj,

 

u nas jest inna dachówka niż w oryginale, przeszukaj wątek, są tam też zdjęcia.

Nam się podoba efekt końcowy, ale wiadomo gusta są różne.

 

Pozdr.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

plebus - wątek znam - Twój dom prezentuje się wyśmienicie - ale to trochę inny przedział cenowy...

 

gusta gustami - budżet z gumy nie jest i trzeba jakoś się w nim zmieścić :) buduję raczej prostszą, tańszą wersję... w piątek będę miał pierwsza wycenę na SSO z dachówka cementową płaską Euronitu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

to dość tanio - u mnie za komplet materiałów na dach z dachówką płaską euronit kapstadt (czyli chyba najtańsza płaska betonowa) z blachą i akcesoriami - bez drzewa na wieźbę wyceniają na te 30 tyś :) gdzie dodatkowo koszt drzewa 10 tyś - co z robocizną wieźby (10 tyś) i dachu (10 tyś) wynosi 60 tyś brutto

 

dostałem też pierwsze wyceny na okna pcv - veka alhapline o U (okna) = 0.82 na 30 tyś brutto z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]111674[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]111675[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]111676[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]111677[/ATTACH]Dla tych doskonałych co się zastanawiają, z dachówki zakładkowej holenderki też się da:), w tym przypadku creaton premion w kolorze łupka, pozdrawiamy budujących

 

Witaj Anulka i Pawełek!

 

Czy okna w salonie macie witrynowe - bo tak to wygląda na zdjęciach?

Kliknęło mi się w Wasz profil i tam była mapka - nie wiem czy to w Was chodziło? Budujecie się k. Turku?

My Doskonalca budujemy w okolicach Koła - także byłoby fajnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kris_białystok tak się składa że działam w branży dachowej stąd te kwoty:cool:, do beyatka tak okna w salonie i jadalni są witrynowe ( veka pcv trzyszybowe pięciokomorowe koszt z montażem 24000), budujemy się pod Warszawą, mamy za sobą elektrykę 11500 (instalacja elektryczna, telewizyjna, internetowa i alarmowa), tynkarze wchodzą w poniedziałek zaraz po tym centralne (piec już kupiony gazowy wolf cgb-24), odkurzacz centralny borysowski, dalej posadzki, brama i drzwi horman, schody i balustrady miejscowy rzemieślnik wycenił na 25000:yes:, w sobotę przyjeżdżają fachowcy od wykończenia, dzieje się, pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie tym razem Anulka :D mogłabym napisać, te piękne okienka zamówione w firmie ALMADOOR u Pana Marka Sójki okolice Wołomina profil Veka, to solidna mała firma z dobrymi cenami Panowie montażyści też ok. bardzo ostrożni i dokładni. Polecam- wstawione w marcu a ja dopiero widziałam w sobotę mały Olafek też zrobił duże oczki chyba mu się podoba nasz domek. Czekamy na wasze fotki i pozdrawiamy budujących :bye:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zastanawiał skąd wiem że bardzo ostrożni to już pisze mój małżonek był przy montażu - 2ch Panów w dwa dni zamontowali i pomagał razem z Panem Markiem właścicielem wciągać na górę balkony i to piękne trójkątne okno i mówili no no światła to tu będzie. Co tu dużo pisać doskonały robi wrażenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulka&Pawełek - dzięki za zdjęcia, miło zobaczyć realizacje. U nas mury pną się do góry. W piątek spotkanie w sprawie okien, wstępnie do jadalni wstawiliśmy okno przesuwne i zastanawiamy się teraz, czy to ma sens. Do kotłowni wybraliśmy sprzęt Wolfa - centrala kondensacyjna, pompa ciepła do ogrzewania wody i rekuperator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anulka&pawelek czy zamontowane w waszym domku okna , a w szczególności okno w jadalni jest przesuwne tzw HS - musze przyznać ze cena jaką podajecie jest bardzo atrakcyjna. Intereesuje mnie także jaki jest koszt GWC - urządzenia /jakiej firmy GWC wybrać /, kosztów montarzu oraz systemu solanego. Ponadto ciekaw mnie jeszcze jedna sprawa związana z wykonaniem posadzki , a mnianowicie za i przeciw wykonaniu posadzki zywiczno epoksydowej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, u nas okna w jadalni i salonie są nieotwierane, daliśmy nawiewniki w oknie balkonowym i kuchennym, brak jakichkolwiek szaleństw spowodowany jest ograniczonym budżetem, a przed nami wykończenie wnętrz, przynajmniej parteru, nie trzeba wszystkim przypominać że to daje po kieszeni. Chcemy dom wykończyć z gustem (oczywiście własnym:)) i z dobrych jakościowo materiałów by posłużyło kilka-kilkanaście lat, pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

U nas też mamy zaprojektowane w salonie okna witrynowe, natomiast z jadalni drzwi ze słupkiem przesuwnym i wyjście na taras.

Anulka i Pawełek - jeśli można to proszę o informację skąd braliście okna i ile kosztowało to trapezowe? Czy to trapezowe to w jednym kawałku czy łączone dwa? (rozmawaialiśmy z jednym "okiennym" i mówił, że też tak można).

Non stop zastanawiam się nad kolorem okien i nie ukrywam, że dużą rolę odgrywa dopłata za kolor poza standardem. Myślę, że ostatecznie wybierzemy jasny brąz (dąb bielony, dąb naturalny np z eko-plast) bo cały dom w szarościach to będzie bardzo smutny :(

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beyatka, kilka postów wcześniej podawaliśmy nazwę firmy w której zamawialiśmy okna, okno trójkątne mamy z dwóch elementów, w całośći to chyba będzie trzeba dźwig zamówić:yes:, chyba że rozszybiają, koszt tego okna 2560 netto, co do nadmiaru koloru grafitowego w budynku to dołoży się kilka ciepłych kolorów w wykończeniu i będzie ok, rzecz gustu, pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...