Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

1000 to bardzo tanio.

Opłaca z tego badania geologiczne i inne "drobne" opłaty?

 

Wszystko musimy sami opłacać - ale co masz konkretnie na myśli? W cenie mam głównie projekt zagospodarowania terenu, trochę adaptacji z pieczątką os. uprawnionej, wrysowane szambo z projektem, uzgodnienie wjazdu na działkę, parę bezcennych rad do pozwolenia na budowę. Badanie geologiczne nie są w zakresie gminy - robiłem je indywidualnie za ok 700zł.

 

Pozdrawiam

 

 

Pojawił się nowy projekt na stronie naszej ulubionej pracowni

http://www.domyzwizja.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj,

 

1) wyrównanie poziomów - jestem jak najbardziej za; jest parę powodów funkcjonalnych: stopnie jedynie przeszkadzają w swobodnym chodzeniu min. osobom starszym, czy małym dzieciom, z praktyki wiem, że podczas zakrapianej imprezy jest duża szansa że ktoś się wyłoży na takim stopieńku; uważam, że przestrzeń wyrównana jest bardziej funkcjonalna - lepsze połączenie z kuchnią na tym samym poziomie; poziom sufitu będzie dokładnie taki jak w kuchni - t.j. ok 2,72m; przestrzeń i tak jest już podzielona prze linię schodów + słupy konstrukcyjne, uważam że dodatkowo można ją podzielić innym kolorem, fakturą podłogi.

2) my akurat jesteśmy za kominkami - niemniej jedank rozwiązanie będzie tradycyjne - nie designerski piecyk gazowy - planuję przesunąć się max w strone schodów i ustawić go wzdłuż linii schodów

3) ogrzewanie - u nas będzie na parterze podłogówka - zasilana z pieca kondensacyjnego, na piętrze tradycyjnie grzejniki + u nas dodatkowo kominek /szybkie podgrzewanie kubatury na dole/; w projekcie nie ma nadmuchowego ogrzewania;

4) okna w kuchni- pomysł architektów jest cool, niestety rzeczywistość weryfikuje wizualizację: w praktyce okazuje się, że centralnie w narożniku mamy gigantyczny słup żelbetowy, który żeby nie był mostkiem termicznym trzeba solidnie zaizolowac, a tym samym pogrubić; idac dalej - ramiak okienny zwykle nie ma grubości rzędu 30-40mm, w praktyce min 70mm.

Tak więc otwór, który ma doświetlać staje się wąską kiszką bez funkcji, a kuchnia jest niestety dosyć ciemna /zainteresowanym prześlę fotke/; U nas planujemy zwiększenie wysokości okien w świetle o 20cm - będzie to mniej więcej szerokość okna z lukarny.

Dom sam w sobie zwiera gigantyczną ilość przeszkleń - my nie będziemy likwidować interesujacego detalu - jakim jest narożnik w jadalni;

5) likwidowanie veluxa w łazience może być nieco klaustrofobiczne - przemyślcie to;

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciąg musiałby być potężny, wisiałby na nim cały róg domu.

Co zmieni ceła? Nie może mieć mniejszego przekroju, przecież jej wytrzymałość na ściskanie jest znacznie niższa niż betonu w zwiążku z czym jej przekrój nie może być mniejszy niż przekrój betonowego słupa.

Jak sądzę.

 

Ja się nie znam, ale koleżanka twierdzi, że cegła tak nie przemarza (nie wiem czy dobrze pamiętam określenie).

 

Mi się dom podoba jaki jest i właśnie nie chcę zniszczyć efektu okien przez grubą warstwę styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczynnik przenikania ciepła dla 24 cm cegły wynosi 3,21 dla żelbetu - 7,08 reszta ścian (zgodnie z obowiązującymi normami dla ścian wielowarstwowych) nie może przekraczać 0,3. Zyskamy ponad dwukrotnie lepszy współczynnik który i tak przekracza normę 10 krotnie.

Być może dałoby się zastosować elementy nośne/izolacyjne takie jak tu:

http://pl.schoeck.com/index.php?scriptlet=Schoeck/Products&id=2

 

Andy

Robiłeś ścianę z betonu architektonicznego?

Ja chyba postawię zwykłą i obłożę płytami wylanymi z formy na budowie.

Co myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o beton architektoniczny to sytuacja ma się tak: niestety w Polsce nie ma firmy która zagwarantuje odpowiednią jakość produktu (postarają się lecz nie dają gwarancji) - widziałem u znajomych u których ktoś to zrobił - nie ciekawie. Z tego co wiem Niemcy są w tym specjalistami ale gigantyczna kasa do zapłacenia.

Myślę, że trzeba pomyśleć nad innym rozwiązaniem w zależności od tego jak profesjonanego efektu oczekujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFORMACJA DLA OSÓB KTÓRE BYŁY U MNIE NA BUDOWIE!!!!!!

 

UPRZEJMIE INFORMUJĘ, IŻ DZIĘKI DZIŁANIOM OSÓB KTÓRE WYKONYWAŁY U MNIE ZDJĘCIA NA BUDOWIE A NASTĘPNIE BEZ MOJEJ ZGODY PRZESYŁAJĄ JE DO INNYCH OSÓB ORAZ DAJĄ TELEFONY BEZ MOJEGO UPOWAŻNIENIA INNYM FORUMOWICZOM, OD DNIA DZISIEJSZEGO DAJĘ ZNAĆ PROJEKTANTOWI ABY ZAPRZESTAŁ UDOSTĘPNIANIA NAMIARÓW NA MNIE.

 

JEDNOCZEŚNIE KATEGORYCZNIE NIE ŻYCZĘ SOBIE ABY JAKAKOLWIEK OSOBA POSIADAJĄCA JAKIEKOLWIEK ZDJĘCIA ORAZ TELEFON DO MNIE PRZEKAZYWAŁA JE OSOBOM TRZECIM !!!!!

 

Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFORMACJA DLA OSÓB KTÓRE BYŁY U MNIE NA BUDOWIE!!!!!!

 

UPRZEJMIE INFORMUJĘ, IŻ DZIĘKI DZIŁANIOM OSÓB KTÓRE WYKONYWAŁY U MNIE ZDJĘCIA NA BUDOWIE A NASTĘPNIE BEZ MOJEJ ZGODY PRZESYŁAJĄ JE DO INNYCH OSÓB ORAZ DAJĄ TELEFONY BEZ MOJEGO UPOWAŻNIENIA INNYM FORUMOWICZOM, OD DNIA DZISIEJSZEGO DAJĘ ZNAĆ PROJEKTANTOWI ABY ZAPRZESTAŁ UDOSTĘPNIANIA NAMIARÓW NA MNIE.

 

JEDNOCZEŚNIE KATEGORYCZNIE NIE ŻYCZĘ SOBIE ABY JAKAKOLWIEK OSOBA POSIADAJĄCA JAKIEKOLWIEK ZDJĘCIA ORAZ TELEFON DO MNIE PRZEKAZYWAŁA JE OSOBOM TRZECIM !!!!!

 

Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

 

Ufff! Cóż za nerwowa atmosfera!

 

Andy, jeśli Cię czymkolwiek uraziłem, to proszę o wybaczenie - nikt Tu nie chce Twojego Pieknego zresztą domu w żaden sposób prezentować, czy też Ciebie irytować;

 

P.S.

- projekt Doskonały, pomimo swojej doskonałości jest jak na razie w każdej realizacji jakoś przerabiany / adaptowany;

- pamiętaj, że jest to projekt GOTOWY, co za tym idzie, nie jest on niczyją prywatną własnością, a jedynie Architektów;

- czy to się komuś podoba, czy nie tylko Oni właśnie mają wyłączne prawo do całości projektu, niezależnie od wersji;

 

Tak więc apeluję o nieco więcej spokoju, szczególnie w okresie Świątecznym; :-?

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helo ponownie, dzięki za pierwsze komentarze, bardzo pomogły, liczę na następne, po przeczytaniu ich i przemyśleniu dochodzimy do wniosku, że:

- okno w jadalni od strony północnej zostaje,

- okno dachowe w łazience zostaje,

- zastanawiamy się nad pozostawieniem różnicy poziomów, obawiam się co prawda tego przechodzenia między kuchnią i jadalnią, ale za to będziemy mieli wyżej sufit w jadalni i będzie można pod parapetem-siedziskiem zamontować grzejniki i wtedy cały salon z jadalnią w deskach; poza tym muszę to zobaczyć w rzeczywistości, więc jak andy zmienisz zdanie chętnie skorzystamy z zaproszenia :)

- pod oknami na parterze w salonie planuję grzejniki kanałowe, podłogówkę planuję w kuchni, korytarzu, przedsionku i łazience, tam planujemy wykończenie terakotą albo kamieniem; w salonie deski lub parkiet, nie decyduje się na drewno (finishparkiet, panale drewniane) na podłogówce, bo prawdopodobnie i tak byłyby konieczne dodatkowe grzejniki, nie wiem czy przeliczał wam projektant sanitarny, ale radze wam żeby to zrobił;

- na górze planujemy grzejniki tradycyjne i to już raczej sie nie zmieni,

- dom planujemy ogrzewać gazowym kotłem kondensacyjnym z zamknięta komorą spalania z zasobnikiem, o jakiej mocy kotły wybraliście? jak duży zasobnik? jakie marki polecacie, może macie jakieś dobre doświadczenia?

- okna w kuchni ze względu na szerokość profila raczej powiększymy, zastawiamy się jeszcze o ile, narysowałem sobie na elewacji dwukrotnie większe i wyglądają ok,

- na pewno nie będę robił betonu architektonicznego wewnątrz, kojarzy mi się z biurowcami, zmienimy tam ściany na murowane i wytynkujemy (może płyta gk), a ponieważ coś tam o tym wiem więc radzę wszystkim którzy zamierzają to robić, aby założyli surowe wykończenie betonu w deskowaniu z desek aby była widoczna struktura drewna (widziałem to w jadnej pracowni architektonicznej w wawie), albo zaakceptowali, że w warunkach domku jednorodzinnego beton będzie wyglądał podobnie jak w domotece na targówku (tam efekt został osiągnięty bo miało być surowo), pojedźcie, obejrzyjcie, koniecznie z kobietami :)

- myślimy jeszcze o częściowym oddzieleniu korytarza od salonu ścianą przed schodami w osi słupów i dodatkowych schodkach do wejścia na poziom korytarza z salonu do drzwi środkowych do ogrodu (do wejścia na taras), co o tym sądzicie?

- no i ponieważ nie będziemy robić wentylacji mechanicznej, planujemy zrobić południowe okno w jadalni jako otwierane

tymczasem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaelo, powiększenie okien w kuchni spowoduje że ewentualne szafki wiszące będą na wysokości niedostępnej dla większości kobiet. Bardzo nieergonomiczne rozwiązanie. Ze względu na brak spiżarni zrezygnowanie z jakichkolwiek szafek wiszących też nie będzie dobrym rozwiązaniem. Zauważ że kuchnia nie jest zbyt pojemna, po odjęciu lodówki, zmywarki, kuchenki, szafki zlewozmywakowej, zostanie ledwie kilka szafek z czego dwie będą narożnikowe (czytaj: trudne do wykorzystania).

Jeśli chodzi o ogrzewanie to planuję kocioł Vissmann 343-f. Jutro będę znał koszty (mam duży rabat).

http://www.viessmann.pl/pl/products/gas-brennwertkessel/Vitodens_343.html

 

Beton architektoniczny nie musi być nudny.

Odzwierciedlenie faktury deskowania to nie jedyne rozwiązanie.

Można zamówić formy z praktycznie każdym wzorem, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Dostępne są nawet formy wykonane na podstawie zdjęcia.

 

http://www.noeplast.com/articlesList.asp?lang=de&alpha=1

http://www.reckli.de/en/start_en.htm

 

Reckli jest dostępne w Polsce, mam ich katalog. Cena jednej formy oscyluje w okolicach kilkudziesięciu euro. Można z niej wykonać do ok. 100 elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł zamierzam postawić w kącie pod oknem przy drzwiach. Zasłania nieco okno więc zrobię mniejsze, prawdopodobnie ze szklanych pustaków. Planuję wentylację mechaniczną więc nie buduję komina, ani kanałów wentylacyjnych. W przypadku tego kotła wystarczy wystawić rurę przez ścianę. Zwróci się kilka tysięcy. Kotły wiszące do tak dużego domu i tak potrzebują zasobnika na CWU (chyba że jesteś bardzo cierpliwy), więc miejsca nie oszczędzisz. Jest podobny mniejszy i znacznie tańszy kocioł Vaillant

http://www.vaillant.pl/Klienci_indywidualni/systems-and-products/gas/podgrzewacze-wody/produkt_vaillant/VSC_auroCOMPACT.html

Te dwa podobają mi się najbardziej bo są w jednym kawałku, kotłownia też może dobrze wyglądać. Dodatkowo można połączyć je z instalacją solarną.

 

Wie ktoś może dlaczego tak bardzo podobne kotły mają tak drastycznie różne ceny. Vissmann jest aż tak dobry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...