Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Uff... w koncu w poaniedziałęk po prawie 3 latach przekłądania papierków z biurka na biurko. Po podziałach działki, zabawie w warunki zabudowy oraz kilkukrotnemu ich zmienianiu. Po 2 krotnym odrzuceniu projektu w starostwie, podaniu o odstępstwo od warunków budowlanych i zgodzie ministerstwa oraz niezliczonym innym papierkom, dostosowanim projektu, zmianom itp W koncu wbita łopata w ziemię.

 

Ale od początku ...

Projekt: Doskonały EN z drobnymi zmianami

Lokalizacja: Niedaleko Mińska Mazowieckiego

Ekipa: ************** Jeśli bedzie OK polecę jeśli źle to - też napiszę kto co i jak zepsuł - na razie nie zapeszam

Tak czy inaczej jutro pewnie bede miał jakieś fotki - wrzucę. Chociaż za duzo tam nie ma. Jak narazie łąwy wykopane i wyskrobane, kręcą się zbrojenia i w tym tyg zalewamy.

 

Okołobudowlane sprawy to:

- prąd bedzie robiony na wyłączeniu 2Sierp ale wczesniej linia bedzie położona wiec samo podłączenie to chwila (mam nadzieję) bo narazie leci ekipa na agregacie wiec drogo jak ....

- Woda no cóż studnia jak narazie bedzie kopana w środę.

- Jakieś blaszaki, materiały itp na mojej głowie ale sie na to sam pisałęm i wiedziałęm co się bedzie działo.

No i najważniejsze sławojka stoi piękna - bedzie długo służyć:)

 

Pięnie wszystko wygląda - i pierwszy szok jak szybko konto się kurczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat elewacji, doskonały 1, u nas wyszło 290m2 z podmurówką i izolacją balkonów, to według moich obliczeń, a jeden as od elewacji wyliczył 340m2 pytam się go gdzie:confused:, i chciał tylko z materiałem 110pln/m2 (styropian 15cm grafit i tynk silikonowy), a co z 60m2 przeszkleń za to też mamy płacić. ruszamy 06 sierpnia z elewcją, za tydzień wchodzą do zabudowy gk, wełny, płytek itp, przydałyby się fotki z wykończenia może w parze z tym przyjdzie jakaś wena, chyba że to co w środku to już zbyt prywatne:D pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny :) I jeszcze lepiej zoptymalizowany. Choć my w swoim Doskonałym 1 En już zaplanowaliśmy, że z jednej łazienki na górze zrobimy pralnie... bo gdzie to tak z praniem latać :) Poza tym ta spiżarka przy kuchni to świetny pomysł, tego mi w naszym brakuje. Pozdrawiam wszystkich "doskonałych"

 

Ps. My zaczynamy w przyszłym roku, teraz to tylko czytamy i czytamy i planujemy co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich DOSKONAŁYCH...oglądałam to wnętrze-baardzo mi się podoba! u nas elewacji było 270 m2,elewacja już zakończona (nareszcie po trzech miesiącach,chociaż jeszcze musi "fachowiec" dokończyć ciutkę :yes: )....nasz "fachowiec" doliczył sobie za rowki na elewacji 1500 zł ! - ostrzeżenie dla Was,którzy uzgadniacie brygady,pokazać palcem co ma być ,gdzie i w jakim kolorze.....później próbują doliczać!

gaz do domciu doprowadzony prawie,kuchnia "się robi" :),ma być zrobiona do końca lipca.... łazienki,zostają przystrajane w kafelki,ściany prawie przygotowane do malowania (ponoć w tym tygodniu będą już malowane na gotowo ) schodkom brakuje tylko stopni,balkoniki mają już kafelki i wejście do domciu też :) nie mogę się doczekać kiedy napiszę do WAS z Naszego Doskonałego :)

pozdrawia serdecznie Żona Poteera :bye:

Edytowane przez Porteer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny :) I jeszcze lepiej zoptymalizowany. Choć my w swoim Doskonałym 1 En już zaplanowaliśmy, że z jednej łazienki na górze zrobimy pralnie... bo gdzie to tak z praniem latać :) Poza tym ta spiżarka przy kuchni to świetny pomysł, tego mi w naszym brakuje. Pozdrawiam wszystkich "doskonałych"

 

Ps. My zaczynamy w przyszłym roku, teraz to tylko czytamy i czytamy i planujemy co i jak :)

 

Zgadza się,mi również brakuje spiżarki :(,a pralnię zrobiliśmy z jednej garderoby na górze,bo na górze mamy jedną łazienkę...może się uda nam zgrać z naszymi bliźniętami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim wreszcie się rozpisaliśmy oby tak dalej fajnie poczytać jak każdy z nas spełnia marzenia o doskonałym nawet kiedy piszecie o pierwszej wbitej łopacie, cegiełce pomurowanej nie mówiąc o tych co już bliżej przeprowadzki :lol2: my czekamy na ten moment z niecierpliwością jeszcze dużo pracy przed nami ale stwierdzam że etap wykończeniowy daje mi znacznie więcej radości tylko fundusz ograniczony. Nowa realizacja jest piękna nie wiem czy właściciele czytają nasze forum ale jeśli tak to pewnie są dumni, choć czuję że ręka architekta miała swój udział jeśli nie to chylę czoła. My mamy dylemat z płytkami do łazienki a tu trzeba szybko podjąć decyzję dziś był fachowiec od kuchni na pomiarze dograliśmy szczegóły i wkrótce ma przesłać wycenę projekt sama wyrysowałam czy trafiony to się okaże ;). Pozdrawiamy i czekamy na wpisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Vayakon, ten trudniejszy etap według nas za tobą teraz to już tylko z górki, teoretycznie bo wykonawcy powodują że bywa znów pod górkę, no i co zrobisz z tą małą brzozą na działce, u nas też rośnie kilka drzewek ale gmina nie pozwoliła wyciąć i trzeba będzie zrobić z nich drzewka bonsai, dla mało wtajemniczonych w tynki cementowo-wapienne maszynowe, nie pozwólcie by wykonawca nakład grubsze warstwy na raz i pilnujcie aby za szybko nie wysychały na dowód zdjęcie naszych tynków, po polaniu wodą widoczna pajęczynka, odpukać na razie nic się nie odparzyło,DSC_0048.jpg powodzonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,budujących,zaczynających budować,kończących budować DOSKONAŁEGO :)

pragnę się pochwalić,że mamy ściany w środku domciu już pomalowane :lol2: elewacja zakończona ,mąż już włączniki i gniazdka kończy montować i właśnie przyjechali Panowie wylać na całym dole posadzkę żywiczną :) ,prawdopodobnie zajmie im to kilka dni,na pewno wkleimy zdjęcia.

Dolna łazienka ma już kafelki :)

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...