Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie, my właśnie stoimy przed wyborem okien, prośba do wszystkich którzy mają to już za sobą o poradę w tym temacie co warto, czego nie. Chodzi mi generalnie o sprawdzonych producentów, materiały, jaki profil, ewentualnie koszta jakie wam wyszły, dodam tylko że nasza wersja to doskonały 2 en. Będę wdzięczny za każda informacje. ( żeby nie zaśmiecać forum moze być na Priv.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam !

 

W sumie wątek śledzę od pierwszych postów, tj od 5 lat, ponieważ, od kiedy kupiłem działkę (2007r) Doskonały jest moim faworytem. Plany sie jednak zmieniły i w tym roku kupiłem drugą, tym razem w samej Warszawie (Wawer). Kolejna decyzja do Doskonały 2 EN w wersji lustrzanej, czekam tylko na jakąś promocję na Domy z Wizją :rolleyes: (i tak już "kupuję" projekt 5 lat to i poczekam miesiąc), podobno ma być na święta.

 

W międzyczasie aby bardziej przekonać żonę a samemu się upewnić w decyzji z miła chęcią obejrzałbym Doskonałego "live". Czy ktoś z forumowiczów wybudował lub buduje w Warszawie lub na wschód od niej ? Byłbym bardzo wdzięczny za info, wystarczy mi tylko chwila spojrzenia z zewnątrz.

Niestety mimo, że naoglądałem się domów i działek nie trafiłem na Doskonałego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Czy ktoś z forumowiczów wybudował lub buduje w Warszawie lub na wschód od niej ? Byłbym bardzo wdzięczny za info, wystarczy mi tylko chwila spojrzenia z zewnątrz.

Niestety mimo, że naoglądałem się domów i działek nie trafiłem na Doskonałego.

 

Na wschód od Warszawy,zapraszam do Lublina ;) . Nieskromnie, jest co oglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wschód od Warszawy,zapraszam do Lublina ;) . Nieskromnie, jest co oglądać

 

 

Dziękuje za zaproszenia, ale Lublin, mam jakoś nei podrodze, ale jakbyś mogła podzielić się fotkami byłby wdzięczny.

 

Z innej beczki.

Czy ktoś może zakupił proj. Doskonały 3. Jestem zdecydowany na Doskonały 2 EN i tak jak większośc planuje zmiany. Tak sobie patrzę na projekt i Doskonały 3 ma już ich część naniesioną :). Druga sprawa. "3" w porównaniu do "2 EN" ma większą pow użytkową przy jednoznacznie mniejszej pow zabudowy :eek:. Może nie jest to duża różnica ale jednak, dla mnie bardzo ważny element to pow zabudowy bo wliczając inne zabudowania zbliżam się bardzo blisko granicznej wielkości dla mojej działki.Czy ktoś może wnikał dlaczego tak jest ?

W sumie dziwne to jest, bo różnica są tylko wewnątrz, może w "3" taraz mniejszy czy ściany deko przesunięte.. dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. Chciałem ponowić wątek okien. Też jestem na tym etapie dlatego proszę o informacje na temat profili, cen, rozwiązań, materiałów.

Szczególnie jeżeli chodzi o skośne okno w salonie. (Pewna miła pani wyceniła go na 13000 co raczej jest wielką przesadą)

Buduję "Doskonałego" w woj Śląskim. Chętnie zobaczył bym innego doskonałego i wymienił się doświadczeniami.

Jeżeli ktoś z was buduje (lub mieszka) Doskonałego na południu Polski dajcie info na priva. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o otwory w ceowniku u mnie robił to ślusarz zatrudniony do zespawania ceowników na wymiar i słupków. Z tego co pamiętam to używał do tego wiertarki magnesowej, bo zwykła odmówiła posłuszeństwa przy pierwszych otworach. Nie pamiętam jaki był wymiar oryginalny w projekcie ale u mnie poszły chyba śruby fi 12mm.

 

Mam pytanie do osób które mają okna Amberline, jak wam się sprawują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam obecnie 2 świeże wyceny na okna PCV

- veka alphaline - 6 komór, 3 szyby - 28 tyś zł brutto z montażem

- jocz termo - 6 komór, 3 szyby - 30 tys brutto z montażem

 

sprawdzam, która lepsza ekipa montażowa - bo ceny bardzo podobne....

 

Wutam Doskonałych.

My mieszkamy już trzeci miesiąc w domciu :) okna mamy firmy Veka .trzyszybowe z ciepłą ramką,koszt 30 tys.z montażem,cena z początku tego roku...jedyny minus jaki zauważyłam do tej pory ,to fakt że brudzą się tak samo jak inne :lol2:

pozdrawiam serdecznie i życzę szybkich przeprowadzek,bo naprawdę cudnie się w Nim mieszka

żona Poteera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wutam Doskonałych.

My mieszkamy już trzeci miesiąc w domciu :) okna mamy firmy Veka .trzyszybowe z ciepłą ramką,koszt 30 tys.z montażem,cena z początku tego roku...jedyny minus jaki zauważyłam do tej pory ,to fakt że brudzą się tak samo jak inne :lol2:

pozdrawiam serdecznie i życzę szybkich przeprowadzek,bo naprawdę cudnie się w Nim mieszka

żona Poteera :)

 

Witam,

Ja zapłaciłem 41000 za wszystkie okna plus drzwi wejsciowe. Profil Veka Alphaline 90+ i pakiet trzyszybowy 0,6 z termoramką. Montaż Ciepły z taśmami od zewnątrz i wewnątrz - czyli ciepły montaż

 

Dawno nic nie pisałem. Poniżej kilka fotek z budowy. Pozdrawiam Doskonałych

 

 

 

20121121143.jpg20121121144.jpg20121127002.jpg

20121127002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sherif tak się składa że wcale niedaleko możesz obejrzeć doskonałego tylko 1 jeśli masz ochotę zapraszamy do nas adres i telefon prześlę na priv. my niestety chyba na święta nie przeprowadzimy się ponieważ prąd leży jeszcze w urzędzie, co ciekawe w tej samej drodze kopali od gazu i od prądu, a do tych drugich doczepił się konserwator zabytków, osadnictwo z epoki brązu:mad: i tak zamiast mieszkać palimy w kominku żeby mebli kuchennych, drzwi i podłogi na górze wilgoć nie opanowała a tu coraz zimniej, masakra:bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny etap zakończony - sso!

może zabicie na zimę niezbyt estetyczne (bez komenatrzy:) ale własnoręczne z pozostałości po budowie :)

 

co do okien to w grę wchodzą już 2 typy - ostatnie negocjacje

VEKA Softline 82 - 7 komór - 3 szyby 0,6 - ciepła ramka - 27000 zł brutto z montażem

JOCZ Elitte 5 komór - 3 szyby 0,7 - ciepła ramka - 26000 zł brutto z montażem

co dziwne parametry dla całych okien bardzo porównywalne

 

 

 

 

zdjecie.jpgzdjecie2.jpgzdjecie3.jpgzdjecie4.jpgzdjecie5.jpg

Edytowane przez kris_białystok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sherif tak się składa że wcale niedaleko możesz obejrzeć doskonałego tylko 1 jeśli masz ochotę zapraszamy do nas adres i telefon prześlę na priv. my niestety chyba na święta nie przeprowadzimy się ponieważ prąd leży jeszcze w urzędzie, co ciekawe w tej samej drodze kopali od gazu i od prądu, a do tych drugich doczepił się konserwator zabytków, osadnictwo z epoki brązu:mad: i tak zamiast mieszkać palimy w kominku żeby mebli kuchennych, drzwi i podłogi na górze wilgoć nie opanowała a tu coraz zimniej, masakra:bash:

 

Dzięki za namiary, z przyjemnością skorzystam.

 

Z prądem współczuje, też jestem na tym etapie, podłączam gaz i prąd, jak wszystko dobrze pójdzie to latem można już będzie przymierzyć się do budowy.

 

Póki co w zeszłym tyg korzystając z promocji świątecznej zakupiłem projekt, po dyskusji z proejktantem wybrałem Doskonały 3. W stosunku do wersji EN, jest inne ocieplenie, konstrukcja balkonów oraz brak ujętego Izomuru. Postaram się tak przerobić projekt i wykonać dom aby był jak najbliżej wersji 2 EN.

Czy ktoś może bawił się w dostosowanie wersji bez EN do tych nisko energetycznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny etap zakończony - sso!

może zabicie na zimę niezbyt estetyczne (bez komenatrzy:) ale własnoręczne z pozostałości po budowie :)

 

co do okien to w grę wchodzą już 2 typy - ostatnie negocjacje

VEKA Softline 82 - 7 komór - 3 szyby 0,6 - ciepła ramka - 27000 zł brutto z montażem

JOCZ Elitte 5 komór - 3 szyby 0,7 - ciepła ramka - 26000 zł brutto z montażem

co dziwne parametry dla całych okien bardzo porównywalne

 

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]152134[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]152135[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]152136[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]152137[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]152138[/ATTACH]

 

Super zdjęcia!!! Dach piękny

Jesteśmy na podobnym etepie budowy - my nie zakładamy w tym roku blachy :(

 

Jeśli mogłabym wiedzieć to skąd te wyceny przynajmniej jeśli chodzi o tę pierwszą pozycję , bo Jocza już mam (mnie wyliczyli prawie 36 tys z ciepłym montażem, profil 6 komorowy, 3 szyby + ciepła ramka) - jakby co mogę podesłać

 

Też szukamy okien i oczopląsu można dostać od tych wszystkich parametrów - nie wspomnę o cenach :(:(:(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiliśmy audyt energetyczny dla naszego domu i rzeczywiście projekt EN wyszedł energooszczędny, przy zastosowaniu kominka w ponad 20% nawet zbliżający się do pasywnego. Zobaczymy, co pokażą pierwsze rachunki za ogrzewanie, choć pierwszy sezon grzewczy podobno nie jest miarodajny. Niemniej jednak wszelkie materiały energooszczędne z samego założenia są zdecydowanie droższe. Plan przeprowadzki przed Świętami Bożego Narodzenia legł w gruzach, ale nawet specjalnie nad tym nie ubolewam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...