Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kocioł zamierzam postawić w kącie pod oknem przy drzwiach. Zasłania nieco okno więc zrobię mniejsze, prawdopodobnie ze szklanych pustaków. Planuję wentylację mechaniczną więc nie buduję komina, ani kanałów wentylacyjnych. W przypadku tego kotła wystarczy wystawić rurę przez ścianę. Zwróci się kilka tysięcy. Kotły wiszące do tak dużego domu i tak potrzebują zasobnika na CWU (chyba że jesteś bardzo cierpliwy), więc miejsca nie oszczędzisz. Jest podobny mniejszy i znacznie tańszy kocioł Vaillant

http://www.vaillant.pl/Klienci_indywidualni/systems-and-products/gas/podgrzewacze-wody/produkt_vaillant/VSC_auroCOMPACT.html

Te dwa podobają mi się najbardziej bo są w jednym kawałku, kotłownia też może dobrze wyglądać. Dodatkowo można połączyć je z instalacją solarną.

 

Wie ktoś może dlaczego tak bardzo podobne kotły mają tak drastycznie różne ceny. Vissmann jest aż tak dobry ?

 

Paseczek , tez chodzi mi po głowie wentylacja mechaniczna i bije sie z myślami ze w przypadku kotła kondensacyjnego rurę spalinową mozna wystawić przez scianę i faktycznie można zrezygnować z budowy komina

 

czy rezygnacja z budowy komina bedzie możliwa po uzyskaniu pozwolenia na budowe ????

 

przy wentylacji mechanicznej z reku zmniejsza sie tez zapotrzebowanie na ogrzewanie i mozna zakupić mniejszy piec .

 

wszystko na to wskazuje że u mnie bedze ogrzewanie kanałowe nadmuchowe połączone z wentylacją z reku piec kondensacyjny do ogrzewania nadmuchowego carriera kosztuje 2400$

 

pozdr

 

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można.

Każda zmiana projektu powodująca zmniejszenie obciążenia bądź wzmacniająca konstrukcję może być dokonana wpisem do dziennika budowy. Oczywiście już po uzyskaniu pozwolenia. Tak twierdzi mój projektant.

 

Jeśli decydujesz się na rekuperator również proponuję sprawdzić w niemczech. Różnica wychodzi podobnie jak w przypadku dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można.

 

Jeśli decydujesz się na rekuperator również proponuję sprawdzić w niemczech. Różnica wychodzi podobnie jak w przypadku dachówki.

 

jak jest rekuperator po niemiecku ? :)

 

masz jakies typy ?

 

ps

 

jesli chodzi o dachówkę plaską tojest jescze Koramic Actua dachówka podstawowa € 1,27 szlachetna angoba, grafit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

BINGO dokładnie taki sprzedają rekuperatory.pl :)

 

mam jescze taki pomysł zeby pod budynkiem , dokładnie w miejscu gdzie jest salon i jadalnia i kuchnia zrobić GWC przeponowy, Provent z Opola ma to w ofercie , nie moge robić GWC na zewnątrz bo mam LAS :)

 

Paseczek wynajdziesz system REHAU w dobrej cenie u sąsiadów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury niestety nie są w dobej cenie.

fi 200 6mb kosztuje w niemczech 750zł (210e) w rekuperatory.pl 650zł

 

http://shop.smuk.at/shop/USER_ARTIKEL_HANDLING_AUFRUF.php?darstellen=1&PEPPERSESS=bdf25c229cd10e0e492be8d7c71f524c&kat_aktiv=2934&Ziel_ID=640592#Ziel640592

 

http://www.rekuperatory.pl/rekuperatory/cennik3.shtml

 

U południowych sąsiadów jest nieco taniej. jakieś 490zł netto. Jaki oni mają VAT ?

http://www.lonicera.cz/_foto/awadukt_thermo_cenik.pdf

 

Masz ofertę na wymiennik żwirowy ?

 

 

Przypomniałem sobie o producencie schodów.

Robi cuda z drewna i metalu.

 

http://www.marchewka.pl/

 

Wystawiał się na Targach Poznańskich. W naturze te schody wyglądają równie pięknie.

W tym roku targi Drema w przyszłym tygodniu. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz ofertę na wymiennik żwirowy ?

 

Przypomniałem sobie o producencie schodów.

Robi cuda z drewna i metalu.

 

http://www.marchewka.pl/

 

 

nie mam wyceny na wymiennik .... pewnie i tak samemu można to zrobić 2 razy taniej ( jak za reku z wentylacją mechaniczną liczą kilkanaście tysięcy to za wymiennik dlaczego miałoby być taniej :) )

 

 

schody faktycznie super i barierki tez extra !

 

pozdr

 

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzięki paseczek za komentarz do naszych wątpliwości, szkoda że tym razem tylko ty,

- czy ktoś z was planuje lub ogrzewa dom gaz gazem płynnym, my tak wstępnie planujemy, a jak dojdzie gazociąg (o ile dojdzie) to zmienić ziemny; planujemy kupić kocioł, który będzie działał na oba, żeby kotła nie trzeba było zmieniać, ciekawy jestem jaki w rzeczywistości są koszty,

- okno w kuchni powiększymy, ale o połowę, czyli do 90cm; to jakiś kompromis, półka nad oknem będzie dostępna dla wysokich osób (takimi się uważamy) i doświetlenie będzie lepsze,

- jeszcze tylko myślę jak powiększyć łazienkę na piętrze, ale jedziemy zaraz po raz pierwszy obejrzeć projekt do architektów, więc może coś doradzą,

- kocioł, który wybrałeś paseczek jest 1-sza klasa, za jaką cenę ostatecznie go kupisz,

- jak kupię projekt to zrobię dokładny kosztorys (planujemy zacząć budowę na jesieni), ale mam nadzieję wyrobić się w tej cenie, którą podają na stronie; na pierwszy rzut oka niedoszacowane są tam instalacje i elewacja i wykończnenie wewnętrzne, chyba o kamieniu ktoś zapomniał :), ale spróbujemy; dachówka w Niemczech jest tańsza, my wybraliśmy płaską szarą, w ogóle tam dachówki płaskie są bardzo popularne i jest większy wybór np. turmalin, albo jasno szary tegalit,

- elewację kamienną wybraliśmy z delikatnego piaskowca, damy tylko na elewacji frontowej, bo inaczej zbankrutujemy :), no i chcemy mieć jasne, drewniane okna (w kolorze drewna), kolorystyka jak na osiedlu Parkowe Wzgórze na stronie jems.pl ;

ciekaw jestem waszych opinii

tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

No i my tez z żoną zakochaliśmy sie w tych projektach.

Najbardziej pasuje nam "Doskonały".

 

Chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości - jeśli ktos go buduje/wybudował ten dom lub jest w posiadaniu jakis zdjęć i będzie tak miły żeby się nimi z nami podzielić to poprosimy o kontakt na priv.

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papajoe

 

 

Doskonały 3 ( bez garazu ) nie wiem jak jest w projekcie z Charakterem , ale u mnie są słupy ktore sa powiązane z ławą a potem jeszcze raz z wieńcem sciany fundamentowej ... to tez tylko 30zl/m za robote ....

 

bedę robił pełne deskowanie więc dach napewno bedzie "sztywny " :)

 

w projekcie z Charakterem jest wieniec ściany fundamentowej ?

 

papajoe - jak wygląda rozkład w Doskonałym 3? Co znajduje się zamiast garażu?

Czy ktoś buduje dodatkowo garaż w podobnym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papajoe

 

 

Doskonały 3 ( bez garazu ) nie wiem jak jest w projekcie z Charakterem , ale u mnie są słupy ktore sa powiązane z ławą a potem jeszcze raz z wieńcem sciany fundamentowej ... to tez tylko 30zl/m za robote ....

 

bedę robił pełne deskowanie więc dach napewno bedzie "sztywny " :)

 

w projekcie z Charakterem jest wieniec ściany fundamentowej ?

 

papajoe - jak wygląda rozkład w Doskonałym 3? Co znajduje się zamiast garażu?

Czy ktoś buduje dodatkowo garaż w podobnym stylu?

 

Jest dodatkowy pokój/gabinet podaj email to wysle rzuty

 

garaż osobno 56m2 dach też dwuspadowy mysle ze nie będzie żle wyglądać

 

pozdr

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ale tu tez cisza....

 

my budujemy, budujemy :D

 

aktualnie: szalunek na strop

 

jestesmy po wycenie polozenia dachu - niestety, musielismy zrezygnowac z tagelitu :cry: ale chyba bedzie dobrze wygladal

 

teraz rozgladam sie za ogrodzeniem - co by pasowalo i nie zabilo nas cena!!!

 

jak bedziecie miec jakis pomysl - podzielcie sie info

 

dziekuje aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje aga:) my narazie zalatwiamy pozwolenie i jak dobrze pojdzie w czerwcu ruszamy z budowa :) jaki kolor elewacji robiecie?? taki jak jest w projekcie czy macie moze jakis ciekawy pomysl??

mam prosbe: mozesz podac ile was juz wyniosla budowai do tej pory?? co dajecie w zamian za tegalit??

macie moze jakies zdjecia z budowy??

powodzenia w budowaniu:):) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...