Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy po dłuższej przerwie chcieliśmy się pochwalić że nareszcie czyli od dwóch tygodni zamieszkujemy naszego doskonałego :wave: więc możemy powiedzieć wow cudownie wspaniale śliczniusio. Pozostało się po malutku urządzać tylko fundusze się skończyły hi hi- a co tam będziemy mieli na to wiele lat kuchnia jest łazienka też stół i narożnik w salonie cóż więcej potrzeba. Teraz życzymy wszystkim budującym doskonałego oby wasza przygoda zakończyła się szybko i bez problemów bo naprawdę fajnie się mieszka. Jeśli chodzi o parter też mamy poziomy wyrównane i uważam że to bardzo ułatwia życie w łazience mamy skrócone okna i ściankę prysznicową bez brodzika a oto kilka zdjęć.DSC_0201.jpgDSC_0202.jpgIMAG0199.jpgIMAG0343.jpgIMAG0332.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam i bardzo dziękuję do wykończenia droga bardzo daleka na żywo wszystko też wygląda znacznie lepiej- nie ma w naszym doskonałym przepychu raczej minimalizm tak lubimy ale na pewno jakieś bibeloty i dodatki ocieplą dość surowe wnętrze z biegiem czasu. Najbardziej nas cieszy że nareszcie mamy swój wymarzony dom i choć świąt nie udało nam się w nim spędzić to pierwsze urodziny naszego syna które obchodził dwa dni temu już tak :D. Mimo że zakończyliśmy nasze budowanie będę zaglądać na forum i podziwiać wasze mam nadzieję wstawione posty i zdjęcia. Pozdrawiam Ania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i już zamieszkujących Doskonałego! :)

To mój pierwszy wpis na tym forum, ale nie pierwsza wizyta, ponieważ już od długiego czasu przeglądamy z mężem Wasze posty i zdjęcia, spostrzeżenia i uwagi oraz zmiany jakie wprowadzacie i ich efekty. W tym roku na jesień zamierzamy zacząć budowę naszego domku i wiele wskazuje na to, że będzie to Doskonały 3. Jesteśmy jeszcze na etapie wyboru projektu i wiecie doskonale, że jest to jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu. Wasze wpisy mają nam w tym pomóc :) Doskonały 3 ma idealny rozkład i wielkość pomieszczeń względem naszych wyobrażeń i potrzeb. Jednak ilość okien i ich niestandardowe rozmiary znacznie zawyżą nam koszty. Mamy już parę pomysłów jakie zmiany zastosować, aby je realnie zmniejszyć (te koszty) i nie popsuć uroku Doskonałego. Zrezygnujemy z okna w salonie tego na ścianie telewizyjnej. Salon jest i tak dobrze doświetlony poprzez okno trapezowe oraz okna w jadalni. W pokojach od strony ogrodu zamiast okien-drzwi balkonowych chcemy dać zwykłe okna pokojowe, żeby założyć pod nimi grzejnik. Jeszcze kwestia tej lukarny. Czy jest ktoś kto z niej zrezygnował?? Myślimy nad zastąpieniem jej oknem dachowym. Bo wydaje mi się, że okno w niej - typowo wyjściowe na balkon, jako takie nie posłuży, ze względu na brak owego balkonu. A koszt takiej lukarny + barierka z nierdzewki jest chyba większy od kosztu okna połaciowego. Zastanawiam się tylko czy jej brak nie wpłynie negatywnie na wygląd tej części dachu. Bardzo proszę o Wasze uwagi na jej temat.

Pozdrawiam Was serdecznie! :bye:

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulka&Pawelek gratulacje! piekny domek.

Kaluza - doskonaly 3 jest naprawde najbardziej dopracowanym projektem. moim zdaniem lukarna dodaje nowoczesnosci, wiec jesli Tobie na tym nie zalezy to mozesz z niej zrezygnowac. znalazlam kiedys projekt, ktory byl bardzo podobny do doskonalych, tylko ze mniejszy i bez lukarny (nie pamietam juz nazwy i pracowni). moim zdanie to nie to. Co do samych okien - wynajmowalam kiedys mieszkanie, ktore ogolnie bylo ciemne i teraz wiem, ze na pewno nie bede zmniejszac lub rezygnowac z okien. Ale wiadomo, ile osob tyle gustow :) sami budujemy doskonalego 1EN, dzis pewnie wybralabym D3 :)

 

 

Mam jeszcze pytanie do osob posiadajacych pompy ciepla. budowaliscie komin spalinowy czy go zostawiliscie ? no i jakie macie te pompy, jaka moc, co polecacie ?

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnkaSz - dziękuję za uwagi :) całkiem chyba nie zrezygnujemy z lukarny, ale może wstawimy tam krótsze okno, nie takie do podłogi. a to okno na ścianie z tv w salonie raczej całkiem wywalimy.

 

Jeszcze moje pytanie co do okien.

Widzę, że większość z Was wstawia w pokoju nad garażem, na ścianie frontowej okna do podłogi i nieotwierane. Zastanawiam się jak będzie wyglądało ich mycie? :) MAcie jakieś bezpieczne sposoby? A może wychylając się z balkonu bez problemu się dosięgnie? Ciężko mi sobie to wyobrazić..heh :) Bardzo proszę o uwagi.

 

W ogóle postawił ktoś doskonałego w woj. łódzkim albo w śląskim w okolicach Częstochowy? Chętnie byśmy z mężem obejrzeli.

 

Pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulka&Pawelek gratulujemy!!!

 

My mieszkamy niespełna 3 lata i jeszcze "się wykańczamy". Zostało nam oświetlenie wewnątrz (węże świetlne) i na zewnątrz (dom i ogród).

A już o ogrodzie wspominać nie będę, w tym roku jeszcze budynek gospodarczy i końcówka ogrodzenia (nowa siatka). A mając dwójkę dzieci i patrząc na ściany gdzieniegdzie to już remoncik by się przydał. Wszędobylskie łapki!!!!

 

U nas poziomy mamy różne i rzeczywiście, my się przyzwyczailiśmy, ale jak wpadają znajomi z dziećmi, szczególnie młodszymi, to trzeba ich pilnować, by nie pospadały. Zazwyczaj są na górze, bo tam jest raj dla dzieciaków, ale jakiś dyskomfort dla gości jest.

 

Jeśli chodzi o ogrzewanie, to za listopad i grudzień zapłaciliśmy 1600, temp 21,5 - 22 stopnie. Nigdy mniej. Zaczęliśmy sezon grzewczy od października. Wiosną zrobię porównanie wydatków na ogrzewanie rok do roku i zobaczymy.

 

Pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kaluza,

 

zastanów się przede wszystkim na jaki kierunek będziesz miała skierowane pokoje. U nas pokój z lukarną jest na południowy zachód, sama lukarna na południe. Pokój po zasłonięciu lukarny plisą jest dość ciemny, ale pozostałe okna wychodzą na zachód. Jeżeli chodzi o okno dachowe, to przy pogodzie takiej jak teraz masz je cały zasypane śniegiem, zero widoczności i minimum światła. Jeśli chodzi o koszta, to w zależności, co wybierzesz okno dachowe może być droższe niż zwykłe (patrz Velux), a przy porządnym gradobiciu też można je wymieniać :-) Nie budowaliśmy wersji EN, ale przy sporządzaniu świadectwa charakterystyki energetycznej do odbioru domu w skali 0-500 wyszło nam 128 kWh/(m2rok), więc bardzo ładnie.

 

Jeżeli chodzi o mycie okien, to nie pomogę, bo właśnie z tego względu u nasz wszystkie okna są otwierane, więc problemu nie mam. Wyzwaniem jest Trójkąt w salonie, ale zastanawiamy się nad jakimś "karszero podobnym" rozwiązaniem. Na razie wysoka drabina i moje długie ręce muszą wystarczyć :)))

 

Pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Plebus ach z tymi dzieciami:wiggle: ja mam jedno ale po polskiemu to taki dżejms bąk 007 nikt nie może za nim nadążyć chodzi od dwóch miesięcy- broi rączki są na każdej ścianie zaznaczył dom już pierwszego dnia szczególnie że wprowadzaliśmy się z rozbiegu w nieposprzątane pomieszczenia tak chcieliśmy do Doskonałego. U nas na działce wiosną jest szansa na naturalne jeziorko z żabkami ;) nie musimy więc planować oczka wodnego ogrodzenie też jest extra wszystkie psy i koty z okolicy nas odwiedzają w siatce takie dziury hi hi.

KALUZA

musisz koniecznie zobaczyć na żywo doskonałego papier to nie wszystko kiedy ja weszłam do środka zanim nasz powstał od razu wiedziałam jakie zmiany dla mnie są konieczne lukarna jest ok. podpisuję się pod słowami plebusa co do okien dachowych i też mam otwierane okna na górze - jeśli chodzi o wywalenie okien ze ściany telewizyjnej ja bym tego nigdy nie zrobiła to są moje okna na świat cały urok salonu trzeba ZOBACZYĆ! ale to tylko moje skromne zdanie. Koszta przy budowie domu są tak duże ze kropla w morzu te okna a ile dochodzi nie przewidzianych wydatków tzw. pierdołek których się nie liczy. Schody już ktoś oferował my możemy pomóc w kwestii dachu.Pozdrawiam Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i się nie zmieściły [ATTACH=CONFIG]162926[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]162927[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]162928[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]162929[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]162930[/ATTACH]

 

Witam ! WIELKIE GRATULACJE!!!! Pięknie jest w Waszym Doskonałym!!!!

 

My w naszym domku mieszkamy od września 2012r,jest superr i bardzo ciepło,pomimo wielgachnych okien :) oczywiście ciągle czegoś brakuje,a przede wszystkim funduszy ,ale widzę,że ten problem dotyczy nie tylko nas....życie ....

Nie zmienialiśmy ani jednego okna,a na pewno nie zlikwidowałabym lukarny,ona ma swój urok i jak jak napisał plebus-daje dużo więcej światła niż dachowe,nie chcieliśmy nic zmieniać,bo te ogromne okna dodają wyrazu i harakteru dla domku,oszczędność oszczędnością,ale naprawdę w porównaniu do wszystkich kosztów,to potwierdzam-ANULKA&PAWEŁEK"kropla w morzu" a efekt znakomity !!!

Co do mycia okna nad garażem mogę się wypowiedzieć :) wchodzę na parapet między oknem a barierkami i szoruję,niżej jest problem,ale daję słowo,że okno umyć się da,trochę trzeba się nagimnastykować,ale się da :yes: ....dobrze że nie trzeba tego robić codziennie:D ,trójkąt jest większym wyzwaniem,trzeba wysoką drabinę i pomocnika do podawania szmatek,płynów i innych komedii :) na wiosnę muszę się bardziej się przyłożyć,bo przed zimą myłam,ale jak się okazało po budowie trzeba myć z dwa razy.....

Jedyne co zmieniliśmy,to wyrównaliśmy poziomy.

Trzymam kciuki za wszystkich zamierzających budować ,budujących i wykańczających !!!!!! Dzisiaj gram w lotto 5 milionów mam zamiar zgarnąć ,hehhe Wam również radzę :)

Pozdrawiam serdeecznie żona Porteera :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dlugiej przerwie:)

Dawno mnie tu juz nie bylo, my mieszkamy juz ponad rok w Doskonalym i jest doskonale. My rowniez do tej pory nie mamy jeszcze wszystkiego tak jak u innych brak funduszy. Popieram, ze z lukarny bym nie rezygnowala bo pokoj bylby za ciemny. Przy myciu okien trzeba sie troszke nameczyc i rowniez uwazam ze najgorszy jest trapez. Jezeli chodzi o okno nad garazem to tak jak zona porteera wchodze miedzy barierki i jakos daje rade.

My poziomu nie wyrownywalismy nasz 9msc syn opanowal je do perfekcji, co do tego mam mieszane uczucia z jednej strony ma to swoj urok z drugiej czasem bywa uciazliwe ale nam to nie przeszkadza.

My mamy wersje 1En i nam ogrzewanie za msc listopad/grudzien wyszlo ok1000 zl a temperatura wszedzie to 22 stopnie.

Przed nami jeszcze duzo do zrobienia tak jak u innych brakuje oswietlenia, paru mebelkow nie mowiac juz o ogrodzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dlugiej przerwie:)

Dawno mnie tu juz nie bylo, my mieszkamy juz ponad rok w Doskonalym i jest doskonale. My rowniez do tej pory nie mamy jeszcze wszystkiego tak jak u innych brak funduszy. Popieram, ze z lukarny bym nie rezygnowala bo pokoj bylby za ciemny. Przy myciu okien trzeba sie troszke nameczyc i rowniez uwazam ze najgorszy jest trapez. Jezeli chodzi o okno nad garazem to tak jak zona porteera wchodze miedzy barierki i jakos daje rade.

My poziomu nie wyrownywalismy nasz 9msc syn opanowal je do perfekcji, co do tego mam mieszane uczucia z jednej strony ma to swoj urok z drugiej czasem bywa uciazliwe ale nam to nie przeszkadza.

My mamy wersje 1En i nam ogrzewanie za msc listopad/grudzien wyszlo ok1000 zl a temperatura wszedzie to 22 stopnie.

Przed nami jeszcze duzo do zrobienia tak jak u innych brakuje oswietlenia, paru mebelkow nie mowiac juz o ogrodzie.

Pozdrawiam

 

a czym grzejecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za cenne uwagi. :) Wszelkie decyzje o ewentualnych zmianach pewnie podejmiemy dopiero po obejrzeniu doskonałego na żywo. Na zdjęciach prezentuje się on nieziemsko, więc mam nadzieję, że w realu jest jeszcze lepiej. :)

 

Dlatego ponawiam prośbę o możliwość zobaczenia domku u kogoś z woj. łódzkiego lub śląskiego.

 

Pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego w nowym roku!

Mam pytanie o drzwi i bramę garażową - jest jakiś inny sensowny producent niż Hormann? Szukam kompletu w kolorze antracytowym - bez bajerow - drzwi 140 cm (czyli drzwi 100 płaskie i 40 doświetlenia obok) -brama 300 cm

 

O ile znajdę bramę to drzwi nie ma itp a boje sie rożnych odcieni od rożnych producentów

 

Komplet hormanna w moim przypadku to nieco ponad 10 tyś zł brutto z montażem

 

Doradzicie coś ?

 

Nie wiem jak cenowo, ale wiem że jakieś komplety są u Wiśniowskiego http://wisniowski.pl/wszystkie-produkty/stolarka-stal-i-alumin/drzwi/

Może można dobrać drzwi do bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak cenowo, ale wiem że jakieś komplety są u Wiśniowskiego http://wisniowski.pl/wszystkie-produkty/stolarka-stal-i-alumin/drzwi/

Może można dobrać drzwi do bramy.

 

dzięki - ale zamówiłem już komplet Hormanna

teraz rzecz najtrudniejsza czyli poumawianie kolejnych ekip tak, żeby jakoś latem rozpocząć wykończeniówkę ... napiszcie Wasze doświadczenia jak to sie odbywało i np czy da radę zamknąć się z tymi rzeczami w 4 miesiące

 

instalacje elektryczne, tynki, instalacje hydrauliczne, posadzki, ocieplenie dachu - masakra :)

 

mam też pierwszą finalną wycenę na schody wg mojego projektu - głownie schody policzkowe - balustrady na schodach i antresoli szklane (5+5) wstawione we frez i obudowane drewnem... 35 tyś brutto

Edytowane przez kris_białystok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...