Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja również popieram - lukarna ma swój urok i fantastycznie doświetla pokój. Okno nad garażem mam otwierane właśnie ze względu na mycie. Nie mam jednak koncepcji na zasłonięcie okien na parterze, jak to wygląda u Was?

 

Witam, mamy na całym parterze, okna zasłonięte żaluzjami Verticale w kolorze czarnym,jak dla nas i naszych znajomych,ssuuper,na początku chciałam zasłony,ale Pani krwcowa nie znalazła rozwiązania na okno trójkątne,wycena zasłon na cały dom bez okien w salonie i bez karniszy ok.3000+ceny karnisz......sporo.

Właśnie planujemy zlecić również na całym piętrze,takie same verticale,tylko chciałam białe,ale chyba jednak nie ,bo ponoć mogą zżółknąć,a muchy mogą pozostawiać latem paskudne plamy! więc najprawdopodobniej będą również czarne :)

Panowie, którzy nam robili powiedzieli,ze pierwszy raz robią czarne :) żaluzje, nawet nie mieli czarnych w ofercie,ale później dla nich również bardzo się podobały.Jesteśmy baaardzo z nich zadowoleni,jak dla nas idealnie pasują do charakterku domu :) !!!! ale to oczywiście kwestia gustu :) ,nie wszystkim muszą się podobać.

pozdrawiam serdecznie żona Porteera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żono Porteera a nie mówiłam że mamy podobny gust nie tylko co do projektu ;) nie chcę ani troszkę urazić ale muszę to napisać nasza podłoga w holu na górze to dąb porter i jest naprawdę bardzo ładna :D. właśnie ze względu na potomka nasze schody mają szkło tylko na antresoli reszta to stal malowana proszkowo tańsza niż ocynk wycena naszych schodów i balustrad na zewnątrz to 23 tyś. schody ażurowe- balustrad jeszcze nie ma zima zima zima hihi

 

Kris na pewno ci się uda elektrykę w trzy dni ekipa zrobiła, wstępna hydraulika u nas dół podłogówka i góra łazienka reszta to grzejniki i jakieś sanitariaty- trzech panów załatwiło sprawę w dwa trzy dni, wylewki dwa dni ok.7-8 cm, tynki wewnętrzne 1tydzień, najdłużej docieplenie dachu z zabudową dwóch panów bardzo solidnych ok. 2tygodnie no i oczywiście później upiększanie tu już życzę wytrwałości. My na ten przykład w nie odpowiednim momencie parapety zakładaliśmy i trzeba było trochę popsuć tego co już zrobione było ale nic na błędach się człowiek uczy, powodzenia i sprawdzonych ekip :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie prowadzę wstępne rozmowy i elektryk chce 7-10 dni - tynki 14-21 dni - hydraulik 12-14 dni - ocieplenie dachu pianką 5 dni

najgorzej to zgrać czasowo - 1 marca jak zima odpuści wchodzą alarm/okna/drzwi /brama

elektryk teoretycznie 15 marzec

tynki mogą wejść jak wyschną dobrze ściany (gazobeton) - tego nie wie nikt :)

tynkarz przy zastosowaniu pianki do dachu twierdzi żeby zacząć od profili i pianki - potem gipsokartony - i potem tynki - że niby latem przy dobrym wietrzeniu to wyschnie - a można sporo przyspieszyć

 

jeśli nie to tynki 15 dni - i dopiero hydraulika - posadzki - i dopiero jak to wszystko porządnie wyschnie pianka - ale w tej wersji nie wiem jak się wyrobić żeby np 1 lipca wejść z wykończeniówką - chyba nie da rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dlugiej przerwie:)

Dawno mnie tu juz nie bylo, my mieszkamy juz ponad rok w Doskonalym i jest doskonale. My rowniez do tej pory nie mamy jeszcze wszystkiego tak jak u innych brak funduszy. Popieram, ze z lukarny bym nie rezygnowala bo pokoj bylby za ciemny. Przy myciu okien trzeba sie troszke nameczyc i rowniez uwazam ze najgorszy jest trapez. Jezeli chodzi o okno nad garazem to tak jak zona porteera wchodze miedzy barierki i jakos daje rade.

My poziomu nie wyrownywalismy nasz 9msc syn opanowal je do perfekcji, co do tego mam mieszane uczucia z jednej strony ma to swoj urok z drugiej czasem bywa uciazliwe ale nam to nie przeszkadza.

My mamy wersje 1En i nam ogrzewanie za msc listopad/grudzien wyszlo ok1000 zl a temperatura wszedzie to 22 stopnie.

Przed nami jeszcze duzo do zrobienia tak jak u innych brakuje oswietlenia, paru mebelkow nie mowiac juz o ogrodzie.

Pozdrawiam

 

Hej Wiki,

 

Tak się zastanawiam, co składa się na to 1000 zł. Koszt drewna, prądu? Czy ciepła woda też się w tym koszcie mieści (oczywiście samo grzanie, nie zużycie)? I czy gotujecie na kuchence gazowej czy elektrycznej? I przypomnij proszę jaką macie powierzchnię domu (użytkową).

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki - ale zamówiłem już komplet Hormanna

teraz rzecz najtrudniejsza czyli poumawianie kolejnych ekip tak, żeby jakoś latem rozpocząć wykończeniówkę ... napiszcie Wasze doświadczenia jak to sie odbywało i np czy da radę zamknąć się z tymi rzeczami w 4 miesiące

 

instalacje elektryczne, tynki, instalacje hydrauliczne, posadzki, ocieplenie dachu - masakra :)

 

mam też pierwszą finalną wycenę na schody wg mojego projektu - głownie schody policzkowe - balustrady na schodach i antresoli szklane (5+5) wstawione we frez i obudowane drewnem... 35 tyś brutto

 

Nie wiem czy masz możliwość natomiast my elektryka, hydraulika i alarmowca mieliśmy zimą, pod koniec marca wylewki i tynki, a jak przeschło poszła wykończeniówka i w lipcu sie wprowadziliśmy.

 

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okno.jpg

Żono Porteera zapomniałam napisać srebrny piekarnik ma swój urok mniej paluszków a i chętnie jakieś wasze fotki bym zobaczyła choćby tych czarnych rolet proszę

 

 

 

W sumie to już się chwaliłam,ale co tam wrzucę raz jeszcze,mam nadzieję,że nikt nie ędzie zły,ze zaśmiecam wątek,a co do paluszków to chciałabym przestrzeć przed blatem w kuchni, czarnym na wysoki połysk :no: tego to ja nie polecam

chciałam dodać więcej zdjęć,ale jakos mi nie wychodzi.A co do ładnych Twoich paneli -dąb porter ... :) mój Porteer tyż ładny !

:lol2: także nazwa zobowiązuje do ładności :)

 

kris -powodzenia! oby mróz zelżał i okna można montować,tak samo i bramę. szybkiej wiosny życzę :)

 

pozdrawiam serdecznie Bożena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rachunków za gaz,nasz pierwszy rachunek od 5 pażdziernika do 31 grudnia -769,99 zł

woda ciepła na gaz ,kuchenka gazowa i ogrzewanie ALE mamy drugi piec "śmieciuch" palimy deski z budowy,a trochę tego było,teraz będzie pewnie wyższy,bo częściej chodził piec gazowy,a bo to swieta,sylwester.......

Temperatura jeśli palimy w śmieciuchu 25- 26 stopni :) ,jeśli chodzi gazówka ustawiamy 23-24 stopnie z przewagą na 24,bo my jesteśmy ciepłolubni.

Wczoraj wieczorem,po paleniu desek :) mieliśmy 26 stopni,obecnie spadła do 21,5 i muszę powiedzieć ,ze jest mi zimno . Jeszcze dzisiaj gazowy się nie załączał,zmniejszona temperatura w domu na 21stopni. Oby do wiosny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz możliwość natomiast my elektryka, hydraulika i alarmowca mieliśmy zimą, pod koniec marca wylewki i tynki, a jak przeschło poszła wykończeniówka i w lipcu sie wprowadziliśmy.

 

K.

 

no niestety elektryka ograniczają okna i drzwi - te będą razem z alarmem 1 marca - mam nadzieję :)

no i jeden z hydraulików których wyceniam chce wejść po tynkach...

 

a kiedy ocieplaliście dach? na sam koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh,jeszcze zabawek nie poustawi ł :) ?

blat jest bardzo ładny!!! i wydaje mi się bardziej praktyczny niż nasz,na naszym widac dosłownie wszystko,a w miejscu gdzie jest używany najczęściej,już są rysy,a tak staram się uważać ! jak wycieram,to najpierw na mokro,później na sucho,bo inaczej smugi jak jasna chole...!! a tak mi się marzył czarny na wysoki połysk.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również popieram - lukarna ma swój urok i fantastycznie doświetla pokój. Okno nad garażem mam otwierane właśnie ze względu na mycie. Nie mam jednak koncepcji na zasłonięcie okien na parterze, jak to wygląda u Was?

 

Cześć,

 

rozważaliście plisy? Wiem, że robią je i na "skośne" okna. W google jak wpiszesz plisy, w grafice, wyskakują zdjęcia na trapezowych i trójkątnych oknach. My mamy akurat na piętrze od strony ulicy. W kuchni mamy rolety rzymskie, ale umówmy się, że przez kuchenne za wiele nie widać. U dzieci plisy właśnie: wygodne, nie widać zabrudzeń jak na firankach, nie bawią się nimi jak firankami i nic nie widać z zewnątrz.

 

Mieliśmy podobny problem z widocznością od strony sąsiada. Facet super, ale mimo całego szacunku do niego jakaś intymność być powinna, więc zainwestowaliśmy w panele na płot i obsadziliśmy go tujami. Póki tuje małe panele spełniają swoją funkcję, a jak urosną, to można zdjąć panele. U nas ten system się sprawdził, zresztą przykład wzięliśmy od znajomych, którzy też nie są fanatykami zasłaniania okien czymkolwiek.

 

Pozdrawiam,

Kasia

 

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety elektryka ograniczają okna i drzwi - te będą razem z alarmem 1 marca - mam nadzieję :)

no i jeden z hydraulików których wyceniam chce wejść po tynkach...

 

a kiedy ocieplaliście dach? na sam koniec?

 

Dlatego pytałam o możliwości. Znajomi nie mają okien i drzwi, a elektrykę robią, ale mają taką możliwość, bo niedaleko mają rodziców i im tego pilnują. Chyba nawet jakieś elementy hydrauliki zrobili już.

 

U nas ocieplanie (+ karton/gips) było po elektr., hydra., wylewkach i tynkach - przed samą wykończeniówką. Szybko im poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożenko jakiej firmy masz blat może trzeba zareklamować bo to dziwne my po wprowadzeniu nie mieliśmy światła w kuchni i załączyliśmi halogen taki roboczy nieopatrznie na blacie nagrzał się jak jasna ....... pi nie mieliśmy pojęcia że tak bardzo i nic się nie stało mamy blat z lupusa.

 

co za dzień czuję się jak na spotkaniu towarzyskim jeszcze chwila i pobijemy rekord miesięcznych wpisów :jawdrop: a może jednak kiedyś jakiś grilek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożenko jakiej firmy masz blat może trzeba zareklamować bo to dziwne my po wprowadzeniu nie mieliśmy światła w kuchni i załączyliśmi halogen taki roboczy nieopatrznie na blacie nagrzał się jak jasna ....... pi nie mieliśmy pojęcia że tak bardzo i nic się nie stało mamy blat z lupusa.

 

co za dzień czuję się jak na spotkaniu towarzyskim jeszcze chwila i pobijemy rekord miesięcznych wpisów :jawdrop: a może jednak kiedyś jakiś grilek

 

słuchaj,nie mam pojęcia jaka to firma,bo pokazalismy palcem co nam się podoba...i mamy,ale stolarz który robił nam kuchnię ma do nas zawitać,bo chcemy zamówić u niego szafki pod zlewy do łazienek,także pokażę mu te wstrętne rysy i ryski,które powstają niewiadomo od czego,bo deskę do krojenia kładę na ścierkę,żeby nie szorowała o blat :0

hehhe mamy mnóstwo wspólnych tematów,także grill jak najbardziej,hehhe tylko w sobotę ma być -20 stopni,o zgrozo!

pozdrawiam Bożena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...