Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://imageshack.us/a/img832/7159/dsc0047lf.jpg

 

Lukarna.

 

http://imageshack.us/a/img593/5905/dsc0051ov.jpg

 

Antresola i zaśnieżone okna.

 

Tak dawno nie wklejałam, ze juz nie wiem jak to zrobic:-)

 

P.S. Zanim dojdę z sankami na ten kulig, to zima się skończy:P

Edytowane przez plebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANULKA&PAWEŁEK i Plebus dzięki za zdjęcia :) już mam jakieś wyobrażenie, ale to i tak nie to samo co zobaczyć wszystko na żywo. może się w końcu znajdzie jakiś chętny do pochwalenia swoim Doskonałym :) widzę że na tym forum nie ma nikogo z mojego regionu :( napisałam maila do pracowni DzW z prośbą o jakieś kontakty, ale nadal czekam na odp :/

 

Co do lukarny to faktycznie powinna zostać. Tym bardziej, że u nas na działeczce to ten pokój z lukarną będzie od północnego zachodu, a samo okno w lukarnie na zachód, więc jedyne w tym pokoju w stronę słońca.

 

Cały czas mam wątpliwości czy zostawić to okno w salonie na ścianie tv czy je zamurować... i chodzi mi tylko o to okno szerokie, przy narożniku z oknem trapezowym. Okna w jadalni są ok i ich nie zamierzam zmieniać. U nas ta ściana z tv będzie od zachodu i do płotu sąsiada jakieś 5 metrów bo działeczka nie jest za szeroka - 23m. Odpoczywając w salonie na kanapie przed tv, po pierwsze - słońce może świecić prosto w oczy, a po drugie - ze względu na niedużą odległość do płotu sąsiada trochę brakowałoby mi intymności. a nie po to to okno tam ma być, żeby było cały czas zasłonięte roletą.

 

Czy ktoś ma domek ustawiony względem stron świata tak jak to będzie u nas? Czyli front domu na północ. Czy latem przy takiej ilości okien od strony zachodniej nie jest gorąco w salonie?? Teraz w domu mam tylko dwa duże okna w pokoju wychodzące na zachód i po południu latem nie da się wytrzymać...

 

AnkaSz - te schody są prześliczne. wiem tylko, że są to schody dywanowe. ja też chcem takie :)

 

Pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wiki,

 

Tak się zastanawiam, co składa się na to 1000 zł. Koszt drewna, prądu? Czy ciepła woda też się w tym koszcie mieści (oczywiście samo grzanie, nie zużycie)? I czy gotujecie na kuchence gazowej czy elektrycznej? I przypomnij proszę jaką macie powierzchnię domu (użytkową).

 

Pozdrawiam,

K.

Witam Plebus

 

1000 zl za 2 mce, w tym: 800 prad, 200 drewno - to koszt samego c.o., ciepla woda w to nie jest wliczona: wychodzi nam osobno ok 35-40 zl / mc; kuchenki gazowej nie mamy , gotujemy na indukcji.

 

Powierzchnia uzytkowa taka jak w projekcie doskonaly1 en, chociaz wazniejsza jest kubatura bo ogrzewa sie cala przestrzen - a w przypadku doskonalego ma to duze znaczenie, gdyz uzytkowej jest okolo 174 m2 a kubatury prawie 900 m3

 

Pozdrawiam,

Maz wiki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANULKA&PAWEŁEk piekne wnetrza:)

My tez mamy kuchnie białą na wysoki połysk z czarnym blatem z kamienia i niezamienilabym jej na inna, badzo latwa w utrzymaniu czystosci:)

Plebus bardzo fajne to krzeselko na antresoli :)

Kaluza my mamy domek ustawiiony tak ze front mamy na pln a tarpez na pld. Latem troche sie nagrzewa ale nie jest az tak zle, da sie wytrzymac. Siedzac na kanapie slonce swieci najpierw w buzie a pozniej na sciane tv co bywa uciazliwe przy ogladaniu, dlatego przydatne sa zaluzje.

Latem najbardziej nagrzany byl pokoj synka czyli ten z lukarna.

To i moze ja pochwale sie holem, jest jeszcze nieskonczony, bo brakuje kinkietow:)

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANULKA&PAWEŁEk piekne wnetrza:)

My tez mamy kuchnie białą na wysoki połysk z czarnym blatem z kamienia i niezamienilabym jej na inna, badzo latwa w utrzymaniu czystosci:)

Plebus bardzo fajne to krzeselko na antresoli :)

Kaluza my mamy domek ustawiiony tak ze front mamy na pln a tarpez na pld. Latem troche sie nagrzewa ale nie jest az tak zle, da sie wytrzymac. Siedzac na kanapie slonce swieci najpierw w buzie a pozniej na sciane tv co bywa uciazliwe przy ogladaniu, dlatego przydatne sa zaluzje.

Latem najbardziej nagrzany byl pokoj synka czyli ten z lukarna.

To i moze ja pochwale sie holem, jest jeszcze nieskonczony, bo brakuje kinkietow:)

 

Hol super ! Ma podlodze masz plytki czy zywice (nie widze fug)? Moglabys wrzucic jeszcze zdjecia kuchni? sama zastanawiam sie nad zabudowaniem tej sciany bez okna i ciagle szukam pomyslu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie moze pomysl jak zostaly zrobione te schody w tej realizaji http://www.projektyzwizja.pl/realizacje/doskonaly-2-realizacja-3 ?? Bardzo mi sie podobaja, chcialabym miec takie same :rolleyes:

 

schody.jpg

 

Też mam dywanowe.

Trzeba skleić kilka desek do kupy, przy tej grubości będą bardzo mocne.

Sztywność uzyskają dzięki barierkom, tutaj szklanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej - kolejne fajne wnętrza - wrzucajmy tu proszę polecane firmy czy wykonawców - a nawet ceny jak ktoś nie ma nic przeciwko temu - a nie tylko na priv - ułatwi to kolejnym DOSKONAŁYM.... sam jestem również na etapie szukania wykonawcy schodów

 

za same schody drewniane dywanowe (czyli w środku stalowy profil obudowany z każdej strony drewnem - jedna firma chce 30 tyś - druga 20 tyś

ja zdecydowałem się na policzkowe - początkowa wycena była na 10 tyś (mowie o samych schodach bez balustrad) ale troszkę zmieniliśmy projekt i mamy schody policzkowe ale 4ry pierwsze stopnie są w pełni zabudowane z innego koloru drewna z szufladami z boku....a to już nie tak łatwo wycenić :)

 

hol_wejsciowy.jpg

Edytowane przez kris_białystok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Plebus

 

1000 zl za 2 mce, w tym: 800 prad, 200 drewno - to koszt samego c.o., ciepla woda w to nie jest wliczona: wychodzi nam osobno ok 35-40 zl / mc; kuchenki gazowej nie mamy , gotujemy na indukcji.

 

Powierzchnia uzytkowa taka jak w projekcie doskonaly1 en, chociaz wazniejsza jest kubatura bo ogrzewa sie cala przestrzen - a w przypadku doskonalego ma to duze znaczenie, gdyz uzytkowej jest okolo 174 m2 a kubatury prawie 900 m3

 

Pozdrawiam,

Maz wiki:)

 

To u nas cenowo nie jest najgorzej. U nas gotowanie, ogrzewanie, ciepła woda. 260,90 użytkowej, kubatura 1217,9. Indukcję mam, ale używam bardzo, bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Cały czas mam wątpliwości czy zostawić to okno w salonie na ścianie tv czy je zamurować... i chodzi mi tylko o to okno szerokie, przy narożniku z oknem trapezowym.

 

2. U nas ta ściana z tv będzie od zachodu i do płotu sąsiada jakieś 5 metrów bo działeczka nie jest za szeroka - 23m. Odpoczywając w salonie na kanapie przed tv, po pierwsze - słońce może świecić prosto w oczy, a po drugie - ze względu na niedużą odległość do płotu sąsiada trochę brakowałoby mi intymności. a nie po to to okno tam ma być, żeby było cały czas zasłonięte roletą.

 

3. Czy latem przy takiej ilości okien od strony zachodniej nie jest gorąco w salonie?? Teraz w domu mam tylko dwa duże okna w pokoju wychodzące na zachód i po południu latem nie da się wytrzymać...

 

Pozdrawiam

Asia

 

1. Zostaw, możesz zawsze zwęzić, a ostatecznie pod koniec budowy zamurować, ale zobaczycie, że to okno dopełnia salon.

 

2. Pisałam o panelach na płot, które można obsadzić tujami, u nas działka w szerokości ma praktycznie tyle samo i dajemy radę - jest ok.

http://imageshack.us/a/img545/4452/dsc0054re.jpg

 

3. Latem w salonie jest ok, mamy go od południa. Natomiast wycenialiśmy klimę na pokoje na górze (3 sypialnie) i wyszło nam 10 tys zł. Jednak jest to inwestycja konieczna, bo temp latem przekracza 30 stopni. I wtedy okno w lukarnie bardzo się przydaje.

Edytowane przez plebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej - kolejne fajne wnętrza - wrzucajmy tu proszę polecane firmy czy wykonawców - a nawet ceny jak ktoś nie ma nic przeciwko temu - a nie tylko na priv - ułatwi to kolejnym DOSKONAŁYM.... sam jestem również na etapie szukania wykonawcy schodów

 

za same schody drewniane dywanowe (czyli w środku stalowy profil obudowany z każdej strony drewnem - jedna firma chce 30 tyś - druga 20 tyś

ja zdecydowałem się na policzkowe - początkowa wycena była na 10 tyś (mowie o samych schodach bez balustrad) ale troszkę zmieniliśmy projekt i mamy schody policzkowe ale 4ry pierwsze stopnie są w pełni zabudowane z innego koloru drewna z szufladami z boku....a to już nie tak łatwo wycenić :)

 

[ATTACH=CONFIG]164629[/ATTACH]

 

 

WOW :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

rozważaliście plisy? Wiem, że robią je i na "skośne" okna. W google jak wpiszesz plisy, w grafice, wyskakują zdjęcia na trapezowych i trójkątnych oknach. My mamy akurat na piętrze od strony ulicy. W kuchni mamy rolety rzymskie, ale umówmy się, że przez kuchenne za wiele nie widać. U dzieci plisy właśnie: wygodne, nie widać zabrudzeń jak na firankach, nie bawią się nimi jak firankami i nic nie widać z zewnątrz.

 

Mieliśmy podobny problem z widocznością od strony sąsiada. Facet super, ale mimo całego szacunku do niego jakaś intymność być powinna, więc zainwestowaliśmy w panele na płot i obsadziliśmy go tujami. Póki tuje małe panele spełniają swoją funkcję, a jak urosną, to można zdjąć panele. U nas ten system się sprawdził, zresztą przykład wzięliśmy od znajomych, którzy też nie są fanatykami zasłaniania okien czymkolwiek.

 

Pozdrawiam,

Kasia

 

K.

 

Witam :) Plebus my również nie jesteśmy fanatykami zasłaniania okien,ale położenie naszego domu zmusiło nas,działka przylega do trzech ulic,róg do głównej w miejscowości w której mieszkamy ,nawet autobusy jeżdżą :yes:,a prawie na przeciwko mamy szkołę,kolejne dwie drogi prowadzą w głąb osiedla,a nasz dom jest na początku,mało tego część działki na której stoi dom jest na górce,także chciał nie chciał trzeba było się odsłonić,zeby mieć choć troszkę intymności,a na działce nie mamy ani jednego drzewa :( ,które mogłoby choć troszeczkę zasłonić nas . Przy dzisiejszym słoneczku temperatura w wzrosła do 25 stopni w domu....co to będzie latem ? okno salonowe mamy również od południa,tak jak Wy.Bardzo mi się podoba zagospodarowane miejsce obok antresoli no i oczywiście to krzesełko :)

pozdrawiam serdecznie Bożena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie rzeczywiście ostatnie wpisy na pewno wiele ułatwią przyszłym budowniczym nagle tyle doskonałych zdjęć super

Wiki baaardzo pięknie i też już widzę oczami u nas drzwi w przedsionku jest plan tylko kolejka długa.

Nasza działka jest nietypowa lecz mam ten komfort że ostatnia w drodze ale tył domu kiedyś będzie miał sąsiedztwo i też planujemy właśnie coś takiego jak ma plebusa -drewniane przysłony dodają uroku i ciepła robi się taki zakątek ba marzy mi się też kamienny grill z wędzarką chciałabym nawet go sama wykonać zobaczymy- dodać trochę zieleni stół krzesła lampiony i raj gotowy ach:rolleyes:.

Ja na to podlasie z mazowieckiego to tak jak plebus w sam raz na tego grila bym dojechała jak komu bardziej po drodze na stolicę to też zapraszamy. Trzymajcie się cieplutko w ten mroźny weekend bry podobno od wtorku na plusie Ania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...