Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

fundamenty, ściany (beton komórkowy), wieźba - 115 000 zł

dach - dachówka betonowa Euronit Kapstadt - 43 000 zł

okna jocz - 27 000 zł

drzwi i brama hormanna 10 700 zł

 

a mozesz zdradzic ile w SSO i dachu to sama robocizna, bo jak rozumiem podajesz ceny łączne ?

 

Ja właśnie czekam na wycenę od dwóch firm na SSO+dach, proj: Doskonały 3 lus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tego wszystkiego , to zapomniałem zapytać tych co robili rekuperację zgodnie z projektem dołączonym z domów z wizją, jak przeprowadziliście rurę do pokoju gościnnego na dole, mi wychodzi, że ta rura przechodzi nad sufitem poddasza i przechodzi w rogu sypialni przez strop do pokoju gościnnego, może ktoś coś doradzi, bo sam chcę rozłożyć rury, druga sprawa to przejęcie z garażu do kuchni, z projektu wynika, że rura idzie przez wiatrołap pod stropem do kuchni, no chyba że nie umiem czytać projektu, hehe pozdrawiam Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu kupowalem projekt wentylacji to proj mowi, ze wlasnie sa dwa miejsca gdzie trzeba zabudowac pod podwieszanym sufitem, jedno to kuchnia drugi to pok na parterze, no chyba ze sa roznice w projektach. Ja mam do doskonaly 3.

 

Btw. Czy ktos robil jakies dodatkowe kanaly ? Ja myslalme nad kominkiem, zeby w razie czego mozna bylo zebrac troche ciepla, ale podobno to nie zalecane rozwiazanie z racji mozliwosci zassania CO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[rozumiem, ze rolety zamawiałeś osobno ?Przy takim układzie i niewielkiej skrzynce rzeczywiście może kiedyś jak zrobią to powinna się tam zmieścić na trójkątne okno.

 

Tak, okna schuco, rolety alucon, robią trójkąty, kwestia 8 tys. Zmieści się na pewno :rolleyes:

 

Dzieki za info i dobra wiadomosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej - do posiadaczy podłogówki na poddaszu.... napiszcie swoje spostrzeżenia - szczególnie jak macie tam panele.... łatwo się nagrzewa? czy wystarcza? jak ze sterowaniem ?

 

na dole ba bank będzie podłogówka i gres - ale na górze planuje panele i wiele osób mi odradza - ale jakoś nie widzę na razie tych grzejników pod ścianami....

 

Hej,

mamy na antresoli, korytarzu, częściowo sypialnie, garderobie i na dole w gabinecie pod panelami. Jest szybko ciepło, mamy panele balterio zdaje się 7 czy 8 mm już nie pamiętam. Jesteśmy zadowoleni z takiego rozwiązania i teraz żałujemy, że w sypialniach dzieci zrobiliśmy grzejniki (ponoć zdrowsze). Większość czasu wałkują się po podłodze, teraz zrobiłabym podłogówkę.

 

Pozdrawiam,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mamy na antresoli, korytarzu, częściowo sypialnie, garderobie i na dole w gabinecie pod panelami. Jest szybko ciepło, mamy panele balterio zdaje się 7 czy 8 mm już nie pamiętam. Jesteśmy zadowoleni z takiego rozwiązania i teraz żałujemy, że w sypialniach dzieci zrobiliśmy grzejniki (ponoć zdrowsze). Większość czasu wałkują się po podłodze, teraz zrobiłabym podłogówkę.

 

Pozdrawiam,

Kasia

 

Mamy wszędzie podłogówkę i wszędzie panele poza łazienkami i małym korytarzem przy drzwiach wejściowych, kotłownią i garażem. Jest ciepło, choć jeszcze nie mieszkamy, więc trudno mi określić, jak w codziennym użytkowaniu się to sprawdza. Mieliśmy mnóstwo wątpliwości, czy panele sprawdzą się na podłogówce, ale w zasadzie wiele osób przekonywało nas, że to tylko kwestia odpowiedniego podkładu, no i samych paneli (do 10mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz zdradzic ile w SSO i dachu to sama robocizna, bo jak rozumiem podajesz ceny łączne ?

Ja właśnie czekam na wycenę od dwóch firm na SSO+dach, proj: Doskonały 3 lus.

 

tak jak pisałem - co region to inne kwoty na robociznę

u mnie postawienie od zera do etapu ściany i wieźba - 42 000 zł robocizny

dach - żeby nie skłamać ale coś około 10 000 zł robocizny

 

są to w miarę uśrednione ceny z tego co wyceniałem u innych w moich regionie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu kupowalem projekt wentylacji to proj mowi, ze wlasnie sa dwa miejsca gdzie trzeba zabudowac pod podwieszanym sufitem, jedno to kuchnia drugi to pok na parterze, no chyba ze sa roznice w projektach. Ja mam do doskonaly 3.

 

Btw. Czy ktos robil jakies dodatkowe kanaly ? Ja myslalme nad kominkiem, zeby w razie czego mozna bylo zebrac troche ciepla, ale podobno to nie zalecane rozwiazanie z racji mozliwosci zassania CO2

 

Przy projekcie 1EN przy rekuperacji mamy obniżony sufit tylko w pokoju gościnnym na parterze. Nie wiem, jak było to dokładnie rozłożone bo wszystkim zajmowała się firma. Jeżeli chcesz kłaść rury sam zwróć szczególną uwagę na szczelne połączenia rur na rozgałęzieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ściany są z betonu komórkowego - układa się to jak klocki lego - 2-3 miesiące i od kopania do wieźby... choć majster na koniec przyznał się, ze myślał, ze będzie łatwiej .... najdłużej zajmowało zbrojenie szalunków pod strop, wieńce i słupy....

 

Kris dzieki za info o cenach, czyli podsumowujac to co podales na poczatku (SSO 115kzl) obejmowalo juz robocizne (42kzl) ?

 

Ja wlasnie czekam na oferty dwoch firm, powiedzmy z "twojego" regionu :)

Rozmawialem z nimi czy wg ich lepiej z betonu kom czy pustakow ceramicznych, to stwierdzili, ze raczej z pustakow :), ale jeszcze finalnie nie zadecydowalem. Pewnie to bedzie U220, np z Lewkowa. Jednak jak sam piszesz najwiecej czasu to bedzie przygotowanie do zalania stropow, rdzeni, nadprozy - jest tego troche w naszych projektach. Co jednak spodobalo sie mojej ekipie to to, ze w projekcie jest wszytsko czytelnie rozrysowane.

Odnosnie ogrzewania, ja tez nastawiam sie na 100% podlogowka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris dzieki za info o cenach, czyli podsumowujac to co podales na poczatku (SSO 115kzl) obejmowalo juz robocizne (42kzl) ?

 

Ja wlasnie czekam na oferty dwoch firm, powiedzmy z "twojego" regionu :)

Rozmawialem z nimi czy wg ich lepiej z betonu kom czy pustakow ceramicznych, to stwierdzili, ze raczej z pustakow :), ale jeszcze finalnie nie zadecydowalem. Pewnie to bedzie U220, np z Lewkowa. Jednak jak sam piszesz najwiecej czasu to bedzie przygotowanie do zalania stropow, rdzeni, nadprozy - jest tego troche w naszych projektach. Co jednak spodobalo sie mojej ekipie to to, ze w projekcie jest wszytsko czytelnie rozrysowane.

Odnosnie ogrzewania, ja tez nastawiam sie na 100% podlogowka :)

 

 

tak - to cena z robocizną - dwóch znajomych buduje/budowało w tym samym czasie i podobne metraże z rożnych materiałów wychodziły podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. interesuje mnie czy ktos z doskonalych montowal panele fotowoltaiczne, jak przeprowadzil montaz i jak to sie sprawdza w rzeczywistosci .

 

2 .polkus projekt rekuperacji uwzgledniony w projekcie jest bardzo "niepraktyczny" , wiec radze skorygowac go z osoba ktora sie na tym naprawde zna

 

3.osoby zainteresowane szczegolowym kosztem budowy doskonalego 1en prosze o kontakt na [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam jeszcze pytanie o te panele pod podłogówką na poddaszu - kładziecie na nie dywany???

pytam bo wczoraj przeprowadziłem się na jakiś czas do innego mieszkania - podłoga panelowa - jak syn rozsypał klocki to po 30 min w domu był już dywan :) tylko nie wiem jak to się ma z podłogówką bo raczej będą spore straty ciepła ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam jeszcze pytanie o te panele pod podłogówką na poddaszu - kładziecie na nie dywany???

pytam bo wczoraj przeprowadziłem się na jakiś czas do innego mieszkania - podłoga panelowa - jak syn rozsypał klocki to po 30 min w domu był już dywan :) tylko nie wiem jak to się ma z podłogówką bo raczej będą spore straty ciepła ....

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale jeśli chodzi o ciepłotę panela, to nie mamy dywanów i jest ciepło. W języku rodziców mogą się dzieci wałkować;)))

Dywaniki mamy tylko tam gdzie podłogówki brak i w salonie dla ocieplenia wizerunku:) [w sumie siedząc na nim i tak czuć, że ogrzewanie działa:)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale jeśli chodzi o ciepłotę panela, to nie mamy dywanów i jest ciepło. W języku rodziców mogą się dzieci wałkować;)))

Dywaniki mamy tylko tam gdzie podłogówki brak i w salonie dla ocieplenia wizerunku:) [w sumie siedząc na nim i tak czuć, że ogrzewanie działa:)]

 

chodzi mi oto, że wystraszyłem się głośności klocków, samochodów i wszelakiej maści twardych zabawek na panelach :) i fajnie by było dać w jakiejś części dywanik czy coś takiego.... domyślam się, że podłoga jest na tyle przyjemna, że ogólnie nie kładzie się wtedy już nic... ale co będzie jak się położy ? :) czy nie będą zbyt duże straty ciepła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamkniemy drzwi, to nie słychać. Natomiast utrzymać zamknięte drzwi przy dzieciach pojęcie względne... Hałas jest bez dwóch zdań. Panele w ich pokojach w niektórych miejscach poodpryskiwały, ale zdawaliśmy sobie z tego sprawę. Moi znajomi położyli deskę, mają starsze dzieci (5 lat) i na razie jest ok. Inni mają deskę i same wgłębienia po upadających przedmiotach. Nie wiem, co doradzić :) Nie wiem jakie straty ciepła generuje dywan...

 

Coś znalazłam na innym forum. Nie wiem tylko, czy żeby przeczytać trzeba się zalogować, bo ja należę.

 

http://www.goldenline.pl/forum/1163552/jaka-wykladzina-na-ogrzewanie-podlogowe/s/2

 

Chyba jednak wykładziny nie są wskazane.

 

z budujemydom.pl

"Wykładziny

 

Nie każdemu odpowiadają płytki ceramiczne lub panele, szczególnie w sypialni, a pomimo to zastanawia się nad ogrzewaniem podłogowym.

 

Chcemy na piętrze zrobić ogrzewanie podłogowe, ale nie chcemy układać ani płytek, ani parkietu. Czy jest jakaś wykładzina (nie PVC), którą można na to położyć? Chodzi o taką wykładzinę dywanową z krótkim włosiem.

 

W takiej sytuacji warto od razu zaznaczyć, że sens układania wykładzin dywanowych lub dywanów na ogrzewaniu podłogowym jest wątpliwy. Te materiały są dobrymi izolatorami termicznymi, utrudniają więc przekazywanie ciepła do pomieszczeń.

 

Ułożenie wykładziny dywanowej na ogrzewanej podłodze znacząco zmniejszy przekazywanie ciepła, co w efekcie może spowodować niedogrzanie tego pomieszczenia.

 

Ponadto dywany i wykładziny są ciepłe w dotyku, więc inaczej niż w przypadku płytek ceramicznych nie odczujemy różnicy, decydując się na ogrzewanie podłogowe. Oczywiście o ile ogrzewanie podłogowe zostanie dobrze zaprojektowane i wykonane w większości pomieszczeń w domu, to budowa mieszanej, bardziej skomplikowanej instalacji tylko na potrzeby jednego czy dwóch pomieszczeń z wykładziną dywanową na podłodze nie ma sensu.

 

To szczególnie istotne, jeśli dom ogrzewa pompa ciepła – ważne, by cała instalacja była zasilana wodą o jak najniższej temperaturze, bo znacząco wpływa to na efektywność pompy i koszty eksploatacji.

 

Jarosław Antkiewicz

aktualizacja: 2012-12-27"

Edytowane przez plebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...