Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Doradźcie z której strony garaż


Recommended Posts

Zdecydowanie tak, jak w wersji podstawowej projektu (garaż po stronie wschodniej).

Ja mam garaż od zachodu :-? i niestety, również "doklejony" do budynku. :-? :evil:

Po pierwsze, strasznie (!) zacienia całą strefę frontową i nie ma na to rady. Nawet zastanawiam się, czym obsadzic tę przestrzeń, bo wiele roślin w tym miejscu nie będzie rosło;

po drugie, bardzo zasłania widok na strefę wejściową (niezależnie o strony usytuowania). Na pewno jest przez to mniej bezpiecznie, poza tym naprawdę przeszkadza, kiedy zamiast ściany lasu widzę ścianę własnego garażu. No chyba, że masz tam coś obrzydliwego, co wstrząsa Tobą za każdym razem, kiedy na to spojrzysz - dla mnie byłby to jedyny argument za garażem od strony zachodniej.

Niezależnie od tego na co się zdecydujesz pamiętaj, że okno kuchenne na elewacji frontowej będzie służyło tylko do patrzenia, kto stoi przed furtką, bo będziesz miał z niego znacznie ograniczoną widocznośc. Dodatkowo przy wersji z garażem od zachodniej strony, będzie bardzo zacienione.

Gdybym mogła coś zmienic, na pewno nie decydowałabym się w ogóle na garaż doklejony do budynku. Dopiero teraz, kiedy dom już stoi widzę, jak bardzo mi to przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o prawej stronie, aby osłonić się od zachodnich wiatrów. Teraz też skłaniam się do strony wschodniej, gdyż przynajmniej po południu będę miał oświetloną ciut przednią stronę domu.

 

Janussz, co do strony to oczywiście wschodni narożnik. Lecz proponowałbym jedną zmianę. Garaż ma kształt kwadratu, co umożliwia wstawienie drzwi garażowych od strony północnej. Może to być korzystne z dwóch względów:

1. Dominują u nas wiatry północno-zachodnie (szczególnie jesienią i zimą), więc wjazd od zachodu może nie być zbyt szczęśliwy,

2. Umiejscowienie wjazdu na wprost granicy działki zmniejsza część działki poświęconą na podjazd do garażu (no chyba iż zamiast rabaty kwiatów przed wejściem wolisz piękny z wzór kostki betonowej lub innej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat co do domku obok. Wejście od północy, od zachodu wykusz i balkonowe okno na piętrze. Od wschodu garaż, łazienka i okno z pokoju. Wybrałam jednak ustawienie jak na obrazku, ponieważ: od zachodu w wykuszu będzie więcej światła, dojeżdzam do domu od wschodu (działka krańcowa, koniec działek przypada na wschodnią ścianę) i lepsza widoczność z pomieszczeń dziennych na sąsiadów :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i lepsza widoczność z pomieszczeń dziennych na sąsiadów :lol:

 

szczególnie fajny argument - w przypadku moich sąsiadów wątpliwy

pozdrawiam

Tego wcale nie biorę pod uwagę. Z dwóch powodów. Brak sąsiadów. Brak zainteresowania sąsiadami jeżeli takowi byliby :lol: . Kij ma dwa końce :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...