Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile p?acili?cie kierownikowi budowy?


KARO1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 499
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hmmm a jak zalatwic sprawe, kiedy kierownik budowy podpisal wszelkie dok. jednak nie byl na terenie budowy ani razu (od 2ch lat!) Teraz, kiedy przychodzi jej koniec, dzwoni do mnie ze jestem mu winny 2 500 zlotych! SMIECH NA SALI! jak zalatwic taka sprawe?! Czy moge zmienic w trakcie trwania budowy kierownika? Nie bede wykladal 2.5tys zlotych gosciowi ktory nie raczyl sie zjawic ani razu! Tyle dobrze ze ojciec pelni role nadzoru (to jego 4ta budowa) -gdyby nie on podejzewam ze... mial bym wiele wpadek ;)

Doradzcie co robic z takim gosciem jak Sz.P. Kier. budowy

 

Dziwne że przez 2 lata nie zauważyłeś faktu iż kierownik budowy mie pojawił się na obiekcie tylko doznałeś cudownego olśnienia z chwilą konieczności uregulowania płatności. Można się domyślać że tak się z nim umówiłeś i teraz kombinujesz jak mu nie zapłacić albo podobnie jak Sz. p. kier. bud. nie interesowałeś się przeż dwa lata co się dzieje na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my płacimy 2 tyś na konic budowy. a to ze on sie w ogóle nie interesuje i ma wszystko gdzies inna sprawa :lol: :wink:

 

Nie wydaje mi się to dobrym pomysłem! Jeśli będzie coś źle zrobione, nawet drobna rzecz, to potem może się okazać nie do naprawienia. Co z tego że zwalisz winę na kierbuda. A niby kto będzie miał stres i przez to problemy? Kierbuda zawsze można zmienić, więc proponuję Ci przemyśleć, czy taki układ to dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my płacimy 2 tyś na konic budowy. a to ze on sie w ogóle nie interesuje i ma wszystko gdzies inna sprawa :lol: :wink:

 

Nie wydaje mi się to dobrym pomysłem! Jeśli będzie coś źle zrobione, nawet drobna rzecz, to potem może się okazać nie do naprawienia. Co z tego że zwalisz winę na kierbuda. A niby kto będzie miał stres i przez to problemy? Kierbuda zawsze można zmienić, więc proponuję Ci przemyśleć, czy taki układ to dobre rozwiązanie.

 

wiesz nie wiem jak to zrozumiale opisac. hmm mąż pracyje na budowie ponad 8 lat ma świtnego szefa i naprawdę dobrego fachowca. ma kilku śietnych pracowników którzy naprawdę wiedza co robią! ostatnio coś im sie nie zgadzało z projektem i robili wszytsko by to wyjąśnic- a chodziło o jeden centrumetr.

nam odpowiada że kierownik sie nie wtrąca a jest pod telefonem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich.....

Jestem tutaj nowy więc piszę pierwszy raz... Jestem z wykształcenia inzynierem budowy i na co dzień zajmję się tym o czym Państwo piszecie....

 

I kiedy tak czytam wypowiedzi niektórych forumowiczów, to się zastanawiam czy nie powinienem zmienić zawodu...

Drodzy Państwo!!! Kierownik budowy to dla Was nie powinna być osoba, tylko i wyłącznie wymagana ze względów formalnych!!! Dziwię się z resztą takim kolegom po branży którzy za 500zł podjeżdżają podpisują dziennik, kasują i spadają...

W przypadku budowy domku jednorodzinnego kierownik budowy powinien być przede wszystkim rzetelnym i dobrym doradcą. Szanuję każdego inwestora i wiem, że niekoniecznie kazdy musi znac się na budowie (choć wielu tak uważa:p), dlatego ważna jest rola Kierownika. Zastanówcie się Państwo jaki procent wartości domu stanowi kwota nawet 3tyś zł która dla niektórych inwestorów jest kwotą nie do przeskoczenia i najchętniej by z 1tyś utargowali albo i wiecej. To jest w najlepszym wypadku 1% wartości domu!!! Wartości obiektu, który dla większości ludzi jest podstawowym celem w życiu!!! Czy na pewno warto tak oszczędzać?? Płacicie Panstwo śmieszne pieniadze kierownikom a poterm się sami dziwicie że nie chce im się przyjeżdżać na budowę. Gdyby inwestorzy szanowali nasz profesję to przypuszczam że wielu z ich byłoby bardzo widzięcznych kierownikowi za uniknięcie błędów, które później jest bardzo trudno usunąć. Uwierzcie mi, ze kierownik może Was usrezc przed licznymi błędami, których sami nie jesteście w stanie ogarnąć, załatwiając jednocześnie materiały i poszukując kolejnych ekipi do wykonania wieźby czy elewacji. Dobry kierownik budowy to skarb i przypuszczam, ze jeżeli trafilibyście Państwo kiedyś na taką osobę, to nawet gdybyście wydali 5tyś zł to i tak bylibyście bardzo zadowoleni i mu jeszcze dziękowali za uniknięcie czasaem tak banalnych a jak ważnych błędów

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy podpisaliście z KB umowę? -ja wszystko na słowo

Budowa trwa 1,5 roku, jest w stanie zamkniętym.

Na osatatniej wizycie KB stwierdził że powinieniem zapłacic całość ustalonego wynagrodzenia tj. 1500 zł, (zapłaciłem 500 na początku i 500 teraz) dodał że budowa trwa juz trochę i obecne ceny są na poziomie 2000 zł

Co mi radzicie, zapłacić, zgodzić się na podwyższenie wynagrodzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieniem zapłacic całość ustalonego wynagrodzenia tj. 1500 zł, (zapłaciłem 500 na początku i 500 teraz) dodał że budowa trwa juz trochę i obecne ceny są na poziomie 2000 zł

Co mi radzicie, zapłacić, zgodzić się na podwyższenie wynagrodzenia ?

 

przecież kierbud stwierdził że całość ustalonego wynagrodzenia (1500), więc skoro nic nie powiedział że chce 2000zł więc to jest tylko Twoja dobra wola, zależy jak oceniasz jest zaangażowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar budowac w systemie gospodarczym - ja robię wszystko, a kier. budowy zatwierdza. Jaka płaca dla kier. bud. będzie sprawiedliwa (okolice Wrocławia)?

 

Czy jest jakaś schematyczna lista czynności, które kier. bud. wykonuje?

Np: 1. sprawdzenie zbrojenia przed wylaniem ławy fundamentowej 2. sprawdzenie "konsystencji" betonu przeznaczonego na ławę 3. sprawdzenie izolacji fundamentów itd.

Znajomy mi mówił, że jakiś czas temu za każdą taką czynność płacił ok. 100 zł kierownikowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Potrzebuje nowego kierownika budowy w okolicach Warszawy (Nieporęt)

Poprzedni kierownik budowy skonczyl wpisy w dzienniku na dachu.

Niestety zmarl :/

Budowa jest praktycznie ukonczona, wiec nowy kierownik prawdopodobnie pojawi sie na niej 2 razy.

Raz zeby obejrzec jak to w tej chwili wyglada i uzupelnic wpisy

Drugi - przy odbiorze budynku.

Moze ktos z Was zna i moze polecic kierownika?

Oczywiscie nie interesuja mnie oferty typu 1000zł - bo tyle to za cala budowe niektorzy daja.

Na mojej budowie juz nie ma czego pilnowac - w tej chwili potrzebna jest tylko papierologia i pieczątka.

Pomozcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
jako kierownik budowy muszę napisać, że wszystko zależy od oczekiwań klienta bo chyba nikt nie wyobraża sobie, że za 500 zł ktoś będzie kierownikiem budowy przez rok (cena za całość) i będzie na każde zawołanie. Nie chodzi mi o to, że kierownicy powinni zdzierać z klienta, ale szanujmy się wzajemnie. Cena jest uzależniona od wielu aspektów - od ilości przyjazdów, od rodzaju obiektu itd. - banał, ale nie każdy to rozumie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
Nasz kierownik ma wziąć 3 tys. za całość. Dom 170m plus podpiwniczenie. Na budowie będzie tyle razy ile będzie potrzeba. Już na samym początku po obejrzeniu projektu, wyłapał kilka błędów projektanta,np brak wentylacji w garażu, zaproponował też kilka korzystniejszych rozwiazań. Człowiek już na emeryturze, który kieruje budowami tylko dla ścisłego grona znajomych. Myślę, że to nie jest zbyt wygórowana cena. W końcu bierze na siebie ogromna odpowiedzialność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

My z naszym kierownikiem budowy umówiliśmy sie na 4-5% wartości całej budowy czyli ok 15 tyś.Być może dla wielu z was bedzie to szokująca kwota,ale wiem że dobrze robimy. Mysle że nie ma lepszej motywacji do rzetelnej pracy niż dobre wynagrodzenie. Jestem dobrej mysli bo to człowiek i o wysokiej kulturze osobistej i ogromnym doświadczeniu i wiedzy. W naszym przypadku nie mozliwe bedzie prowadzenie budowy systemem gospodarczym ponieważ gdzie indziej mieszkamy a gdzie indziej sie budujemy.Po za tym bądźmy szczerzy nie można znac sie na wszystkim: i na ociepleniach i na dachu i na płytkach i na stropach i na wylewkach etc. Kierownik jest od tego aby wszelkie błędy i uchybienia wykonawców wychwytywać by w nastepnych etapach budowy nie było problemów i nie potrzebnych kosztów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że buduję systemem gospodarczym płaciłem za poszczególne etapy budowy.

Wsumie nie przekroczę 2 tys zł.

To jest dość przystępna cena z tego co się orientuje.

Jestem bardzo zadowolony z Pana kierownika więc szczerze go olecam

grasuje na terenie Krakowa i okolic

a tu namiary:

http://kierownikbudowy.sc.aplus.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...