Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile p?acili?cie kierownikowi budowy?


KARO1

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 499
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szukam dobrego kierownika budowy z okolic Krakowa.

Jak rozmawiam z potencjalnymi kandydatami to opowiadają o wizytowaniu budowy w najistotniejszych jej momentach. co moim zdaniem nie jest wystarczające. Zapytani o poradę budowlaną owszem udzielą jej ale sami od siebie nie będą wykonawcy uczyć fachu. Nie chodzi przecież o prowadzenie szkółki ale jak on ma czekać na pytanie widząc, że coś jest nie tak, to żaden z niego kierownik. Kierownik ma kierować a nie obserwować bo inaczej to ja mu mogę zapis video przesyłać i w ogóle się na budowe nie musi fatygować.

Inny "zawodnik" przewidywał tylko 4 no max. 5 wizyt na całej budowie, czyli totalny figurant.

Kolejny nie ma "komórki" a pod domowym numerem trudno go zastać-parodia. Inni to tacy figuranci, że nawet na te "najistotniejsze" momenty budowy nie przychodzą.

Pomyśleć, że to dopiero początek zmagań z fachowcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A ja mam porzadnego (takie sprawial wrazenie, no i z polecenia znajomych) człowieka za 500 zl za wizyty w waznych momentach, a dodatkowe zyczenia - dojdzie tyle co za paliwko. Chcialbym tylko ustalic te wazne momenty i dac mu do podpisania w umowie. Poszukam na forum liste waznych wizyt, chyba ze ktos ma linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 zł Powiedział że na każdy telefon się zjawia(cena nie jest uzalezniona od ilości wzyt)500zł na początku budowy-500zł na koniec budowy, cena niska(tak mi się wydaje jak na warunki W-wy i okolic [budowa 24 km od"patyka"]) może dlatego że po sąsiedzku?Sam nie wiem może po prostu takie ma ceny. Najważniejsze jest to że jest w porządku a na dodatek mieszka po sąsiedzku :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługa naszego kierbuda kosztuje nas za cały okres budowy 1000zł.

Człowiek naprawdę solidny!! Interesuje się budową.

Sprawdza murarzy na bierząco :D

Dzisiaj kierbud sprawdzał przygotowanie stropu pod wylewkę i co ??

Okazało się że murarze zamiast zbrojenia składajacego sie z 9 prętów zrobili z 4 prętów :( :evil:

Poza tym skopali podciąg-nie jest w tym miejscu w którym miał być!! :evil:

W zwiazku z tym grucha z betonem zamiast przyjechać z rana przyjedzie pózniej az nasi murarze poprawia to co zepsuli :evil:

Tak więc nasz kierbud spisuje się jak narazie na 6 i jest wart tych pieniędzy :D :D

Pozdrawiam i życzę tylko solidnych kierbudów :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprzykład biorę z prowadzenie budowy w funkcji kierownika budowy lub pełnienie funkcji inspektora nadzoru 1500 zł+ 150 zł za każdą wizytę. Działam w Warszawie i okolicach i nie narzekam na brak zainteresowania. Ponadto cena zależy od rynku oraz od wiedzy i zaangażowania. Ważne żaeby zaangażowanie kierownika było takie jakby budował dom dla siebie, a to niestety jest rzadkie.

Spotkałem się również nie raz, że potencjalni inwestorzy wybuchali śmiechem na taką cenę. Teoretycznie się im nie dziwię skoro okazuje się że można zatrudnić kierownika za 500 czy 600 zł. Dla mnie sprawa jest prosta - poświęcam swój czas / bardzo cenny/ oraz wiedzę i koszty funkcjonowania w tym zawodzie / składki, paliwo itp./ i tak to wyceniam. Średnio taka praca kosztuje ok. 3.000 zł. ale kwota ta rozłożona jest średnio na 2 lata.

Rada dla inwestorów - Najlepiej mieć kogoś z polecenia bo taki człowiek może być tani i dobry, jeśli gdzieś już się sprawdził, zaś jeśli bierzesz kogoś "z łapanki" to spróbuj chociaż sprawdzić jego kompetencje poprzez wywiad z ludźmi którzy swoje inwestycje dotychczas mu powierzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługa naszego kierbuda kosztuje nas za cały okres budowy 1000zł.

Człowiek naprawdę solidny!! Interesuje się budową.

Sprawdza murarzy na bierząco :D

Dzisiaj kierbud sprawdzał przygotowanie stropu pod wylewkę i co ??

Okazało się że murarze zamiast zbrojenia składajacego sie z 9 prętów zrobili z 4 prętów :( :evil:

Poza tym skopali podciąg-nie jest w tym miejscu w którym miał być!! :evil:

W zwiazku z tym grucha z betonem zamiast przyjechać z rana przyjedzie pózniej az nasi murarze poprawia to co zepsuli :evil:

Tak więc nasz kierbud spisuje się jak narazie na 6 i jest wart tych pieniędzy :D :D

Pozdrawiam i życzę tylko solidnych kierbudów :D :D

a może to nie kierownik taki dobry tylko murarze do dupy

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprzykład biorę z prowadzenie budowy w funkcji kierownika budowy lub pełnienie funkcji inspektora nadzoru 1500 zł+ 150 zł za każdą wizytę. Działam w Warszawie i okolicach i nie narzekam na brak zainteresowania. Ponadto cena zależy od rynku oraz od wiedzy i zaangażowania. Ważne żaeby zaangażowanie kierownika było takie jakby budował dom dla siebie, a to niestety jest rzadkie.

Spotkałem się również nie raz, że potencjalni inwestorzy wybuchali śmiechem na taką cenę. Teoretycznie się im nie dziwię skoro okazuje się że można zatrudnić kierownika za 500 czy 600 zł. Dla mnie sprawa jest prosta - poświęcam swój czas / bardzo cenny/ oraz wiedzę i koszty funkcjonowania w tym zawodzie / składki, paliwo itp./ i tak to wyceniam. Średnio taka praca kosztuje ok. 3.000 zł. ale kwota ta rozłożona jest średnio na 2 lata.

Rada dla inwestorów - Najlepiej mieć kogoś z polecenia bo taki człowiek może być tani i dobry, jeśli gdzieś już się sprawdził, zaś jeśli bierzesz kogoś "z łapanki" to spróbuj chociaż sprawdzić jego kompetencje poprzez wywiad z ludźmi którzy swoje inwestycje dotychczas mu powierzyli.

Nie wierzę, że za 3000 PLN poswięcisz na moją budowę tyle samo czasu co ja. Przez dwa lata poszedłbyś z torbami, o ile wcześniej nie umarłbyś z głodu

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagą przeczytałem argumentację Szanownego Kolegi, który podobnie jak ja zajmuje się prowadzeniem budowy jako kierownik lub pełnieniem funkcji Inspektora Nadzoru. Podzielam Twoją argumentację w znacznej części w zakresie kosztów jakie ponosimy, wkładu intelektualnego, posiadej wiedzy itp. Jednak myślę, że ustalanie stawki za wizytę na budowie nie jest wg mnie najlepszym rozwiązaniem. Ja osobiście unikam takich sytuacji, nie chcę być o posądzany o wizytowanie budowy tylko dla skasowania stawki. Ale jeżeli w Twoim przypadku to się sprawdza to gratuluję i życzę powodzenia. Ja osobiście życzę sobie za prowadzenie budowy około 1500 zł. Jest w to wliczone około 10 wizyt na budowie, konsultacje, rozwiązywanie problemów na budowie itp. Wykonuję też kosztorysy, plany i kosztorysy dla banków. Zapraszam do współpracy wszystkich chętnych. 0-608-87-67-58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagą przeczytałem argumentację Szanownego Kolegi, który podobnie jak ja zajmuje się prowadzeniem budowy jako kierownik lub pełnieniem funkcji Inspektora Nadzoru. Podzielam Twoją argumentację w znacznej części w zakresie kosztów jakie ponosimy, wkładu intelektualnego, posiadej wiedzy itp. Jednak myślę, że ustalanie stawki za wizytę na budowie nie jest wg mnie najlepszym rozwiązaniem. Ja osobiście unikam takich sytuacji, nie chcę być o posądzany o wizytowanie budowy tylko dla skasowania stawki. Ale jeżeli w Twoim przypadku to się sprawdza to gratuluję i życzę powodzenia. Ja osobiście życzę sobie za prowadzenie budowy około 1500 zł. Jest w to wliczone około 10 wizyt na budowie, konsultacje, rozwiązywanie problemów na budowie itp. Wykonuję też kosztorysy, plany i kosztorysy dla banków. Zapraszam do współpracy wszystkich chętnych. 0-608-87-67-58

 

Ustalenie stawki za wizytę jest uzależnione od klienta. Ustalam ją dla zasady żeby inwestor wiedział że może mieć kierownika kiedy sobie życzy. Oczywiście ilość wizyt nie może być w żadnym wypadku mniejsza niż 10 ze zwzględu na konieczność sprawdzenia wykonania poszczególnych elementów robót. Lecz inwestorzy również są bardzo różni i życzą sobie aby kierownik był bez przerwy na budowie. Dlatego ustalenie stawki za wizytę uzdrawia sytuację. Zdaję sobie sprawę że to nie dokońca dobre rozwiązanie ponieważ sprawia wrażenie małego zainteresowania budową ze strony kierownika i chęcią wyciągnięcia jak najwyższej gaży za usługę. Tak naprawdę wszystko jest do ustalenia roboczego podczas pierwszego spotkania, w zależności od potrzeb klienta, stopnia skomplikowania obiektu, określenia pewnego minimum itp. To niejest warunek brzegowy.

Pozdrawiam wszystkich inwestorów i życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
2000zł za stan surowy, platne w dwóch ratach, po stropie i po dachu. Liczba wizyt nieograniczona (1-2 tygodniowo i przy ważnych robotach). kierownik rzetelny i wymagający, wszelkie zmiany muszą być z nim uzgadniane, w każdej chwili słuzy pomocą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 zł bywa przy ważny momentach budowy, ale też sam się pojawia na budowie bez mojej wiedzy. Polecany, doświadczony, znajomi którzy budują też go mają. Pomógł mi załatwić ekipę, po czym przestrzegł przed jej ułomnościami (żadnych zaliczek, piwek itd.. bo pójdą w długą..)

Gen. ok... ale..

Nie utrzegł mnie przed błędami, budowlańcy podnieśli zbrojenie w ławach na kawałkach cegłówek, a on zatwierdził. Ławy zalane, a ja czytam że tak się nie robi!! ;(

 

Ale już po fakcie...jak to mówią: "mądry polak po szkodzie"..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kierownik budowy zażądał 1000 zł za całość. Ale czuję że tylko na poczatek. Nie bardzo podoba mi się, że razem z wykonawcą próbują zmieniać projekt - np. wysokosć sciany fundamentowej. Architekt zaprojektował scianę fundamentową wysokości 1m, gdyż mam spadek terenu. A kierownik mówi, że zupełnie nie potrzeba takiej wysokiej ściany, wystarczy 60cm, że będzie to brzydko wyglądać itd. Sama już nie wiem, co myśleć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...