Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile p?acili?cie kierownikowi budowy?


KARO1

Recommended Posts

Wiem, cena jest WYSOKA!!!

Do człowieka jestem przekonana do ceny nie do końca.

Kierownik będzie też zajmował się dostwami towaru, większość materiałów będziemy zamawiac pewnie u niego, bo jest w stanie dać lepsze ceny niż w składach jako potencjalny klient by dostał.

To on zamawia transporty: beton, piach... Jest też przy odbiorze materiałów które przechodzą przez niego. Słyszałam, że potrafi odesłać niejedną partię, jak coś nie tak np. bloczki oszukane ,,za małe''.

Sama już nie wiem. Ma do Nas ok 25km, więc też musi sobie policzyć czas i benzynę.

Wszystko ma być zrobione jak należy, to on ustala zasady na budowie.

Ale pewnie jest wart tej ceny. Mieliśmy już z nim 2 spotkania po ok. 1,5h w tym jedno na działce i wszystko nam wyjasniał jak będzie lepiej i dlaczego jakie rozwiązania proponuje dla uniknięcia niepotrzebnych kosztów. Naprawdę się interesuje, widać że lubi to co robi, sprawia mu to satysfakcję. Nie spotyka się na chwilę, no dobra zobaczyłem to do widzenia. Poświęca czas inwesterowi, odpowiada na wszystkie pytania, proponuje rozwiązania. Traktuje tak jak by budował dla siebie NAJLEPIEJ!

Tylko szkoda, że tak bardzo wysoko się ceni. Ale jak powiedział, cena jest adekwatna do proponowanych przez niego usług i umiejętności.

 

Ja też tak wszystkim ufałem do momentu aż się budowa nie rozpoczeła. Jeżeli ma on się zajmować wszystkim łącznie z dostawami towaru to musicie mieć do niego niesamowite zaufanie (zakładam, że nie dostaje działki od każdej zamówionej w zaprzyjaźnionym składzie cegiełki :wink: ). Ja mam tak, że chce dopilnować wszystkiego sam. A jak zamówie coś złego (nie wiem...np więźbe z korimkami, krzywe pustaki) to wole miec pretensje do siebie niż całego świata i kierownika. Kierownik moim zdaniem niech patrzy czy budują dobrze a nie bawi się w zamawianie pustaków :wink: . Ale to tylko moja ocena.

 

Nasz kierownik też nie był tani. Na budowie był codziennie lub czasami kilka razy dziennie. Ekipa polecona. Większych błędów nie narobili ale wiem teraz jedno. Ani SUPER EKIPA, ani DOBRY drogi kierownik nie zastąpią upierdliwego inwestora, który sam interesuje się budową, jest na niej codziennie, ma przynajmniej jakieś gazetowe pojęcie (odróznia więźbę od wieńca :wink: ) a nie oddaje pałeczki obcemu kierownikowi. Wy jesteście jakimiś tam klientami i jego setnym domem. Nie wierz w to, że koles będzie latał z linijką i stał z pejczem nad wykonawcą jakby budował dla siebie. Po drugie nie wiem jak Wy ale ja sam chciałem podjąć decyzje z czego buduje i gdzie i za ile zamawiam i nie oddałbym takich decyzji obcemu człowiekowi.

 

Nie zniechęcam Cię broń Boże (mój kierownik brał 1000/mc....stan surowy trwał 2 mc, na budiwie tak jak pisałem był codziennie lub czesciej) ale nie popadaj w taki zachwyt. Już to przerabiałem...super ekipa, super kierownik a sam odnajdywałem w projkecie i na budowie jakieś tam babole.

 

A to czy ta cena jest adekwatna do usługi stwierdzicie SAMI dopiero za kilka miesięcy/lat...więc niech nie szaleje z tym samozachwytem :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 499
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...
  • 4 weeks później...
jak macie za dużo pieniędzy to wpłaćcie mi na konto , przecież 5 czy 9 tys to bierze kierownik ale za postawienie centrum handlowego , a za budynek mieszkalny to się bierze od 500-1500zł , jak nie możecie znaleźć to ja Wam dam namiary - myśle że za 9 tys to mój kierownik może nawet spać u Was przez całą budowe , ludzie sami podnosicie ceny w budownictwie takimi zachowaniami , dacie jednemu 9 tys - drugi będzie tyle chciał i lada chwila będzie że naprawde kierownik będzie brał 10tys za budowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi kierownika, który będzie kierownikiem z prawdziwego zdarzenia za 500 pln a nie tylko na papierze. Ile taki kierownik za 500 pln razy jest na budowie? A jeśli nawet masz takiego to niestety nie obskoczy on połowy Polski. Dla mnie 9000 pln to też kwota z kosmosu, ale jak kogoś stać...

A moze glowac napiszesz jaki zakres prac obejmował kierownika, ile wizyt itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za 1000zł miałem kierownika na każde zawołanie - nieraz dzwoniłem do niego po 4 razy dziennie , przywoziłem go na budowe , niewiem jak u was ja jestem z łódzkiego dokładnie z Piotrkowa Tryb i u nas WSZYSCY tak biorą od 500-1500zł . Jeżeli jesteś z okolic to bardzo chętnie dam Ci namiar NO PROBLEM

Ps. Wprowadzałem kilka zmian : kominek , strop monolityczny zamiast Terivy i zmiana garażu w pokój - kierownik mi pomógł i doradził , i ani zł nie wzioł za te zmiany . Ja się też odwdzięczyłem w tym roku będzie prowadził budowy u moich 2 znajomych .

 

Ps. I jeszcze jedno : nie pisze tego aby Was zdefić czy coś w tym stylu , pisze żeby Wam pomóc , poprostu prawda jest taka że kierownik powinien wziąść tyle ile mu się należy a nie gnoić ludzi którzy chcą mieszkać w swoim własnym domku - a że jak ktoś się już buduje to trzeba z niego zedrzeć wszystkie oszczędności???

 

zresztą najlepiej napisał mari1979 to samo bym napisał , żadna ekipa ani żaden nawet najdroższy kierownik nie zadba o Waszą budowę tylko Wy sami , dla nich to jest to Tylko kasa , a jeżeli kierownik sam załatwia materiał to jest to podejżane na 99,99% ma w tym jakiś interes , Materiały kupujcie sami , odwiedzajcie hurtownie po hurtownii , szukajcie na allegro - tam też się firmy ogłaszają i podstawa TARGUJCIE SIĘ TO NIE WSTYD !!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się w dwóch tematach:

- odpowiedzi nt pytania monia77w1;

- wysokości cen za usługi kierbuda

 

- odp na pytanie monia77w1 -> kierbud do stanu surowego zamkniętego jest na żądanie + wizyty sam z siebie w kluczowych momentach. W cenę wchodzi też rewizja projektu z uwagami. Jego uwagi zajmują 5 stron maszynopisu i znajdują się w nim wychwycone błędy pracowni architektonicznej. Weryfikacja odbyła się w oparciu o normy i materiał z którego będzie wznoszony budynek. Dodatkowo jest on architektem i konstruktorem, więc wiele rzeczy może zrobić. odpowiada nam to szczególnie biorąc pod uwagę niemiłe doświadczenia z architektem adaptującym pierwotny projekt.

 

- jeżeli chodzi o ceny za usługę kierbuda, to wyjątkowo jałowe mi się wydaje porównywanie cen i licytowanie się kto ile dał nie wpisując często miasta. Pewne regiony naszego kraju są specyficzne jeżeli chodzi o wysokość cen. Dodatkowo pytanie, co wchodzi w skład ceny - jeżeli tylko wpis do dziennika to i 200 pln wydaję mi się ceną wygórowaną...

cena jest uzależniona od wielu czynników, więc stwierdzanie że coś jest po prostu drogie matchując 1:1 np duże miasto z mniejszym jest nie na miejscu.

Oddzielną sprawą jest że tym rynkiem rządzi prawo popytu i podaży (przynajmniej w Wawie), więc skoro nie było by chętnych to cena by nie była taka wysoka. chętni są więc o czymś to świadczy...

nie chcę organoleptycznie tłumaczyć i udowadniać pewnych rzeczy i mam nadzieję że piszący na tym forum mają szerszą optykę niż typowe dwie klapki na oczy i nie ograniczają się do wyjątkowo subiektywnych ocen.

Szersze myślenie pomaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Ja za pełnienie obowiązków kierownika budowy przy wznoszeniu domku jednorodzinnego biorę1800-2400 zł w zależności od indywidualnych ustaleń i życzeń Inwestora. Pracuję głównie na terenie Warszawy i okolic. Wykonuję również kosztorysy szczegółowe i do banków dla celów kredytowych. Zainteresowanych proszę o zostawienie pytań na priva lub telefon

608 87 67 58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Szukam pilnie kierownika budowy solidnego i sprawdzonego. Nie znam się na budowie, a i mąż też nie. W dodatku niedługo będę miała drugie dziecko, więc czasu nie mam na codzienne sprawdzanie wykonawców.

Budowę będę miała kolo Żórawiny, więc szukam kierownika z Wrocławia lub okolic Żórawiny (co by miał bliżej budowy).

Proszę o pomoc i namiary.

Dziekuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie obowiązków kierownika to szerokie pole. Na logikę, jeśli ktoś bierze ok. 2000 zł za całą budowę, to nie liczcie, że będzie tam często, albo, że nawet wogóle będzie. Pracowalibyście cały rok, nawet przychodząc raz czy dwa razy w miesiącu i ponosząc odpowiedzialność w razie katastrofy lub nawet wpadki za 2400 brutto? Za taką kasę nie liczcie na pilnowanie, tylko na pieczątkę. Nie wierzę w takich altruistów jak z niektórych postów - "facet za 1500 zł przyjeżdzał na każdy telefon i najmniej 2x w tygodniu". Tak jak zresztą w niektóre inne przytaczane na forum kwoty za wykonawstwo lub "okazyjne" materiały. Nawet czyjś wujek jak zasuwał pól darmo przez pół roku, to z czego wtedy żył?

Wystarczy policzyć jakąś nawet najniższą stawkę za realne godziny pracy i już wiadomo ile trzeba zapłacić.

Czy wtedy 9000 tys to dużo? Zależy za co i za ile poświęconego danej budowie czasu - zwłaszcza jesli oczekwiania są np. do codziennego sprawdzania wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...