Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile p?acili?cie kierownikowi budowy?


KARO1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 499
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kierbud z Łodzi - ojciec znajomego. Pilnuje kilka budów w okolicy, to i cena niższa - 2.000. Rzetelny i pracowity człowiek. Wpada na budowę w newralgicznych momentach i sam z siebie jak jest przejazdem. Słowem interesuje się tematem.

 

Kierbuda na pieczątki to mogłem mieć za free, ale nie chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

cześć

 

ja troche moze nie na temat, ale podpowiedzcie mi czy ja się czepiam czy mam racje.

Jest u nie na budowie kierbud który pobiera miesięcznie kwotę 1000 zł. Jest więc drogi. Sytuacja na budowie zmusiła nas do zmiany właśnie na tego drogiego żeby wyprowadził błędy poprzedniego kierbuda.

Kierbud jest 3x w tygodniu. Nadmieniam ze ta częstotliwośc jest niezalezna od postepujących prac a ... prace idą naprawde pooowoli.

Ostanio zapytałam się o wentylacje grawitacyjna w projekcie. Chciałam żeby było wiecej otworów wentylacyjnych czyli żeby podzielił otwór wentylacyjny. Kierbud stwierdził, że nie ma potrzeby (bo mozna zrobić wentylacje z dachu z dachówki wentylacyjnej) i że on sie trzyma ściśle projektu.

Moim zdaniem projekt jest wazny ale często mozna cos poprawić.

Jak czytam jaki jest zakres obowiazków niektórych kierbudów że np załatwiają materiały to zastanawia mnie czy sie porządnie nie nacięłam.

 

pozdrawiam gosia

Fakt, że pokonalismy na budowie tą masakre co była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 weeks później...
cześć

 

ja troche moze nie na temat, ale podpowiedzcie mi czy ja się czepiam czy mam racje.

Jest u nie na budowie kierbud który pobiera miesięcznie kwotę 1000 zł. Jest więc drogi. Sytuacja na budowie zmusiła nas do zmiany właśnie na tego drogiego żeby wyprowadził błędy poprzedniego kierbuda.

Kierbud jest 3x w tygodniu. Nadmieniam ze ta częstotliwośc jest niezalezna od postepujących prac a ... prace idą naprawde pooowoli.

Ostanio zapytałam się o wentylacje grawitacyjna w projekcie. Chciałam żeby było wiecej otworów wentylacyjnych czyli żeby podzielił otwór wentylacyjny. Kierbud stwierdził, że nie ma potrzeby (bo mozna zrobić wentylacje z dachu z dachówki wentylacyjnej) i że on sie trzyma ściśle projektu.

Moim zdaniem projekt jest wazny ale często mozna cos poprawić.

Jak czytam jaki jest zakres obowiazków niektórych kierbudów że np załatwiają materiały to zastanawia mnie czy sie porządnie nie nacięłam.

 

pozdrawiam gosia

Fakt, że pokonalismy na budowie tą masakre co była

Moim zdaniem kierownik postępuje słusznie. Zmiany w projekcie powinien zaakceptować w pierwszej kolejności projektant (autor projektu lub osoba która dokonała adaptacji projektu do warunków miejscowych). Inne działanie jest w zasadzie samowolą budowlaną (to właśnie projektant dokonuje kwalifikacji, które zmiany są istotne, a które nieistotne w rozumieniu ustawy prawo budowlane). Kierownik powinien ściśle trzymać się projektu. Oczywiście może pewne rozwiązania podpowiedzieć, sprawdzić projekt pod kątem występowania w nim błędów. No chyba, że projektant jest jednocześnie kierownikiem budowy :). Ja byłem jeszcze w innej sytuacji, byłem jednocześnie inwestorem, projektantem (co prawda tylko konstrukcji), kierownikiem budowy, a przy części robót także wykonawcą :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Czy osoba która ma uprawnienia budowlane na:

 

kierowanie nadzorowanie i kontrolowanie budowy i montażu konstrukcji stalowych i zwiazanych z nimi robót przy konstrukcjach żelbetowych i betonowych oraz oceny i badania stanu konstrukcji stalowych budynku i innych budowli... może być kierownikiem budowy i inspektorem nadzoru przy budowie domku jednorodzinnego? Porszę o odpowiedz? Czy może on być tzw figurantem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy po rozmowie z dwoma kierownikami:

1. Bierze 900zł na poczatku i 900zł po zakonczeniu budowy. Po rozmowie osobistej z nim wydał nam się jakiś taki nerwowy. Jakby chciał od początku narzucać swoje racje i rozwiązania. Nie wiemy jak wyglądają jesgo wizyty na budowie i jakie są częste.

2. Bierze 150zł za wizytę i mówi, że takich wizyt jest około 12 wciągu budowy.Pewnie jak będzie miał przyjechać dodatkowo to chętnie ale za 150zł :) Po rozmowie telefonicznej wydał się w porządku.

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...