Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile p?acili?cie kierownikowi budowy?


KARO1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 499
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mysle ze to dobre wyjscie, nie bedzie duzej rozbieznosci zdan miedzy ekipa budowlana a kierownikiem ( i juz w tym miejscu zaoszczedzisz sobie duzo nerow). A jesli chodzi o inne pomysly bedziesz mogl korzystac z forum i zawsze jeszcze dopytac Twoja ekipe.

A tak nawiasem szukam kogos kto ma juz iskierke chociazby w stanie surowym w woj. lubelskim. :-?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Na razie mam dwie propozycje:

2200 zł - w to wliczone trzy wizyty na budowie

3000 zł - 0 wizyt (słownie: zero)

 

Nie wiem co to za kierownik który nie przewiduje żadnych wizyt na budowie. Jak dom się zawali to ciekawe kto będzie ponosił odpowiedzialność. Mi się wydaje że ten który składa podpisy w dzienniku budowy. Ten kierownik to jakiś kamikadze, a niewiele lepszy ten co złoży 3 wizyty.

Mój kierownik był na budowie tyle razy ile trzeba było ( miał płacony ryczałt anie od wizyty). Jak była zbrojona płyta to był kilka razy (sam od siebie !). Podobnie przy fundamentach. Ja miałem akurat taką ekipę że bym się mógł obejść bez kierownika ale jak już musi być to lepiej żeby był taki który poważnie wykonuje swoje obowiązki a nie robi łaskę że żyje :lol:

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam dwie propozycje:

2200 zł - w to wliczone trzy wizyty na budowie

3000 zł - 0 wizyt (słownie: zero)

 

Nie wiem co to za kierownik który nie przewiduje żadnych wizyt na budowie. Jak dom się zawali to ciekawe kto będzie ponosił odpowiedzialność. Mi się wydaje że ten który składa podpisy w dzienniku budowy. Ten kierownik to jakiś kamikadze, a niewiele lepszy ten co złoży 3 wizyty.

Mój kierownik był na budowie tyle razy ile trzeba było ( miał płacony ryczałt anie od wizyty). Jak była zbrojona płyta to był kilka razy (sam od siebie !). Podobnie przy fundamentach. Ja miałem akurat taką ekipę że bym się mógł obejść bez kierownika ale jak już musi być to lepiej żeby był taki który poważnie wykonuje swoje obowiązki a nie robi łaskę że żyje :lol:

 

Pozdrowienia.;)

 

Ja mojemu zapłaciłem jak an razie 1000 zł za pierwszy etap budowy, dostanie jeszcze dwa. Na budowie był kilka razy, w razie czego nie ma problemu żeby się z nim w konkretnej sprawie umówić na spotkanie. Ogólnie sam się pojawia na budowie, zwłaszcza przy newralgicznych pracach (fundamenty, strop). Jak się komuś nie podoba taki styl, to zawsze może sobie wziąć kierownika za 3000 zł miesięcznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestes z okolicy Wieliczki i piszesz ze miales dobra ekipeczy mozesz podac mi namiary na nia ja bede budowac dom w Tarnowie i poszukuje solidnejekipy do budowy .

 

Niestety dom budował mi szwagier i nie mogę go polecić bo ma roboty na 2 lata w przód. Po za tym zaczyna budować dom sam sobie. Ja będę budował za kilka miesięcy i niestety musiałem sobie szukać innej ekipy.

Tak to jest jak ktoś robi za dobrze :D

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 zł - jeśli będę coś zmieniał w projekcie wszystkie wpisy w dzienniku już zawierają sie w tej cenie, kierownik pojawia się na budowie z własnej inicjatywy albo kiedy jest wykonywany etap na którym powinien być np. sprawdzenie wykopu pod ławy fundamentowe, zalewanie ław itp. itd.

 

Zaliczka 500zł reszta po zakończeniu budowy.

 

Myślę, że jest to bardzo rozsądna cena za robotę jaka jest wykonywana przez kierbuda.

 

Wydaje mi się, że dużo też zależy od wykonawcy, który buduje dom. Jeśli jest solidny i mamy do niego jakieś zaufanie kierownik budowy będzie pełnił rolę osoby, która fachowym okiem spojrzy na całą wykonaną robotę. Jeśli wykonawca będzie marny to i kierownik budowy będzie miał o wiele więcej roboty. Jednak niezależnie od tego jaki jest wykonawca to 3 czy 4tyś dla kierbuda to jednak chyba jakieś nieporozumienie, chyba że bierzemy pod uwagę jakieś ekstremalne sytuacje np. kierownik ma do przejechania 50km w jedną stronę i chcemy żeby był na budowie codziennie. Nie dajmy sie zwariować bo za 2 lata będą żądali po 7 czy 8tyś za domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kierbud weźmie w sumie 2.500 zł. Dla porównania pani architekt, która projektowała nam dom chciała za to samo "po znajomości" 6.500 zł...no coment.

1000 zł - jeśli będę coś zmieniał w projekcie wszystkie wpisy w dzienniku już zawierają sie w tej cenie, kierownik pojawia się na budowie z własnej inicjatywy albo kiedy jest wykonywany etap na którym powinien być np. sprawdzenie wykopu pod ławy fundamentowe, zalewanie ław itp. itd.

 

Zaliczka 500zł reszta po zakończeniu budowy.

 

Myślę, że jest to bardzo rozsądna cena za robotę jaka jest wykonywana przez kierbuda.

 

Wydaje mi się, że dużo też zależy od wykonawcy, który buduje dom. Jeśli jest solidny i mamy do niego jakieś zaufanie kierownik budowy będzie pełnił rolę osoby, która fachowym okiem spojrzy na całą wykonaną robotę. Jeśli wykonawca będzie marny to i kierownik budowy będzie miał o wiele więcej roboty. Jednak niezależnie od tego jaki jest wykonawca to 3 czy 4tyś dla kierbuda to jednak chyba jakieś nieporozumienie, chyba że bierzemy pod uwagę jakieś ekstremalne sytuacje np. kierownik ma do przejechania 50km w jedną stronę i chcemy żeby był na budowie codziennie. Nie dajmy sie zwariować bo za 2 lata będą żądali po 7 czy 8tyś za domek.

 

Temu, co chce to robić za 2500 zł, czy nawet 1000 zł, dajcie do poczytania artykuł o odpowiedzialności kierownika budowy z Inżyniera Budowlanego nr 3/2008. Można go ściągnąć stąd : http://www.piib.org.pl/pliki/ib/ib_03_08.pdf .

 

Nawet kwota 8 tys. zł dla kierownika budowy, który rzetelnie wykonuje wszystkie swoje obowiązki przewidziane w prawie budowlanym nie jest kwotą przesadzoną.

Inwestor może stracić dużo większe pieniądze, gdy pełnienie funkcji kierownika budowy jest tylko formalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem co miała na celu ta odpowiedź. We wcześniejszym poście specjalnie rozpisałem się na temat mojego kierownika budowy,który BARDZO rzetelnie wykonuje swoje obowiązki i nie zdziera ze mnie zaraz 8tyś. Czy rzetelność kierownika ma być mierzona tym ile ktoś chce wziąć za swoją robotę ? Domek jednorodzinny to nie jakieś "mega skomplikowany" projekt. Pracą kierownika jest tylko dopilnowanie tego, żeby całość robót była wykonana zgodnie z projektem, który jest wykonany z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Jak czytam wypowiedzi, że ktoś chce brać 3tys za 3 wizyty na budowie i dodatkowo po 50-70zl za wpisy typu zmiana okna z wymiaru x na y to jest dla mnie zwykłym naciągaczem a nie kompetentnym kierownikiem budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem co miała na celu ta odpowiedź. We wcześniejszym poście specjalnie rozpisałem się na temat mojego kierownika budowy,który BARDZO rzetelnie wykonuje swoje obowiązki i nie zdziera ze mnie zaraz 8tyś. Czy rzetelność kierownika ma być mierzona tym ile ktoś chce wziąć za swoją robotę ? Domek jednorodzinny to nie jakieś "mega skomplikowany" projekt. Pracą kierownika jest tylko dopilnowanie tego, żeby całość robót była wykonana zgodnie z projektem, który jest wykonany z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Jak czytam wypowiedzi, że ktoś chce brać 3tys za 3 wizyty na budowie i dodatkowo po 50-70zl za wpisy typu zmiana okna z wymiaru x na y to jest dla mnie zwykłym naciągaczem a nie kompetentnym kierownikiem budowy.

 

Piszesz, że zatrudniony przez Ciebie kierownik BARDZO rzetelnie wykonuje swoje obowiązki.

Czy rzeczywiście wszystkie obowiązki nałożone na niego przez ustawę Prawo budowlane wykonuje?

Tutaj cytuje tylko te najważniejsze (oprócz nich są jeszcze przepisy z dziedziny np. bezpieczeństwa i higieny pracy) :

 

Art. 21a. 1. Kierownik budowy jest obowiązany, w oparciu o informację, o której mowa w art. 20 ust. 1 pkt 1b, sporządzić lub zapewnić sporządzenie, przed rozpoczęciem budowy, planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, uwzględniając specyfikę obiektu budowlanego i warunki prowadzenia robót budowlanych, w tym planowane jednoczesne prowadzenie robót budowlanych i produkcji przemysłowej.

......

Art. 22. Do podstawowych obowiązków kierownika budowy należy:

1) protokolarne przejęcie od inwestora i odpowiednie zabezpieczenie terenu budowy wraz ze znajdującymi się na nim obiektami budowlanymi, urządzeniami technicznymi i stałymi punktami osnowy geodezyjnej oraz podlegającymi ochronie elementami środowiska przyrodniczego i kulturowego;

2) prowadzenie dokumentacji budowy;

3) zapewnienie geodezyjnego wytyczenia obiektu oraz zorganizowanie budowy i kierowanie budową obiektu budowlanego w sposób zgodny z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy;

3a) koordynowanie realizacji zadań zapobiegających zagrożeniom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia:

a) przy opracowywaniu technicznych lub organizacyjnych założeń planowanych robót budowlanych lub ich poszczególnych etapów, które mają być prowadzone jednocześnie lub kolejno,

b) przy planowaniu czasu wymaganego do zakończenia robót budowlanych lub ich poszczególnych etapów;

3b) koordynowanie działań zapewniających przestrzeganie podczas wykonywania robót budowlanych zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zawartych w przepisach, o których mowa w art. 21a ust. 3, oraz w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;

3c) wprowadzanie niezbędnych zmian w informacji, o której mowa w art. 20 ust. 1 pkt 1b, oraz w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, wynikających z postępu wykonywanych robót budowlanych;

3d) podejmowanie niezbędnych działań uniemożliwiających wstęp na budowę osobom nieupoważnionym;

4) wstrzymanie robót budowlanych w przypadku stwierdzenia możliwości powstania zagrożenia oraz bezzwłoczne zawiadomienie o tym właściwego organu;

5) zawiadomienie inwestora o wpisie do dziennika budowy dotyczącym wstrzymania robót budowlanych z powodu wykonywania ich niezgodnie z projektem;

6) realizacja zaleceń wpisanych do dziennika budowy;

7) zgłaszanie inwestorowi do sprawdzenia lub odbioru wykonanych robót ulegających zakryciu bądź zanikających oraz zapewnienie dokonania wymaganych przepisami lub ustalonych w umowie prób i sprawdzeń instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych przed zgłoszeniem obiektu budowlanego do odbioru;

8) przygotowanie dokumentacji powykonawczej obiektu budowlanego;

9) zgłoszenie obiektu budowlanego do odbioru odpowiednim wpisem do dziennika budowy oraz uczestniczenie w czynnościach odbioru i zapewnienie usunięcia stwierdzonych wad, a także przekazanie inwestorowi oświadczenia, o którym mowa w art. 57 ust. 1 pkt 2.

 

Art. 42. ....

2. Kierownik budowy (robót) jest obowiązany:

1) prowadzić dziennik budowy lub rozbiórki;

2) umieścić na budowie lub rozbiórce, w widocznym miejscu, tablicę informacyjną oraz ogłoszenie zawierające dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia; nie dotyczy to budowy obiektów służących obronności i bezpieczeństwu państwa oraz obiektów liniowych;

3) odpowiednio zabezpieczyć teren budowy (rozbiórki).

3. Przepisów ust. 1 i 2 nie stosuje się do budowy lub rozbiórki obiektów, dla których nie jest wymagane pozwolenie na budowę, z wyjątkiem budowy, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 19. Właściwy organ może wyłączyć, w drodze decyzji, stosowanie tych przepisów również w stosunku do innych obiektów, jeżeli jest to uzasadnione nieznacznym stopniem skomplikowania robót budowlanych lub innymi ważnymi względami.

3a. Ogłoszenie, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, stosuje się do budowy lub rozbiórki, na której przewiduje się prowadzenie robót budowlanych trwających dłużej niż 30 dni roboczych i jednoczesne zatrudnienie co najmniej 20 pracowników albo na których planowany zakres robót przekracza 500 osobodni.

4. Przy prowadzeniu robót budowlanych, do kierowania którymi jest wymagane przygotowanie zawodowe w specjalności techniczno-budowlanej innej niż posiada kierownik budowy, inwestor jest obowiązany zapewnić ustanowienie kierownika robót w danej specjalności.

 

Art. 46. Kierownik budowy (rozbiórki), a jeżeli jego ustanowienie nie jest wymagane - inwestor, jest obowiązany przez okres wykonywania robót budowlanych przechowywać dokumenty stanowiące podstawę ich wykonania, a także oświadczenie dotyczące wyrobów budowlanych jednostkowo zastosowanych w obiekcie budowlanym, o których mowa w art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych, oraz udostępniać te dokumenty przedstawicielom uprawnionych organów.

Jeżeli tak jest, to ile godzin dziennie zajmują mu te czynności (z niektórych obowiązków trudno byłoby wywiązać się nie będąc codziennie na budowie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie spotkałam się jeszcze z budową na której kierbud byłby codziennie i wykonywał te wszystkie czynności. Wydaje mi się że przepisy przepisami a życie życiem. Keirbud raczej jest po to aby zauwarzył to czego my jako inwestorzy nie zauwarzyliśmy i żeby prowadził dziennik budowy, bo tego niestety wymagają przepisy. A to co nie jest w jakiś sposób weryfikowane zamiera tak jak nieużywany organ, niestety. Po za tym nawet jakby znalazł się jakiś kierownik budowy z powołania i chciałby to wszystko robic oczywiście za odpowiednią kwotę to nie byłoby na niego popytu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko krótko że dalszy dialog uważam za kompletnie bezcelowy bo przeciez ty lepiej wiesz jak moj kierownik budowy wywiązuje się ze swoich obowiazków sugerujac ze jak bierze za robote 1tyś zł to na bank jest beznadziejny bo nie bedzie na budowie tyle ile trzeba. Ja tylko ze swojej strony napiszę do każdego, że warto podzownic popytac się wśród znajomych i znaleśc kierownika za 1tyś - 2,5tyś, który będzie solidnie wykonywał swoją robotę. 3tyś i 3 wizyty na budowie ... to jakis absurd, 8tyś to już w ogólę chyba coś z pogranicza fantastyki.

 

Hmm, odnośnie higieny o bezpieczeństwa pracy muszę uczulic mojego kierownika budowy żeby sprawdzał czy robotnicy zamykają za sobą klapę w WC! Będzie i bezpieczniej i higieniczniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, odnośnie higieny o bezpieczeństwa pracy muszę uczulic mojego kierownika budowy żeby sprawdzał czy robotnicy zamykają za sobą klapę w WC! Będzie i bezpieczniej i higieniczniej...
Dla Ciebie BHP na budowie to tylko WC ? A co powiesz na prace na rusztowaniach, w głębokich wykopach, przy podgrzewaniu lepiku, w zakresie instalacji elektrycznych, itp. Wyobraź sobie, że za to wszystko w pierwszej kolejności odpowiada kierownik budowy. Odpowiada też za prawidłowe zabezpieczenie budowy. Inwestor pożałuje pieniedzy na tymczasowe ogrodzenie budowy, ale w razie wypadku, spowodowanego brakiem takiego ogrodzenie odpowiadać będzie kierownik budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...