Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Farba dulux odchodzi ze ściany


Recommended Posts

Pomalowaliśmy pokoje farbami dulux (pomimo ostrzeżeń). W jednym jest w porządku, a w drugim farba odchodzi dosłownie płatami. Nie wiem co moze być tego przyczyną. Nowe tynki wapienno-cementowe najpierw gruntowaliśmy mlekiem wapiennym. Proszę o podpowiedź, czy są jakieś preparaty, żeby usunąć tą spękaną emulsję ze ściany, czy zostaje mi tylko papier ścierny i szpachelka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wypowiedź nie wniesie nic merytorycznego, ale napisze tylko, że 3 lata temu również pomalowaliśmy duluxem, farba odchodzi tylko w 1 miejscu w pokoju, poprzednim właścicielom również odchodziła farba od ściany w tym samym miejscu mimo, że malowali farbą innej firmy

nie mam pojęcia jaka jest przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowaliśmy pokoje farbami dulux (pomimo ostrzeżeń). W jednym jest w porządku, a w drugim farba odchodzi dosłownie płatami. Nie wiem co moze być tego przyczyną. Nowe tynki wapienno-cementowe najpierw gruntowaliśmy mlekiem wapiennym. Proszę o podpowiedź, czy są jakieś preparaty, żeby usunąć tą spękaną emulsję ze ściany, czy zostaje mi tylko papier ścierny i szpachelka?

 

Zastanawiałem się nad Duluxem, ale sprzedawca w sklepie powiedział mi, że trzeba przestrzegać dwóch zasad:

1. Gruntować gruntem Duluxa.

2. Absolutnie nie mieszać farby.

 

I zrezygnowałem z Duluxa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Mnie też przestrzegali przed Duluxem ale ja przewrotny jestem i pomalowałem. Ściany wyglądają super ale nie można z tą farbą kombinować i eksperymentować, malować tak jak jest napisane w instrukcji, łacznie z wałkami, nie mieszać, nie rozcieńczać, gruntować gruntem Dulux'a, efekt murowany, ja swoje fiolety ( tikkurilla ) bez najmniejszego problemu przemalowałem w beże, śladu po starym kolorze nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było nie gruntować mlekiem wapiennym, tylko unigruntem.

ja mam cały domek duluxsem (kolega pracuje w fabryce duluxa),i wszystko jest oki.

Chociaż jak gruntowałem ściany to niezbyt dokładnie zagruntowałem w jednym mjejscu gdzi nakładany był Goldband , i tam na drugi dzień farba odeszła.

Po zdrapaniu,zagruntowaniu i ponownym pomalowaniu wszystko jest oki.

Podstawa to dobrze przygotowane podłoże,aby nie było tłuste,zapylone,i nie może być bardzo chłonne np.gips, który zbyt szybko "wypjie" wodę z farby i ta się oddzieli od podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...