Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Ala i Seba


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 89
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Imprezka się udała, trochę przeliczyliśmy się z alkoholem (wzięliśmy 1l na głowę), połowa została, ale za to górale mieli na dwa dni na wieczorne posiadówki.

 

Folklorystka; 80 kubików

 

Pomiędzy wpusty dają piankę. Ja od rana do wieczora z góralami na budowie. Dach pokryty papą, jutro kończą pobitki na zewnątrz. Aktualnie jadę szlifierką oscylacyjną na zewnątrz. Idzie powoli. Następnie daję Fobos M4 (nie żałuję go i schnie 2-3 dni) Na koniec pójdzie Tikkurila (Valti base i 2 warstwy Valti Color - delikatny odcień). Nie ma czasu kiedy pyknąć zdjęć. Górale robią na poddaszu ścianki działowe. Najbardziej denerwujące jest to, że wychodzą niespodziewane koszty. Spodziewałem się, że za kominy zapłacę z 4-5 tys, a tu wyjdzie ok. 10 tys. Papa 3 tys (razem z podkładową pod belki). Płyty OSB do zabezpieczenia przed wiatrem 2000, Pianki na uszczelnienia 2000, gwożdzie, łączniki z 2000, brama garażowa 4650 (liczyłem 3500). Koszty przekroczone na obecną chwile myślę, że ok 10 tys. Jutro wrzucę zdjęcia. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż widzę że oglądających dziennik przybywa, natomiast komentarzy brak.

 

 

Fakt :p ja również oglądam to cudeńko. Szybciutko Wam idzie.!

Życzę powodzenia w dalszej pracy. Nie zauważyłam czy pisałeś gdzie się budujecie, więc czy możesz napsiać ? Z chęcia przyjrzałabym sie temu ślicznemu domkowi z bliska.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ze szprosami. Już dawno byłby wstawione, jednak wykonawca z Nowego Targu nie zdążył na czas. Zadzwonił w zeszłym tygodniu i mówi; ... Panie Sebastianie ale daleko trzeba będzie jechać, przecież to przez całą Polske... :D . Powiem, że był wręcz załamany. Jakby zdążył na czas to nawet nie kiwnąłby palcem. Uzgodniłem z wykonawca domu, że wstawi okna gratis i nawet zabrałby je ze sobą (dwa tiiry drewna), a tak gościu będzie się musiał pofatygować 800km w jedna stronę i wstawić je.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Drzwi zamawiane były z Nowego Targu. Zakład Stolarski p. Dzioboń Kazimierz. Cena ok. 4 tys zł. Okna też on wykonywał. Koza jeszcze nie stoi z tego względu, że kominy jeszcze nie "przeszły " przez dach. W zeszłym tygodniu dowieźli brakującego Schiedla (ok 8m), teraz czekam aż nam wymurują. Elektryk już zaczął dzialać (zanim wstawili drzwi i okna), żeby poprowadzić przewody pod opaska,ii w futrynach. W sumie to jakby wstawił kozę to jakby się uparł to można koczować :D . Blachodachówka już zamówiona (ma byc na początku października), alarm już też zakupiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Rano padało, od ok 9,00 były przejaśnienia a ok 14.00 zaczęło mżyć i ten paskudny wiatr. Szybciutko czmyhali z dachu. jeden z dekarzy powiedział, że mu mało o ja.ec nie urwało", na co dugi odpowiedział mu "... i tak ci już nie potrzebne bo nie używasz..." :lol: Chłopaki lubią żartować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...