Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 84
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

może teraz ja się pochwalę

ten projekt http://www.archipelag.pl/projekty-domow/basia/ stan surowy zamknięty, dachówka bras - grafit, okna PVC, drzwi i brama garażowa wszystko jasny dąb, garaż wytynkowany, elektryka na dole zrobiona, taras wylany 6 na 9,5 metra, a tak wogóle to jeszcze pogłębiłem ten domek o jeden metr, podłączona woda jest w kotłowni, bez działki i papierologii, ale za to z wykonaniem ogrodzenia, co prawda tylko siatka ale sporawa działka bo ponad 13 arów i brama wjazdowa i do tej pory wydałem 115 tys. zł. myśle że to dobry wynik na dzisiejsze czasy, sam w zasadzie nic nie robiłem załatwiałem materiały tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Podciągam.

Są jeszcze jacyś optymiści :D Dołączcie się

Ja do nich dołączam.

Na działkę bierzeby kredyt (90000). Sprzedajemy mieszkanie (będzie z 250 000 gotóweczki :wink: ) i hop siup lądujemy spowrotem (po 10 latach!) w mieszkanku u mamusi :wink: - będzie się miał kto zając dziećmi na czas budowy, a i 5 minut do pracy.

Potem budowa i dobierzemy kredyciku z 100 000 zł. Starczy!!!

 

Mały ale będzie własny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
o wielu wydatkach niestety zapomina się podczas planowania... I to tych wydatkach "końcowych", typu karnisze, firanki, zasłony, meble, lampy, akcesoria do łazienek, że o sprzęcie AGD nie wspomnę Wydaje się, że niewiele kosztują, albo że uda się wykorzystać te ze "starego" domu/mieszkania - a zazwyczaj trzeba kupować większość od zera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemuż to "mały, prosty dom" - "ale niestety brzydki" ???!!! :evil:

Brzydota domu nie jest gwarancją taniości. Najbrzydsze domy, to udziwnione, pretesjonalne, niby luksusowe w bryle, ale wykończone tandentnie, lub w ogóle nie wykończone, bo inwestorom kasy zabrakło.

Wiele malych prostych domów jest pięknych, właśnie dzięki elegancji, dobrych proporcjach i prostocie, a wydziwate z "połamanym" dachem, kolumienkami, lukarenkami, wykuszami - niekoniecznie są ładne, choć na pewno droższe.

Sasza nie jest domem ekonomicznym w budowie pod względem relacji kosztów do powierzchni użytkowej. Przyczyny to drogi dach - parterówki z dachem wielospadowym nie są tanie, fundamenty i powierzchnia ścian też są większe. nieco równoważy te koszty brak schodów i stropu (ale jak da się strop na "wszelki wypadek", to cena rośnie drastycznie), wykusz z trzema oknami (nawet fiksy będą kosztować, a jest to element typowo dekoracyjny bez walorów użytkowych). Wielu inwestorów zapoznawszy się z wielkimi kosztami dachu i niewykorzystaną ,a wybudowaną poierzchnią postanawia wykorzystać jakoś powierzchnie pod nim i decyduje się na podniesienie dachu i strop, przez co jeszcze bardziej się wkręca w wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "el-ka", nie chciałem tym zwrotem nikogo obrazić, a bardziej uświadomić jaki domek można spróbować wybudować za tą kwotę i to bardzo mocno starają się oszczędzać.

 

Np. taki:

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/dorotka/?Name=dorotka

 

Dla jego właściciela może to być najpiękniejszy dom świata, natomiast na osiedlu willowym gdzie 98% domów będzie powiedzmy w średnim lub luksusowym standardzie, każdy kto zobaczy ten domek to powie: " średnio pasuje ten domek do tego osiedla", znam to z swojego doświadczenia, sam tak kiedyś mówiłem jeżdżąc po nowo powstających osiedlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Jeśli mogę to podłączę się pod już istniejący wątek i zapytam.

Planuję budowę domu takiego jak tu bądź tego typu : http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m472f20da5e2c4

Moje fundusze to 450tyś ale około 120 - 130 tyś muszę odliczyć na działkę.

Na dom wykończony pod klucz + wszelkie pozwolenia itp pozostaje jakieś 320tyś.

Planuję szukać ekip które będą wykonywać poszczególne etapy ale jeśli braknie im "worka cementu" to będą musieli sami go dokupić. Krucho u mnie z czasem.

Jeśli chodzi o wykończenie pod klucz to ja sam osobiście mógłbym się podjąć pomalowania ścian i ułożenia paneli podłogowych.

W cenie tej oczywiście chcę zmieścić piec na eko-groszek i oczywiście takie rzeczy jak umywalka, kabina prysznicowa itp.

Wiem że bardzo dużo zależy od ceny elementów wykończeniowych, ale "złotych klamek" nie muszę mieć. Planuję zakup elementów tanich ale o dobrej jakości. Czyli tanie ale nie najtańszy badziew.

Aha lokalizacja zapewne ma wpływ na cenę robocizny wiec budowę planuję w okolicach Opola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pozwolę sobie podbić temat.

Planujemy wybudować dom wg projektu http://www.archipelag.pl/projekty-domow/jakub/ ,

na start mamy 500tys. później dodatkowe 250tys. czy wg Was za 750 tys. postawimy ten dom w stanie pod klucz (elewacje, podłogi, płytki, instalacje, itp) oczywiście bez mebli i sprzętu AGD/RTV ?

Ogrodzoną działkę z przyłączami już mamy.

Byłbym wdzięczny za info, jakieś wskazówki, może ktoś buduje ten dom lub zna kogoś kto go zbudował.

Pozdrawiam Świątecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mk77 - bardzo ładny projekt!!!!!!!! mi się podoba, gratulacje wyboru; co do kosztów to bardzo napięty ten twój kosztorys, tymbardziej że zakładasz że nie masz czasu i zlecasz wszystko ekipom budowlanym. Tak więc reasumują:

- pierwsza możliwość dokładasz 50tyś zł i startujesz

lub

- rezygnujesz z wygód typu kominek z DGP lub płaszem wodnym

- kafelkami w garażu na ścianch

- itp.

 

Pozdrawiam i życze powodzenia.

 

Do "seba_k" - bardzo luksusowy dom i oczywiście drogi w budowei, ale ja takiego nie budowałem i nic Ci ne pomogę, poszukaj lepiej kogoś na forum co wybudował coś podobnego i wówczas możesz porównywać koszty, niestety zdaje sobie sprawę że jeśli wybiera się takie projekt to wykończenie też w wysokim standardzie, funduszy nimy dużo ale ja mam mniej skomplikowany dom i niewiel wiem o kosztach takiego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa to kosztowna zabawa. Były już na forum polemiki, czy za 200-300 tys. można postawić dom pod klucz. Ci, co wybudowali i zamieszkali, wiedzą, że nie. Wszystko zaczyna brać w łeb jak już się rozpocznie budowę. Cały czas trzeba dokonywać wyboru między czymś tanim i kiepskim, a droższym, ale lepszym. Z reguły staje na lepszym. Jak się wybierze gorsze, to potem się żałuje i wymienia, a to jeszcze bardziej ponosi koszty. :evil: Pewnie, gdyby to była budowa dla kogoś, to nie byłoby problemu. Ale dla siebie wybiera się raczej te droższe rozwiązania, o których przed rozpoczęciem budowy się nie myśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kriss_pp za próbę pomocy.

Dowiedziałem się od "dobrej duszy forumowej" :) że budowa tego domu w stanie surowym zamkniętym to koszt ok. 800 tys. to trochę za dużo. Ustaliliśmy jednak, że ten projekt http://www.archipelag.pl/projekty-domow/zbigniew/?AreaMinMenu=160&Part=10 powinien zmieścić się w 500 tys. stan surowy zamknięty więc prawdopodobnie pomyślimy o nim. Zastanawiam się jednak nad kosztem dachu 451 m2 + "udziwniona" konstrukcja. Ile kosztował Was dach za 1 m2 ?

Pozdrawiam Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, przy totalnie prostej konstrukcji, koszt dachu wraz z robocizną to ok. 220 zł za m2 (bez ocieplenia i wykończenia płytami GK). Dachówka kosztowała ok. 42 zł za m2. Twój będzie zdecydowanie droższy. Jeżeli podobają ci się takie projekty, to raczej nie będziesz chciał oszczędzać na materiałach, instalacji i wykończeniu. 500 tyś. może być za mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
A czemuż to "mały, prosty dom" - "ale niestety brzydki" ???!!! :evil:

Brzydota domu nie jest gwarancją taniości. Najbrzydsze domy, to udziwnione, pretesjonalne, niby luksusowe w bryle, ale wykończone tandentnie, lub w ogóle nie wykończone, bo inwestorom kasy zabrakło.

Wiele malych prostych domów jest pięknych, właśnie dzięki elegancji, dobrych proporcjach i prostocie, a wydziwate z "połamanym" dachem, kolumienkami, lukarenkami, wykuszami - niekoniecznie są ładne, choć na pewno droższe.

Sasza nie jest domem ekonomicznym w budowie pod względem relacji kosztów do powierzchni użytkowej. Przyczyny to drogi dach - parterówki z dachem wielospadowym nie są tanie, fundamenty i powierzchnia ścian też są większe. nieco równoważy te koszty brak schodów i stropu (ale jak da się strop na "wszelki wypadek", to cena rośnie drastycznie), wykusz z trzema oknami (nawet fiksy będą kosztować, a jest to element typowo dekoracyjny bez walorów użytkowych). Wielu inwestorów zapoznawszy się z wielkimi kosztami dachu i niewykorzystaną ,a wybudowaną poierzchnią postanawia wykorzystać jakoś powierzchnie pod nim i decyduje się na podniesienie dachu i strop, przez co jeszcze bardziej się wkręca w wydatki.

 

Przez przypadek trafiliśmy na ten wątek i ... czytamy przecierając oczy ze ździwienia :o 8) My powolutku dobijamy do końca z budową domku a konkretnie Saszy (praktycznie to już mieszkamy :D ). Wybraliśmy ten domek z setek, a może nawet tysięcy projektów. Urzekła nas właśnie prostota architektury, przepiękna bryła budynku, funcjonalny układ pomieszczeń i możliwośc adaptacji poddasza. Jak się później okazało, nie było to tylko nasze subiektywne odczucie, wielu ludzi zostało zaczarowanych tym projektem. W ciągu ostatniego roku dostaliśmy niezliczoną ilość e-maili i pw z bardzo miłymi opiniami i komentarzami odnośnie Saszy. Niektórzy przyjaciele z forum gościli na naszej budowie, mogąc na własne oczy przekonać się że warto zdecydować się własnie na ten dom. Koszt budowy wraz z działką, mediami i prawie całą wykończeniówką nie przekroczył jak do tej pory 250 tyś zł, o których jest tutaj mowa. A nie budowaliśmy wcale z najtańszych materiałów. Naszym zdaniem bardzo ważną rzeczą jest sumienne pilnowanie kosztorysu, staranne szukanie materiałów budowlanych po okazyjnych cenach. Wiele rzeczy można też wykonać samemu lub zwrócić się o pomoc przyjaciół. Nie zapominajmy też o tym jak ważne jest znalezienie odpowiednich wykonawców i podwykonawców. Dzisiaj możemy z ręką na sercu powiedzieć że nam się to udało :D ! Z jedną rzeczą możemy się tu zgodzić, a mianowicie koszt dachu w tym projekcie, ze względu na swą powierzchnię nie należy do najtańszych (u nas całość zamknęła się w bardzo przyzwoitej cenie 36 tyś - materiały - drewno na więźbe , dachówka cementowa Brassa + akcesoria + robocizna). natomiast nie wiemy skąd informacja że Sasza nie ma stropu i poddasza :o :o :roll: 8) !? Zapewniamy wszystkich że jest i strop i jest poddasze użytkowe (około 50 m2)! I to bez podnoszenia ścian i dachu. Z resztą jeśli ktoś mam wątpliwości to zapraszamy do lektury naszego dziennika: http://forum.muratordom.pl/dziennik-roberta-i-agi-sasza-dom-na-5-tke,t68418.htm?highlight=sasza

Znajdziecie tam fotki, kosztorysy itd.

Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZW

Domek to nie tylko wnętrze ale też: podjazd, płot z bramą i furtką, trawnik, lampki na święta itd.

 

Jeśli nie chcesz aby Twój dom przypominał po zamieszkaniu stan surowy zamknięty odlicz na to 50 tys. Zostało Ci 200 na dom z przyłączami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek to nie tylko wnętrze ale też: podjazd, płot z bramą i furtką, trawnik, lampki na święta itd.

 

Jeśli nie chcesz aby Twój dom przypominał po zamieszkaniu stan surowy zamknięty odlicz na to 50 tys. Zostało Ci 200 na dom z przyłączami.

 

ZW, absolutnie się z Tobą zgadzamy. Wykończeniówka pochłania mnóstwo pieniędzy. Domek można wykończyć za 50 tyś albo za 200 tyś. Wszystko zależy od gustów i oczywiście zasobności naszych portfeli 8) Można też szukać innych rozwiązań. My część mebli i sprzętów agd sprowadziliśmy przez znajomego z Niemiec za przysłowiową złotówkę :lol: ! Wiadomo że co nowe to nowe ale wiele z tych rzeczy było w świetnym stanie i na dobry początek na pewno nam wystarczy. Jak do tej pory urządzamy nasz domek w takim stylu jaki sobie wymarzyliśmy i na pewno bedzie miał on swój niepowtarzalny "klimacik" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...