Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To ja się do tego dołącze. Chce zacząć budowę za 3 miesiące domu 111 metrowego i mam zamiar zmieścić się w 350 tyś do stanu developerskiego. Przeczytałam wiele opinii, rozmawiałam z wieloma osobami i .... opinie są tak różne, że nie wiem czy powinnam się tego podjmować czy nie. Pomóżcie!!!!

 

Ciężka sprawa. Ci co się już wybudowali, zrobili to po starych cenach. Ci co budują teraz, nie wiedzą ile ich to wyjdzie. Nie wiem na ile Ci to pomoże, ale ja wybudowałam 110m2 za 245 tys. - pełne wykończenie, przyzwoity standard bez wodotrysków, czas budowy od czerwca 2005 do września 2006. Myślę że Twoje koszty są realne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam :p

 

ja budowe zaczynam juz za chwile :lol: hurrrra!!

GL362 romantyk ze studia atrium i sobie postanowilem ze za 250tys wlasnie go postawie i w nim zamieszkam no i tak zrobie......i co najlepsze to w ta cane juz wliczony jest basen wkopany w ziemie do ogrodu i ogrodzenie...

 

liczylem na wszystkie sposoby i inaczej mnie to niewychodzi,stan do zamieszkania bez mebli......

 

wedlug mnie to buduj a potem sie martw,moj projekt jest dobitnie podobny do twojego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ciężko będzie, to na pewno.Ale próbować trzeba, bo wlasne miejscena ziemi to prawdziwy skarb.

Ogromny procent nakładów finansowych to robocizna, w moim przypadku to jakieś 30%, więc jeśli rodzina pomoże można wiele zoaszczędzić.Z oszczędnością na materiałach już trochę gorzej, budować należy z dobrej jakości materiałów ale ceny trzeba negocjować (pod warunkiem,że ma się czas jeżdzić po róznych składach).Ja za większość "grubych"zakupów zapłaciłam o jakieś 30% mniej od ceny wyjściowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć. Ceny materiałów i robocizny są bardzo różne w zależności od regionu, hurtowni, do tego ostatnio ceny potrafią wzrosnąć sporo w krótkim czasie. Poza tym każdy myśli o czym innym słysząc "dom do zamieszkania". Dla jednego to parkiety, kafelki z górnej półki i pełne umeblowanie całego domu + ogrodowa infrastruktura, inny zamieszka choćby w jednym wykończonym pokoju, z wykładziną PCV i potem powoli wykańcza. Dlatego warto chyba kupić prosty projekt, podzielić budowę na etapy i zastanowić się, co będzie, jak mimo wszystko nie starczy nawet na minimum.

My z mężem jesteśmy zdesperowani (wynajmujemy), bierzemy kredyt i mamy dużą pomoc rodziny, łącznie z zapewnieniem pomocy w razie naszej plajty. Więc budujemy. Za 220 tys. (120mkw+garaż 2stan.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym domku sporo zależy od ceny dachu, który jest dość duży relatywnie do kosztu domu. A ceny dachówki bardzo się różnią, a teraz wogóle nei wiadomo ile może kosztować. Względnie tanie dachówki Braasa (ok. 30 zł 1m2 podstawowej) są obecnie nie do zamówienia, fabryka nie przyjmuje aż do uzupełnienia stanów magazynowych), a cena to niewoadoma (wiadomo tylko, że beton zdrożał). Dobra ceramiczna to znacznie większy koszt. Może zdecyduj się na gont bitumiczny, aj ak go szlag trafi po 10 latach to położysz dachówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezdomna - ja bym na Waszym miejscu olała ten garaż i dobudowała go poźniej, dwustanowiskowy to znaczny koszt (ściany, dach) i chyba lepiej jak samochodziki będą się męczyć na dworze niż Wy w tym jednym pokoju z PCV :wink: - nawet biorąc pod uwagę okresowe odśnieżanie.

Życzę jak najszybszego zamieszkania we własnym miejscu na ziemi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym garażem to się rzeczywiście długo zastanawialiśmy. Za budową przemawiają następujące argumenty: ciężko będzie za parę lat znaleźć znowu ekipę, kupować materiały (pewnie nieco droższe), rozgrzebać działkę. Garaż ma być też miejscem składowania opału, przechowywania rowerów i narzędzi - dom tego nie pomieści. Codziennie wożę dzieci do przedszkola i do żłobka - uwierzcie, ta zima, choć łagodna, momentami była koszmarna, a tak zaniosę dzieciaki do samochodu i nawet bucików nie zamoczą (a chorowały tej zimy bardzo :(). I ostatni - teść, współsponsor radzi budować, no to budujemy. Na jego koszt ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Boże!! Jak tak czytam te wypowiedzi to jedna mnie dobija inna podnosi na duchu. Ja startuję na razie mając około 240tys. buduję taki domek z garażem:

http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=15&nazwa_projektu=ALA&autor=Paweł%20Piątka

 

i też nie wiem czy mi starczy na to, żeby chociaż zamieszkać w jednym pokoju. nie muszę mieć mebli, ale chciałabym żeby ta kasa wystarczyła na stan surowy zadaszony, okna, położenie tynków, ocieplenie i wylewki pod posadzki, acha i jeszcze rozprowadzenie instalacji (woda i ogrzewanie, bo elektrykę zrobi wujek). Czy jest na to szansa?? chyba nie......... :cry: Ale i tak zacznę!! potem będę się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anusia82

My wybudowaliśmy dom 200m.plus garaż wolnostojący na 2 samochody. Dom i garaż przykryty dachówką ceramiczną, okna i drzwi drewniane, wszystkie instalacje, tynki i wylewki gotowe. Musimy jeszcze kupić grzejniki, piec, zrobić podłogi,schody, łazienki itd.

Przekroczyliśmy nieco Twój budżet ale mamy większy dom i za wszystkie prace budowlane musieliśmy płacić, budujemy na odległość więc sami palcem nie kiwnęliśmy, wszystkiego dopilnowywał teść i mój tata.

Głowa do góry!Dasz radę!Napewno nie będzie łatwo ale budowanie własnego domu to niezapomniane przeżycia. Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dopiero mam pozwolenie na budowe i zaczynam stawiać dom we wrześniu z gotowych prefebrykatów http://www.praefa.pl/ bo w kwietniu mieli dopiero takie terminy ale już iem że 400 tys. zł może być za mało a buduje taki domek http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-159.html tylko 137 m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta S dzięki za wszystko. i tak bysmy zaczęli ale lepiej jak przeczytam kilka takich podnoszacych na duchu postów. oby starczyło kasy......... a czy Ty dawno zaczęlas?? bo wiesz materialy drożeją i tak dalej. ale spoko, musimy dać radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem w tej kwocie Ci się nie uda. Pewne szanse powodzenia są jeżeli wiele prac wykonasz sam. Musisz także pamiętać, że budowa domu to nie tylko to w czym będziesz mieszkał ale także rzeczy, których na tym etapie nie bierzesz pod uwagę czyli np.posprzątanie działki po budowie - wywóz gruzu i śmieci, ogrodzenie działki, płot od frontu (droga lub baardzo droga sprawa), taras, ścieżki wokół domu, założenie ogrodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam,że wystarczy, my mamy 200tyś i zamierzamy wybudować dom w koniczynce 3 z archonu za te pieniądze, wszystko zależy od robocizny bo z tego co czytałam to za pobudowanie domu w stanie surowym można zapłacić od 15 do nawet 70tyś, jeżeli mówimy o realnych kosztach to myślę, że wystarczy, my za stan surowy + dach z blachodachówki zapłacimy 25tyś za robociznę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Z dużą uwagą przeczytałam ten wątek o kosztach , myśle ze bardzo trudno jest wyrokowac ile komu potrzeba kasy na budowe domu. Wiem po sobie jak różne są ceny , buduje dom drewniany z bala i tu juz duża rozpiętość cenowa . Dla porównania dwie ekipy które znalazłam jedna 120 tys druga 70 tys., w cene wchodzi stan surowy , bez fundamentów z odeskowanym (+ papa) dachem , czyli wszystko co jest w domu z drewna, hhmm róznice widac prawda . jedna firma to wielka hala i 20 pracownków i szef w gajerku a druga to dwóch wiejskich cieśli którzy budują z pasją ;-)) i rozwijaja swoją marke. Dalej sprawa fundamentów pierwasza ekipa , i tu zaznaczam jest to cena samej robocizny bez materiałów 17 tys (fundament bardzo prosty 9 na 12, i lekki bo pod drewniany dom) , druga ekipa 6 tys , równie sprawdzona co pierwsza. Więc sami widzicie jak trudno powiedziec czy 250 tys to za mało na dom. Moim zdanie wystarczy , choć trzeba sie nieźle nakombinowac i nabiegać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...