Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

muchy na tarasie...


Recommended Posts

Są w sklapach ogrodniczych rośliny odstraszające komary i meszki, nie wiem czy to działa również na muchy i czy działa w ogóle. Może jakieś kadzidła a w ostateczności osiatkowanie moskitierą całego tarasu :o

Grilowałam kiedyś w sąsiedztwie gospodarstwa rolnego, szanse na pieczoną muche jak w kingsajzie były niestety duże :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah zycie na wsi te zapachy ci ludzie... tez mieszkam na wsi i jakos nie mam much na tarasie... ale czasami sie zdarzy ze jakas wleci do domu i wtedy mnie trafia... kiedys mialem ale w fazie budowy lepy i co tydzien trzeba bylo zmieniac bo juz nie bylo na nich miejsca... podobno sa specjalne opryski ktore stosuje sie na sciany domu i nie ma w okolicy ok 5-10 m zadnych insektow.. jak sie dowiem czegos wiecej o tym to napisze albo ktos z Was o tym slyszal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ogłoszenia zadzwoniłem ,,zwalcza muchy tez" Przez telefon koszt 100 zł .Po przyjeżdzie Nie 100 a 300 ,plus Vat za altanke chiał jeszcze 150, 1min pracy z tego samego zbiornika co na dom.Much trochę mniej, przez dwa tygodnie teraz znowu się pojawiły dał ,,gwarancje" na sezon :evil: .Reklamacja prawdopodobnie to na Berdyczów :evil: :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieś wsi nie równa, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Jeśli ktoś niedaleko prowadzi hodowlę bydła lub świń to będą muchy - i nic się na to nie poradzi. Takie życie. Palmy nie chcą u nas rosnąć, do Egiptu nikt na narty nie jeździ... :D Na muchy najlepsze jest mieszkanie na jedenastym piętrze... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years później...
W moich regionach dużo jest firm zajmujących się odkomarzaniem. Ten preparat też eliminuje muchy . Słyszałem, że jest to w miarę skuteczne, ale też cena jest ładna. Na razie kombinuje coś swoimi metodami. Nawet w tym roku kupiłem zestaw preparatu na owady :spam: z opryskiwaczem i samemu wykonałem taki zabieg. Z efektu jestem zadowolony i chyba w przyszłym sezonie też tak zrobię. Edytowane przez Tomaszs131
Lokowanie produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Zapachy odstraszające muchy

 

Mięta, bawełna i ekstrakt waniliowy – na dnie płytkiego słoika umieść dwa waciki i zalej je czterema łyżkami ekstraktu z waniliowego. Po czym umieść na wierzchu miętę i przykryj bawełnianą gazą. Przygotowany preparat możesz umieścić obok kosza z owocami czy przy oknie, a w końcu pozbędziesz się insektów.

Wódka z goździkami lub lawendą – do wódki dodaj kilka goździków bądź lawendę, po czym spryskaj tereny, w których najczęściej przebywają muchy. Intensywny zapach odstraszy muchy raz na zawsze.

Olejek citronella i olejek kokosowy – 20-30 kropelek olejku citronella i 1,5 filiżanki olejku kokosowego dodaj do miseczki. Całość dokładnie wymieszaj i przelej do słoiczka. Mieszaninę umieść w miejscu, gdzie najczęściej przebywają muchy. Zapach skutecznie odstraszy insekty.

Ocet jabłkowy – ocet przelej do płytkiego pojemnika i przykryj go folią, robiąc w nim kilka otworów. Słoik z octem jabłkowym umieść w tym miejscu gdzie spędzasz najwięcej czasu. Zapach specyfiku zwalczy muchy.

Olejki eteryczne – pół szklanki wody połącz z połową szklanki octu i dodaj do mieszaniny 15 kropli olejku eterycznego, np. cytrynowego lub eukaliptusowego. Spryskaj miejsca w których latają muchy. Możesz używać specyfiku w domu i na podwórku.

Czosnek, pieprz, cynamon – zmieszaj ze sobą czosnek, cynamon i pieprz, a następnie uzyskany proszek rozsyp w te miejsca, gdzie odpoczywasz. Proszek możesz nasypać na parapet bądź w kącie pomieszczenia. Owady czując intensywny aromat proszków nie zbliżą się do nas.

 

 

Kwiaty i kolory odstraszające muchy

 

Paproć lub lawenda – rośliny takie jak paproć czy lawenda odstraszają muchy. Możesz zacząć pielęgnować te kwiaty, a dzięki temu odstraszysz insekty nielubiące zapachu paproci.

Niebieskie kolory – już od dawna mówi się, że muchy odstrasza kolor niebieski. Jeśli masz niebieski kolor ścian w pokoju bądź dekoracja pomieszczeń jest w tej barwie nie musisz obawiać się drażniących insektów.

Płyta CD – starą płytę CD powieś na drzewie lub na tarasie. Muchy boją się refleksów światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...