Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Blat drewniany w kuchni a zlew ceramiczny


pepi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jest to zlew astracasta. Model super wygląda rewelacyjnie, ale jest troche uwag. Po pierwsze dystrybutor firma grass robi sobie z nas jaja tzn. kupiłem zlew z plamami pod spodem, plamy nie do zmycia myśle że wada fabryczna, zażyczyłem wymiany po około dwóch miesięcy przyszedł też z plamami ale w miejscu jeszcze bardziej widocznym. Druga sprawa to syfon który miał być w komplecie był, ale nie kompletny później się dowiaduje, że wogóle ma go nibyć cos jest po kręcone. JEDNYM SŁOWEM NIE POLECAM FIRMY GRASS Mam jeszcze jeden problem, nie spływa dobrze woda, ale to może wina montarzu, a może to wyrób drugiego sortu, a do nas przychodzi jako pierwszy no, ale tego to już się nie dowiemy.[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kilka zdjęć przed montażem i w trakcie komuś się przyda. Dodam że wielkość blatu 3.30x 80cm i jego ciężar, sprawił stolarzowi wiele problemów.

Blat składa się z trzech części i jest tylko sklejony klejem do drewna, nie wiem czy to wystarcz, czy może trzeba to skręcić śrubami lub może pióro-wpust. A może przesadzam przecierz to takie ciężkie, chyba że woda zrobi z blatem spustoszenie tj.wykręci, skręci itp

http://foto1.m.onet.pl/_m/db7b94aa4dcb008647b5baed41066511,5,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/960122a4070c6e5a07ea9110494f60d4,5,19,0.jpg

Szafki przed położeniem blatu

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/edf7e2a596aa83618776cc55559238bd,5,19,0.jpg

A to już klejenie i ściąganie pasami blatu

 

Czekam na jakieś komentarze Poz.

:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o gotowych blatach drewnianych z IKEA? Wszyscy tutaj zamawialli blat u stolarza a ja myślę o kupieniu gotowego. Minusem jest to, że blaty mają szerokość 60 cm więc jeśli chcę mieć blat połączony razem z parapetem musi się składać z 2 kawałków. Tylko czy to jest minus? Będzie łatwiej wymienić blat i szafki w przyszłości. Bo sądzę, że szafki w kuchni wytrzymają góra jakieś 10-15 lat, potem trzeba będzie zrobić remont.

Blat dębowy z Ikea ma trzy długości (246, 186, 126 cm) czyli trzeba zapłacić za odpady. Co ciekawe im mniejsza długość tym cena za m2 wychodzi większa. Obliczyłam, że efektywnie cena dla mojej kuchni wychodzi 440 zł za m2 gdyby udało się przyciąć parapety z najdłuższej długości, albo 515 zł za m2 gdyby trzeba było kupić 2 krótsze odcinki. No ale oczywiście chodzi jeszcze o wygląd łączeń i jakość blatu.

Jakie są wasze doświadczenia ze stolarzami? Czy taka klejonka od stolarza jest bezpieczna i nie rozpadnie się w użytkowaniu? Czy blat faktycznie jest w jednym kawałku? Stolarz czy Ikea?

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdjęcia z efektu końcowego wyglądają przepięknie, ale mam mały niedosyt. Czy moglabym poprosić o zdjecia całej kuchni? I ciekawa jestem twojej oceny teraz kiedy już blat użytkujesz. My planujemy też kuchnię w takim starym stylu tylko murowaną coś takiego:

http://img233.imageshack.us/img233/6374/05of5.jpg

i tez chcę mieć blat drewniany. Będę wdzięczna za ocenę.

Pozdrawiam Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basiab

Aby się chwalic całą kuchnią to musze ją w całości skończyć. Narazie uporaliśmy się z meblami i blatem, robota na raty nie jest łatwa, brudzi się cały dom. Kuchnie mamy otwartą więc idze wszystko na salon. W zeszłym tygodniu skończył fachowiec robić okap, robiliśm go z płyty k-g i sztukateri gipsowej też było wesoło i kurzowo. Prześle zdjęcie to pogadamy.

basiab

kuchnia ze zdjęcia jest super duża, słoneczna bardzo fajna.Zmieniłbym może kolor frontu mebli kuchennych. My przymierzaliśmy się też do murowanej, ale nie wyszło jest to co jest. Co do blatu to jestem bardzo zadowolony pomalowałem go trzy razy olejem,( specjalnym z możliwością kontaktu z żywnością) Staramy się na bieżąco wycierać porozlewaną wodę, herbate, tłuszcz działa jak konserwant na błyszcza i konserwuje.

Ja zachęcam wszystkich do blatów drewnianych.

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/ebc1d7caaeb07a4f2138df1fe003312c,5,19,0.jpg

 

A mam jeszcze taki fragment kuchni.Jak widać ściany niewykończone, niepomalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są dobre opisy różnych blatów: http://www.meble-kuchenne.endi.pl/Blaty_kuchenne,381.html.

 

Poza tym, widziałam dziś w archiwalnym numerze "Werandy" zdjęcie blatu zrobionego z klonu. Było tam napisane, że drewno to jest niezwykle trwałe i nadaje się również do pomieszczeń wilgotnych, a więc do łazienek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam drewniane blaty, do tego zlewy z IKEI. Wyglada to super, ale ja jednak trochę się stresuję ;-) NA szczęście po kilku miesiącach użytkowania nie ma jeszcze żadnych śladów, zniszczen, ale jak będzie po kilku latach?

 

Zwróćcie uwagę, żeby baterie by ły zamontowane na zlewie, a nie na blacie. Ja mam dwa zlewy, każda bateria montowana inaczej. Z tej na blacie prawie nie korzystam. Gdy chce się zakręcić wodę to zwykle ma się ręce ociekające wodą i ta woda ląduje na blacie... W dużych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 8 months później...

Pepiiiiii!!!!! Pokazuj swoją kuchnię, bo strasznego smaku narobiłeś tymi częściowymi fotkami, a na pewno już dawno wykończyłeś, tylko wstawić do tego wątku efekt końcowy "zapomniałeś" :wink:

Choć i bez tego głosuję na Twoją kuchnię w razie pojawienia się konkursu na najoryginalniejszą, bądź na najbardziej udaną robótkę ręczną 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

pepi

 

bardzo, bardzo czekam na zdjęcia! Twoja kuchnia mnie zafascynowała :o . Też mamy kuchnię połączoną z salonem i cały czas myślę o kuchni, która wpasuje się w nasz styl, ale jednocześnie nie będzie banalna...

 

Czy możesz przesłać jakieś namiary na Twojego stolarza? Czy jesteś zadowolony z jakości wykonania?

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepi

 

bardzo, bardzo czekam na zdjęcia! Twoja kuchnia mnie zafascynowała :o . Też mamy kuchnię połączoną z salonem i cały czas myślę o kuchni, która wpasuje się w nasz styl, ale jednocześnie nie będzie banalna...

 

Czy możesz przesłać jakieś namiary na Twojego stolarza? Czy jesteś zadowolony z jakości wykonania?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Wykonawców było wielu. Długo szukaliśmy pomysłu jak miałaby wyglądać nasza kuchnia, na początku chcieliśmy wstawić stary kredens i w niego wpuśćić zlew, ale pomysł upadł.

Przyjechał do nas facet (projektant kuchni), obmierzył, wyrysował i zaproponował rozstaw szafek. Wcześniej wiedzieliśmy, gdzie będzie zlew i jaki (konkretnie chodzi o wymiary) gdzie zmywarka, jaka płyta i piekarnik. I to wsztstko. Fronty szafek są dębowe, a pozostała konstrukcja to płyta wiórowa. Co ciekawe można płyte wiórową zafornirować i my tak zrobiliśmy, następnie została pomalowana jak frony co daje w sumie ten sam efekt, przynajmniej wizualny.

Wiedzieliśmy też to że blat będzie zrobiony z dębu lub duku. Zamówiłem podając wymiary z zapasem, kurjer przywiózł pod dom a stolarz wyciął pod wcześniej ustawioną konstrukcje szafek.

To wszystko było bardzo rozciągnięte w czasie, co komplikowało nasze domowe życie, ale warto było.

Do polecenie nie mam żadnego stolarza, uważam, że każdy ma na swoim terenie dobrych fachowców, może trzeba ich szukać i sprawdzać co robili wcześniej.

Natomiast moge polecić mojego malarz-dekoratora, on nadał temu wszystkiemu odpowiedni sznyt i blask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieliśmy też to że blat będzie zrobiony z dębu lub duku.

Duku? To jakaś postać z Gwiezdnych Wojen nie jest przypadkiem? :wink:

 

Pepi ja rozumiem że budujesz atmosferę, ale ona jest już tak maksymalnie podgrzana, że spokojnie możesz już pokazywać nam swoją kuchnię!!! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...