Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik budowy Z14 - okolice Wieliczki


Recommended Posts

myślę, że śmiało możesz układać wszędzie te płytki, wychodzi pięknie :wink:

gratuluję :wink:

dzięki :oops: :oops:

no na zdjęciu to wszystko ładnie wygląda, z bliska troszkę gorzej, ale dopiero uczę się więc idzie to przeboleć, jak będę kończył kotłownię to powinno być już ok wszystko i kto wie może pójdę dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 725
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Łukasz szacuneczek za płytki :)

No i jeszcze szacuneczek za tą kwotę na dole :)

 

Pozdrówki

kasia

dzięki, ale to naprawdę jest proste oczywiście w takim wydaniu jak ja robię czyli tak ja umiem. :lol: :lol: :lol:

a z kwotą to jest problem bo powiększa się i zbliża do granicy kredytu, ale powinno wystarczyć chyba na minimum które jest nam potrzebne

 

dzisiaj po pracy pojechałem na 3 h i znów kilka płytek znalazło się na ścianie, może jutro skończę ściany robić kto wie ..............

 

(numer postu 1313, dobrze, że nie jestem przesądny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal, z tą łazienką to gość przegiął, ale wygląda na to, że nie jednemu budowlańcowi i wykończeniowcowi w d...ie się przewraca od tego boomu budowlanego. Żeby chociaż jeden z drugim robił jak należy, to by człowiek przynajmniej wiedział za co płaci, a przyjdzie taki partacz z podstawową umiejętnością np. kładzenia płytek, wymądrzy się co to nie on, zaśpiewa cenę z kosmosu i zrobi byle jak, a gdy mu zwrócisz uwagę to obrazi się. Mam nadzieję rychło doczekać dnia, kiedy rynek sam wykopie takich "fachowców". W tej chwili interesujemy się tylko wykonawcami, których ktoś godny zaufania polecił. Mamy w ten sposób elektryka, tynkarza, hydraulika i gościa od karton-gipsów. Szukamy jeszcze kogoś do wylewek i trochę nas martwi, że nikogo nie możemy znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal, z tą łazienką to gość przegiął, ale wygląda na to, że nie jednemu budowlańcowi i wykończeniowcowi w d...ie się przewraca od tego boomu budowlanego. Żeby chociaż jeden z drugim robił jak należy, to by człowiek przynajmniej wiedział za co płaci, a przyjdzie taki partacz z podstawową umiejętnością np. kładzenia płytek, wymądrzy się co to nie on, zaśpiewa cenę z kosmosu i zrobi byle jak, a gdy mu zwrócisz uwagę to obrazi się. Mam nadzieję rychło doczekać dnia, kiedy rynek sam wykopie takich "fachowców". W tej chwili interesujemy się tylko wykonawcami, których ktoś godny zaufania polecił. Mamy w ten sposób elektryka, tynkarza, hydraulika i gościa od karton-gipsów. Szukamy jeszcze kogoś do wylewek i trochę nas martwi, że nikogo nie możemy znaleźć.

oj tak to jest, ale co tam nie uda się położyć płytek to nie i nie bedę płakał bedę korzystał z takiej łazienki i już, poczekam na innego do jesieni i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he mój fachowiec chciał 4000 zł za łazienkę na dole , miał ją ze wspólnikiem 2 tyg robić .

mój ze wspólnikiem mówił, że ją zrobi za tydzień, a jak sam to 2 tygodnie czyli gość zarabia 6000 na miesiąc fajnie, ale nie u mnie

 

:o :o :o pięknie :roll:

cena kosmiczna, Ty lepiej sam połóż te płytki, a kasę przeznacz na inny cel Napewno będzie dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he mój fachowiec chciał 4000 zł za łazienkę na dole , miał ją ze wspólnikiem 2 tyg robić .

mój ze wspólnikiem mówił, że ją zrobi za tydzień, a jak sam to 2 tygodnie czyli gość zarabia 6000 na miesiąc fajnie, ale nie u mnie

 

:o :o :o pięknie :roll:

cena kosmiczna, Ty lepiej sam połóż te płytki, a kasę przeznacz na inny cel Napewno będzie dobrze :wink:

nie no łazienkę odpuszczam bo mam kolesia co za normalną kasę to zrobi tylko że na jesień więc się poczeka i tyle, ale korytarz to kto wie może się wezmę za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal, zauważyłem u Ciebie filtry do wody. Możesz coś więcej o nich napisać? Co filtrują, ile kosztują, jak często się je wymienia i jakiej marki masz u siebie?

Witam

zwykłe obudowy 10" zakupiłem na allegro i tyle co tu się dużo rozpisywać, rodzice mają 2 filtry jeden mechaniczny, a drugi węglowy i jest ok nie czuć chloru i oczyszcza z piachu i tego typu rzeczy

ja zakupiłem 3 korpusy bo chcę do pierwszego dać filtr wstępny mechaniczny jakiś sznurkowy, siatkowy albo jeszcze inny, drugi to będzie prawdopodobnie filtr węglowy oczyszczający z zapachu i w sumie nie wiem jeszcze czy z czegoś innego też, a trzeci to chyba będzie ceramiczny, który ponoć oczyszcza w 99,8% z bakterii różnych i tego typu rzeczy.

a wymienia się chyba w miarę potrzeby, sznurkowe wywala się i daje nowy, węglowy ponoć przepuszcza granulki, które wymywają się i przelatują przez siatkę co powoduje zatkanie sitek w kranach (też wywala się i zakłada nowy), ceramiczny ponoć wyjmuje sie lekko ściera zewnętrzną warstwę tej ceramiki i zakłada ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal, dzięki za informację, ale powiedz jeszcze jak to jest z tymi wkładami. Obudowy kupiłeś osobno a wkłady osobno. Te wkłady są jakoś zestandaryzowane, że pasowały?

wkłady kupuje się na obudowy 10 cali i już w każdym markecie są wkłady i obudowy też tylko, że dużo drożej niż na aukcjach

tak więc kupuje się wszystko osobno i są filtry ogólnodostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile to czlowiek moze się rzeczy nauczyc budując dom :lol: :lol: :lol: :lol:

 

u mnie glazurnik połozył na razie wiatrolap no i jak go tak obserbowałam to wcale to trudne nie jest. Sam powiedział, że mamy super równe wylewki, więc jest prosta sprawa. Więc na 100% kotlownia i pomieszczenie gosp. połozymy samodzielnie. Garaż by też mozna było, ale tam mam spadek kopertowy w kierunku kratki sciekowej zamontowanej na srodku garazu więc to wyzsza szkoła jazdy.

W tym tygodniu zabieram sie za murowanie scianki z klinkieru w salonie :-? :-? zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Tez mielismy sie przeprowadzać na wakacje, ale wszystko sie obsunęło :(

Najgorsza rzecz, która nas jeszcze trzyma to brak oczyszczalni.Ale i tak ostateczny termin przeprowadzki to koniec sierpnia. No i wtedy to juz wchodzimy jak bedzie.

 

I święta racja jak sie jest na miejscu to zawsze sie cos popchnie do przodu a tak to na 2 lub 3 godzinki nie chce sie czlowiekowi zbierać.

 

ale się :oops: rozpisałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest Edit to, że dno pomału już widać na koncie i za duzo to już nie porobi się, a troszkę jeszcze zostało.

 

mam nadzieję, że uda się jeszcze zrobić kilka koniecznych rzeczy:

- ocieplenie poddasza chyba w przyszłym tygodniu około 7000zł

- ocieplenie zewnątrz domu mam nadzieję, że w październiku uda się zrobić koszt minimum 15 000zł

- a tak to reszta pierdołki czyli panele choć w małym pokoju, jakiś komplecik wypoczynkowy coby było na czym spać a w przyszłości przeniesie się go do salony, jakieś szafy do pokoju i chyba na korytarzu jedna albo nawet dwie, meble w kuchni, łazienka na dole

 

odpuszczamy narazie kominkowe sprawy ze względu na kasę nie bedzie go narazie, schody na górę też narazie będą betonikowe i jeszcze pewnie wiele innych rzeczy o których narazie nie mam pewnie pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...