Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik budowy Z14 - okolice Wieliczki


Recommended Posts

Ibryndal, nie zaglądałam do Ciebie od kilku miesięcuy, patrzę... a tu domek stoi, z okienkami!! Pięknie, gratuluję :o :lol: :o My też ciągnęliśmy wodę ponad 60 metrów, ale troszkę "na własną rękę", bo to inna gmina, więc wyszło nas wszystko ok. 1500 zł. Czekamy na prąd, i myślimy nad tynkami. Liczyłeś już koszty tynków wewnętrznych w swoim domku?? Tak mniej więcej, bo mamy podobny metraż. Pozdrawiam "sąsiada" :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 725
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ibryndal, nie zaglądałam do Ciebie od kilku miesięcuy, patrzę... a tu domek stoi, z okienkami!! Pięknie, gratuluję :o :lol: :o My też ciągnęliśmy wodę ponad 60 metrów, ale troszkę "na własną rękę", bo to inna gmina, więc wyszło nas wszystko ok. 1500 zł. Czekamy na prąd, i myślimy nad tynkami. Liczyłeś już koszty tynków wewnętrznych w swoim domku?? Tak mniej więcej, bo mamy podobny metraż. Pozdrawiam "sąsiada" :p

dziękuję :oops:

 

tynków coś mi mówili że około 400m2 trzeba liczyć ale jeszcze osobiście nie liczyłem

23-24zł/m2= około 10 000zł :evil:

 

powodzenia w budowaniu a raczej w instalacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By formalnościom stało sie zadość...nie mogę tu pominąć faktu,iż byłem wczoraj z dziećmi w Raciborsku k.Wieliczki u kolegi łUKASZA {chyba mogę}... :wink: na budowie...ze wszech miar,ciekawe to doświadczenie :lol: z jednej strony - chciało by się już być na tym etapie, jak również możliwość zobaczenia,dotknięcia wszystkiego na żywo w realizacji...zwłaszcza przed rozpoczęciem realizacji - to bezcenne {jak dla takiego laika} doświadczenie...mam materiał do przemyśleń!!!Oczywiście chce tym samym,złożyć podziękowania dla kolegi za poświęcenie dla nas swego czasu...i życzyć powodzenia w dalszych zmaganiach :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By formalnościom stało sie zadość...nie mogę tu pominąć faktu,iż byłem wczoraj z dziećmi w Raciborsku k.Wieliczki u kolegi Sławka {chyba mogę}... :wink: na budowie...ze wszech miar,ciekawe to doświadczenie :lol: z jednej strony - chciało by się już być na tym etapie, jak również możliwość zobaczenia,dotknięcia wszystkiego na żywo w realizacji...zwłaszcza przed rozpoczęciem realizacji - to bezcenne {jak dla takiego laika} doświadczenie...mam materiał do przemyśleń!!!Oczywiście chce tym samym,złożyć podziękowania dla kolegi za poświęcenie dla nas swego czasu...i życzyć powodzenia w dalszych zmaganiach :D :D

 

zapomniałem napisać w dzienniku, ale faktycznie odwiedziny były ogólnie wizja lokalna każdemu jest pomocna, sam byłem w innej Z14-tce, żeby się upewnić, że to jest ten projekt

 

pozdrawiam i powodzenia w budowie

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Hejka Łukasz :)

Lecimy równo.....U nas też tynki na tapecie :wink:

Fajnie :D :D :D

Moje świeże odczucia są baaardzo pozytywne.... Nie widzę już tych okropnych czerwonych pustaków, pomieszczenia zrobiły się duże, jasne i równe....

Tak jakoś domowo się zrobiło i już widać, że bliżej końca :lol:

I cieszę się, że wybraliśmy gipsowe - są gładziusieńkie :lol: :lol: :lol:

 

A Twoje drzwi zewnętrzne bardzo ładne :p

 

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Łukasz :)

Lecimy równo.....U nas też tynki na tapecie :wink:

Fajnie :D :D :D

Moje świeże odczucia są baaardzo pozytywne.... Nie widzę już tych okropnych czerwonych pustaków, pomieszczenia zrobiły się duże, jasne i równe....

Tak jakoś domowo się zrobiło i już widać, że bliżej końca :lol:

I cieszę się, że wybraliśmy gipsowe - są gładziusieńkie :lol: :lol: :lol:

 

A Twoje drzwi zewnętrzne bardzo ładne :p

 

Pozdrawiam kasia

no ja czekam na tynki i nie mogę się doczekać, ale oby do poniedziałku :-)))

potem c.o. i wylewki no i trochę schnięcia pewnie do lipca i jak najszybsza przeprowadzka nawet na beton, ale własny byleby tylko uciec z tej ciasnoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oby była ładna pogoda, żeby tynki i wylewki mogły wyschnąć...

Widzę, że też macie ciśnienie na przeprowadzkę :wink:

U nas nawet mój mąż zaczął wierzyć, że się uda na jesień zamieszkać :)

 

Pozdróweczki kasia

zależy co Wam jest potrzebne do zamieszkania bo nam niewiele trzeba względne minimum, a resztę się zrobi w międzyczasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co Wam jest potrzebne do zamieszkania bo nam niewiele trzeba względne minimum, a resztę się zrobi w międzyczasie

 

My też tak myślimy,gdybyśmy mieli wodę to już pewnie zwozilibysmy graty,żeby tylko uciec jak najszybciej z wynajmowanego mieszkania i nie płacic w końcu haraczu :roll: tym bardziej,że tylko tam śpimy i sie myjemy...praca i budowa pochłania cały dzień :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co Wam jest potrzebne do zamieszkania bo nam niewiele trzeba względne minimum, a resztę się zrobi w międzyczasie

 

My też tak myślimy,gdybyśmy mieli wodę to już pewnie zwozilibysmy graty,żeby tylko uciec jak najszybciej z wynajmowanego mieszkania i nie płacic w końcu haraczu :roll: tym bardziej,że tylko tam śpimy i sie myjemy...praca i budowa pochłania cały dzień :roll:

jak zrobię tynki i wylewki to pewnie też tak bedzie że się będzie siedziało cały czas na budowie, pomontuje się względne minimum i papa na swoje i precz z wynajmowaniem

 

a nie myśleliście nad studnią ?

może byłoby szybciej i taniej bo ja zapłaciłem za przyłącz prawie 6000zł i za to napewno bym wybudował niezłą studnię może nawet głębinową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal

od studni zaczęliśmy budowe :o niestey trafiliśmy na partaczy ,pisłam o tym w moim dzienniku na początku.W trakcie budowy jednak znowu podjęliśmy temat studni,przyjechał inny fachowiec od studni i stwierdził,że woda może być najpłycej na 30 metrze,ale może i dalej i to nie wiadomo jaka,mamy działkę na szczycie góry.Cena za metr to 230 zł ,jaką nam zaśpiewał :roll: Zrezygnowaliśmy,za duże koszty i ryzyko,że wtopimy kase,bo na to że będzie woda gwarancji nam nikt nie dał,a zapłacić trzeba :roll:

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/19a424bc3deef34c97d353ffcd5b87f9,5,19,1.jpg

tak robili nam studnię

i cytat z mojego dzienika

Stelka napisał:

Co do studni to póki co zrezygnowalismy.Mamy wykopane 7 metrów i nie bardzo wiem co dalej z tym zrobić.Może zakopie tam mojego Miśka,żeby miał nauczkę,żeby nie dawac zaliczek na piękny ryj.Ta dziura 7 metrowa kosztowała nas 1400 zł.Fajnie nie?

Daliśmy 2000 zaliczki,myślałam ,że oddadzą chociaż 1000 a gościu wyskoczył z 400.Po lekkiej awanturze dorzucił jeszcze 200,szkoda gadac

Mamy nauczkę ŻADNYCH ZALICZEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal

od studni zaczęliśmy budowe :o niestey trafiliśmy na partaczy ,pisłam o tym w moim dzienniku na początku.W trakcie budowy jednak znowu podjęliśmy temat studni,przyjechał inny fachowiec od studni i stwierdził,że woda może być najpłycej na 30 metrze,ale może i dalej i to nie wiadomo jaka,mamy działkę na szczycie góry.Cena za metr to 230 zł ,jaką nam zaśpiewał :roll: Zrezygnowaliśmy,za duże koszty i ryzyko,że wtopimy kase,bo na to że będzie woda gwarancji nam nikt nie dał,a zapłacić trzeba :roll:

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/19a424bc3deef34c97d353ffcd5b87f9,5,19,1.jpg

tak robili nam studnię

i cytat z mojego dzienika

Stelka napisał:

Co do studni to póki co zrezygnowalismy.Mamy wykopane 7 metrów i nie bardzo wiem co dalej z tym zrobić.Może zakopie tam mojego Miśka,żeby miał nauczkę,żeby nie dawac zaliczek na piękny ryj.Ta dziura 7 metrowa kosztowała nas 1400 zł.Fajnie nie?

Daliśmy 2000 zaliczki,myślałam ,że oddadzą chociaż 1000 a gościu wyskoczył z 400.Po lekkiej awanturze dorzucił jeszcze 200,szkoda gadac

Mamy nauczkę ŻADNYCH ZALICZEK

 

zapomniałem już o tych waszych przejściach :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

aaa,Ja tam czekam aż drzwi by lbryndal staną na swoim miejscu...znaczy się na fotki elewacji z nimi w roli głównej :roll: wydają się całkiem ładne...

bo u mnie... :o chyba piątek i sobota upłynie pod znakiem łopatologii stosowanej...po niedzieli beton :wink: a na razie nie ma czasu {jak zwykle} na nic :(

p.s z moich wyliczeń na wersję podst. bez garażu {ten już mam} wynika jakieś 12 m3 b-20...ktoś to potwierdzi? skądinąd wiem ze tym z betoniarni zwykle więcej wychodzi { i nie chodzi tu bynajmniej o przejechany wymiar ław}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa,Ja tam czekam aż drzwi by lbryndal staną na swoim miejscu...znaczy się na fotki elewacji z nimi w roli głównej :roll: wydają się całkiem ładne...

bo u mnie... :o chyba piątek i sobota upłynie pod znakiem łopatologii stosowanej...po niedzieli beton :wink: a na razie nie ma czasu {jak zwykle} na nic :(

p.s z moich wyliczeń na wersję podst. bez garażu {ten już mam} wynika jakieś 12 m3 b-20...ktoś to potwierdzi? skądinąd wiem ze tym z betoniarni zwykle więcej wychodzi { i nie chodzi tu bynajmniej o przejechany wymiar ław}

no to widzę że zaczynasz powoli :lol:

powodzenia w pracach a co do betonu to mi weszło więcej chyba 19m3 jak się nie mylę, dla szerokości fundamentów 30cm i głebokości jakieś 120cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...